Pytanie:
Czy dobrym czy złym pomysłem jest umieszczenie w swoim życiorysie listy odrzuconych stypendiów (na studia doktoranckie)?
InquilineKea
2012-02-22 23:48:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Np. jak pokazano na przykładzie tutaj.

  • 2011 - Centennial Fellowship, Princeton University Department of Atmospheric and Oceanic Sciences (zaakceptowano)
  • 2011 - nagroda dla najlepszych studentów, University of Washington (odrzucona)
  • 2011 - Program in Climate Change Fellowship, University of Washington (odrzucona)
  • 2011 - Faculty Fellowship, Columbia University (odrzucona)
  • 2011 - Charney Prize, Massachusetts Institute of Technology (odrzucona)
  • 2011 - Regents Fellowship, Scripps Institution of Oceanography (odrzucona)
  • 2011 - Chair's Award, Wydział Nauk o Ziemi i Środowiska Uniwersytetu Stanforda (odrzucony)
Co masz na myśli, mówiąc, że odmówiłeś - to znaczy, że zaproponowano Ci stypendia, ale odmówiłeś z powodów nieokreślonych?
Tak, jestem też trochę zdezorientowany, dlaczego te nagrody zostały odrzucone?
Jednym z powodów jest chęć pójścia do innej instytucji. Jeśli Berkeley oferuje ci stypendium na doktoranta i zdecydujesz się pójść na MIT, to oczywiście musisz odmówić stypendium Berkeley.
Tak - przez odmowę mam na myśli to, że wiele uniwersytetów przyznało doktorantowi stypendium, a doktorant musiał odrzucić niektóre z nich.
Nie jestem pewien, czy będziemy mieli ostateczną odpowiedź na to pytanie. Ale jako członek komisji nie będę liczył takiej listy na korzyść kandydata.
Widziałem to powszechnie używane z nagrodami NDSEG i NSF
Chciałbym, aby to pytanie dotyczyło ALBO stypendiów naukowych, które zostały odrzucone LUB innych stypendiów (bardziej jak granty / nagrody).
Cztery odpowiedzi:
#1
+27
Amy
2012-02-23 00:45:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zły pomysł. Jeśli odrzucisz nagrodę (lub przyjęcie na uniwersytet itp.), Nie będziesz mógł czerpać korzyści z tej nagrody.

Nikogo nie obchodzą uniwersytety, na które mogłeś pójść ani programy stypendialne, na których mogłeś pracować , oni obchodzą, co faktycznie zrobiłeś i to wszystko, co powinieneś zamieścić w swoim CV / CV. Kropka.

Dla mnie CV, do którego link znajduje się powyżej, brzmi: „Nikt inny nie edytował ani nie oceniał mojego CV, zanim opublikowałem je online”.

Tak, dokładnie to.
Jak wspomniałem w komentarzu poniżej, otrzymałem dokładnie odwrotną radę od kilku profesjonalistów. Nie ma tu jednej właściwej odpowiedzi. Niektórzy ludzie mogą się obrazić, ale inni mogą uznać informacje za przydatne.
Twierdzę, że uwzględnienie odrzuconych stypendiów nie zapewniłoby wystarczającego wzmocnienia / korzyści, aby zrównoważyć ryzyko, że twoje CV zostanie uznane za „wyściełane”
@Amy Zgadzam się - zwłaszcza, że ​​„wyściełany” jest moim zdaniem najbardziej dobroczynną negatywną reakcją, która z tego wynika. Jest kilka innych, które są gorsze. I nie do wydrukowania w uprzejmym towarzystwie.
#2
+14
aeismail
2012-02-23 01:01:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podobnie jak w przypadku wielu innych spraw, lokalizacja ma wpływ na to, co jest akceptowane, a co nie.

W USA ograniczyłbym wymienienie „odrzuconych” nagród do krajowych , konkurencyjnych stypendiów, które musiały zostać odrzucone z powodu faktu, że nie mogą przyjmować wielu stypendiów. Jednak przyznanie wielu takich stypendiów pokazuje, że jesteś „gorącym towarem”, a zatem przynosi ci pewne korzyści. (Jako przykład praktyk innych krajów, tutaj w Niemczech, oczekuje się , że wymienisz oferty stanowisk wykładowców, które odrzuciłeś, dokładnie z tego samego powodu).

Zgadzam się jednak z Amy i Benem, że w niniejszej sprawie te nagrody nie powinny być wymienione w CV. Z drugiej strony „DOD Fellow” i „Oferowane stypendium NSF” byłyby innym scenariuszem.

Jako amerykański naukowiec całkowicie nie zgadzam się z DOD i NSF. Jeśli odrzucisz stypendium, odrzucisz nagrodę. (Wybierz mądrze.)
Jestem również urodzonym w USA naukowcem i zaoferowano mi szereg stypendiów. Umieściłem ten fakt w moim CV za radą kilku specjalistów zajmujących się rekrutacją. Nie ma więc tutaj „absolutnie” poprawnej odpowiedzi. Próbuję tylko argumentować, że istnieje duża różnica między nagrodą ogólnokrajową, o której wszyscy słyszeli, a mniejszą nagrodą wydziałową lub szkolną.
@aeismail - rekrutacja specjalistów dla środowiska akademickiego lub przemysłu? W Stanach Zjednoczonych? Zakładam, że jesteś obecnie zatrudniony, więc trzymanie tych rzeczy w CV działało dla Ciebie - czy mogę zapytać, jaką pracę teraz wykonujesz? Próbuję sobie wyobrazić scenariusz, w którym wymienienie tych rzeczy przyniosłoby korzyści.
@Amy: Pracowałem na stanowisku pracowniczym w DOE, a rekrutacja zaleciła włączenie stypendiów. Teraz pracuję jako profesor w Niemczech.
Zgadzam się z tą odpowiedzią i nie zgadzam się z Anonimowym Matematykiem i Amy. Jeśli otrzymałeś * wysoce konkurencyjne krajowe * stypendium, ale musiałeś je odrzucić, aby wziąć inne wysoce konkurencyjne stypendium (lub z innego powodu), fakt, że wygrałeś obie nagrody jest znaczący. ALE: drek wymieniony w pierwotnym pytaniu nie jest przykładem rodzaju rzeczy, które powinny być wymienione jako odrzucone. Naprawdę mówimy tutaj o takich rzeczach jak NSF lub podobna pozycja.
Zgadzam się również z tą odpowiedzią, ponieważ komisje rekrutacyjne chcą wiedzieć o Twojej potencjalnej zdolności zarobkowej, a fakt, że otrzymałeś stypendium o wartości miliona dolarów, świadczy o tym, że posiadałeś taką zdolność, nawet jeśli z jakiegoś powodu odmówiłeś przyznania nagrody.
#3
+14
Anonymous Mathematician
2012-04-08 01:47:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aeismail zwraca uwagę na ważną kwestię dotyczącą lokalizacji: to, co standard w Niemczech różni się od standardu w Stanach Zjednoczonych.

W kontekście Stanów Zjednoczonych zdecydowanie odradzam wymienianie takich rzeczy, jak odrzucone stypendia dla absolwentów. Będzie to wyglądało dziwnie, a nawet poza tym może działać na twoją niekorzyść: wszyscy będą już zakładać, że odrzuciłeś kilka atrakcyjnych ofert, więc podanie wyraźnej listy nie zrobi nic poza skupieniem uwagi na tym, czego nie ma na liście. (Jeśli lista odrzuconych ofert jest krótka, czytelnicy będą rozczarowani, a jeśli jest długa, spędzą więcej czasu na spekulowaniu o tym, czego brakuje, niż na byciu pod wrażeniem).

Jedyny moment, w którym polecam wyróżnienie tego rodzaju informacje mają miejsce, gdy z jakiegoś powodu musiałeś odrzucić znacznie bardziej prestiżową ofertę niż ta, którą zaakceptowałeś. Na przykład, być może zaoferowano ci pracę na stałe w jednym z najwyższych departamentów, ale ostatecznie pracowałeś jako adiunkt w szczerym polu, abyś mógł zająć się krewnym. Następnie powinieneś upewnić się, że wszyscy wiedzą o tym, kiedy następnym razem będziesz mógł ubiegać się o pracę. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ jeśli różnica prestiżu nie jest powszechnie uznawana, ryzykujesz obrażeniem ludzi, którzy uważają, że niesprawiedliwie oczerniasz doskonałą ścieżkę kariery.

#4
+12
Ben Webster
2012-02-23 00:35:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Różni ludzie różnie reagują na różne rzeczy w CV. Poziom listy powyżej jest głupi; gdyby kandydat w przykładzie poprosił mnie o radę, powiedziałbym mu, żeby tego nie robili (w zasadzie wymieniają oferty pracy, które im zaoferowano; interpretowane hojnie, wygląda to na wypełnienie CV), ale czasami może mieć sens wymienienie prestiżowej stypendium, które odrzuciłeś z powodu okoliczności.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...