Pytanie:
Wiek i ukończona szkoła
Tim
2012-03-27 11:43:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam 33 lata. Mieszkam w USA. Nie jestem ani obywatelem USA, ani posiadaczem zielonej karty. Pracowałem na różnych zawodach jako asystent naukowy (fizyka, biologia, ekonomia), zwykle z zakresu programowania, matematyki lub statystyki. Jako świeżo upieczony student nie miałam zbytniego zaufania do siebie i całkowicie wykluczyłam studia magisterskie jako bezcelowe. Nie uważałem się za wystarczająco inteligentnego. Zacząłem pracować w laboratoriach, ponieważ są to jedne z najłatwiejszych laboratoriów, na które można dostać pozwolenie na pracę w USA jako nie-Amerykanin.

Pracując już od jakiegoś czasu w środowisku akademickim, Miałem okazję wskoczyć w różne dziedziny i pomóc w tworzeniu rozwiązań złożonych problemów. Myślę, że dosłownie posunąłem się tak daleko, jak mogłem, badając w środowisku akademickim bez wyższego stopnia. Pracuję na jednej z najlepszych uczelni na świecie. (Jeśli spojrzeć na rankingi US News lub Academic Ranking of World Universities, to jest w pierwszej piątce)

Ostatnio myślałem o złożeniu wniosku na studia magisterskie. Mam kilka artykułów z różnych dziedzin. Myślę o doktoracie z czystej matematyki, matematyki stosowanej, statystyki lub informatyki.

Widzę dwie duże wady ubiegania się o przyjęcie na studia magisterskie:

 1. Większość aplikujących jest o ponad dekadę młodsza ode mnie. (Niestety, w ostatnich latach pojawiło się więcej niż kilka siwych włosów.)

 2. Być może moje osiągnięcia wyglądałyby dobrze dla kogoś młodszego, ale częściowo moje osiągnięcia są wynikiem raczej długą karierę niż jakąś specjalną błyskotliwość. Zastanawiam się więc, jak zostanie odebrana moja płyta. Zrobiłem GRE i zdobyłem 800 ilościowo, 800 werbalnie i 5 za esej. (Najprawdopodobniej musiałbym wykonać test przedmiotowy GRE w zależności od tego, jaką dziedzinę ostatecznie zdecydowałem).

Proszę doradzić, jak bardzo utalentowani, ale starsi kandydaci są postrzegani w proces aplikacyjny dla absolwentów.

Nie przejmuj się. Osiągnięci, ale starsi kandydaci są postrzegani jako doświadczeni kandydaci. To, co uważasz za minusy, z mojego doświadczenia jest pozytywne.
Sprawdź strony internetowe departamentów, na które będziesz aplikować. Jeśli są osoby świeższe i nie ma dojrzałych kandydatów, to ich nie preferują.
Rozpocząłem studia magisterskie w wieku 40 lat, a doktorat. w 56.
Dziesięć odpowiedzi:
#1
+33
Ana
2012-03-27 14:12:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Anegdotyczne, ale: miałem 31 lat, kiedy zacząłem doktorat i nie było to w ogóle przeszkodą. Na dwa miejsca zgłosiło się ponad 80 kandydatów. Mam wrażenie, że bardzo ważne (przynajmniej w neurobiologii, przynajmniej w moim instytucie) jest to, ile szkolenia przełożony musiałby w Ciebie zainwestować. Wiele razy widziałem, że kandydat, który przeprowadził już podobne badania, otrzymuje stanowisko, chociaż mógł być ktoś inny, co w zasadzie równie dobry. Wcześniejsze doświadczenia badawcze są bardzo ważne.

Z tego, co piszesz, wydaje mi się, że miałbyś bardzo duże szanse na dostanie się do programu - publikacje i dobre wyniki GRE to duży plus. Ważne są również listy polecające. Byłbym zaskoczony, gdyby twój wiek był przeszkodą. Uważaj jednak, ponieważ może to stanowić przeszkodę dla niektórych źródeł finansowania! Nie wiem, czy tak jest w USA, ale myślę, że to jedyny potencjalny problem z twoim wiekiem.

... A teraz czekamy, aż ktoś po drugiej stronie procesu aplikacyjnego udzieli odpowiedzi :)

+1 Miałem 25 lat, kiedy zacząłem studia licencjackie. a teraz kończę 30 lat. i rozpoczęcie doktoratu. Najtrudniej było mi zrezygnować z pensji i urzędu, aby zostać studentem w pełnym wymiarze godzin
#2
+27
Suresh
2012-03-27 18:29:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiek to coś, co możemy zauważyć, ale rzadko jest to problem. W rzeczywistości istnieje wiele szkół, w których dodatkowa dojrzałość byłaby dużym plusem, ponieważ byłbyś w stanie sformułować jasne kierunki badań i mógłbyś bezpośrednio przejść do badań. Jeśli tak, to powinieneś jasno to powiedzieć w swoim oświadczeniu.

Chociaż jest mało prawdopodobne, że pojawi się to w procesie aplikacji, pomocne może być również zastanowienie się, jakie byłyby Twoje plany zawodowe po doktoracie. Czy chciałbyś przenieść się do pracy naukowej (w środowisku akademickim lub gdzie indziej), czy też doktorat jest czymś, co chciałbyś robić w celu eksploracji badań? Ponieważ kwestia rozbieżności wiekowej będzie się pojawiać wciąż na nowo w akademickiej pracy.

#3
+15
GA in NYC
2013-04-01 01:40:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

33 nie jest stary. Mój doktorat miał ponad 40 lat. program.

W rzeczywistości największą przeszkodą może być to, że twoje nawyki związane z nauką są zardzewiałe. Możesz rozważyć wzięcie udziału w pojedynczych zajęciach w terenie jako student kontynuujący naukę tylko po to, aby wrócić do studiującego gaju. Dobra ocena i referencje od profesora też nie zaszkodzą i pokażą, że jesteś na szczycie swojej akademickiej gry.

#4
+14
eykanal
2012-03-27 17:48:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znowu, anegdotycznie: wiek po prostu nie jest czynnikiem w aplikacjach. Biorąc to pod uwagę, oczekuje się, że będziesz robić wszystko, co zrobiliby absolwenci; włożyć ciężką pracę, napisać artykuły, być dostępnym na konferencjach itp., brać udział w kursach, działać jako asystent i poświęcić niezbędne godziny na wykonanie pracy. Biorąc jednak pod uwagę powyższy opis, wiesz, jakie są wymagania, więc nie powinno to stanowić problemu; jeśli już, możesz wykorzystać to na swoją korzyść, że znasz to doświadczenie lepiej niż wszyscy niedoświadczeni studenci. Powodzenia w procesie aplikacyjnym!

#5
+10
Zai
2012-12-15 06:01:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To również anegdota, ale miałem 32 lata, kiedy złożyłem podanie na studia magisterskie i zacząłem, gdy miałem 33 lata. Moje obserwacje są następujące:

Wielu profesorów, z którymi miałem kontakt (niektórzy z których nieuchronnie będą uczestniczyć w procesie rekrutacji) są bardzo pozytywnie nastawieni do przyjmowania starszych uczniów, zwłaszcza jeśli mają doświadczenie zawodowe. Z tego, co udało mi się powiedzieć, rozumowanie jest takie, że pracując i będąc w prawdziwym świecie, prawdopodobnie masz lepsze pojęcie o tym, co chcesz robić i dokąd zmierzasz. Ponadto istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz polegać na wykonywaniu pracy, wnosisz więcej doświadczenia i będziesz mieć bardziej realistyczne oczekiwania i strategie radzenia sobie z różnymi sprawami. Może to być naprawdę dobre do zdobycia stypendium i wygląda na to, że twoje doświadczenie badawcze sprawi, że będzie on jeszcze bardziej przydatny.

Z drugiej strony bycie studentem oznacza, że ​​w wielu przypadkach ludzie będą przyjmować założenia na temat tego, co robisz i nie wiesz, i jak będziesz działać. Wiele osób traktuje mnie tak, jakbym nigdy wcześniej nie pracował, komentując: „Dowiesz się, kiedy już naprawdę pracujesz ...” i tym podobne. Może to mieć wpływ na sposób, w jaki jesteś traktowany, to niepokojące, gdy znów jesteś traktowany jak student, po tym, jak jesteś równy wszystkim ludziom, z którymi pracujesz.

#6
+9
aeismail
2012-03-28 02:42:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muszę powiedzieć, że widziałem, jak problem wieku działa w obie strony:

 • Znam programy, które są uprzedzone wobec starszych kandydatów , chyba że pozostawali „aktywni” w dziedzinach związanych z badaniami; są to zwykle programy typu „najnowocześniejsza technologia”, w których nieaktualna wiedza jest zasadniczo bezużyteczna do celów badawczych. Były to również lokalizacje międzynarodowe, gdzie sytuacja finansowania jest zupełnie inna w Stanach Zjednoczonych.

 • W Stanach Zjednoczonych nie znam żadnych uprzedzeń związanych z wiekiem; technicznie rzecz biorąc, jest to prawdopodobnie niezgodne z prawem w większości stanów. Na poziomie osobistym znałem wielu studentów, którzy wrócili do środowiska akademickiego po długich karierach poza nim, a niektórzy z nich zajmowali się dziedzinami znacznie odbiegającymi od tradycyjnego „akademickiego” charakteru. Ci, którzy wrócili do środowiska akademickiego z wyraźnym poczuciem celu, prosperowali, a wielu z nich zdobyło nawet prestiżowe stypendia. Z drugiej strony, znałem również ludzi, którzy nie byli w stanie przełamać rygorów studiów magisterskich i zasadniczo poddali się w ciągu kilku tygodni.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli wiesz, co chcesz zrobić, i potrafisz przekonać kogoś do zrobienia zdjęcia, masz świetną szansę na uzyskanie dobrego doktoratu i mieć owocną karierę.

#7
+4
dearN
2012-03-27 23:58:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam przyjaciela, który po uzyskaniu tytułu licencjata przez około 7-8 lat pracował w przemyśle motoryzacyjnym (wszyscy najwięksi w USA). Dołączył do uniwersytetu, aby uzyskać doktorat w wieku 31 lat, około 2 lat i jest na dobrej drodze, po ukończeniu kwalifikacji itp.

Chociaż nie pracuje na matematyce, myślę, że dobrze jest rozpocząć doktorat po trzydziestce. Możesz mieć przewagę, ponieważ masz kilkuletnie doświadczenie praktyczne / badawcze, a także dojrzałość, której mogą nie mieć dwudziestolatki.

Powodzenia!

#8
+4
Tom Au
2014-07-10 22:00:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zostałem przyjęty na dwa programy magisterskie (ukończony jeden).

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​komisje rekrutacyjne na ogół szukają „masy” zamiast „szybkości”, mimo że oba są składnikami "pęd."

Masz „masę” z wynikami testów i pracą na kursie. Wydaje się, że obawiasz się, że starszy wiek oznacza mniejszą „prędkość”. Może to być prawdą z technicznego punktu widzenia i może mieć wpływ na kilka decyzji, ale nie widziałem na to zbyt wielu dowodów.

Na pewnym poziomie komisje rekrutacyjne szukają bardziej dowodów na to, że „prawdopodobnie zakończą się” (stopień), a nie „prawdopodobnie będzie genialny”.

#9
+4
Amatya
2014-07-31 03:36:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To dwa lata za późno, ale ktoś inny może uznać moje komentarze za przydatne.

Wydział matematyki prawdopodobnie nie dbałby o Twój wiek. Większość uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych prowadzi kursy typu baby-calc dla większości swoich studentów, a wydziały matematyki na ogół potrzebują organów do nauczania i oceniania tych kursów. Przyjmują wielu uczniów i obniżają ich liczbę na etapie kompleksowych egzaminów.

Nie mając związku z głównym pytaniem dotyczącym procesu rekrutacji, chciałbym jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

 • Statystycznie Pure Math to gra dla młodych ludzi. Większość czystych matematyków wykonuje najlepszą pracę w wieku kilkunastu lat, po dwudziestce i trzydziestce. Będziesz mieć 35 lat, gdy skończysz z zadaniami i zbliżasz się do końca tego okna. Mimo to, jeśli dobrze się bawisz i wnosisz wkład, to jedyna rzecz, która się liczy. Dowiesz się podczas zajęć, a później, przygotowując się do egzaminów terenowych (lub równoważnych), na tle innych. Aby użyć analogii do koszykówki, zawsze możesz być Kareemem Abdulem Jabbarem i grać na wysokim poziomie do późnych lat trzydziestych, ale większość graczy NBA zaczyna zwalniać po przekroczeniu trzydziestki.

 • Zauważyłem, że rozważasz aplikowanie zarówno na czystą, jak i na matematykę stosowaną. Ogólnie zauważyłem, że jeśli masz głowę do czystej matematyki, jeśli kochasz topologię, algebrę, teorię miar itp., Generalnie mniej ekscytuje Cię kodowanie, metody numeryczne, obliczenia naukowe i odwrotnie. Wydajesz się niezwykły w tym sensie, że pociąga cię i masz talent w bardzo różnych rodzajach matematyki. Jest to trudny proces i minimalnym wymaganiem jest to, aby naprawdę cieszyć się tym materiałem. Mam więc nadzieję, że Twoja decyzja o przyjęciu do programu czysto matematycznego wynika z rzeczywistego zetknięcia się z nim.

 • Kolejnych około 10 lat twojego życia będzie nieproporcjonalnie poświęconych twojej karierze. Najpierw wyjść ze szkoły, a następnie opublikować, aby uzyskać etat. Spędzanie tego rodzaju czasu z dala od rodziny i dzieci staje się trudne dla osób starszych, które zazwyczaj mają inne spojrzenie na to, co jest naprawdę ważne w życiu, niż osoby po dwudziestce. Jeśli jesteś singlem, znalezienie czasu i energii na randkę z kimś spoza szkoły może być trudniejsze. Jeśli twoja pierwsza praca jest w małym mieście, twoje możliwości randkowe będą jeszcze mniejsze, zwłaszcza że nie jesteś tubylcem. Te rzeczy mogą wydawać się teraz nieistotne, ale możesz zmienić zdanie później.

 • #10
  +2
  hoo
  2012-11-01 23:42:40 UTC
  view on stackexchange narkive permalink

  To naprawdę zależy od twojej dziedziny i komisji rekrutacyjnej. Niektóre dziedziny, takie jak dojrzały kandydat z dużym doświadczeniem branżowym, mogą być produktywne w pracy laboratoryjnej itp.  To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
  Loading...