Pytanie:
Jak instytut edukacyjny powinien zabiegać o dobre kadry?
Bravo
2012-03-20 09:14:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakie kroki musi podjąć instytucja edukacyjna, która chce zatrudnić dobrych wykładowców? W środowisku akademickim istnieje cykl:

  • Dobrzy doktoranci z najlepszych uniwersytetów niezmiennie dołączają do innych najlepszych uniwersytetów jako wykładowcy.
  • Dobrzy studenci aspirują do studiowania na najlepszych uniwersytetach pod okiem doskonałych wykładowców.

Załóżmy, że pojawia się nowa instytucja edukacyjna lub wydział, który chce utworzyć grupę najwyższej jakości , jak to się włamuje do tego cyklu? Przypuszczam, że może to zająć kilka lat, ale czy potęga pieniądza jest jedyną rzeczą, którą instytut mógłby władać, aby osiągnąć swój cel?

Pięć odpowiedzi:
#1
+21
Fomite
2012-03-20 11:58:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pieniądze”

Po pierwsze, wydaje mi się, że jest bardzo mało możliwości, aby uczelnia poprawiła swoją ogólną pozycję. Instytucjonalna reputacja na poziomie, powiedzmy, szkoły Ivy League, w której każdy zakłada, że ​​każdy wydział musi być doskonały, ponieważ jest w Ivy to trudna sprawa i podejrzewam, że jest niemożliwa.

Ale w jakiejś konkretnej dziedzinie (lub określonej szkole)? Pieniądze. I gotowość do podejmowania ryzyka. Kilka sposobów pomocy:

  • Znajdź kilku kluczowych członków wydziału. Uznani badacze o bardzo solidnej reputacji i zobacz, czy możesz ich zdobyć. Może to nie tylko kwestia tego, „jak duży czek musimy wypisać”? Są inne czynniki. Znaczny wzrost prestiżu. Jakość życia. Szansa na ukształtowanie obiecującego nowego działu w sposób, jaki rzadko ma się w istniejących działach - szansa na to, by być w czymś formatywnym głosem.
  • Szukaj obiecujących potencjalnych nowych pracowników. Może wychodzą z uniwersytetów, z których zatrudniłeś tych kluczowych członków wydziału. Może generalnie pochodzą z najlepszych szkół. Bogaty pakiet startowy, dodatkowa przestrzeń laboratoryjna i wewnętrzne fundusze, hojny proces zatrudnienia - to rzeczy, które mogą odciągnąć najlepszych kandydatów od trudniejszej ścieżki w bardziej prestiżowej instytucji. Stanowi to ryzyko dla obu stron - możesz dostać badacza niewypałów z dobrym stopniem naukowym, a oni mogą dostać wydział marniejący w zapomnieniu. Ale jeśli to działa, działa bardzo dobrze w obu przypadkach.
  • Kup coś dużego. Czy w regionie nie ma centrów wyposażonych w drogie elementy wyposażenia? Zostań ludźmi, którzy go mają.
#2
+15
Sylvain Peyronnet
2012-03-20 16:16:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W niektórych krajach wykładowcy są urzędnikami publicznymi, ponieważ państwo nie może zapewnić im więcej pieniędzy, ale należy znaleźć inne sposoby, aby uczynić stanowiska atrakcyjnymi!

  • Dodatkowe fundusze dla doktorantów i doktorów . Państwo zapewnia uniwersytetom „bezpłatne” finansowanie (= granty zewnętrzne), można sobie wyobrazić, że aby być atrakcyjnym, uniwersytet zdecyduje się przyznać te fundusze świeżo przybyłym pracownikom wydziału.
  • Mniej wykładów / obowiązków. Jest to bardziej drażliwe, ale znowu możemy sobie wyobrazić, że nowy członek wydziału będzie miał mniej godzin wykładów przez kilka lat.
  • Zatrudnianie w tej samej dziedzinie. Kiedy przybywasz do laboratorium, w którym twoje pole nie jest reprezentowane, może to być przygnębiające. Jeśli twoja dziedzina stanie się priorytetem, pozycja stanie się atrakcyjna (lepiej być z „przyjaciółmi” na uniwersytecie będącym konkurencją niż samemu na najwyższym).
  • Ochrona przed biurokracją. W niektórych krajach (na przykład we Francji) obciążenia administracyjne są duże i wielu wykładowców jest gotowych zapisać się w dowolnym miejscu, które gwarantuje „zerowe” zadania administracyjne.
#3
+9
Suresh
2012-03-20 10:47:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najskuteczniejszym sposobem na podniesienie pozycji w rankingach jest skupienie się na kilku obszarach, zatrudnienie w tych obszarach wysokiej rangi pracowników oraz agresywne publikowanie informacji o instytucie i rekrutacja studentów. Dokładnie to próbują robić miejsca takie jak IST Wiedeń i KAUST w Arabii Saudyjskiej, a także to, co różne działy zrobiły w przeszłości, aby wzmocnić swój profil.

I tak, to wymaga dużej ilości pieniędzy.

#4
+6
eykanal
2012-03-20 20:01:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

@Sylvian przyniósł wiele dobrych, niematerialnych korzyści, a ja chciałem tylko dodać kolejną: Przeniesienie laboratorium. Konfiguracja laboratorium zajmuje trochę czasu, a szkolenie nowych techników zajmuje dużo czasu i wysiłku, co przekłada się na utratę produktywności. Zaproponuj sponsorowi sprowadzenie wszystkich osób ze starego laboratorium, w tym techników i dużego sprzętu, w celu przyspieszenia czasu do osiągnięcia produktywności.

Słuszna uwaga. Przydarzyło się to raz mojemu przyjacielowi, który przeniósł się z jednego uniwersytetu w USA do UT Austin.
#5
+4
Langor
2012-04-07 14:00:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Często doktoranci z najlepszych szkół dołączają do bardzo nisko ocenianych szkół, ponieważ ich współmałżonek lub partner ma tam etat lub pracuje w tym regionie. Znajdź sposób, aby pomieścić ich obu i masz zwycięzcę.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...