Pytanie:
Jak radzić sobie z różnymi zainteresowaniami podczas ubiegania się o studia doktoranckie?
Velvet Ghost
2012-04-14 09:48:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam tytuł magistra informatyki. Złożyłem podanie na studia doktoranckie i pojawiają się decyzje. Być może wkrótce będę musiał wybierać między dwoma lub więcej programami doktoranckimi.

Niestety mam różne zainteresowania. Powiedziano mi, że pomyślna aplikacja doktorska jest zwykle dość specyficzna, więc każdą z moich aplikacji podałem bardzo konkretnie. Napisałem do profesora zajmującego się podejmowaniem decyzji (AI), innego pracującego w teorii uczenia się komputerowego, innego zajmującego się muzyką komputerową, innego pracującego nad obliczeniami równoległymi kwantowymi &, jeszcze innego pracującego w logicznych podstawach filozofii obliczeń &. Z wielkim entuzjazmem informowałem każdego profesora, że ​​jestem zainteresowany uzyskaniem stopnia doktora w jego / jej dziedzinie. To jest prawda . Interesuje mnie każde z tych pól i wiem coś o każdym z nich. Kiedy zalecono mi aplikować, tak zrobiłem.

Problem w tym, że zainteresowanie każdą z tych dziedzin oznacza również, że jestem zainteresowany wszystkimi z nich. (Jest więcej obszarów CS, którymi się interesuję. Co gorsza - moje zainteresowania nie ograniczają się nawet do CS. Na potrzeby tego postu ograniczam się tylko do wymienionych obszarów. Kiedy więc wybieram między programami doktoranckimi, wybieram między zupełnie różnymi dziedzinami - i to z pewnością będzie potworne.

To nie przypadek nieznajomości mojego „prawdziwego zainteresowania” teraz, tylko po to, aby odkryć to później. Nie mam żadnego „prawdziwego zainteresowania”. Zawsze prowadziłem równolegle wiele niezwiązanych ze sobą rzeczy. Wszystkie moje zainteresowania jednakowo kocham. W rzeczywistości bardziej podoba mi się uczucie „zainteresowania” niż same zainteresowania. Ilekroć próbuję ograniczyć się do jednego tematu nauki - nawet przez miesiąc - to uczucie gubi się i szybko się nudzę. W rezultacie mój zestaw umiejętności to klasyczny przypadek waleta wszystkich zawodów - mistrz niczego. Najgorsze jest to, że wszyscy wiedzą, że doktorat to zagłębienie się w jeden konkretny temat. Nie chodzi o szerokość - chodzi o głębokość. Nawet gdybym miał wybrać jeden ze studiów doktoranckich (a muszę wybrać jeden), mam wrażenie, że szybko się nudzę i mam skłonność do ciągłego zmieniania / przenoszenia tematów. Ponownie, nie chodzi o bycie kapryśnym - chodzi o podążanie za moim sercem, a moje serce prowadzi mnie do różnych rzeczy w różnych momentach.

Czy myślisz, że prawdopodobnie nie uda mi się zdobyć doktoratu? Czy ktoś ma jakieś rady dotyczące radzenia sobie z różnymi zainteresowaniami? Czy ktoś czuł to samo i sobie z tym poradził? Bardzo chciałbym poznać Twoją opinię.

"Wkrótce"? Większość amerykańskich programów doktoranckich CS ma termin podjęcia decyzji 15 kwietnia. To jest jutro.
Dzięki za odpowiedź, JeffE. Moje programy doktoranckie w większości nie są amerykańskie (ja też nie jestem Amerykaninem).
Mimo to kilka programów doktoranckich było rzeczywiście amerykańskich. Mając świadomość terminu 15 kwietnia, przyjąłem już jedną taką ofertę. Jednak wciąż czekam na decyzje z programów w innych krajach.
Powiedziałeś programowi, którego ofertę zaakceptowałeś, że czekasz na inne decyzje, prawda?
Jeśli chodzi o ostatni komentarz JeffE, amerykańskie programy uznają przyjęcie decyzji za wiążącą i uznają oczekiwanie na inne oferty później za nieuczciwe (jeśli nie masz na to specjalnego pozwolenia, wcześniej ustalonego). Nie ma prawnej kary za zmianę decyzji, ale jest to bardzo rzadkie i zostanie zapamiętane, więc bądź ostrożny.
Nawet jeśli czekam na decyzje z uczelni spoza Ameryki? W każdym razie, dzięki, będę o tym pamiętać. Zrozumiesz, że to dla mnie trudna sytuacja. Gdybym nie przyjął oferty, a wszystkie decyzje, na które czekam, okazały się odrzucone, zostałbym bez żadnej oferty.
Tak, to zdecydowanie trudna sytuacja. Dwie opcje to prośba o przedłużenie terminu (z wyjaśnieniem sytuacji) lub wyjaśnienie terminu innym uczelniom i pytanie, czy mogą podjąć decyzję wcześniej, ale teraz jest na to za późno. Jeśli nie otrzymasz innej preferowanej oferty, oznacza to, że wszystko jest gotowe i nikt nie musi o tym wiedzieć. Jeśli tak, myślę, że właściwą strategią jest prawdopodobnie wyjaśnienie całej sytuacji uniwersytetowi, który zaakceptowałeś, poinformowanie ich, że nie zdawałeś sobie sprawy, aż do późna, i zapytaj, czy zmiana jest w porządku.
Mogą być nieszczęśliwi, ale najprawdopodobniej powiedzą tak, ponieważ nikt tak naprawdę nie chce zmusić ucznia, który nie chce, do przyjścia. (Byłbyś nieszczęśliwy i być może nieproduktywny, prawdopodobnie i tak wyjechałbyś w przyszłym roku, itd.) Jedynym niebezpieczeństwem jest to, że mogą powiedzieć nie, w takim przypadku uraziłbyś ich, gdybyś powiedział im, że nie obchodzi cię to i tak się zmienił. Jednak w takim przypadku oni również byliby obrażeni, gdybyś nie zapytał, więc nie jestem przekonany, że cokolwiek stracisz.
Dzięki. Poprosiłem dwóch Univów, aby uprzejmie podjęli decyzję przed 15, ale powiedzieli mi, że to niemożliwe. :( Słyszałem kilka przerażających rzeczy na temat studentów umieszczanych na liście studentów, którzy cofają się na słowo (zapisują się). Najwyraźniej ta czarna lista jest przekazywana wszystkim innym uniwersytetom w USA - i ŻADEN z nich nie przyjmuje tego ucznia. pewnie, czy student jest na czarnej liście na rok, czy na całe życie. Jeśli to na rok, to nie jest tak źle, ponieważ uniwersytety, na które czekam, i tak nie są Amerykanami, ale jeśli jest na całe życie, to z pewnością jest powód do zmartwień!
Dlaczego nie szukasz interdyscyplinarnego programu doktoranckiego?
Biorąc pod uwagę, że to pytanie ma teraz sześć lat, zastanawiam się, jak to wszystko się udało?Mam nadzieję, że pomyślnie.
jack wszystkich transakcji jest zwykle zły, ale mistrz dwóch lub trzech bardzo specyficznych transakcji sprawia, że jesteś całkiem niszowym i cennym okazem.Jest wielu ludzi kwantowych, także wielu ludzi AI, ale niewielu ludzi używa komputerów kwantowych do pisania muzyki, a kiedy potrzebujesz takiej osoby, jest tylko jedno miejsce, do którego możesz się udać
To odpowiedź na @Buffy: tak, minęło 6 lat, odkąd zadałem to pytanie!Dobra wiadomość jest taka, że uzyskałem tytuł doktora.ostatni rok.Zła wiadomość jest taka, że wiele z obaw, które opisałem w tym pytaniu, wyrosło na brzydkich głowach w szkole średniej (na przykład stałem się jednym z tych doktorantów, którzy czyta, czyta i czyta wiele rzeczy, ale nie prowadzi faktycznych badań).Chociaż udało mi się ukończyć studia, jakość pracy pozostawia wiele do życzenia, a obecnie stoję przed trudnym poszukiwaniem pracy i zaczynam podejrzewać, że nie mam przyszłości w badaniach.
Cztery odpowiedzi:
#1
+36
JeffE
2012-04-14 12:15:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

(Moje doświadczenie z nieamerykańskimi programami doktoranckimi jest ograniczone, więc niektóre z tego, co tu powiem, mogą być nieistotne lub niemożliwe.)

Po pierwsze, myślę, że mogłeś namalować się w kącie. Ważniejsze niż konkretne, aplikacje doktoranckie powinny być uczciwe . Miejmy nadzieję, że Twoje zgłoszenia opisywały zakres Twoich zainteresowań, być może z dodatkowym naciskiem i szczegółami w jednym obszarze, zamiast fałszywie sugerować, że interesuje Cię tylko jeden temat. Lepiej jest zostać odrzuconym, niż zostać przyjętym na studia doktoranckie, na których nie będziesz się dobrze rozwijać.

Myślę, że musisz szukać pokrywania się i powiązań między różnymi obszarami zainteresowań. Teoria decyzji i uczenie maszynowe nie są tak daleko od siebie. Obliczenia kwantowe i filozofia informatyki nie są tak bardzo od siebie oddalone. Obliczenia równoległe i logika nie są tak daleko od siebie. Teoria decyzji i logika nie są tak daleko od siebie. Uczenie maszynowe i muzyka komputerowa nie są tak daleko od siebie. Znalezienie czegoś na przecięciu pięciu lub sześciu różnych obszarów jest prawie na pewno niemożliwe, ale wiele ciekawych rzeczy dzieje się na granicy pola X i Y.

Z drugiej strony , wszystkie obszary, które opisujesz, są niezwykle zróżnicowane w ramach swoich własnych granic. Możesz znaleźć wystarczająco dużo różnych tematów w ramach (powiedzmy) uczenia maszynowego, aby Twoje serce było usatysfakcjonowane.

Jedną rzeczą, o którą powinieneś zapytać (szybko!), Jest możliwość posiadania wielu (tj. Dwóch) doradców w różnych obszary. Niektóre wydziały zachęcają do wzajemnego doradztwa interdyscyplinarnego; niektórzy nie. Niektórzy doradcy zachęcają do współpracy z innymi wydziałami; inni stanowczo tego zabraniają. (W wielu europejskich programach doktoranckich studenci są przywiązani do konkretnych projektów na określonym wydziale od pierwszego dnia, a poruszanie się między projektami lub dziedzinami jest prawie niemożliwe.)

To, co martwi mnie bardziej niż różnorodność twoich zainteresowań, to zdanie: „Ilekroć próbuję ograniczyć się do jednego tematu nauki - nawet przez miesiąc - to uczucie jest zagubiony i szybko się nudzę ”. Musisz przez to przejść. Badania wymagają długoterminowej, skoncentrowanej uwagi. Na początku swojego programu doktoranckiego możesz być w stanie pogodzić kilka różnych projektów badawczych jednocześnie, ale ostatecznie musisz skupić się na spójnym temacie pracy magisterskiej. Oczywiście może to być temat interdyscyplinarny, ale musi być spójny. Będziesz musiał pracować nad tym jednym tematem przez lata . Jeśli brzmi to dla ciebie okropnie, to może mimo wszystko nie chcesz być doktorantem.

Mój kierownik kilkakrotnie zmieniał dziedzinę w swojej karierze, więc myślę, że jego rada na ten temat brzmi warte powtórzenia. Zakładając dobre zdrowie i szczęście, masz przed sobą 50-letnią karierę naukową. Więc jeśli jesteś głęboko zainteresowany pół tuzinem różnych dziedzin, możesz pozwolić sobie na spędzenie siedmiu lub ośmiu lat nad każdym z nich.

Wielkie dzięki! Tak, moje aplikacje wspominały o moich różnorodnych zainteresowaniach, ale koncentrowały się na jednym temacie (innym w każdej aplikacji). I na pewno NIE wspomniałem, że ten temat był TYLKO moim zainteresowaniem. Czytelnik jednak odniósłby wrażenie, że to moje PODSTAWOWE zainteresowanie - chociaż nie powiedziałem tego też wprost. Pozwoliłem na to, aby w ten sposób założyć, ponieważ raczej trudno jest stworzyć solidną aplikację doktorską bez określonego lub domniemanego podstawowego zainteresowania.
O szukaniu pokrywania się - pomyślałem o tym i starałem się to robić w miarę możliwości. Jednak znalazłem problem - przecięcie pól X i Y jest zwykle bardziej szczegółowe niż którekolwiek z nich. Przecięcie 3 pól jest zwykle BARDZO specyficzne. Prawdziwy przykład z moich zastosowań - szukałem obszaru, w którym połączyłem zainteresowania fizyką relatywistyczną, filozofią obliczeń, teorią złożoności, teorią uczenia się i filozofią świadomości.
Znalazłem taki obszar - niszowe (niejasne?) Pole hiperkomputacji. Czytałem o tym gorączkowo przez tydzień i było to bardzo interesujące. Napisałem do profesora pracującego nad tym. Poradził mi, abym się zgłosił i tak zrobiłem. Ale inni poradzili mi, abym nie „torturował się”, robiąc doktorat w tak spornej dziedzinie, i znowu czuję, że „zamalowałem się” w wąskim i niejasnym kącie dzięki tej aplikacji.
„Przecięcie 3 pól jest zwykle BARDZO specyficzne”. - Tylko jeśli zakładasz, że musisz pracować na ** istniejącym ** skrzyżowaniu. Proponuję znaleźć ** nowe ** skrzyżowanie.
„Pozwoliłem na to, żeby tak założyć” - Więc nie, nie byłeś uczciwy.
Przypuszczam, że nie do końca szczery. Bałem się, że nikt nie zaakceptuje doktoranta całkowicie pozbawionego kierunku. Może i tak by tak zrobili, gdyby moje akademickie kwalifikacje były nienaganne - ale to też nie jest prawda.
Skorzystałem z opcji wielu doradców (z różnych działów - w jednym przypadku muzycznym i CS, w innym fizycznym i CS). W obu przypadkach nic nie wyszło. Z pewnością nadal jestem otwarty na tę opcję. Dzięki.
Wielkie dzięki (JeffE) za odpowiedzi i porady. Kto wie, może wkrótce napiszę do Ciebie, stwierdzając, że interesuję się geometrią obliczeniową. ;) (/ żartuję)
#2
+10
Anonymous Mathematician
2012-04-14 20:45:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zacząłbym od fundamentalnego pytania: dlaczego chcesz zrobić doktorat? To duże zaangażowanie czasu i wysiłku, więc opłaca się to tylko wtedy, gdy potrzebujesz doktoratu. aby osiągnąć swoje długoterminowe cele. Uzyskanie doktoratu naprawdę nie warto robić tego dla samego siebie lub z poczucia, że ​​jest to coś, co powinieneś robić (ponieważ lubisz informatykę, lubisz edukację lub czujesz, że powinieneś mieć najwyższy stopień, jaki możesz zdobyć). Naprawdę, to tylko przygotowanie do tego, co będziesz robić po ukończeniu studiów.

Z tej perspektywy pojawia się pytanie, co zamierzasz robić za dziesięć, piętnaście lat. Nie konkretne tematy, ale raczej rodzaj kariery. Kiedy rozglądasz się po wydziałach lub badaczach przemysłowych, czy widzisz ludzi, którzy każą ci mówić „Tak, to jest dokładnie ten rodzaj pracy i zakres tematów, które bym chciał”? Jeśli tak, powinieneś dokładnie przyjrzeć się tym przypadkom. Możesz studiować strony internetowe i CV, a może nawet wysłać kilka pytań e-mailem (chociaż pamiętaj, że ludzie będą zajęci, więc nie bądź natarczywy i nie trać czasu na pytania, na które możesz odpowiedzieć w inny sposób). Jak znaleźli się na tych stanowiskach, które do Ciebie przemawiają?

Jeśli możesz znaleźć wielu ludzi robiących to, co chcesz, to jest to doskonały znak i po prostu musisz się dowiedzieć, jak to zrobili to. Jeśli możesz znaleźć tylko kilka, a nawet żaden, to powinieneś się martwić, że może doktorat. nie jest właściwą ścieżką dla ciebie. W takim przypadku, jeśli wpiszesz stopień doktora musisz mieć nadzieję na jedną z dwóch rzeczy. Albo środowisko akademickie cię zmieni, albo zmienisz środowisko akademickie. Jedno i drugie jest możliwe, ale nie jest prawdopodobne.

Nie chcę, aby to zniechęcało, ale zdecydowanie zalecam dokładne przemyślenie tego, zanim za bardzo zajmie się doktoratem. program (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). Kiedy już zaczniesz, rzucenie palenia jest trudne z psychologicznego punktu widzenia, nawet jeśli jest to zdecydowanie właściwa decyzja. Łatwo jest spędzić lata na zaprzeczaniu, wiedząc, że rzeczy nie układają się tak, jak się spodziewałeś, ale mając nadzieję, że jakoś się poprawią. To nie jest zdrowe, więc im więcej myślisz z wyprzedzeniem, tym lepiej.

Powodzenia! Mam nadzieję, że na tej ścieżce kariery znajdziesz wzorce do naśladowania lub znajdziesz inny, który bardziej Ci odpowiada.

Dziękuję za odpowiedź. Chcę mieć doktorat przede wszystkim dlatego, że uwielbiam ekscytację związaną z prowadzeniem badań. Lubię też ciągle odkrywać nowe pomysły. Bez wątpienia - badania naukowe są dla mnie celem długoterminowym i nie robię doktoratu tylko dla siebie. Szczerze mówiąc, w ogóle nie rozumiem, jak twoja odpowiedź odnosi się do mojego oryginalnego postu. Istotą mojego pierwotnego postu było - w skrócie - to, że trudno mi radzić sobie z wieloma odległymi zainteresowaniami naukowymi / decydować między nimi. Nie powiedziałem, że mam wątpliwości co do mojego zaangażowania w naukę / badania. A ja nie.
O wzorach do naśladowania - mam mnóstwo. Odkąd miałem 2 lata WSZYSTKIE moje wzory do naśladowania byli albo naukowcami, albo muzykami. Nigdy nie zakochałem się w gwiazdach sportu czy filmu. Jednak problem z analizowaniem karier tych akademickich wzorców do naśladowania polega na tym, że zwykle powoduje to kompleks niższości. To wspaniali ludzie. Tak jak bym chciał, nie jestem. Ale tak, mam wielu ludzi, którym mogę się pochwalić.
Przepraszam, jeśli nie było jasne (lub wydawało się obraźliwe - nie chciałem). Chodzi mi o to, że prawie wszystkie kariery akademickie i znaczna większość karier naukowych w przemyśle wymagają skupiania się na jakimś temacie przez lata. Możesz okresowo zmieniać tematy lub próbować pracować na przecięciu kilku dziedzin, ale środowisko akademickie naprawdę nie nagradza waletów we wszystkich transakcjach. Pytanie brzmi, czy znasz naukowców, których cała kariera wydaje ci się sympatyczna. Oznacza to, że nie tylko wykonują pracę, którą podziwiasz, ale pracę, w której możesz zobaczyć, jak skupiasz się na niej w takim samym stopniu i przez ten sam czas.
Odpowiadam na to: „Za każdym razem, gdy próbuję ograniczyć się do jednego tematu nauki - nawet przez miesiąc - to uczucie gubi się i szybko się nudzę. W rezultacie mój zestaw umiejętności jest klasykiem przypadek mistrza wszystkich zawodów. Najgorsze jest to, że wszyscy wiedzą, że doktorat polega na zagłębieniu się w jeden konkretny temat. " Problem w tym, że po doktoracie. kariery są dokładnie w ten sam sposób, przynajmniej jeśli chcesz prowadzić badania i zanim dostaniesz etat. To niedobrze - uważam, że środowisko akademickie zbytnio ceni specjalistów - ale z taką sytuacją trzeba się zmierzyć.
Jeśli potrafisz zidentyfikować osoby, w których chciałbyś mieć całą karierę (z tym samym stopniem koncentracji, wyborem tematów itp.), To świetnie. Postaraj się znaleźć takiego doradcę - nie ma nikogo, kto mógłby ci lepiej doradzić niż ktoś, kto faktycznie robi to, co chcesz robić.
Ach tak, rozumiem twój punkt widzenia. To prawda - wydaje się, że większość wybitnych badaczy poświęciła swoje życie jednej dziedzinie - coś, czego nie widzę, jak robię. Ale jeśli mój problem badawczy jest dla mnie wystarczająco interdyscyplinarny (co jest NAPRAWDĘ interdyscyplinarny), mogę sobie wyobrazić, że prowadzę go przez lata. Znam mniejszość badaczy wzorujących się na roli, którzy ciągle zmieniają tematy / zajmują się bardzo interdyscyplinarnymi problemami, a mimo to osiągnęli sukces. Patrzę na nich. Jednak posiadanie jednego z nich jako doradcy nie będzie łatwe, ponieważ te akademickie gwiazdy są bardzo wybredne w stosunku do swoich uczniów! Dzięki!
#3
+3
verdelite
2015-01-03 01:27:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dzisiaj znalazłem Twoje pytanie. Mam też „różnorodne zainteresowania”. Gorzej, moje zainteresowania są bardziej zróżnicowane niż twoje. Interesuję się fizyką kwantową, biologią, historią, komputerem, matematyką, elektroniką, muzyką itp.

Twój problem polega na tym, co odkrył JeffE: „Zawsze, gdy próbowałem ograniczać się do jednego tematu studiów - choćby na miesiąc - to uczucie gubi się i szybko się nudzę ”. Nudzę się po miesiącu intensywnego czytania lub po pół roku lektury dla przyjemności. Może to być coś w rodzaju „natychmiastowej gratyfikacji” kontra „opóźniona gratyfikacja”. Zbieranie nisko wiszących owoców na nowym polu jest ekscytujące. Ciężka praca dla trudnych owoców jest nudna. Możesz nawet mieć zwlekanie, jeśli moja teoria jest słuszna.

Martwię się, że możesz nie być w stanie ukończyć doktoratu, tak jak ja. Wybrałem jeden z powyższych jako kierunek studiów doktoranckich i straciłem zainteresowanie czytaniem nudnych (trudnych?) Prac i spędzałem wolny czas na innych dziedzinach. Mój GPA był dobry, nie miałem problemu ze zdaniem egzaminów. Po prostu nie chciałem czytać tych nudnych prac (prawda była taka, że ​​były to „trudniejsze” niż „nudne prace”) w terenie. W końcu zrezygnowałem po latach zmagań i dostałem pracę z tytułem magistra. Dziś, kiedy dowiaduję się, że czytam równolegle wiele materiałów na różne tematy w tym samym czasie, postanowiłem poszukać w Google i znalazłem Twoje pytanie.

Jeśli nie możesz się skupić, lepiej byłoby, gdybyś znalazł pracę z tytułem magistra w dziedzinie informatyki i prowadził codzienne życie Joe, tak jak ja teraz. Z drugiej strony, jeśli potrafisz rozwinąć swój umysł, aby zdać sobie sprawę, że życie jest trudne, badania są trudne, a wykonywanie trudnej pracy jest nieuniknione, możesz uciec od nudy (teraz wiesz, że nie chodzi o nudę chodzi o niezdolność do stawienia czoła trudnym problemom z powodu opóźnionej gratyfikacji), możesz przeżyć życie doktoranckie.

[Aktualizacja po 3 latach] Dzisiaj znalazłem tę odpowiedź udzieloną przeze mnie trzy lata temu. Mogę powiedzieć, co zrobiłem, aby rozwiązać ten problem. Jestem dumny z siebie jako naukowca-amatora, że ​​przez całe trzy lata skupiałem się na jednej wąskiej dziedzinie, niezwiązanej ze wszystkimi moimi wcześniejszymi zainteresowaniami i dogłębnie ją zrozumiałem. Niemal porzuciłem wszystkie moje inne hobby i zainteresowania. Jak?

Pierwszym powodem, dla którego mogę dokonać tej zmiany w moim stylu, był trzy lata temu, kiedy nagle zdałem sobie sprawę, że stare powiedzenie, że zużyliśmy tylko 5% (lub 10%) pojemności naszego mózgu, tak więc mieliśmy ogromna zdolność uczenia się była kłamstwem. Łatwo to zauważyć, jeśli wierzysz w ewolucję (po co trzymać głodny energii olbrzymi mózg, jeśli nie ma takiej potrzeby). Prawda jest taka, że ​​mamy ograniczoną pojemność pamięci. Nie blokuj w nim śmieciowych informacji! Drugi powód jest w jakiś sposób powiązany ---- Te bardzo szanowane wielkie postacie w przeszłości również miały ograniczoną pojemność mózgu! Wierzę, że jeśli osoba z dobrym IQ i wymaganym wykształceniem spędza 10 lat (czasem 3 lata) skupiając się na temacie, może przewyższyć prawie wszystkich byłych i obecnych ekspertów w tej dziedzinie, może z wyjątkiem jednego lub dwóch największych.

Mając na uwadze ten drugi powód (większość wielkich liczb to zwykli zwykli Joe), myślę, że dokonałem odkrycia w dziedzinie, która kiedyś mnie interesowała. Muszę to wziąć i odłożyć na bok mój obecny skup się na chwilę (może nawet rok). Mam nadzieję, że powyższe dwa powody mogą pomóc niektórym osobom tutaj.

#4
  0
Joel Reyes Noche
2012-04-18 03:19:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możliwe, że będziesz miał problem z ukończeniem swojej rozprawy, a tym samym z uzyskaniem doktoratu.

Praca na zajęciach jest łatwa; każdy przedmiot trwa tylko jeden semestr. Skończysz przedmioty, zanim się znudzisz. Ale rozprawa zwykle trwa rok lub dłużej.

Jedną z możliwości jest zrobienie doktoratu na uniwersytecie, który pozwala na publikację kilku artykułów jako równoważnych z rozprawą. Możesz tworzyć artykuły dotyczące różnych dziedzin, a jednocześnie powiązanych ze sobą.

Nie wiedziałem, że to możliwe. Dzięki za wskaźnik, spróbuję dowiedzieć się o takich programach.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...