Pytanie:
Zostałem przyłapany na oszukiwaniu na egzaminie, jak mogę zminimalizować szkody?
user23292
2014-10-25 19:59:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zostałem przyłapany na oszukiwaniu podczas dwugodzinnego egzaminu inżynierskiego składającego się ze 100 pytań wielokrotnego wyboru, który został rozwiązany online za pomocą oprogramowania do e-learningu moodle . Czuję, że moje życie dobiega końca.

Nie mając czasu na naukę i słabo się uczyłem, postanowiłem oszukiwać. Wiem, że nie ma wymówek dla oszukiwania. Przed egzaminem wykopałem informacje na temat egzaminów Moodle i okazało się, że możesz przystąpić do egzaminu w dowolnym miejscu, o ile masz hasło do quizu. Korzystając z tego, poszedłem do mojej biblioteki inżynierskiej i poprosiłem bliskiego przyjaciela, który przystępował do egzaminu, o przesłanie mi hasła do quizu przed jego rozpoczęciem.

Co przygotowałem:

 • Kalkulator (nie był dozwolony w quizie).
 • Materiały drukowane (składające się z ponad 200 stron).
 • Wyszukiwarka Google (na laptopie gotowym do pomocy) .
 • Whatsapp (aby zadawać pytania znajomemu, który wziął udział w quizie w zeszłym roku).

Kiedy usiadłem, zadałem pierwsze 50 pytań, nagle quiz zamarł i moodle powiedział mi:

Nie możesz przystąpić do egzaminu z tej lokalizacji .

Kiedy wyjeżdżałem , jeden instruktor odpowiedzialny za kurs (jest ich 5) przyszedł i mnie znalazł. Oskarżyła mnie o oszustwo, wzięła mój telefon i poszła z nią do ogromnego biura, gdzie dwóch instruktorów przeszukało cały mój telefon (wzięło nazwisko znajomego, który podał mi hasło) i zaczęła ze mną rozmawiać, pytając o wszystkie szczegóły to przestępstwo. Zabrali i skonfiskowali mój telefon i przejrzeli wszystko: rozmowy Whatsapp, wszystkie moje e-maile i zdjęcia. Instruktor bez pytania wyjął mi telefon z ręki i trzymał go przy sobie. Wygląda na to, że instruktorzy zamierzają zgłosić mnie oraz mojego znajomego, który przesłał mi hasło do egzaminu.

Kodeks postępowania studenta na uniwersytecie mówi, że oszukiwanie będzie skutkować jednym z następujących: ostrzeżeniem dziekana, zawieszeniem lub wydaleniem. Jeśli coś takiego się wydarzy, moja przyszłość się skończy. Ostrzeżenie dziekana anuluje moją pomoc finansową. Zawieszenie trwało co najmniej dwa lata, a powrót wymagałby dużo pracy. Wykluczenie będzie ostateczne.

Nauczyłem się lekcji o oszukiwaniu, jak mogę to naprawić? Jak mogę zapobiec zgłaszaniu mnie przez pięciu instruktorów? To oczywiste, że powinienem z nimi porozmawiać, ale co mam powiedzieć? Co mogę zrobić? Moja przyszłość dobiega końca, ale wielu z was jest tutaj nauczycielami i instruktorami, co mogę zrobić, aby to naprawić?


EDYCJA: Wow, to już prawie 3 lata. Chciałbym zaktualizować informacje o tym, jak poradziłem sobie z tą sytuacją.

Lekcja: Było oczywiste, że nigdy, w żadnych okolicznościach, nie oszukujesz, i nie chodziło o to, czy zostaniesz złapany, czy nie.

Konsekwencje: Otrzymałem ostrzeżenie dziekana, ale pomoc finansowa nie została cofnięta. Nie mogłem jednak zostać na wydziale, bo inżynieria nie była dla mnie i nawet wstydziłem się zostać na uniwersytecie.

Co stało się później: przeniosłem się do ABET - akredytowaną instytucję informatyczną, którą ukończyłem z wyróżnieniem za 2,5 roku. Było to niezwykle stresujące, ponieważ zdałem 6 głównych kursów (18 punktów) w jednym semestrze, ale musiałem to zrobić.

Plany na przyszłość: wybieram się na magisterium w informatyce w St Andrews w przyszłym roku.

Zobacz też: http://meta.stackexchange.com/questions/242575/user-admits-to-bad-behavior-in-a-real-life-situation-how-do-we-best-respond
Brak odpowiedzi, ale przynajmniej masz tytuł inżyniera. Pomoc finansowa prawdopodobnie nie jest tak ważna, jak myślisz, ponieważ pożyczki studenckie są śmiesznie łatwe do spłacenia jako inżynier. Jeśli do tego dojdzie, po prostu zaciągnij pożyczki i zakończ i ciesz się, że ten błąd kosztował Cię tylko kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Widziałem ludzi zwalnianych za okłamywanie swoich menedżerów, a to by się * znacznie * droższe.
To pytanie zostało wysłane za pośrednictwem konta skojarzonego z Twoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem i lokalizacją. Oszukiwanie jest złe i jeśli zapyta o to przyszły pracodawca lub uczelnia, odpowiedz szczerze. Ale zastanów się, czy chcesz, aby to pytanie wiązało się z twoją prawdziwą tożsamością (przynajmniej tak, jak ją sformułowałeś, nadal kwalifikując swoje działania z uzasadnieniami).
Wydaje mi się, że właściwym sposobem zadawania tego pytania byłoby kilka zdań stwierdzających, że oszukiwałeś i może kilka szczegółów na temat tego, jak to zostało wcześniej zaplanowane (tak jak w przypadku, gdy nie spontanicznie spojrzałeś przez ramię podczas egzamin). Ilość szczegółów na temat tego, dlaczego to zrobiłeś, sprawia, że ​​wszyscy podejrzewają (słusznie), że tak naprawdę nie internalizujesz kodeksu honorowego.
Wszystkie poprzednie komentarze zostały przeniesione do [czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/18294/discussion-on-question-by-naughtyjojo-i-was-caught-cheating-on-an- egzamin jak można). Prosimy o kontynuowanie dyskusji.
To z pewnością w żaden sposób nie usprawiedliwia oszustwa, ale czy tylko ja uważam, że bezprawne przeszukanie telefonu komórkowego przez instytucję edukacyjną jest autokratyczną i prawdopodobnie nielegalną taktyką?
@RobertHarvey Jeśli poproszę Cię o telefon i powiesz, że tak, jest to całkowicie legalne. Masz prawo odmówić, a moje wzięcie go byłoby kradzieżą, ale podobnie masz prawo powiedzieć tak. Przeszukania policyjne działają w ten sam sposób - bez nakazu mogą ** zapytać ** mnie, czy mogą przeszukać, a jeśli powiem tak, wejdą i się rozejrzą.
„Instruktor bez pytania wyjął mi telefon z ręki i trzymał przy sobie” - nie zrobiono więc za pozytywną zgodą. Ponadto, jeśli ktoś u władzy uzyska zgodę oszukując cię co do twoich praw, to * może * być niewłaściwe, nawet jeśli przeszukanie za zgodą byłoby właściwe. Jest przynajmniej możliwe, że instruktor spartaczył aresztowanie, że tak powiem. To, czy jest jakaś korzyść z grania tą raczej odrapaną kartą, zależy od procedur. Może to doprowadzić do tego, że uniwersytet zignoruje dowody telefoniczne, ale nadal będzie miał wystarczająco dużo, aby bez tego „skazać”.
„Moderator przenosi komentarze do czatu” musi być jedną z najbardziej irytujących funkcji SE.
@MartinArgerami a> 9000 ściana komentarzy pod pytaniem / odpowiedzią jest bardziej irytującą wadą SE.
Bezprawne aresztowanie, naruszenie prywatności, bezprawna konfiskata własności prywatnej - a wszystko tylko dlatego, że byli zbyt leniwi, by przygotować normalny egzamin. Wygląda na to, że twoja uczelnia może mieć większe problemy niż ty. Złamałeś tylko wewnętrzne regulacje, prawdopodobnie popełnili przestępstwo.
@DanNeely: z mojego doświadczenia wynika, że ​​„ściana komentarzy” jest ukryta za tekstem „pokaż x więcej komentarzy”, do którego dostęp jest łatwiejszy niż w pokoju rozmów (z innym formatem tekstu, do dodania) i nie utrudnia przeglądania odpowiedzi.
@ РСТȢѸФХѾЦЧШЩЪЫЬѢѤЮѦѪѨѬѠѺѮѰѲѴ: Przynajmniej w USA sądy wielokrotnie orzekały, że uniwersytety mają dość szerokie prawa do przestrzegania swojego wewnętrznego kodeksu postępowania, ponieważ działają _in loco parentis_. Tak więc działania instruktorów byłyby prawdopodobnie postrzegane jako uzasadnione w kontekście przestrzegania kodeksu postępowania. (Gdyby nie mieli uzasadnionego powodu do działania, to inna kwestia).
@aeismail o, widzę, USA są tak różne, że nie powinienem ich oceniać według standardów europejskich ... Z drugiej strony pytanie nie precyzuje, że działo się to w USA, więc dlaczego założenie tak było? Czy ta witryna jest tylko w Stanach Zjednoczonych?
@ РСТȢѸФХѾЦЧШЩЪЫЬѢѤЮѦѪѨѬѠѺѮѰѲѴ: Chodzi mi o to, że generalnie złym pomysłem jest zakładanie, że sprawy przekraczają granice państwowe. To, co jest legalne i normalne w Twoim kraju, może zostać uznane za całkowicie nieodpowiednie lub nawet nielegalne w innym.
@aeismail Nie sądzę, aby uniwersytet w USA miał prawo przejąć telefon komórkowy bez zgody, chyba że ma prawdopodobną przyczynę popełnienia przestępstwa i prawdopodobnie zawiera dowody tego przestępstwa. Oszukiwanie jest głupie i spowoduje zawieszenie, ale nie jest to przestępstwo. Możliwe, że instruktor, który skonfiskował telefon, zostanie aresztowany, jeśli sobie tego życzysz.
Zostałeś zatrzymany, przeszukany, a twoja własność została skonfiskowana przez twoją szkołę? Co to za kraj?
Następnym razem upewnij się, że zablokowałeś swój telefon komórkowy hasłem (co za debiutant). Następnym razem najpierw zainstaluj moodle w swoim systemie i zobacz, co potrafi ... Następnym razem nie angażuj innych osób (uczniów). Twoje życie się nie skończyło; Nie pozwól, żeby był następny raz; Wessij to;
@aeismail Jeśli w Stanach Zjednoczonych OP może odwołać się od oskarżenia o oszustwo w ramach precedensu nielegalnego przeszukania i zajęcia, a przynajmniej hipotetycznie uwolnić przyjaciela (dowody telefoniczne)?
@committedandroider: Nie jest prawnikiem, ale podejrzewam, że potrzeba ochrony przez uniwersytet integralności procesu edukacyjnego przeważyłaby nad kwestiami związanymi z poszukiwaniem i konfiskatą.
19 odpowiedzi?Jak wiele może być różnych porad?
Oczywiście wiedzą, skąd wziąłeś test Moodle.Miałem taką samą sytuację z egzaminem na Moodle, byłem nieprzygotowany i tak dalej, ale starałem się, aby nie zawiódł zbyt mocno (co niestety zrobiłem).Na szczęście zdałem kurs ze względu na wysokie oceny z laboratoriów.Oszukiwanie jest dość głupie i wierz mi, że nikt nigdy nie zatrudniłby oszusta.
Uwielbiam, kiedy ludzie wracają i opowiadają nam, co się stało!Myślę, że mógłbyś argumentować, że dzięki temu pytanie jest jeszcze bardziej użyteczne, ale ja opowiadam się za ludzką satysfakcją z wiedzy, jak potoczyła się ta historia.I gratulacje dla OP za pokonanie tej (tak, samookaleczenia) niepowodzenia!
Osiemnaście odpowiedzi:
#1
+233
Dronz
2014-10-25 23:00:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nauczyłem się lekcji o oszukiwaniu, jak mogę to naprawić? Jak mogę zapobiec zgłaszaniu mnie przez 5 instruktorów. To oczywiste, że powinienem z nimi porozmawiać, ale co mam powiedzieć? Co mogę zrobić? Moja przyszłość dobiega końca, ale wielu z was jest tutaj nauczycielami i instruktorami, co mogę zrobić, aby to naprawić?

Ze sposobu, w jaki to napisałeś, wydaje mi się, że w twoim obecnym nie nauczyłeś się jeszcze pełnej lekcji. Mówię to, ponieważ drugie zdanie powyżej wydaje mi się nadal w tym samym nastawieniu, w którym próbujesz kontrolować i zaprojektować wynik, aby zasadniczo pokonać system i uzyskać coś lepszego niż wygenerowały własne działania. To nie jest pełne zrozumienie uczenia się, że całe to podejście nie jest właściwe. Traktujesz system jak przeciwnika, działasz w mentalności ofiary i próbujesz zmanipulować swoją drogę wyjścia z niego. Musisz nauczyć się kilku lekcji na temat pokory, uczciwości, poddania się i budowania uczciwości od podstaw. Sugerowałbym zaakceptowanie tych.

Sugerowałbym, abyś pomógł wziąć pod uwagę, że możesz mieć złe zdanie, gdy myślisz o takich rzeczach, jak:

tak się stało, moja przyszłość się skończyła. Ostrzeżenie dziekana anuluje moją pomoc finansową. Zawieszenie będzie trwało co najmniej dwa lata, a powrót wymaga sporego nakładu pracy. Wydalenie będzie ostateczne.

Strach „moja przyszłość się skończyła” jest tym, co doprowadziło cię do oszukiwania. Jak uprzejmie zauważył twój profesor, w pierwszej kolejności nie musiałeś oszukiwać, a to wpakowało cię w znacznie gorsze kłopoty, niż gdybyś robił wszystko, co w twojej mocy. Rzeczywiście, myślę, że twoja przyszłość wygląda ciemniej, jeśli nie weźmiesz teraz pełnej odpowiedzialności. Byłbym bardziej optymistycznie nastawiony do twojej przyszłości, gdybyś stracił pomoc finansową i musiał opuścić ten uniwersytet, ale faktycznie naucz się lekcji i kontynuuj naukę w innej instytucji.

Twoja przyszłość będzie zależeć od Twojego nastawienia, uczciwości i tego, jak wykonujesz wybraną dziedzinę pracy (w tym jak się czujesz i odnosisz do swojej pracy). Te rzeczy są zbudowane na sobie nawzajem, tak jak skała, fundament i górne poziomy budynku. Jeśli twój sposób myślenia jest pełen paniki, podkopie to twoją integralność. Jeśli twoja uczciwość jest niewłaściwa, podkopie to twoją pracę. Poważnie. Jest to praktyczne, a nie puste moralizowanie.

Więc zdaj sobie sprawę, że jeśli naprawdę chcesz zostać inżynierem, możesz to zrobić, nawet jeśli musisz iść na inny uniwersytet. Nawet jeśli zajmie to kolejne 2 lub nawet 4 lata. Następnie przywróć swoją integralność, będąc całkowicie uczciwym wobec wszystkiego i biorąc pełną odpowiedzialność za wszystko, co spowodowałeś i nadal powodujesz. Nie próbuj niczego ukrywać, spraw, by wszystko brzmiało dobrze, dobrze wyglądało, ani nie unikaj złego wyglądu. Poczujesz się o wiele lepiej, gdy odpuścisz opór i przyznasz się do wszystkiego. Twoi instruktorzy wiedzą o tym wszystko i zauważą każdą próbę uczynienia tego lepszym dla siebie, więc nawet jeśli zamierzałeś być zdesperowaną osobą manipulującą, najlepiej byłoby się poddać i w pełni przyznać się do wszystkiego, i być tak szczerym jak możliwe we wszystkim, co robisz. Jeśli naprawdę możesz nauczyć się tych lekcji, to może mieć sens, aby dać ci trochę wyrozumiałości. Jeśli nadal się opierasz, to na dłuższą metę nie wyświadczyłoby nikomu żadnej przysługi, gdybyś zrobił coś mniej niż zawieszenie ciebie.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​ta lekcja jest ZNACZNIE ważniejsza niż treści inżynierskie, których się uczyłeś.

+1 To wspaniała odpowiedź i daje szerszy obraz PO. Pierwszy akapit jest na miejscu.
Zastanawiałem się, czy ktoś nie wspomniałby o tym, że instruktor nie pomyślał, że musi oszukiwać, aby zdać (choć może to nie być dokładny cytat)
Zgadzam się z istotą tej odpowiedzi. Jednak wydaje mi się, że niezręczna prawda jest taka, że ​​następująca rada może nie być właściwą dla wszystkich: „Nie próbuj niczego ukrywać, spraw, aby wszystko brzmiało dobrze, dobrze wyglądało, ani nie unikaj złego wyglądu”. Wszyscy dobrzy ludzie robią takie rzeczy. Prawdą jest, że większość ludzi na stanowisku OP powinna wyrzucić to z głowy - ale dla ludzi, których zachowanie społeczne opiera się bardziej na „Systemie 2” niż jest to typowe (słowami Daniela Kahnemana), może to być nadmiernym uproszczeniem przynoszącym efekt przeciwny do zamierzonego - a sformułowanie OP sprawia, że ​​zastanawiam się, czy mieszczą się w tej kategorii. Być dobrym :-)
Żeby było jasne: * każdy *, kto mógłby napisać, co zrobił PO * wyraźnie *, musi wydostać się dobrze z „jak mogę obejść ten” stan umysłu. Po prostu nie do końca, ponieważ życie zawsze wiąże się z tym.
Nie zgadzam się z tą odpowiedzią. Powinien po prostu otrzymać zero i ostrzeżenie (chyba że to się powtórzy). Z punktu widzenia wyników, z punktu widzenia produktywności, zmuszanie studenta do przeniesienia się na inny uniwersytet i spędzanie 2-4 lat na powtarzaniu wszystkich kursów lub wydawanie zbędnych dziesiątek tysięcy dolarów jest marnotrawstwem ekonomicznym. Wydaje się, że nie jest. Gdyby był zatrudniony, prawdopodobnie nie zostałby zwolniony. W większości przypadków zostałby ostrzeżony. Ile razy mógłby to zrobić, zależy od tego, jak cenny jest pracownik. Jeśli jest słabym badaczem, zwolnij go; w przeciwnym razie go ostrzeż. Cokolwiek innego jest nierozsądne.
@GuidoJorg Nie mówiłem, co uczelnia powinna z nim zrobić i nie sugerowałem, że byłoby lepiej dla niego, gdyby uczelnia go wydaliła lub straciła pomoc finansową. Mówię, że musi zauważyć, że nadal próbuje kontrolować i manipulować sytuacją w tym momencie i na razie porzucić to podejście. Nawet przy ściśle praktycznym, krótkoterminowym podejściu taktycznym, byłoby to najlepsze podejście, ponieważ uniwersytet jest na niego i zauważy każdą próbę manipulacji - tylko pogorszy to jego wynik.
OP nie bierze odpowiedzialności za oszustwa. Chcą tylko uniknąć kary za złapanie. Mam nadzieję, że zostaną zgłoszeni - nie chciałbym ich zatrudniać.
@Dronz Chciałbym móc dać +1 za poszczególne sekcje Twojej odpowiedzi. Szczególnie podobało mi się ostatnie zdanie, że OP ma okazję nauczyć się bardzo ważnej i cennej lekcji. Nie jestem optymistą, że to zrobi, ale na szczęście dla wszystkich twoja odpowiedź będzie na tej stronie, abyśmy mogli ją od czasu do czasu ponownie odwiedzać i żuć.
@user15282 Całkowicie się z tobą nie zgadzam. On chce zostać inżynierem. Nieuczciwe działania, a następnie dalsze próby ich ukrycia _zabijają ludzi_ inżynierii. Prawie na pewno zostałbyś natychmiast zwolniony z jakiejkolwiek poważnej firmy inżynieryjnej za takie działania na stanowisku pracy, aw niektórych sytuacjach możesz również zostać postawiony przed sądem.
#2
+174
dionys
2014-10-25 22:25:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, w świetle tytułu pytania, pozwólcie, że przytoczę kilka zachęcających słów. Twoje życie się nie skończyło. Oszukiwanie jest akademickim wykroczeniem; chyba że twoja sytuacja jest bardzo nietypowa, nie popełniłeś przestępstwa. Weź oddech i zdaj sobie sprawę, że jest to problem, którym musisz się zająć jako osoba dorosła, a częściowo oznacza to bycie trzeźwym i rozsądnym.

Oczywiście jest to poważne i prawdopodobnie będzie miało poważne konsekwencje przyszłość jako student inżynierii - ale to nie koniec świata. Ważne jest, aby dla własnego dobra wyciągnąć wnioski z tego doświadczenia. Zrozumienie, dlaczego był to zły wybór, jest prawdopodobnie ważniejsze niż stopień inżyniera.


Nie powinieneś próbować tego naprawiać. Faktem jest, że Twoi instruktorzy są po to, aby pomóc ci, a oni nadal próbują ci pomóc. Zrozumiałe jest, że są sfrustrowani i rozczarowani tą sytuacją.

Powinieneś być wobec siebie szczery co do dokonanych wyborów. To może przydarzyć się każdemu; nie zdarza się ludziom, którzy myślą o konsekwencjach i rozumieją je. Mówiąc dokładniej, moja rada jest taka:

 • przeproś przyjaciela za zmuszenie go do pomocy w oszukiwaniu
 • zrozumienie, że twoje oszustwo nie było w żaden sposób uzasadnione; nie proponuj żadnych wymówek
 • przyznaj się do wszystkiego i bądź tak szczery, jak tylko możesz ze swoim instruktorem

Oczywiście ta rada opiera się na zrozumieniu, że oszustwo było złym wyborem, a nie tylko niefortunnym, ponieważ zostałeś złapany . Z Twojego pytania nie wynika jasno, czy dokonałeś takiego rozróżnienia.

W stereotypowym podejściu do oszukiwania walczysz, ponieważ nie chcesz poświęcać czasu i wysiłku na naukę, a także błędnie interpretujesz swoje umiejętności poprzez oszukiwanie na egzaminie, quizie itp. Łatwo zauważyć, że jest to nieuczciwe; jest to forma kłamstwa.

Powiedz, że trzymamy Cię na słowo i że Twój opis kursu jako „nieracjonalna ilość pracy” jest całkowicie prawdziwy, dokładny i bez upiększeń. Przypuśćmy dalej, że oszukiwanie jest jedynym sposobem, w jaki wykwalifikowany, ciężko pracujący student może uzyskać pozytywną ocenę z tego kursu. Oszukiwanie w tym przypadku nie jest lepsze, jest jeszcze bardziej nieuczciwe.

Tutaj, oszukując i uzyskując pozytywną ocenę, fałszywie przedstawiasz umiejętności uczciwych uczniów w klasie i przeszkadzasz instruktorowi w ocenić naukę i wprowadzić niezbędne zmiany do kursu.

Cóż, naprawdę nie rozumiem, dlaczego to się cieszy. Jego życie, tak jak to widział, zostaje mu odebrane za darmo, prosi o rozwiązanie, które ma rozsądne szanse na powodzenie, a Twoja odpowiedź brzmi: „Nie martw się, to dla twojego dobra, że ​​nie zostaniesz inżynierem. biedne dziecko \ * przytul \ * "... co?
@Wicelo Umieściłem pierwszy akapit, ponieważ oryginalny tytuł zawierał zwrot „moje życie dobiega końca”. Myślę, że każdą taką uwagę należy traktować poważnie. Swoją odpowiedź podsumowałbym następująco: Nie rób niczego pochopnie Bądź szczery i nie usprawiedliwiaj się, bo cokolwiek innego pogorszy twoją sytuację.
Osobiście uważam, że pierwszy akapit jest kluczowy i dlatego zagłosowałem za (przynajmniej częściowo). Tak, PO popełnił błąd, który będzie miał poważne konsekwencje. Ale to nie znaczy, że ich życie dobiega końca. Oznacza to, że ich życie może nie być tym, czego pierwotnie oczekiwali. @Wicelo
@Wicelo SRSLY? Dzieciak celowo wymyślił plan oszukiwania i myślisz, że nie powinien zostać uruchomiony? Czy może nie zdajesz sobie sprawy, że istnieje przede wszystkim powód do egzaminów: aby oddzielić kompetentnego od niezdolnego? Jeśli kurs był tak trudny, powinien najpierw go porzucić i przed ponownym przystąpieniem do kursu wziąć udział w kursach niższego poziomu. Do licha.
@Wicelo Myślę, że chodzi o to, że zaakceptowanie kary jest sposobem na zminimalizowanie szkód. Akceptacja, że ​​zło zostało popełnione i stawienie czoła konsekwencjom, jest drogą, która najprawdopodobniej doprowadzi sprawcę do uczenia się na błędach i stania się lepszym człowiekiem.
Potencjalne zadłużenie od dziesiątek do nawet setek tysięcy dolarów bez możliwości spłaty może równie dobrze oznaczać koniec życia. Dyplom ukończenia studiów wyższych jest prawie obowiązkowy w większości dziedzin. To naprawdę brzmi jak tylko * nieznacznie * hiperbolicznie. Czy to, co zrobił, było straszne? Tak to jest. Czy jedna zła decyzja powinna zrujnować komuś życie? Zazwyczaj nie. Jest całkowicie rozsądne, że miałby nadzieję na ostrzeżenie i że rozsądny człowiek wystawiłby mu ocenę niedostateczną i będąc (całkiem rozsądnie!) Uważnie obserwował resztę jego kariery, jako wystarczającą karę, zamiast natychmiastowego wydalenia go.
@CarlWitthoft oddzielają również oszukiwanie kompetentne od tych, którzy nie są
Chociaż przejrzałem odpowiedzi tutaj, a oryginalny post jest zamknięty, wydaje się dziwne, że nikt nie wspomniał o zatrudnieniu prawnika. Szkoła ma szereg kar, które mogą zostać nałożone za oszukiwanie; niekoniecznie jest tak, że ten przypadek zasługuje na najbardziej drakońską karę. W szkole mogą być dziesiątki przypadków oszukiwania. Oszukiwanie może mieć charakter endemiczny w konkretnej klasie profesorskiej, ale rzadko gdzie indziej. Adwokat upewni się, że wszystkie okoliczności łagodzące zostały wysłuchane. Istnieje większa szansa, że ​​zostaną rozpatrzone podobne przypadki, które zasługują na mniejszą karę.
@Wicelo chodzi o to, że nie jest to „na nic”. Jeśli oszukujesz w prawdziwym życiu, konsekwencje są zwykle takie, że skończysz w więzieniu. To nie brzmi tak, jakby nauczył się, że oszukiwanie jest złe, ale że złapanie było złe.
@Wicelo - Jestem zdziwiony, że Twój komentarz uzyskał pozytywną opinię. * „… pozbawiony go za nic…” * Nic? Naprawdę?? Tak na marginesie, wydaje mi się dziwne, że OP rzekomo „nie miał czasu na naukę”, ale miał czas na „zbadanie egzaminów Moodle” i „wydrukowanie 200 stron referencji”. Jestem pewien, że w dniach i tygodniach poprzedzających egzamin był wystarczająco dużo czasu na naukę dla prawie każdego studenta, który miał swoje priorytety w odpowiednim miejscu.
@user26732 Nie mogę sobie wyobrazić, co by dobre zatrudnienie adwokata i prawdopodobnie dlatego nikt o tym nie wspomniał. O.P. oszukał i został złapany. Koniec opowieści. Jest to naruszenie zasad uniwersytetu i będzie (lub przynajmniej _ powinno_ być_) karane zgodnie z polityką uniwersytetu. Nie jest to przestępstwo kryminalne (przynajmniej nie w Stanach Zjednoczonych i zakładam, że tak samo jest w większości miejsc), więc nie ma żadnego zarzutu karnego do obrony i prawnik nie może (lub powinien) zrobić zbyt wiele.
Zatem każdy, kto popełnia wykroczenie, powinien otrzymać maksymalną karę? Brak łagodzenia? Brak dowodów wskazujących, jak traktowano podobne przypadki? Nie ma prośby o złagodzenie kary? Wiesz, próbowali tego w Anglii przez ponad 500 lat. Jedyną karą za przestępstwo była śmierć. Nie wyszło. Prawnik pomógłby w przeprowadzeniu segregacji. To, że jest winny, niekoniecznie oznacza, że ​​powinien rzucić w niego książką. Adwokaci są zatrudniani poza sądem, na wypadek gdybyś nie wiedział.
@reirab czy na uniwersytecie jest odpowiednik adwokata, który mógłby rozstrzygać o nałożeniu kary?
#3
+93
Sverre
2014-10-25 20:50:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do komentarzy: OP wie, że oszukiwał - pyta, co może zrobić, aby poprawić swoją sytuację. Oczywiście są dobre i złe sposoby radzenia sobie z tym.

Sam nie byłem na forum AD, ale złapałem oszustów. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​najlepsze, co możesz zrobić, to:

 1. Przyznaj się do wszystkiego.

 2. Przeproś. Wyjaśnij, że rozumiesz, w jaki sposób i dlaczego oszukiwanie jest złe.

 3. W żadnym wypadku nie usprawiedliwiaj swojego oszukiwania ani nie obwiniaj za to innych - tak jak robisz to w tym pytaniu. Zdecydowałeś się oszukiwać, nikt nie przyłożył ci broni do głowy.

Zrobiłem (1) i (2). Instruktorzy zapytali, jakie mam wymówki, dlaczego to zrobiłem i powiedziałem im.
Dodam do tego, że wyjaśniłbym sytuację w zakresie pomocy finansowej, aby zarząd mógł ostrożnie nakładać kary, aby nie było efektu domina. Napisanie komuś ostrzeżenia, któremu zostanie wycofana pomoc finansowa, skutecznie go wydala i prawdopodobnie nie jest jego intencją.
Zastanowiłbym się również, jako część dwóch, dlaczego twoi instruktorzy mieliby wierzyć, że nie będziesz już próbował oszukiwać. Jeśli czułeś taką potrzebę tak rażącego oszukiwania, czy powinni ufać, że nie zrobisz tego ponownie (nawet jeśli mniej bezczelnie)? To może nie być łatwe pytanie - jest to poważne naruszenie zaufania i może być im trudno ponownie Ci zaufać.
@georgechalhoub, to twoje "wymówki" powinny być wyjaśnione zwięźle i rzeczowo, a nie tak, żeby brzmiało to tak, jakbyś szukał wymówek. Nawiasem mówiąc, jest to * naprawdę * ważna kwestia. Twoje wymówki nie zmienią ich postrzegania sytuacji, ani odrobiny desperacji twoją sytuacją. Znacznie bardziej dorosły / wstępny inżynier przetwarzający te fakty odpowiednio nada profesjonalny ton, dzięki któremu można osiągnąć zadowalające porozumienie.
@StrongBad i po prostu dlaczego oszusta nie miałby zostać wydalony lub przynajmniej zawieszony na rok? Nie widzę korzyści płynących z tego, że pozwolę sobie na to.
@CarlWitthoft wydaje się niesprawiedliwe, jeśli skuteczna kara zależy od tego, czy potrzebujesz pomocy finansowej, czy nie.
@StrongBad Każdy, kto zapewnia pomoc finansową, określił konkretne kryteria decydujące o tym, kto powinien ją otrzymać, z przypuszczalnie większą liczbą wnioskodawców, niż są w stanie udzielić pomocy. Nie udzielanie OP ostrzeżenia dziekana, gdy protokół mówi, że zdecydowanie powinien je otrzymać, jest oszukaniem dostawcy i pozbawieniem innych kandydatów.
@jwg Myślę, że chodzi o to, że zarząd miałby teraz pełną wiedzę na temat kar, które stosują. Gdyby mieli dyskusję, która brzmiała: „Chcemy go ukarać, ale na pewno nie _expel_ go!” mogą chcieć to wiedzieć (nie mam pojęcia, czy taka rozmowa może się odbyć). Ale jeśli chcą go wydalić, pomoc finansowa prawdopodobnie tego nie zmieni. EDYCJA: również wydaje się mało prawdopodobne, aby poirytowanie zarządu notką o sytuacji finansowej OP pogorszyło jego sytuację znacznie, niż jest.
Zapomniałeś nr 4: ** Zaakceptuj konsekwencje swoich działań. **
#4
+84
Anonymous Mathematician
2014-10-26 01:48:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To, co zrobiłeś, było dość surowe, jeśli chodzi o oszustwa. Czasami oszustwo można wytłumaczyć krótką chwilą słabości. Na przykład załóżmy, że zdajesz egzamin i odkrywasz, że jest on dużo trudniejszy niż się spodziewałeś, więc podejmujesz impulsywną decyzję, aby spojrzeć na odpowiedzi sąsiada. To wciąż złe i zasługujące na karę, ale przynajmniej można to uznać za głupi wybór wywołany paniką, co może ułatwić wybaczenie. Z drugiej strony zaplanowałeś i starannie przygotowałeś się z wyprzedzeniem, aby skutecznie oszukiwać, a nawet zwerbowałeś przyjaciela (który najwyraźniej nie jest tak uczciwy, ale mógł nie zrobić nic złego, gdybyś nie wprowadził go do swojego planu). To najgorszy scenariusz oszukiwania.

Nie sądzę, aby można było coś zrobić, aby nie zostać zgłoszonym. Może nawet niewiele możesz zrobić, aby wpłynąć na karę. Jednak to, czego oczekuję od uczniów w takich przypadkach, to autentyczna introspekcja.

Rozumiem przez to wykroczenie poza powierzchowne ujęcie zasad i motywacji. Jest wiele standardowych rzeczy, które możesz powiedzieć: twój strach przed karą powstrzyma cię przed ponownym oszukiwaniem, zdajesz sobie sprawę, że oszukiwałeś siebie w związku z prawdziwą nauką, rozumiesz, jak niesprawiedliwe były twoje działania wobec uczciwych kolegów z klasy itp. wszystkie są prawdą, ale są zasadniczo nieskomplikowane. Zasadniczo są one tym, co społeczeństwo mówi ośmiolatkom, które mają problemy z zachowaniem. Nie wzbudza zbytniej pewności siebie, gdy ktoś ogłasza: „Och, teraz w końcu rozumiem, co zawsze powtarzał mi mój nauczyciel w szkole podstawowej”.

Zamiast tego mam nadzieję, że taki kryzys sprowokuje poszukiwania duszy, a nie tylko powtarzanie standardowych odpowiedzi. Jaką osobą jesteś? Czy twoja rodzina lub koledzy mogliby na tobie polegać, czy też kiedyś wyciągniesz spod nich dywanik, gdy twoja wieloletnia nieuczciwość zostanie ujawniona? Czy nieznajomy mógł na tobie polegać? Czy należysz do osób, które zachowują się z honorem, nawet jeśli zdradza mu się na sucho, czy też do tych, którzy zawsze stawiają siebie na pierwszym miejscu? Kim jesteś i kim chcesz być?

Chodzi o to, że wielu oszustów ma skomplikowane uzasadnienia i wymówki (widzę pewną tendencję w tym kierunku w twoim pytaniu). Przekonują samych siebie, że nie są tak naprawdę nieuczciwymi ludźmi, tylko uwięzionymi w trudnych lub wyjątkowych sytuacjach. Złapani starają się naprawić swój obraz siebie, wprowadzając jak najmniej zmian: nauczyli się, czego nie robić w tej sytuacji , lub postrzegają to jako jednorazowy błąd niezwiązany z ich życie. Kiedy widzę, że ktoś to robi, martwię się, że znajduje się na niebezpiecznej ścieżce, na której w innych przypadkach będzie ślepo podążać za tymi samymi starymi nawykami i wzorcami. Jestem przekonany, że masz potencjał, by być osobą uczciwą i godną zaufania, ale to, co zrobiłeś na tych zajęciach, nie jest dobrym początkiem w tym kierunku.

Nie chcę Cię pouczać, co powiedzieć ani jak to powiedzieć. To bardzo osobista sprawa, aw każdym razie nie chcę ci pomagać w udawaniu, że nauczyłeś się głębiej niż w rzeczywistości. Jednak naprawdę radziłbym pomyśleć o całościowym obrazie swojego życia, a nie tylko o tym jednym incydencie. Warto przedyskutować to z krewnym, mentorem, przywódcą religijnym itp. Na koniec musisz przekonać uniwersytet, że nauczyłeś się czegoś więcej niż tylko analizy kosztów i korzyści oszustwa, aby wierzyli, że ty mógłby skorzystać z drugiej szansy. Nie sądzę, abyś uniknął kary, ale w twoim własnym interesie leży próba uczenia się i rozwoju tak bardzo, jak tylko możesz z tego doświadczenia, i nie może zaszkodzić twoim perspektywom, jeśli administracja zobaczy, że jesteś robiąc to.

* „To najgorszy scenariusz oszukiwania”. * Jedyną gorszą rzeczą, o której przychodzi mi do głowy, jest kradzież pytań i / lub odpowiedzi przed rozpoczęciem egzaminu. Oznaczałoby to przestępstwo. W pełni zgadzam się z twoją odpowiedzią.
#5
+77
aeismail
2014-10-25 21:01:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zostałeś złapany in flagrante delicto . Uzyskujesz dostęp do egzaminu z niedozwolonymi materiałami w niezatwierdzonej lokalizacji i zostałeś przyłapany podczas jego trwania.

Czytając to, co dostarczyłeś, uważam, że zasadniczo nic nie możesz zrobić, aby uniemożliwić instruktorom zgłoszenie Cię. Biorąc pod uwagę zakres naruszenia przez Ciebie kodu - w końcu było to celowe naruszenie, a nie przypadek, jak zapomnienie cytatu w artykule - trudno jest zrozumieć, jak mogą uniknąć zgłoszenia tego. Pomyśl o tym w ten sposób: jeśli ty nie zostaniesz zgłoszony, kogo można zgłosić?

Uwolnienie się od rozmowy powoduje również wysłanie niewłaściwej wiadomości do Ciebie i innych uczniów na temat znaczenie i surowość kodeksu honorowego.

Obawiam się, że będziesz musiał żyć z konsekwencjami swoich czynów. (Czy korzyść z oszukiwania naprawdę była warta konsekwencji ewentualnego złapania?)

+1 Biorąc pod uwagę zachowanie PO, po co w ogóle mieć egzaminy. Po przeczytaniu OP może to wpłynąć na sposób, w jaki przeprowadzam wywiady ze studentami: szukanie tego rażącego oszustwa nie będzie jednak łatwe.
Egzaminy są mało realistyczne: kiedy pracowałem w przemyśle i kazałem rozwiązać problem, nie mówili: „Usiądź sam, nie rozmawiaj z nikim, nie korzystaj z materiałów o podobnym charakterze”
@jim: Całkowicie zgadzam się z Pańskim poglądem na brak realizmu egzaminów. Niestety, my, jako nauczyciele, potrzebujemy środków do oceny indywidualnego uczenia się. Skąd mamy szczerze wiedzieć, kto wykonał pracę w grupie bez bezpośredniej obserwacji? Jak to realistycznie zrobić dla klasy liczącej 50 lub 100 uczniów?
@aeismail Tak, oczywiście istnieje potrzeba oceny indywidualnego uczenia się i przypuśćmy, że problem jest najlepszym sposobem, aby to zrobić.
#6
+60
dmckee --- ex-moderator kitten
2014-10-26 04:04:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeden normalny kurs inżynierski na moim uniwersytecie wymagał zbyt dużej ilości pracy: każdego tygodnia mieliśmy 5 quizów (1 quiz z laboratorium, 2 quizy klasowe, 1 quiz z laboratorium komputerowego, 1 raport z oceną). Kurs łączący się z kolejnymi 4 kursami (Obwody elektryczne - Równania różniczkowe - Statystyka - Chemia) spowodował dużą presję.

Materiał kursu inżynierskiego był przytłaczający, niesamowicie długi i wymagał nadmiernej ilości nauki.

Poza kwestią oszukiwania - i wyraźnie jesteś w tym błędzie - sugeruje to, że być może nie opanowałeś materiału z poprzednich kursów do oczekiwanego poziomu ciebie.

Szkoła inżynierska jest trudna , ale nie jest niemożliwa.

Jeśli wyjdziesz z tego z opcją kontynuowania studiów (na swojej obecnej instytucji lub gdzie indziej) możesz rozważyć jedną lub obie z następujących kwestii ...

 1. Wrócić i powtórzyć niektóre z poprzednich materiałów, dopóki nie będziesz z nimi głęboko zaznajomiony i w stanie obsługiwać potrzebne koncepcje i obliczenia płynnie i bez większych trudności. Już samo przygotowanie się zmniejszy obciążenie kolejnego kursu.

 2. Uświadomienie sobie, że inżynieria nie jest dla każdego i może nie być dla Ciebie.

W każdym razie chciałbym przypomnieć, że praca, do której się uczysz, to taka, w której błąd lub ścinanie rogu może zagrażać życiu konsekwencje. Twoi instruktorzy mają rację, traktując to bardzo poważnie i Ty też powinieneś. Przemyśl to dokładnie. Czy chcesz, aby takie ryzyko wisiało nad twoją pracą?

+1 dla szerszego obrazu samej inżynierii, czego OP nie pojmuje w sposób oczywisty.
Problem, który często widzę wśród studentów. Na zajęciach z matematyki, fizyki i prawdopodobnie inżynierii, innych nauk ścisłych, a nawet sztuk wyzwolonych, materiał opiera się na sobie. Ostatecznie, jeśli student otrzyma ocenę C z kursu, prawdopodobnie nie jest w pełni przygotowany do następnego kursu. To sprawia, że ​​następny kurs w sekwencji jest trudniejszy niż powinien. Duża część moich korepetycji polega w rzeczywistości na budowaniu silniejszych podstaw, zanim uczeń zrozumie bieżący temat. Schodzę z tematu. Zobacz http://chat.stackexchange.com/rooms/18175/discussion-on-specific-ethics-question
Jeśli kurs jest naprawdę trudny, każdy student jest w takiej samej sytuacji. Zwykle instruktor rozpoznaje to i pod koniec zakrzywia oceny. Jeśli jest to dla Ciebie szczególnie trudne, często istnieje inne rozwiązanie, takie jak skontaktowanie się z instruktorem / asystentem / innymi studentami, a nawet opuszczenie zajęć. Najlepiej zdać sobie z tego sprawę przed egzaminem i kiedy zdasz sobie sprawę, często różnica między sukcesem a porażką.
+1 w przypadku, gdy błąd lub ścięty róg mogą mieć zagrażające życiu konsekwencje.
+1 także za „konsekwencje zagrażające życiu”. Jako praktykujący inżynier teraz, pomysł stemplowania projektu, którego nie rozumiem i który się nie powiedzie, jest dość przerażający. Poświęć trochę czasu w Google, ucząc się o katastrofach inżynieryjnych - np. [zawalenie się chodnika Hyatt-Regency] (http://en.wikipedia.org/wiki/Hyatt_Regency_walkway_collapse) - i pozwól mu zatopić się w tym, co dzieje się w prawdziwym świecie, gdy inżynier „oszukuje”. Lepiej jest zostać zawieszonym teraz, niż pójść do więzienia później za „oszukiwanie”, czyli zaniedbanie zawodowe. Ostre, ale prawdziwe.
Część * zagrażająca życiu * jest całkowicie hiperboliczna. Schemat pokonania quizu online nie oznacza, że ​​oszust przyczyniłby się do załamania komunikacji, jak w przypadku upadku Hyatt-Regency, albo że poszliby na skróty, ani że popełniłby więcej błędów w swojej pracy.
Linia „zagrażająca życiu” nie miała być tutaj celem. Ma w sobie pewien stopień realności i kładę to na wszystkie moje rady, aby pomyśleli - w końcu nie jest to rodzaj myślenia, który ktokolwiek inny może zrobić dla ciebie. Ale w pytającym mamy młodego człowieka, który pod presją podjął złą decyzję. Przy odrobinie szczęścia nauczył się lekcji, ale moim zdaniem odrobina introspekcji jest uzasadniona.
@brichins to hipotetyczne, ale gdybyś był w sytuacji OP, czy nie zgłosiłbyś po prostu, że projekt nie był w tym momencie gotowy i uzyskałby wydłużony termin? Chciałbym, aby OP i uczniowie tacy jak on / ona mieli możliwość przedłużenia terminu, ale te terminy nie są przyznawane, chyba że mają okoliczność łagodzącą
@committedandroider To jest forum akademickie, więc z pewnością prośba o przedłużenie terminu jest _możliwa_, zarówno w szkole, jak iw miejscu pracy. Jednak, jak zauważyłeś, w szkole raczej nie zostanie to przyznane. Dotyczy to również miejsca pracy - wewnętrzny termin w firmie może się nieco przesunąć, ale terminy dostarczenia projektu klientowi często nie. Grzywny i / lub pozwy sądowe za niewykonanie mogą być ogromne - pracowałem przy dużych projektach robót publicznych, w których opłaty za późne ukończenie wynosiły 50-100 000 USD dziennie_. Powodzenia w przekonaniu menedżera do podpisania umowy o niedotrzymaniu terminu przed upływem tygodnia.
#7
+31
StrongBad
2014-10-26 01:13:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Widzę tu dwa problemy. Po pierwsze, kary wydają się być zaprojektowane w taki sposób, że ostrzeżenie dziekana jest stosunkowo lekkie. Bez sekcji 5, która określa kary, jakie mogą towarzyszyć ostrzeżeniu dziekana, nie można być pewnym. Wydaje mi się, że jeśli czynniki zewnętrzne, takie jak pomoc finansowa, znacznie zwiększyłyby karę, komitet nadzorujący te sprawy może chcieć pracować z kimś, kto został przyłapany na oszustwie. Druga kwestia polega na tym, że wydarzenie, które opisujesz, jest tak skandaliczne, że komisja nie próbowała bezpośrednio przejść do zawieszenia lub wydalenia. Jeśli komisja próbuje dowiedzieć się, jak Cię zawiesić, prośba o łagodne zastosowanie ostrzeżenia dziekana nie przejdzie zbyt dobrze.

Podobnie jak w przypadku każdego przypadku wykroczenia akademickiego, musisz kogoś znaleźć kto jest po twojej stronie i rozumie system. Prawnik argumentujący z prawnego punktu widzenia na ogół nie jest najlepszym rozwiązaniem. Powinieneś skontaktować się z biurem obsługi studentów, aby uzyskać pomoc.

+1 za ostatni akapit. Większość instytucji oferuje usługi „obrońcy z urzędu” dla uczniów, wobec których podjęto postępowanie dyscyplinarne. Zachęcałbym każdego w takiej sytuacji, niezależnie od poczucia winy lub niewinności, do skorzystania z tego rodzaju fachowej pomocy.
W szczególności wiele szkół w Stanach Zjednoczonych ma „rzecznika studentów” w biurze spraw studenckich, który może udzielać bezstronnych porad i jest zaznajomiony z procedurami obowiązującymi na uniwersytecie.
Brakowało mi tej odpowiedzi, ale skomentowałem OP w komentarzu powyżej w następujący sposób: Szkoła ma szereg kar, które mogą być nakładane za oszukiwanie; niekoniecznie jest tak, że ten przypadek zasługuje na najbardziej drakońską karę. W szkole mogą być dziesiątki przypadków oszukiwania. Oszukiwanie może mieć charakter endemiczny w konkretnej klasie profesorskiej, ale rzadko gdzie indziej. Adwokat upewni się, że wszystkie okoliczności łagodzące zostały wysłuchane. Istnieje większa szansa, że ​​zostaną rozpatrzone podobne przypadki, które zasługują na mniejszą karę. -
#8
+26
DTK
2014-10-25 22:52:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie możesz uniemożliwić im zgłaszania ciebie, a próba zapobieżenia zgłoszeniu tylko pogorszyłaby ciebie i twoją postać. To jest Twoja okazja, by okazać pokorę i prawość.

Nie usprawiedliwiaj się, nie kłam. Przyjmij swój błąd i bądź gotowy, aby powiedzieć, dlaczego był zły oraz jaki wpływ miał na instruktorów i kolegów z klasy. Weź pod uwagę, że inżynierowie projektują, konstruują, certyfikują i utrzymują infrastrukturę krytyczną; należy ich przestrzegać najwyższych standardów, aby chronić ludzkie życie i dlaczego uczciwość ma znaczenie. Aby to zilustrować, spójrz wstecz na Rogera Boisjoly'ego, inżyniera, który próbował zapobiec katastrofie Challengera, i kierownika technicznego, który był zastraszony, aby podjąć decyzję wbrew jego rozsądkowi.

Oczekuj działań dyscyplinarnych. Niezależnie od działań dyscyplinarnych, podziękuj im za nie, ponieważ będzie to cenna okazja do nauki.

Bądź szczery, łaskawy i idź naprzód. Błaganie, użalanie się nad sobą lub próba zrzucenia winy sprawią, że będziesz wyglądać gorzej w oczach szkoły, w oczach rówieśników, a ostatecznie we własnych oczach.

Przetrwasz to, nawet jeśli zmieni to trajektorię Twojej kariery. I kto wie? Możesz znaleźć swoją pasję w czymś innym niż inżynieria.

+1 za `` Możesz znaleźć swoją pasję w czymś innym niż inżynieria. '' Spędziłem kilka lat jako inżynier budownictwa lądowego, który stopniowo tworzył coraz więcej narzędzi programistycznych - teraz jestem programistą na pełny etat, zarabiając wyższe mniej stresu i mniej godzin pracy. Miałem trudną drogę (ha), aby się tam dostać, ale podoba mi się to, gdzie jestem, a moje szkolenie inżynieryjne i doświadczenie są nadal cenne.
#9
+23
Paul
2014-10-26 06:52:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Plan długoterminowy to coś, co musisz przemyśleć.

Prawdopodobnie wygląda to tak: - może nie do końca tak, jak byłoby to aroganckie - pominąłem, co z tym zrobić gdzie mieszkać, czy zostać i pracować w lokalnej społeczności, czy też zrobić sobie przerwę itp. - chociaż oczywiście to, co się stało i jak sobie z tym poradzisz, będzie miało wpływ na Twój styl życia. Twoje życie się nie skończyło. To jest po prostu trudniejsze. Podejmij wyzwanie.

 1. Zaakceptuj fakt, że zasługujesz na zawieszenie lub wykluczenie. Jeśli zamiast tego dostaniesz drugą szansę, świetnie! albo nie. Czy nie jesteś wypalony w tym momencie? Większość ludzi tak by była. Ten incydent też wcale nie brzmi błahe.
 2. Jeśli masz szczęście, znajomi, którzy pomogli Ci w oszustwie, otrzymają ostrzegawczy poziom kary dziekana. Mówię „jeśli masz szczęście”, ponieważ normalna osoba przez długi czas czułaby się absolutnie okropnie, gdyby zaszkodziła reputacji i karierze swoich przyjaciół. Nie próbuj lobbować dla swoich przyjaciół.
 3. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, powiedz swoim rodzicom i przeproś ich lub kogokolwiek innego osobiście finansującego twoją edukację.
 4. Znajdź pracę i opłacaj własne rachunki - zakładając, że Twoja pomoc finansowa, pożyczki, nauka pracy i / lub rodzina pokryją Twoje bieżące rachunki. Twoja rodzina, bogata czy biedna, będzie to postrzegać jako oznakę dojrzałości. Teraz oczywiście najlepsze zawody wymagają absolwentów i są zaniepokojeni ocenami i uczciwością. Nie staraj się o taką pracę, skończysz na tym, że będziesz ciągle bić się za to, co zrobiłeś za każdym razem, gdy odrzucą lub gorzej, będziesz kuszony, by kłamać i ukrywać to. Teraz miejsce pracy nie jest anielskie, są oczywiście złe prace dla nieuczciwych ludzi. Staraj się również ich unikać. Wygląda na to, że mógłbyś pracować jako niezależny komputer. Właściwie marketing i znajdowanie klientów jest trudniejsze niż część programowa. Zastanów się nad tym przez chwilę.
 5. Pracując na życie, korzystaj z książek i bezpłatnych witryn z kursami online. Istnieją dobre bezpłatne kursy online z najlepszych szkół inżynierskich: tj. Caltech, MIT, Stanford itp. Pozbądź się trochę luzu, nie rejestrując się oficjalnie - spróbuj obejrzeć wszystkie wykłady i czytać. Następnie zacznij wykonywać niektóre zadania. Odpowiadaj na pytania na forum lub na pytania dotyczące Stack Exchange dotyczące materiału.
 6. Gdy zdobędziesz wykazaną biegłość w zadaniach, z którymi kiedyś się zmagałeś, zbuduj portfolio. Podobnie jak portfolio programów komputerowych, które widzę w załączeniu na stronie twojego profilu. Rzeczy, które Cię interesują i w których jesteś dobry.
 7. W tym momencie powinieneś być dobry w czymś, co nie byłoby oczywiste na podstawie twoich poprzednich transkrypcji. Znajdź sprzymierzeńców akademickich, którzy pomogą Ci się rozwijać. Pisz profity z zajęć online, na których uważasz, że dobrze sobie radzisz. Czasami można w ten sposób otrzymać certyfikat lub promesę polecającą.
 8. Skorzystaj z portfolio podczas pisania nowych aplikacji na uniwersytet za kilka lat. Aby wrócić na uniwersytet, należy zróżnicować aplikacje w różnych szkołach. Kilka lat i wszystkie te kroki sprawią, że wniosek będzie bardziej akceptowalny. Chociaż być może nadal będziesz musiał zająć się wcześniejszym incydentem, w tym momencie nie tylko będziesz wiedział, co napisać lub powiedzieć, ale możesz wykazać się nowo odkrytą pasją i umiejętnościami. W tym momencie powinieneś mieć przynajmniej jednego sprzymierzeńca, który może napisać porządny list polecający.

Powodzenia w tej podróży.

+1 i naprawdę uwielbiam tę odpowiedź za jej praktyczność i realistyczne przygotowanie na nie najgorszy, ale być może drugi najlepszy wynik w życiu.
Dobra praktyczna rada. Do ostatnich kroków dodam: bądź przygotowany na uczciwe wyjaśnienie w nowych aplikacjach / rozmowach kwalifikacyjnych, co się stało, gdy byłeś wcześniej na studiach. Myślę też, że powinieneś wspomnieć, że ta strategia ma niskie prawdopodobieństwo sukcesu - większość ludzi, którzy próbują kształcić się na poziomie wyższym, jednocześnie utrzymując się finansowo poprzez pracę w pełnym wymiarze godzin, nie odnosi sukcesu.
@jwg To zależy od stopnia naukowego i instytucji. Uczyłem wiele kursów MBA w szkołach wieczorowych w stanie Georgia w Atlancie. Tłum uczniów w szkole dziennej miał różny wiek. Było jasne, że wiele osób pracuje i uczestniczy w niepełnym wymiarze godzin. Kiedy nauczałem w Azji, była to zupełnie inna historia, pasmo młodych umysłów z okazjonalnym studentem z wymiany - prawie żaden z nich nie był zatrudniony, gdzie pomoc i stypendia były opłacane. Najwyższe poziomy w USA stały się tak drogie, że opłacanie własnej pracy jest dość śmieszne, ale wciąż jest wiele szkół państwowych.
@Paul Szczególnie podoba mi się ostatnia część punktu numer 5. Spłata poprzez pomoc innym ludziom pomoże mu odbudować pewność siebie i poczucie wartości. Pomaga mi każdego dnia. +1
#10
+20
hunse
2014-10-27 00:32:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nauczyłem się lekcji o oszukiwaniu, jak mogę to naprawić? Jak mogę zapobiec zgłaszaniu mnie przez 5 instruktorów.

Chcę omówić, dlaczego uniwersytet ma tak surowe zasady przeciw oszukiwaniu i dlaczego tę sytuację należy zgłosić .

Pierwszy problem z oszustwami polega na tym, że degraduje to stopień każdego. Kiedy rozpoczynasz pracę w firmie po ukończeniu studiów, Twój stopień naukowy reprezentuje określone umiejętności, o których zakłada się, że zdobyłeś ten stopień. Jeśli firma stwierdzi, że nie masz tych umiejętności, w przyszłości założy, że każdy, kto ukończy Twój program, może ich nie mieć. Jeśli oszustwo zostanie potraktowane lekko, twój dyplom stanie się bez znaczenia, ponieważ nikt nie będzie wiedział, jaki zestaw umiejętności faktycznie reprezentuje.

To prowadzi do mojej drugiej kwestii: zdobycie stopnia inżyniera oznacza, że ​​stajesz się profesjonalny inżynier, stanowisko o dużej odpowiedzialności. Nie przesadzę, kiedy powiem, że życie ludzi będzie w twoich rękach. Jeśli przeinaczysz swój zestaw umiejętności, zostaniesz postawiony w sytuacjach, w których nie masz wiedzy, aby właściwie wykonać pracę. Jeśli nie nauczyłeś się uczciwości na studiach, w takiej sytuacji i tak możesz ukończyć projekt (to jak oszukiwanie w prawdziwym świecie). Jeśli to zrobisz, każdy projektowany system może zawieść, a to może spowodować śmierć ludzi. Właśnie dlatego uczciwość ma ogromne znaczenie w programach inżynierskich.

Jeśli naprawdę nauczyłeś się swojej lekcji i rozumiesz te dwa punkty, zrozumiesz, że oszukiwanie było złe nie dlatego, że zostałeś złapany, ale ponieważ tego typu zachowanie ostatecznie naraża życie ludzi na niebezpieczeństwo. Ale jak powiedzieli inni, twoje życie się nie skończyło i nie jest za późno na zmianę. Jeśli nauczysz się swojej lekcji teraz i będziesz postępować uczciwie od tego dnia, będziesz wspaniałym inżynierem.

Szczególnie ważne jest, aby okazać tę uczciwość przez kilka następnych dni. Oznacza to, że nie próbujesz niczego ukrywać. Instruktorzy muszą Cię zgłosić; jeśli tego nie zrobią, popełniają przestępstwo. Jeśli naprawdę nauczyłeś się swojej lekcji i możesz to zademonstrować, to miejmy nadzieję, że Twoja kara będzie łagodna.

Jeśli chcesz być inżynierem, ponieważ pasuje do jakiegoś planu na życie (daje ci status, pieniądze, cokolwiek), myślę, że wszystko się nie zgadza. Zostań inżynierem, bo chcesz pomagać ludziom. Jeśli nie zostaniesz inżynierem, w porządku; istnieje wiele innych sposobów pomagania ludziom i jestem pewien, że znajdziesz taki, który naprawdę Ci się spodoba.

#11
+18
Scott Grimmett
2014-10-26 05:20:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twoje życie się nie skończyło. Chcę, żebyś uzyskał profesjonalną poradę psychologiczną, ale obawiam się, że pomyślisz, że to tylko kolejny rodzaj kary do „naprawienia”.

Twój komentarz „Jak mogę zapobiec zgłaszaniu mnie przez 5 instruktorów? oczywiste, że powinienem z nimi porozmawiać, ale co mam powiedzieć? ” jest ogromnie irracjonalny.

Do pracy 5 instruktorów należy zgłaszanie Ciebie. Myślisz, że możesz poprosić ich, aby nie wykonywali swojej pracy, najwyraźniej w taki sam sposób, w jaki myślałeś, że nie musisz wykonywać swojej pracy polegającej na zrozumieniu materiału kursu na egzamin.

Nie jest wcale oczywiste, że powinieneś rozmawiać z 5 instruktorami. Myślę, że rozmowa z nimi byłaby bardzo nierozsądna , chyba że poprosiliby cię o formalną odpowiedź.

Nie ma dylematu etycznego, czy ludzie powinni wykonywać swoją pracę. Twoim dylematem jest to, czy wybrałeś pracę (student inżynierii), która jest w ramach Twoich możliwości. W grę wchodzą fundamentalne normy ludzkiego zachowania, którymi powinnaś się nauczyć Twoja rodzina. Że tak nie jest, dlatego proponuję poradnictwo. Dwuletnie zawieszenie brzmi jak doskonała opcja. Jeśli zostaniesz inżynierem, życie ludzi będzie zależało od twojej wiedzy na dany temat i twojej uczciwości, aby powiedzieć „Nie znam odpowiedzi na to pytanie”, gdy nie znasz odpowiedzi na pytanie.

Mówiąc jak ktoś, kto ma trochę doświadczenia z częścią „poradnictwo psychologiczne”: To prawda, że ​​PO popełnił błędy. Prawdą jest również, że przyjęcie innej perspektywy sytuacji byłoby dla niego bardziej konstruktywne. Ale twój ton jest bardzo szkodliwy. Zawstydzanie go i lekceważenie oraz sugerowanie, że może nie być w stanie zostać inżynierem, ponieważ wykazał się złą oceną, nie pomaga mu rozwinąć lepszego osądu, ale zapobiega temu. Jeśli chcesz pomóc komuś poprawić jego zachowanie, pierwszą rzeczą do zrobienia jest traktowanie go z szacunkiem i zrozumieniem.
@rumtscho Ważne jest, aby ludzie rozumieli konsekwencje swoich działań. Wszystko, co powiedział Scott, jest prawdą. Nie mam wrażenia, że ​​chciał go „umniejszyć”, tylko że chce, żeby on (lub ona, zależnie od przypadku) zrozumiał bardzo poważne konsekwencje swoich działań i ich motywacje. Wygląda na to, że OP nie nauczył się jeszcze tej lekcji, sądząc po diatrybie na swoim profilu, która wydaje się obwiniać uniwersytet, a nie siebie, i jego zdjęcie profilowe, które składa się z równań zapisanych na czyjejś dłoni.
@rumtscho Faktem jest, że OP _powinien_ odczuwać wstyd ** i wyrzuty sumienia ** za to, co zrobił, a jego pytanie nie wyjaśnia, że ​​to zrobił, tylko że żałował, że został złapany i chciał wiedzieć, jak to zrobić konsekwencje znikają.
@reirab Zgadzam się z Twoim pierwszym zdaniem: OP powinien rozumieć konsekwencje. Odpowiedzi, które zostały tutaj poddane najwyższym głosowaniu, dobrze się do tego nadają. Ale ty (i nikt inny) nie możesz powiedzieć OP, co ma * odczuwać *: uczucie jest reakcją biochemiczną, zdarza się lub nie, bez względu na to, jakie uczucie ktoś uważa za odpowiednie w danej sytuacji. Wyrzuty sumienia są również konsekwencją poczucia winy, a nie wstydu. A spowodowanie wstydu u kogoś, mówiąc mu wariację „jesteś przegranym, który nigdy nic nie osiągnie” jest okrutne i nigdy nie ma żadnych pozytywnych konsekwencji dla osoby, której się opowiedziano.
Nie sądzę, żeby próbował powiedzieć „jesteś przegranym, który nigdy nic nie znaczy”. Samo wspomnienie, że ktoś powinien rozważyć, czy inżynieria naprawdę jest dla niego, nie oznacza, że ​​nigdy nic nie osiągnie. Nie każdy może być inżynierem. Nie ma w tym nic złego. Nie powiedział też, że tak właśnie jest w tym przypadku, tylko że OP powinien rozważyć taką możliwość.
#12
+6
user116498
2014-10-26 00:12:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właściwie mam inne podejście do tego. Istnieją również zasady etyczne, których musi przestrzegać uniwersytet, tak jak istnieją zasady etyczne (zwane też prawami), których policja musi przestrzegać, nawet jeśli popełnisz przestępstwo. Wątpię, czy zatrzymywanie Cię wbrew Twojej woli, stosowanie taktyk zastraszania w celu kradzieży Twoich danych osobowych z telefonu i konfiskata mienia osobistego bez zgody jest dla nich legalne. Nie akceptuję oszustwa, ale uważam również, że obie strony są zobowiązane do etycznego postępowania. Kadra uniwersytecka to osoby, które zajmują wysokie stanowiska i nie powinno się im pozwalać na wykorzystywanie ich stanowiska do manipulowania Tobą w celu zrobienia czegokolwiek zechcą. Nawet jeśli podejrzewają cię o oszustwo. Są na to etyczne sposoby. Etyczne postępowanie nie jest tylko zadaniem ucznia. W przyszłości poznaj swoje prawa i poznaj przepisy. Policja wymaga nakazów zabrania twojej własności osobistej. Czy nie jest tak, że wykładowcy uniwersytetu również muszą przestrzegać przepisów?

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji; wszystkie komentarze do tego posta zostały [przeniesione do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/18282/discussion-on-answer-by-quorq-i-was-caught-cheating-on-an -exam-how-can-i-minimi). Jeśli chcesz kontynuować tę dyskusję, zrób to tam.
Ogólnie zgadzam się z Tobą co do tej odpowiedzi, jednak należy zauważyć, że PO znajduje się w Libanie, a nie na Zachodzie, więc prawa prawdopodobnie bardzo różnią się od tych, które obowiązywałyby w USA lub Europie. Z pewnością konfiskata telefonu komórkowego bez pozwolenia byłaby przestępstwem w USA. Nie jestem jednak pewien, czy tak jest w Libanie, czy nie.
#13
+4
nickalh
2014-10-25 22:54:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby rozwinąć doskonałą odpowiedź @ Sverre, weź pełną odpowiedzialność za swoje działania. Wygląda na to, że wciąż musisz się nauczyć kilku rzeczy. Chociaż konsekwencje są potencjalnie poważne, wydajesz się bardziej przejęty konsekwencjami niż prawdziwą przemianą serca. Pragnienie, aby nie być zgłaszanym, jest tego silnym wskazaniem. Twój znajomy nie jest niewinny i zdecydował się uczestniczyć w zmowie, w innych kontekstach jest to nielegalne. Poza tym dobry profesor zapyta „Dlaczego oszukiwałeś?” i nie zakładaj, że masz wymówki z pytaniem „Jakie masz wymówki?”
Wiadomo, że kursy inżynierskie są dość trudne. Pomimo pokusy oszukiwania, przetrwaj całe życie bycia uczciwym. Wreszcie, wielu, nawet większość studentów, z którymi pracowałem, ma słabe umiejętności uczenia się. Ponieważ 50% nauki zostaje zapomniane w ciągu 24 godzin, często powtarzaj. Nabierz nawyku podsumowywania metod, notatek itp. W połączeniu z innymi umiejętnościami uczenia się, obciążenie kursu powinno stać się niełatwe, ale znośne, zmniejszając w ten sposób pokusę oszukiwania.

#14
+4
user18072
2014-10-26 11:06:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie usprawiedliwiaj się .

Uważam, że jest to jedyna ważna rzecz w tej sytuacji. Każdy student może sobie poradzić z wyrażeniami, takimi jak „ten kurs wymagał zbyt wiele pracy”, „moje życie się skończyło” itp., Tak jak ty.

Programy inżynierskie zwykle otrzymują duże wsparcie finansowe od korporacji, które planują zatrudniać swoich uczniów. W związku z tym zachowują się jak takie korporacje, więc może warto pomyśleć, jak to by wyglądało w korporacji. Powiedzmy, że jesteś dziennikarzem, który dokonał plagiatu, inżynierem oprogramowania, który ściągnął kod źródłowy na pendrive i zgubił go, mechanikiem, który zepsuł przewód hamulcowy w samochodzie itd ... co się dzieje? zostaniesz zwolniony!

 • „Ale moja żona i dzieci”.
 • „Ale to był wypadek, obiecuję, że więcej tego nie zrobię”.

Et cetera, padnie na głuche uszy. Twoje „wymówki” również trafią w głuche uszy.

Szczerze myślę, że twoja kara będzie gdzieś powyżej „światła” i poniżej „zakończenia kariery”. Moim zdaniem najlepsze, co możesz tutaj zrobić, to działać profesjonalnie . To oznacza, że ​​rozumiesz powyższe punkty. Zrozum, że wiesz, że jesteś w złej sytuacji i nic, co możesz zrobić, nie zmieni ich poglądu na ten temat . To będzie platforma, z której mogą czuć, że robią interesy z godnym profesjonalistą, a nie z rozpaczliwym studentem, który nie rozumie, że jego życie „skończone” ma niewiele wspólnego z „zyskiem firmy”. Bądź kimś, z kim mogą robić interesy.

Dalej, oczywiście, twoje życie się nie skończyło! Jest zbyt mało inżynierów dla korporacji, aby nie zatrudniać ludzi, którzy nigdy nie popełnili błędów. Nawet prawdziwe błędy z konsekwencjami. To jest to, co ludzie czasami szyderczo nazywają lekcją „dla dorosłych” lub „prawdziwego świata”, ale prawdziwe są frazesy, że charakter i perspektywa są ważne, aby przejść przez nie. Nie zamierzam nazywać tego różowym błędem; to jest prawdziwy z konsekwencjami. Niektóre korporacje - być może w tym Twoja wymarzona - mogą uznać to za rażące i niewybaczalne. Inne firmy z przyjemnością ocenią twoją postać w wywiadzie i przekonają się na własne oczy, a jest to historia, z którą możesz przeprowadzić wywiad dość mocno (tak naprawdę, jak skrupulatnie i szczerze mogłeś napisać to napawa mnie optymizmem). Będą o wiele gorsze rzeczy, które przydarzą Ci się w życiu, a Twoje życie, czasami niechętnie, będzie toczyć się dalej, proponuję przyjąć to jako takie.

P.S. Lekcja tutaj? Wersja Goody-two-shoes: Zrobienie czegoś złego ma całkowicie nieprzewidywalne konsekwencje. Wersja realistyczna: Protokół i przepisy są egzekwowane znacznie lepiej niż sprawca zdaje sobie sprawę. Zobacz: szkolenie poufne.

Nie jest dla mnie zaskoczeniem, że wasza szkoła inżynierska dysponowała zasobami technicznymi na poziomie jaskiniowca, aby zlikwidować wasz plan. Nie powinno to Cię dziwić. Ponadto możesz udowodnić w wywiadzie, że naprawdę rozumiesz konsekwencje, powiedzmy, nielegalnego pobierania kodu firmy lepiej niż ktokolwiek inny (w szczególności, że zostaniesz przyłapany!) Więc podnieś się, otrzep się i za pierwszym razem, gdy ktoś Cię o to zapyta, odetchnij z ulgą, ponieważ wiesz, że są gotowi do przekonania.

#15
+3
cs_alumnus
2014-10-30 09:59:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To prawdopodobnie dobry moment na przeniesienie się do innej uczelni. Twoja sytuacja jest prawdopodobnie omawiana przez wszystkich wykładowców na Twoim wydziale, a także przez wielu studentów. Spaliłeś wszelkie pozytywne referencje, które możesz mieć na tej uczelni, co w zależności od rynku pracy może bardzo utrudniać znalezienie pracy, nawet jeśli tam ukończysz studia.

Musisz przenieść pracę, która ukończyłeś do tej pory i zacząłeś od nowa budować zaufanie i szacunek nowego grona wykładowców i kolegów.

Poświęciłeś wszystko, co posiadałeś, i pomoc finansową, kiedy postawiłeś na to, że nie zostaniesz złapany. Czas ocalić, co możesz, nauczyć się lekcji i ruszyć dalej. Wiele osób przenosi się z różnych powodów i nie musisz ujawniać swojego powodu każdemu, kogo spotkasz. Transkrypcja może zawierać informacje dotyczące Twojej sytuacji, ale nie zawiera wszystkich szczegółów ani jej wagi. Być może będziesz musiał bardzo ciężko pracować, aby zbudować szacunek i zaufanie każdego, kto ma dostęp do twojego zapisu, jednak na poziomie licencjackim nie powinno to stanowić dużego problemu.

Następnym razem omów poziom trudności zajęcia, które chcesz wziąć z innym studentem przed ich przyjęciem, oszacuj swoją zdolność do ukończenia tych zajęć do pożądanego poziomu jakości. Jeśli nie możesz zaliczyć 5 rygorystycznych zajęć w jednym semestrze, nie bierz 5 rygorystycznych zajęć w jednym semestrze. Jeśli znowu utkniesz w takiej sytuacji, pomyśl, że otrzymanie oceny niedostatecznej z klasy to nie koniec Twojej kariery akademickiej. W zależności od terminu i instytucji możesz zrezygnować z kursu lub go powtórzyć i uśrednić ocenę.

wreszcie jedna odpowiedź, która nie mówi „to nie jest koniec świata, ale tak, prawie skończyłeś i masz małe szanse na uzyskanie stopnia naukowego. Jednak ciesz się swoją lekcją i statusem statystyki ludzi, którzy nie zostali inżynierami ”, ale oferuje realistyczne porady, jak uratować karierę i przejść dalej. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tak brutalnej postawy społeczności. Zastanawiam się, dlaczego nadal nie odcinamy rąk złodziejom.
@user3209815 - nie widzę niczego „brutalnego” w innych odpowiedziach społeczności. O.P. popełnił rażący akt oszustwa i został złapany; kara powinna być ciężka, a nie uderzenie w nadgarstek. Ludzie tutaj po prostu z góry mówią o powadze sytuacji, a mimo to wciąż wiele mówi się o drugich szansach i kontroli szkód w innych odpowiedziach poza tą. Zastanawiam się też, czy to pierwsze oszustwo O.P., czy też pierwszy raz danie się złapać.
@J.R. Właśnie o tym mówię, nie ma znaczenia, czy OP oszukiwał wcześniej. Zwrócił się do nas z konkretnym pytaniem. Chociaż większość odpowiedzi, jak powiedziałeś, nadal zawiera mniej lub bardziej autentyczne rady, ton jest oceniający i ośmielę się powiedzieć wrogi. Oszukiwanie jest poważnym przestępstwem, więc powinno być karane, jednak jest to strona z pytaniami i odpowiedziami, a my, członkowie społeczności, powinniśmy starać się nie odpowiadać na nasze osobiste frustracje i pogardę wobec plakatu lub jego sytuacji i próbować zapewniają obiektywne spojrzenie na problem plakatu.
@user32 - nie sądzę, że to „nieistotne”; odpowiedź na to pytanie może mieć wpływ na moją radę. Gdyby O.P. przyszedł do mojego biura po poradę, chciałbym wiedzieć. Jeśli osoba jest chronicznym oszustem, który został złapany po raz pierwszy, to inaczej niż gdyby osoba ta była uczciwym uczniem aż do tego momentu słabości. Nie traktowałbym obu przypadków tak samo i nie sądzę, by głośne zastanawianie się stanowiło „wrogie” środowisko. Nie jestem pewien, czy „Jak mogę zminimalizować szkody?” jest najlepszym (lub jedynym) pytaniem, jakie należy zadać; jest to po prostu obiektywne i pomocne, a nie wrogie.
@J.R. Nie ma to znaczenia, ponieważ nie jest oparte na faktach. OP został przyłapany na oszukiwaniu teraz, a jeśli oszukiwał wcześniej, to tylko spekulacje, ponieważ nie może być żadnego dowodu w żadnym przypadku, niezależnie od tego, co OP mógłby ci powiedzieć, gdyby przyszedł do twojego biura po poradę. „Jak mogę zminimalizować szkody?” może też nie być najistotniejszym pytaniem, ani jedynym, ani najlepszym, ale to właśnie zostało opublikowane. Twoje obawy i osądzająca postawa niektórych innych odpowiedzi mogą być aktualne tylko wtedy, gdy znałeś OP lub sprawę z pierwszej ręki. OP przyszedł tutaj po odpowiedź na swoje pytanie, a nie po to, by osądzić.
@user3209815 - nie „oceniałem”, nie oskarżałem, nawet nie spekulowałem. Po prostu głośno się zastanawiałem.
#16
+2
Patricia Shanahan
2014-10-28 11:19:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby zminimalizować szkody, ważne jest, aby mieć inny plan, którego będziesz przestrzegać, jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w podobnej sytuacji w przyszłości. Jedną z opcji jest poproszenie o pomoc.

Jeśli nakład pracy na kursie jest dla Ciebie zbyt duży, porozmawiaj z kimś - instruktorem, doradcą, nawet innymi studentami itp. Jeśli nakład pracy jest naprawdę nieracjonalny, im więcej uczniów to powie, tym większe prawdopodobieństwo, że wydział byłoby to zmienić. Jeśli większość uczniów sobie radzi, możesz uzyskać poradę, jak sobie z tym poradzić. A może musiałeś poświęcić dodatkowy rok lub przejść do innego, mniej wymagającego programu.

W każdym razie musisz mieć określony plan radzenia sobie w podobnych sytuacjach. Nawet na krótką metę, posiadanie tego planu mocno na uwadze, przejdzie przez twoje interakcje z innymi i może pomóc ich przekonać, że to ostatni raz, kiedy będziesz oszukiwać.

#17
+1
yo'
2014-10-27 00:57:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

(Początkowo planowałem zrobić tylko komentarz, ale potem zdałem sobie sprawę, że mam zbyt wiele do powiedzenia, aby go skomentować. Nadal postaram się nie powtarzać tego, co zostało powiedziane wcześniej i kontynuować temat).

 1. Żal przyjaciela. Wiem, co mówię, ponieważ bardzo często pomagałem w oszukiwaniu, ale nie ten, który próbuje się oszukać. Jeśli odbywa się rozprawa z odpowiedzialnym kursem, spróbuj im to wyjaśnić, ponieważ przynajmniej w moich oczach twój przyjaciel nie jest tutaj winny, był tylko przyjacielem.

 2. Uwaga dodatkowa do poprzedniego punktu: kiedy zabrali Twój telefon, aby dowiedzieć się, kto Ci pomógł, mogli zrobić to nielegalnie, w zależności od kraju i innych okoliczności. Nie muszę mieć racji i nie jest to coś, czego powinieneś używać, aby uzyskać z tego zysk. Ale może być pomocne, jeśli twój przyjaciel też będzie miał kłopoty. Aktualizacja: Właśnie się dowiedziałem, że wyraziłeś zgodę na wyszukiwanie, co prawdopodobnie bardzo się zmienia. Mimo to myślę, że ten aspekt można rozważyć, ale nie chcę dawać fałszywej nadziei.

 3. Nie poddawaj się. Wiem łatwo powiedzieć i trudno to zrobić, ale w szkole powinieneś występować na tym samym poziomie, co wcześniej. Wszyscy ludzie, którzy zajmą się twoją sprawą i podejmą jakiekolwiek decyzje, to ludzie, a nie roboty, a ty nie straciłeś całkowicie kredytu, „tylko” oszukiwałeś w jednym kursie. Profesjonalne podejście do problemu jest z pewnością pomocne.


I odpowiadając na Twoje pierwotne pytanie: jak przekonać instruktorów, aby tego nie zgłaszali? Nie powinieneś. (Ale to zostało rozwiązane w innych odpowiedziach.)

Pomaganie komuś w oszustwie to także nieuczciwość akademicka, a jego przyjaciel prawdopodobnie też ma kłopoty. Podejrzewam, że jego przyjaciel otrzyma chudą karę ... Osoby, które pomogły mu w WhatsUp, mogą również mieć kłopoty, w zależności od tego, ile wiedzą ... A pomaganie komuś w oszukiwaniu jest NIEPOPRAWNE.
@NickS Jednak przychodzą na myśl interakcje społeczne. Tak, oczywiście, że to źle. Ale mogę sobie wyobrazić rozmowę: „Po prostu wyślij mi kod, to wszystko”. „Ale nie wiem, nie chcę mieć kłopotów z oszukiwaniem” „Ale ty nie oszukujesz, ja!” „Cóż, OK, zrobię to, ale tylko dlatego, że jesteśmy tak przyjaciółmi”. Wiem, że rezygnacja z bycia zmuszanym do zrobienia czegoś nielegalnego nie jest wymówką, a sprawiedliwość jest ślepa, ale.
"Ale ty nie oszukujesz, ja!" <--- To jest dokładnie powód, dla którego studenci MUSZĄ zapoznać się z Kodeksem postępowania ucznia, inaczej jest to wymagane na Twojej uczelni. Jestem prawie pewien, że na prawie wszystkich uniwersytetach jest tam wyraźnie powiedziane, że pomaganie komuś innemu w oszukiwaniu jest również oszustwem ... W mojej szkole faktycznie umieściliśmy sekcję o uczciwości akademickiej w programie / konspekcie ...
@NickS: Oszukiwanie jest traktowane zupełnie inaczej w różnych krajach, zarówno z perspektywy studentów, jak i profesorów. Na przykład we Włoszech nie ma ogólnej polityki dotyczącej oszukiwania, a oszustwem zarządza bezpośrednio profesor, który znajduje ucznia oszukującego (zwykle go zawodzi, ale bez zgłoszenia do wyższego organu). Prawdopodobnie podobnie sytuacja wygląda w innych krajach UE.
@MassimoOrtolano Nawet w krajach, w których zapisane są jasne zasady dotyczące oszukiwania, instruktor zawsze może zająć się sprawą lokalnie lub zgłosić ją wyższemu organowi. W niektórych krajach instruktorzy zwracają się do wyższych władz, ponieważ studenci zawsze się od nich odwołują. Uważam, że generalnie trudniejsze decyzje są podejmowane w obszarach, w których późniejsze błędy mogą prowadzić do złych rzeczy (medycyna, inżynieria w przeciwieństwie do matematyki). Ale jestem czegoś ciekawy, czy jeśli złapiesz ucznia oszukującego, a inny uczeń mu pomaga, czy karasz jednego czy obu?
@NickS: Rzeczywiście, żaden uniwersytet nie zachęca do oszukiwania, ale nigdy nie słyszałem o naprawdę trudnych decyzjach. Sprawa, o którą pytasz na końcu, wcale nie jest hipotetyczna, już mi się to przydarzyło. Zawiodłem obu uczniów i dałem im ostrzeżenie: nie próbuj ponownie, bo będziesz musiał ponieść wiele poważnych konsekwencji. Zwykle, jeśli znajdę dwa arkusze egzaminacyjne, które mają zbyt podobne części, oblewam oba. I nie pytam, kto kopiował kogo (chociaż mogę się tego domyślić, patrząc na papiery).
@MassimoOrtolano Prawdopodobnie zależy to od kraju, uniwersytetu lub instruktora, ale nie sądzę, aby studenci przyłapani na oszustwie za pierwszym razem otrzymywali ekstremalną karę, po raz drugi sytuacja staje się trudna. Oficjalne ostrzeżenie w ich dossier powstrzymuje ich przed oszukiwaniem na jakichkolwiek zajęciach, podczas gdy twoje ostrzeżenie prawdopodobnie powstrzymuje ich przed oszukiwaniem na zajęciach, których uczysz ...
@NickS I to znowu zależy od sytuacji. W mojej szkole (inżynierskiej / matematycznej) nie trzeba było żadnych oficjalnych ostrzeżeń, bo takie informacje jak „John Doe poważnie oszukał na teście” rozchodzą się dość szybko i na kolejnych testach ludzie po prostu zwracają na niego trochę więcej uwagi. (A teraz, jeśli jesteś Amerykaninem, powiesz, że jest to pogwałcenie praw do równości. Może tak, w Stanach Zjednoczonych. Ale jesteśmy o wiele mniej kryminalni niż wiele innych krajów.
„Kiedy zabrali Twój telefon, aby dowiedzieć się, kto Ci pomógł, zrobili to nielegalnie” [potrzebne źródło].
Uniwersytet nie jest jednak policją, więc wszelkie ograniczenia prawne dotyczące rodzajów przeszukań, które * policja * może przeprowadzać, nie mają żadnego oczywistego powodu, aby zwracać się do członka wydziału uniwersytetu. Pamiętaj, że uniwersytet nikogo nie oskarża o przestępstwo. Istnieje również znacząca różnica między przypadkową osobą na ulicy (której nie znasz) a profesorem, który prowadzi twoją klasę - oraz kwestią, że student mógł po prostu odejść, ale tego nie zrobił. Doprawdy, jeśli ktoś nie może przytoczyć prawdziwego przypadku, wszelkie spekulacje prawne wydają się być tylko spekulacjami. @tohecz
W Stanach Zjednoczonych, jeśli wyrazisz zgodę na przeszukanie, władze z całą pewnością mogą Cię przeszukać. Cytat z oryginalnego plakatu oznacza, że ​​wyraził zgodę. „To był twardy dowód, nie mogłem zrobić nic innego, jak tylko współpracować, myśląc, że byłoby lepiej! (Może powinienem był odejść i odrzucić współpracę). Powiedziałem jej, tak! Musiałem zapomnieć. Ale znowu miałem poddać się, w tej chwili poczułem się winny i zawstydzony. " Było to w odpowiedzi na quorq poniżej. Dalsze komentarze powinny być na czacie. http://chat.stackexchange.com/rooms/18175/discussion-on-specific-ethics-question
@nickalh Ach ok, brakowało mi, że na przeszukanie wyraźnie się zgodziłem. Jednak przyjaciel może mieć szansę. Zaktualizuję odpowiedź i wyczyszczę komentarze, ok?
#18
-12
user46345
2014-10-26 06:39:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Każdy błąd niesie ze sobą potencjał na coś dobrego. Jest to prawdopodobnie przykład manipulacji w celu oszukania, nawet o tym nie wiedząc. Prawdopodobnie błędem szkoły może być to, że oczekują one nierealistycznej ilości nauki od studenta. Przyswojenie nowej wiedzy wymaga czasu; mogą myśleć, że „dobrze, że inni już to zrobili…”, ale nikt nie wie, ile wcześniej posiadali inni. Zwykle ci, którzy uzyskują najwyższe oceny, mają więcej niż przeciętną lub wymaganą wiedzę na ten temat. Wiem, na pewno byłem w takiej sytuacji (kiedy byłem studentem, podczas gdy inni zmagali się z matematyką, ja nie; ale wygrywałem konkursy matematyczne, a moja mama i moja współlokatorka w tamtym czasie byli nauczycielami matematyki) . Jednak to nadal nie daje powodu do oszukiwania. Lekcja jest taka: bez względu na to, jak źle zachowuje się ktoś inny (a widziałem to w wielu instytucjach szkolnictwa wyższego), zawsze powinieneś robić rzeczy etyczne. Uczciwość to jedna rzecz, która robi różnicę na tej planecie. Tak, myślę, że twojej szkole brakuje na tym wydziale, ale pokazałeś, że jesteś taki sam w tym momencie, kiedy oszukiwałeś. Kiedy już zrozumiesz, że często jesteśmy wmanipulowani w „oszukiwanie” (np. Kiedy robisz 85 mil na godzinę na 65 mil na godzinę, gdzie warunki, samochód, a nawet badanie drogowe sprawiają, że 85 mil na godzinę jest całkowicie bezpieczne), spojrzysz na swój błąd w lepszym świetle .

Ostatecznie nie jest to doskonały świat i trzeba być świadomym błędów innych ludzi, abyśmy nie zostali wprowadzeni w błąd, aby robić więcej tego samego. W końcu, jeśli Twoja szkoła jest jedną z najlepszych wiodących instytucji w kraju, raczej nie ustąpią; ale jeśli jest to instytucja nastawiona na zysk, o wątpliwej historii, mogą się wycofać. Na spotkaniu należy omówić kwestię, którą zrobiłeś, dotyczącą zbyt dużej ilości pracy. Możesz im szczerze powiedzieć, że w całej tej panice związanej z brakiem czasu na przygotowania (powinni wiedzieć, że musisz spać, jeść, iść do lekarza i tak dalej), nie możesz jasno myśleć i wydawało się, że to jedyne wyjście. Być może byłeś pod zbyt dużym stresem, aby jasno myśleć i podjąć właściwą decyzję, najwyraźniej nie czułeś, że możesz do nich uczciwie podejść i dać im do zrozumienia, że ​​oczekiwania są zbyt wysokie. Ale nie skupiaj się na ich błędzie. Twoja część błędu ma znaczenie. Zadaj sobie pytanie - czego wymagałoby sprzedanie swojej uczciwości. Tylko wtedy, gdy odpowiedź brzmi „nie ma wyjścia”, jest poprawna.

Szkoła nie zmusiła go do oszukiwania. Pozostałym uczniom udało się nie wymyślić skomplikowanego planu złamania zasad.
Na każdej lekcji, którą prowadzimy, jest niewielu uczniów, którzy nie mogą dotrzymać kroku kursowi ... Nie oznacza to, że klasa ma nieuzasadnione oczekiwania lub że manipulujemy nimi, aby oszukiwali ......


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...