Pytanie:
Czy powinienem przyznać, że nie mogę znaleźć rozwiązania problemu matematycznego?
ina
2016-07-13 20:36:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Problemem jest właściwie tytuł. Posiadam tytuł licencjata i magistra matematyki stosowanej. Na początek przydzielono mi mały problem od profesora (uważanego za bardzo dobrego w swojej dziedzinie), który jest skłonny udzielić mi referencji, której z kolei potrzebuję, aby ubiegać się o doktorat. Naszym wspólnym celem jest stopniowa praca nad problemem i, jeśli go rozwiążę, opublikowanie artykułu. To dla mnie ogromna sprawa, ponieważ nie mam jeszcze żadnych publikacji, a to (jak sądzę) zwiększy moje szanse na uzyskanie stopnia doktora. Problem w tym, że pracowałem nad tym już miesiąc i nie znalazłem odpowiedzi. Tak więc, biorąc pod uwagę, że powiedział, że ten pierwszy problem byłby dość łatwy do rozwiązania, naprawdę zastanawiam się, co zrobić.

Potrzebuję odpowiedzi w tej sprawie: Czy powinienem przyznać tej osobie, że jest bardzo uzdolniona że mam trudności z tym, o co mnie prosił? czy też powinienem powiedzieć mu wszystko, co do tej pory osiągnąłem, nawet jeśli nie jest to nawet bliskie rozwiązania?

Uh, obie? Powiedz mu, co zrobiłeś do tej pory ORAZ powiedz mu, z czym masz problem.
czy nie byłoby lepiej, gdyby twoje ego udawało, że możesz go rozwiązać, sprawiając mylne wrażenie na profesorze i wpływając na dalsze decyzje?
To nie jest kwestia ego. W większości przypadków nikt nie oczekuje, że następnym razem spotkasz się z gotowym artykułem: spotykasz się, aby omówić swoje postępy i stamtąd je zabrać. Jeśli to naprawdę może doprowadzić do publikacji, prawdopodobnie jest to mniej oczywiste, niż się wydaje.
Oczywiście powiedz swojemu profesorowi. Jeśli okaże się, że nie możesz zrobić tego problemu, może go skorygować lub zaproponować inny na początek. Nawet jeśli (mało prawdopodobne) powie: „Jeśli nie możesz tego zrobić, nie powinieneś ze mną pracować”. lepiej się dowiedzieć teraz niż później.
Muszę dodać, że miesiąc to bardzo mało czasu na pracę nad problemem. Po prostu bądź uczciwy, powiedz profesorowi, co zrobiłeś do tej pory. Możesz także spróbować omówić różne problemy lub podejścia ze swoim profesorem.
Opierając się na Twoim ostatnim pytaniu dotyczącym Twojej kariery w matematyce (opublikowanym dzisiaj) i tym, że właśnie dołączyłeś (dzisiaj), myślę, że możesz być trochę zdenerwowany (dzisiaj). W swoim drugim pytaniu stwierdziłeś, że szukasz doktoratu dopiero od 3 miesięcy, a nad tym problemem pracujesz dopiero od 1 miesiąca. Wcześniej spędziłem miesiąc pracując nad kilkoma wierszami kodu. Zostaw swoje ego za sobą, zrób sobie dzień wolny i porozmawiaj o tym ze swoim doradcą.
Doktoranci powinni być nieco „potrzebujący”, zwłaszcza na początku. Gdyby mogli się obejść bez wskazówek, nie musieliby być doktorantami :) [tak, na świecie jest kilka wartości odstających, ale mimo wszystko]. To, ile wskazówek potrzebujesz / twój doradca chce ci udzielić, zależy od każdej pary, ale ja osobiście naprawdę nienawidzę, gdy jeden z moich uczniów idzie w złym kierunku i nie mówi mi, ponieważ jest wysoce prawdopodobne, że tak marnować cenny czas ...
@ina "Więc nie ma ego?" Żadnego ego. Kiedy angażujesz się w badania akademickie i chcesz poszerzyć granice wiedzy, musisz sprawdzić swoje ego u drzwi. Musisz chcieć wyjaśnić, czego próbowałeś, gdzie zawiodłeś, z czym się zmagasz, i musisz być skłonny przyjąć krytykę - czasami nawet surową krytykę i ukierunkować ją, aby praca była lepsza. niż brać to do siebie. Musisz także zaakceptować fakt, że inni mogą mieć dobre pomysły - nawet takie, które mogą bezpośrednio kolidować z twoimi - i nauczyć się standardów swojej dziedziny, jak zdecydować, które zaakceptować.
Zakładam, że zdajesz sobie sprawę, że „Doradca poprosił mnie o rozwiązanie zadania matematycznego X” nie oznacza nawet, że ten konkretny problem można rozwiązać? Wyraża po prostu chęć, abyś pracował w tym kierunku i zobaczył, jakie wyniki uzyskasz, być może tylko niejasno związane z pierwotnym problemem.
Jeśli profesor mówi „to jest łatwe, możesz to złamać w kilka dni”, spodziewaj się, że przez następne trzy miesiące będziesz walił głową o ścianę. Czasami dzieje się tak, ponieważ twój profesor jest mądrzejszy i bardziej doświadczony niż ty i widzi linie ataku, które nie są dla ciebie oczywiste. Innym razem dzieje się tak, ponieważ poważnie myli się co do trudności tego problemu. W obu przypadkach rozwiązaniem jest pójście do niego, wyjaśnienie, czego próbowałeś i poproszenie o radę i pomoc. To właśnie oznacza bycie dobrym uczniem.
Nie, nie powinieneś po prostu przyznać, że odpowiedź na problem jest całkowicie zbyt złożona, jak na twoje obecne rozumienie.
To jest całkowicie błędne. „Nie udało mi się jeszcze tego rozwiązać, ale udało mi się wypróbować kilka pomysłów” to wcale nie to samo, co „ten problem jest zbyt złożony, aby moje zrozumienie”.
Zastanawiam się, jaka byłaby alternatywa dla przyznania się do problemów. Unikaj doradcy? Lub „rozwiązałem to łatwo, ale nie powiem ci jak”? :)
Może on cię testuje. Może powiedział ci, że to łatwe, abyś był pod wpływem stresu i miał problem, który masz.
Siedem odpowiedzi:
#1
+153
Henry
2016-07-13 21:09:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie wiem, dlaczego uważasz, że istnieją opcje inne niż obie. Oczywiście nie powinieneś po prostu mówić „Mam trudności, kropka” bez mówienia o tym, czego próbowałeś. Oczywiście nie powinieneś po prostu mówić „tak właśnie zrobiłem”, nie wspominając jednocześnie o tym, na czym utknęłaś.

Brzmisz, jakbyś martwił się o to, jak najlepiej wrażenie na tym profesorze. Najlepsze wrażenie, jakie możesz tutaj zrobić, to pokazać, że masz dojrzałość, aby zająć się badaniami: ciężko pracować nad problemem, być świadomym zarówno tego, co osiągnąłeś, jak i tego, czego nie, oraz być w stanie poprosić o pomoc tam, gdzie tego potrzebujesz.

Jest kilka rzeczy, które mogą się wydarzyć:

  • Poszedłeś w złym kierunku lub coś przeoczyłeś, a profesor będzie w stanie pomóc Ci wrócić na właściwą drogę.

  • Problem jest w rzeczywistości trudniejszy, niż myślał profesor, a wyjaśnienie, dlaczego utknąłeś, wyjaśni im to .

  • Problem jest trudniejszy niż myślisz ty , a profesor spodziewał się, że będziesz potrzebować pomocy.

We wszystkich tych przypadkach absolutnie najlepszą rzeczą do zrobienia jest uczciwe przedstawienie wykonanej pracy. Im mniej martwisz się o kadrowanie rzeczy, aby wyglądać dobrze, tym lepiej faktycznie będziesz wyglądać.

Dobra odpowiedź. Jak mówi OP w innym pytaniu, że przyglądają się również pozycjom w branży, być może nawet ważniejsze jest, aby stracić tę postawę dla przemysłu. Nie ma nic bardziej toksycznego niż samotny wilk. Zawsze polegaj na wszystkich dostępnych zasobach i swobodnie dziel się nimi (postępami) z innymi.
Jeszcze dwie kule: profesor nie mógł go rozwiązać, ale myśli (lub ma nadzieję), że możesz; albo wie, że nie da się tego rozwiązać i sprawdza, czy się do tego przyznasz.
Również proces badawczy jest oparty na współpracy. W badaniach matematycznych bardzo rzadko zdarza się (i prawdopodobnie wszędzie), aby ktoś po prostu otrzymał problem i go rozwiązał. Masz pomysły, odbijasz je od swojego doradcy, współpracowników lub przyjaciół, odbierasz ich przemyślenia i pomysły, czytasz artykuły, powtarzasz ... Nie tylko napinasz swoje genialne mięśnie i wyciągasz papier! Ale nie martw się, nie wiesz tego, dopóki nie zaczniesz.
Inną możliwością jest to, że problem, który profesor myślał, że ci zadał, nie jest tym samym problemem, nad którym pracowałeś od miesiąca. Być może profesor myślał o łatwej sprawie, a ty próbujesz rozwiązać (znacznie trudniejszy) ogólny ...
+1 za ostatnie zdanie „Im mniej martwisz się o kadrowanie rzeczy, aby wyglądać dobrze, tym lepiej wyglądasz”.
#2
+93
Pete L. Clark
2016-07-13 22:43:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem profesorem matematyki (teoretycznej) na uniwersytecie stanowym w USA. W ostatnich latach doradzałem wielu doktorantom: do tej pory jeden magistrant i trzech doktorantów napisało prace pod moim kierunkiem, a obecnie mam dwóch doktorantów.

Właśnie teraz próbowałem spojrzeć przypomnij sobie tych sześciu uczniów i przypomnij sobie, czy któryś z nich kiedykolwiek rozwiązał problem, który im dałem bez żadnej pośredniej dyskusji ani pomocy z mojej strony. To na pewno zdarzyło się raz: jeden z moich studentów zrobił w ciągu kilku tygodni coś genialnego, co stało się głównym tematem jego pracy doktorskiej. Jest jeszcze jeden przypadek, w którym grupa studentów pracująca ze mną na seminarium naukowym szybko i całkowicie samodzielnie wymyśliła sprytny, wymagający obliczeń sposób odpowiedzi na pytanie wkrótce po tym, jak zadałem je na seminarium. A mój pierwszy student był wyjątkowo silny: moim zdaniem jego praca dyplomowa była wykonywana w większości niezależnie ode mnie, ale to nie powstrzymało go od zadawania ciągłego strumienia technicznych pytań, zarówno mnie, jak i jego współpracownika.

Mógłbym każdą z powyższych historii uzupełnić o pół tuzina więcej z udziałem tych samych uczniów, w których otrzymali ode mnie bardzo merytoryczną pomoc, lub - jeszcze częściej - po prostu porzucili problem, ponieważ nie mieli warunków wstępnych / nie mógł zrobić postępów / nie odpowiadał ich gustowi / był zbyt trudny, zbyt techniczny lub w inny sposób źle wybrany przeze mnie. Oczywiście nie będę opowiadał tak jednoznacznych historii, ale należy mieć świadomość, że praktycznie każdy absolwent matematyki mógłby. Moim zdaniem myślenie, że musisz porozmawiać ze swoim doradcą dopiero po rozwiązaniu problemu (nawet „małego”, czy choćby jednego kroku problemu) jest poważnym nieporozumieniem co do tego, czym jest proces ucznia / doradcy jak w matematyce. Nie wiem, jak jest na innych kierunkach akademickich, ale jako student matematyki, kiedy zaczynasz (próbujesz) zbierać informacje, nie masz pojęcia . W jakiś sposób musisz przez kilka lat nie mieć pojęcia o sukcesie badawczym: robisz to, uzyskując dużą pomoc od swojego doradcy.

Kiedy byłem doktorantem (na jednym z najlepszych programów na świecie, z jednym z najwybitniejszych doradców na świecie) byłem bardzo niezależny. Zwykle spotykałem się z doradcą rzadziej niż raz w miesiącu . Kiedy spotykałem się z nim częściej, czułem, że opowiadam mu niekompletną historię: pytałeś mnie o to, a ja próbuję i zaczyna wyglądać, że to nie zadziała, więc może następnym razem spróbuję że ... chciałem przejść przez cały proces zdobywania tła i próbować rozwiązać problem na wszystkie sposoby, jakie mogłem sobie wyobrazić: rozmawiając z nim wcześniej, czułem, że nie dawałem mu z siebie wszystkiego. Z perspektywy czasu naprawdę myślę, że rozegrałem to w większości źle: moje podejście podsyciło płomień mojej niezależności, ale kosztem dużej części pomocy i wglądu, jakie mogłem uzyskać od mojego światowej sławy doradcy. W ostatnich latach moje zaufanie zawodowe znacznie wzrosło i jestem znacznie bardziej skłonny powiedzieć komuś „Wiesz, myślałem o tym, co mi powiedziałeś [przez, powiedzmy, dzień lub dwa] i nie mogłem tego rozwiązać. Oto gdzie utknąłem. Czy możesz opowiedzieć mi trochę więcej o ...? ”

Teraz pracuję z doktorantami i często chciałbym, aby zgłaszali się częściej - zarówno chronologicznie, jak i częściej warunki ich własnego procesu myślowego. Miałem tyle spotkań, na których okazało się, że studenci kręcą kołami przez 4-6 tygodni nad czymś, co wyjaśnia się natychmiast po spotkaniu: albo rozwiązuję problem, w którym utknęli (nie ma w tym wstydu, nawiasem mówiąc; wolałbym, aby student spędził trzy miesiące na problemie, utknąwszy co jakiś czas i pozwalając mi je odklejać, niż spędzać trzy lata na samodzielnym rozwiązywaniu problemu) albo źle zrozumieli, co im powiedziałem i zły utwór albo okaże się, że to co zasugerowałem ostatecznie nie działa.

Chodzi o to, że uzyskanie pomocy od swojego doradcy - zasadniczo i często - to w ogóle duża wartość uzyskana z programu doktoranckiego. Nie powinieneś się w ogóle krępować prosząc swojego doradcę o pomoc. Zamiast tego powinieneś popracować nad poproszeniem o pomoc w sposób pokazujący wiedzę i profesjonalizm: nie mów tylko „utknąłem”. Wyjaśnij, na czym utknęłaś. Jeszcze lepiej: kiedy wychodzisz z dowolnego spotkania ze swoim doradcą, powinieneś dostać przynajmniej jedną konkretną rzecz do wypróbowania, a kiedy wrócisz, powinieneś zgłosić tę (bardzo małą, zwykle) rzecz. Jeśli to zadziałało ... ale poważnie, zwykle nie zadziała, w takim przypadku powinieneś spróbować wyjaśnić, dlaczego to nie zadziałało. Samo przyjście i powiedzenie doradcy „Nie mogłem tego zrobić” nie jest zbyt pomocne. W najlepszym przypadku może to spowodować, że doradca powie Ci, co według niego zadziała w celu rozwiązania problemu: może to być pomocne ... lub może rozwiązać problem na twoich oczach.

Na koniec pozwolę sobie powiedzieć, że większość doradców dyplomowych, których znam, ma stosunkowo słabe wyobrażenie o prawdziwej trudności problemu i czasie, jaki zajmie studentowi jego rozwiązanie. (Aby być uczciwym, możesz dać ten sam problem dwóm uczniom o pozornie równym pochodzeniu i umiejętnościach, a bardzo często jeden z nich będzie spędzał nad nim miesiące lub lata dłużej niż drugi). Doradca, który uważa, że ​​problem jest „szybki „łatwo” oznacza prawdopodobnie, że jest to dla niej szybkie lub łatwe . Mogą również wystąpić (i prawdopodobnie powinny, przynajmniej ostatecznie) nieprzewidziane trudności. Wreszcie, naukowcy słyną z tego, że nie doceniają czasu potrzebnego na zrobienie czegokolwiek: ten sam doradca, który patrzy na ciebie trochę z góry, że zajęło ci kilka miesięcy na rozwiązanie „łatwego” problemu, mógł właśnie wysłać e-mail wyjaśniający że jej raport sędziego będzie opóźniony o kilka miesięcy.

Powodzenia!

_nie masz pojęcia_ - Gdybyś miał wskazówkę, nie byłyby to badania!
Cóż za wspaniała odpowiedź, bardzo dokładna. Na marginesie chciałbym zapytać, jaka jest różnica między „matematyką” a „matematyką teoretyczną” :-).
A „łatwe” może oznaczać różne rzeczy. Myślę o rzeczach, które mógłbym zrobić w ciągu miesięcy, a nie lat, jako o „łatwych problemach”.
#3
+12
Martin Plávala
2016-07-14 14:54:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mimo że udzielono całkiem dobrych odpowiedzi na to pytanie, podzielę się swoją historią, ponieważ mam nadzieję, że niektórzy uznają ją za wnikliwą. Jestem doktorantem (matematyka stosowana, głównie zagadnienia związane z kwantami, tak jak wcześniej studiowałem fizykę teoretyczną), właśnie kończę pierwszy rok i podzielę się tym, co mi się przydarzyło przez kilka ostatnich miesięcy.

Podczas rozmowa z moją doradczynią (i chyba nie było to nawet właściwe spotkanie, a po prostu rozmowa na korytarzu instytutu) powiedziała mi, że chyba powinienem spróbować udowodnić tę jedną rzecz, że powinno. Zrobiłem to dość szybko, ponieważ było to naprawdę bardzo łatwe. Potem przestudiowałem trochę literatury, głównie najnowsze artykuły i zdałem sobie sprawę, że prawdopodobnie nawet odwrotność powinna się utrzymać. Jak to zwykle bywa, było to o wiele trudniejsze do udowodnienia, ale nie mogłem znaleźć kontrprzykładu, byłem w stanie wymyślić jakiś pomysł, jak dowód powinien iść prawie natychmiast, ale przez około tydzień nie byłem w stanie ani zebrać razem rzeczywisty dowód.

Kiedy rozmawiałem z moim doradcą podczas naszego cotygodniowego spotkania, przedstawiłem swój pomysł na to, jak powinien wyglądać dowód w oparciu o pewne założenia i przyznałem, że do tej pory nie byłem w stanie udowodnić wynik prawidłowo. Ponieważ to był problem, który sam sobie wymyśliłem, nie miała pomysłu, jak to udowodnić, ale zwróciła uwagę, że powinienem spojrzeć na odsłonięte twarze w literaturze. Dosłownie powiedziała mi coś w stylu: „Spójrz na odsłonięte twarze w książce Barvinoka”. Tylko to. Nawet to proste zdanie pomogło mi dokończyć dowód (jeśli jest poprawny, muszę zaczekać do sierpnia, żeby ją o to zapytać).

Morale jest takie, że bez względu na wszystko powinieneś porozmawiać ze swoim doradcą. Moim skromnym zdaniem powodem jest to, że osoby po latach pracy na matematyce mają duże doświadczenie i potrafią wskazać przydatne rzeczy, nawet jeśli nie potrafią udzielić pełnej odpowiedzi.

#4
+4
Shannon E. Davis Hunsuck
2016-07-14 11:18:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ok, nie będę tu leżeć ... Mam stopnie naukowe z RTVF & z angielskiego, a matematyka wywołała moją reakcję paniki w mojej uroczej małej bańce niepokoju, którą całkiem dobrze ukryłem (z wyjątkiem osób próbujących uczyć mnie matematyki - nie było tego wtedy do ukrycia.)

Widzę jednak podobieństwa do moich wysiłków pisarskich, aby zostać opublikowanym, zyskać przyczepność z tymi, dla których moja kariera była pielęgnowana itp. Przepraszam od razu jeśli jest to strasznie uproszczone lub nieistotne dla twojego rozterki! "Teoria brzytwy Ockhama" przyszła mi do głowy ... & jedyne, o czym mogę myśleć, to te wszystkie razy, kiedy przeszedłem przez dłuuugą litanię sposobów osiągnięcia pożądanego rezultatu końcowego, zawsze z myślą, że mogę rzucić, kiedy przez cały czas , Brakowało mi sedna sprawy - prostota jest odpowiedzią na przemyślenia.

Wszystko, czego nauczyłem się od moich rodziców ORAZ od najlepszych nauczycieli, miałem szczęście wziąć mnie pod swoje skrzydła. Ta rada była ZAWSZE kiedy walczyłeś, szukaj osoby, dla której praca ma być walidowana, lub takiego mentora, który może pomóc ci w ponownym skupieniu się itp. Ponieważ im to nie przeszkadza ...

Nie Niezależnie od poziomu, na jakim ostatecznie osiągniesz karierę, zawsze będzie potrzeba współpracy. Nikt tak naprawdę nie idzie sam. A z tego, co słyszałem o takich rzeczach, jak Twoja obecna praca, są tacy, których ukończenie zajmuje miesiące, jeśli nie lata - jeśli nie jest to jeden z tych zadań, które pozwalają na ten przydział czasu, tym więcej powodów, aby iść do znanej osoby o pomoc. To nie będzie plaga dla twoich umiejętności, a raczej gwiazdka na twojej mądrości w robieniu tego, co należy zrobić. & uzyskuje te informacje od właściwej osoby. (Spójrzmy prawdzie w oczy, „właściwa osoba” poproszona o trochę pomocy nigdy nie obraziła tej „właściwej osoby”)

#5
+3
Forever Mozart
2016-07-16 08:40:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym dodać do poprzednich odpowiedzi jedną dodatkową radę. Zanim przyznasz się swojemu doradcy, że utknąłeś, spróbuj znaleźć jakieś styczne problemy i zrób trochę postępów w ich rozwiązaniu. Twój doradca będzie szczęśliwy, że coś masz, a także wykazuje inicjatywę. Prawdopodobnie da to Twojemu doradcy więcej możliwości pokierowania Tobą w przyszłości.

To trochę tak, jak ogólne wymagania dotyczące zapytań w witrynach Stack Exchange. Okaż własny wysiłek i badania, a pomoc zostanie udzielona za darmo.
#6
+1
guest
2018-03-11 02:31:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiedź Pete'a Clarka jest piękna i miła i odzwierciedla wiele realnych czasów w okopach. Dodam tylko małą perspektywę (bardziej ze strony pracowników, a nie menedżera ... nigdy nie byłem profesorem, ale zrobiłem moją „legitymację związkową”).

Po pierwsze: uświadom sobie, że zachęty profesorów i studentów są różne. Pracujący na etacie profesor w środowisku badawczym chce rozwiązać dramatyczne problemy, które przyniosły mu nagrody. Te są twarde jak tyłek. Są profesorowie, których znam, którzy spalili wielu studentów z rzędu, każąc im walić głowami w obliczu problemu, którego nie rozwiązali (w niektórych przypadkach marnowanie czasu i brak karty związkowej). Dla ucznia to nieszczęście. Dla prof. Tak nie jest. Otóż, absolutnie nie sądzę, żeby twój profesor to robił. Ale trzeba sobie uświadomić, że to skrajny przykład pokazujący różnicę między studentem a prof.

Po drugie: jako konsultant nauczyłem się, że wykonując wiele nowych, trudnych problemów, łatwiej jest być głupim wcześnie. Miesiąc to nie koniec świata (dla naukowca), ale w świecie biznesu byłaby to klęska. Ogólnie na początku chcesz współdziałać i pokazać coś, postęp, wysiłek, trudność itp. Jest na to sprytny sposób („oto mój postęp” kontra „tutaj utknąłem”). W każdym razie lepiej wcześnie wchodzić w interakcje i zostać przekierowanym wcześniej niż później. To nie jest tylko sprawa akademicka, to kwestia życia!

Właściwie mam ogromną wartość dla Przesłania do Garcii (przeczytaj to). Nie chcesz mieć inicjatywy. Ale jednocześnie, jeśli utkniesz ... wchodź wcześnie w interakcję.

#7
  0
user58174
2016-07-17 13:36:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink
Naszym wspólnym celem jest stopniowa praca nad [małym] problemem, a jeśli go rozwiążę, stworzy opublikowaną pracę.

Opublikowana praca w dużym stopniu sugeruje problem, który nie został wcześniej rozwiązany. „mały” w tym kontekście oznacza coś w rodzaju dobrze zamkniętego. Jednak ścisłość jest domysłem. Ostatnie twierdzenie Fermata wygląda na coś, co powinno być wykonalne z kongruencjami, a wyciąganie czegoś za pomocą kongruencji to dużo rutyny i umiejętności. Mały problem. Teraz zostało udowodnione, że w danych ramach kongruencji, Ostatnie Twierdzenie Fermata nie jest udowodnione (nie jest fałszywe, a jedynie niemożliwe do udowodnienia). Ten dowód wykluczający całą nieskończoną klasę „rozwiązań małych problemów” nie jest z kolei tak naprawdę małym problemem.

Okazuje się, że mimo że FLT wydaje się być w dużym stopniu na poziomie „wielu” małe problemy ”, to w rzeczywistości bardzo wąska granica„ prawda z bardzo małym marginesem ”, wymagająca wielu nowych technik, aby się w to wciągnąć.

Jeszcze nie wciągnąłeś swojej ryby. Nikt inny najwyraźniej też tego nie zrobił, co może po prostu oznaczać, że jest to ryba w nudnym jeziorze, którego nikt nie odwiedza. Ale nadal może to być duża ryba, niezależnie od tego, czy byłaby jadalna, czy nie.

Może potrzebujesz kogoś, kto pokaże Ci inny kąt ciągnięcia linki. Może potrzebujesz zupełnie innego kołowrotka. Być może najlepszą rzeczą, na jaką możesz mieć nadzieję, jest uzyskanie dobrego oszacowania wielkości ryb, aby ostrzec większych rybaków.

Masz doradcę, a nie mistrza zadań. To doskonały punkt, aby uzyskać jego radę. Jako badacz powinieneś dobrze spędzać czas. Kiedy przestajesz robić postępy, nie robisz tego. Czasami wystarczy utknąć w określonym miejscu na wystarczająco długo, aby znaleźć rozwiązanie. Ale to drogie i powinieneś sprawić, by to się liczyło. Utknięcie w miejscu, w którym bardziej doświadczona osoba może Ci wskazać w 5 minut, nie liczy się. Możesz tam być lub nie.

A więc: dyskutuj.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...