Pytanie:
Jak radzić sobie z uczniem, który najprawdopodobniej ma schorzenia psychiczne i wciąż kłóci się ze mną w klasie?
homersimpson
2016-02-24 16:50:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem asystentem technicznym na wprowadzającym kursie programowania na uniwersytecie w USA. W szczególności jest jeden student, który podczas wykładu będzie ze mną dyskutował o każdym poruszonym przeze mnie punkcie, co pochłania dużo czasu wykładowego i staje się nieoświecające dla studentów, ponieważ głównie powtarzam się, aby odpowiedzieć na pytanie / odpowiedzieć do kłótni.

Student nie ma wcześniejszej wiedzy z języka programowania, więc nie sądzę, żeby był jakimś zarozumiałym maniakiem, próbującym udowodnić, że jest lepszy ode mnie. Mówiąc najprościej, myślę, że najlepszym wnioskiem jest to, że ma jakiś rodzaj stanu psychicznego.

Na przykład, jeśli pokażę przykład na tablicy, może wyrzucić z siebie, że jest zły, i spróbować wyjaśnić, dlaczego . Chociaż doceniam uczniów, którzy sprawdzają mnie dwukrotnie, prawie w 100% przypadków, przykłady i uwagi, które piszę, nie są niepoprawne, a po wyjaśnieniu on cichnie na chwilę, aby przetworzyć to, co powiedziałem, i próbuje wskazać kolejna wada. Zasadniczo spróbowałby rzucić mi wyzwanie, gdybym powiedział „1 + 1 = 2”, gdybym mógł.

Te wpadki mogą trwać nawet dwie minuty, zanim będę miał szansę przejść dalej. Bardzo często zadaje mi pytania / wyzywa mnie w sprawach, które właśnie wyjaśniłem lub omówiłem, więc klasa nie korzysta z tego i generalnie jest to nieproduktywne wykorzystanie czasu. Często mówię coś w stylu: „Jeśli chcesz omówić to więcej, możemy to zrobić w godzinach pracy”, co jest stwierdzeniem, które wydaje się całkowicie ignorować i będzie kontynuował przesłuchanie nawet po tym, jak to powiem .

Dodatkowo, kiedy pomagam poszczególnym uczniom w klasie w czasie pracy, on krzyczy do mnie z drugiego końca sali, aby mi coś powiedzieć lub zadać pytanie, a kiedy powiem „Mogę pomogę ci wkrótce, kiedy już skończę z Sally ”, czasami opuszcza swoje miejsce i podchodzi bezpośrednio do mnie, przerywając moją rozmowę z uczniem.

Jak mam postępować z takim uczniem? Wygląda na to, że ma jakiś stan psychiczny, oparty na jego interakcjach i manierach, chociaż nigdy nie otrzymałem powiadomienia z wydziału niepełnosprawności uniwersytetu. Powodem, dla którego wspominam o możliwości wystąpienia stanu psychicznego, jest to, że jest on bardzo łatwy do zrobienia, więc chciałbym zająć się tą sytuacją tak delikatnie, jak to tylko możliwe.

Na moim kanadyjskim uniwersytecie mamy wydział usług dla studentów, który zajmuje się takimi sytuacjami i ma proces identyfikacji studentów, którzy mogą być narażeni na ryzyko wyrządzenia krzywdy sobie lub innym, chociaż wydaje się, że nie doszło do tego z tobą. Przynajmniej skontaktuj się z podobnym wydziałem (i swoim profesorem), a oni mogą wrócić i powiedzieć „O tak, wiemy o nim…”
Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/36422/discussion-on-question-by-homersimpson-how-to-deal-with-a-student-who-most- Likel).
Jedenaście odpowiedzi:
#1
+186
Brian Tompsett - 汤莱恩
2016-02-24 17:44:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiadam za studentów z innymi potrzebami na wydziale informatyki i dlatego mam doświadczenie zawodowe w opisywanej przez Ciebie sytuacji. Nie jest to rzadkie w naszym przedmiocie.

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​informatyka przyciąga większą liczbę uczniów ze spektrum autyzmu niż inne dyscypliny. Operujemy na około (moje osobiste przypuszczenie) 2-3% (z całej kohorty) zdiagnozowanych i być może podwoić tę liczbę niezdiagnozowanych.

Niektórzy z tych uczniów często nie są świadomi obecności reszty klasy i traktują nauczanie jako osobisty dialog z nauczycielem w cztery oczy. Zachowują się tak, jakby siedzieli z tobą nad biurkiem. Czasami jest to bardziej ekstremalne, a normy społeczne i granice nawet pracy w cztery oczy nie są dla nich jasne. Chociaż ze względu na spektrum, każda osoba może być inna, często zdarza się, że chcą zrozumieć każdy szczegół, zanim będą mogli zbudować szersze zrozumienie; obsesja na punkcie szczegółów jest często wspólną cechą. Prowadzi to do pytania za pytaniem jako formy poszukiwań.

Powinieneś zasięgnąć porady bardziej doświadczonego specjalisty w swojej instytucji. Prawdopodobnie stan ucznia jest znany, ale szczegóły są często uważane za poufne i być może nie są Ci udostępniane, ponieważ uczeń może sobie tego życzyć. Student może otrzymywać wsparcie gdzie indziej, na przykład w formie mentoringu. W takim przypadku mentor może pomóc wyjaśnić uczniowi sytuację społeczną, a także udzielić wskazówek, jak odpowiedzieć.

Czasami u takich uczniów nie diagnozuje się żadnego konkretnego stanu i nie otrzymywało wsparcia, ponieważ nigdy nie było potrzebne. Prawdopodobnie uzyskali wysokie oceny na wcześniejszych studiach, a dobre wyniki doprowadziły ich do twojej klasy.

Dla ucznia, który nie jest świadomy tego, że jego zachowanie różni się od innych w klasie, jest to trudniejsze do zniesienia. Proszę takiego studenta, aby porozmawiał ze mną na indywidualnym spotkaniu w moim gabinecie. Nie zakładam, że mają jakikolwiek nazwany stan, ponieważ nie jest to do końca istotne. Po prostu rozmawiam z nimi, aby wyjaśnić, jak działają wykłady, wyjaśnić swoją rolę i jak mogę odpowiadać na pytania. Często muszę wyjaśnić, czasem bardzo szczegółowo, z czego składa się dobre pytanie werbalne na zajęciach, z czego składa się dobre pytanie werbalne, z czego składa się dobre pytanie pisemne na e-mail, co sprawia, że ​​pytanie jest dobre dla klasy VLE, ​​co sprawia, że ​​jest dobre pytanie do StackExchange i tak dalej. Często jest tak, że nikt nigdy nie wyjaśnił, w jaki sposób pozyskuje się informacje. To wymaga pewnego taktu i doświadczenia, dlatego zasugerowałem zasięgnięcie bardziej doświadczonej porady.

Pamiętaj, że niektóre osiągnięcia w naszym przedmiocie zostały dokonane przez ludzi, którym trudno było pracować. z. Spójrz na film „The Imitation Game” i możesz wyraźnie zobaczyć (w fabularyzowanym przedstawieniu) Alan Turing pokazujący tendencje podobne do tych, które opisujesz. Jestem pewien, że gdybyś miał obecnego ucznia o podobnych cechach, byłbyś zadowolony, gdybyś miał w swojej klasie kogoś tak uzdolnionego.

Dodałbym również, że w wielu przypadkach to od ucznia zależy, czy ujawnią lub powiadomią o jakichkolwiek zaburzeniach psychicznych, które mogą mieć - więc nie zakładaj, że stan ucznia jest `` znany '', ani że koniecznie chcieliby, aby był znany .
@Zibbobz _ tak, zgadzam się. Powinienem był to powiedzieć.
Jedną z irytujących rzeczy, która ciągle się zdarzała podczas moich studiów licencjackich, jest to, że ludzie nieustannie próbowali poprawić instruktora na kursach niższego poziomu. Weźmy rachunek różniczkowy II: instruktor pisał na tablicy i mówił, a co jakiś czas zapisywał coś złego w równaniu. To były problemy z książkami, którym dosłownie przyglądaliśmy się, więc w 99% przypadków ktoś wykrzykiwał „Nie masz na myśli…” lub „Czy nie powinno być…”, więc proces ten zatrzymywał się kilka razy na zajęciach. Zupełnie niepotrzebne IMO, ale praktyka zniknęła razem, gdy dotarłeś do młodszego / ostatniego roku.
„Powinieneś zasięgnąć porady bardziej doświadczonego specjalisty w swojej instytucji”. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych praktycznie każda uczelnia ma biuro ds. Osób niepełnosprawnych, które może zapewnić szkolenia w zakresie pracy z niepełnosprawnymi studentami i ewentualnie przeprowadzić badania przesiewowe, jeśli jest to konieczne (i oczywiście we współpracy ze studentami). W niektórych przypadkach mogą już znać ucznia i mogą udzielić jeszcze bardziej szczegółowego wsparcia (w tym działać jako bardzo dobry łącznik, jeśli uczeń jest na to zgodny).
Należy pamiętać, że (podobnie jak * The Social Network *) * The Imitation Game * jest mocno fabularyzowana, a historyczny Turing mógł nie wykazywać tego samego typu autystycznego zachowania, jak ten przedstawiony w filmie.
@Zibbobz, Nie próbuję w żaden sposób wypychać ucznia - po prostu chciałbym poradzić sobie z sytuacją, aby zajęcia były trochę łatwiejsze dla wszystkich uczniów. Ale tak, zgadzam się.
Doceniam odpowiedź, @BrianTompsett- 汤 莱恩, i spróbuję sprawdzić, czy mogę pomóc uczniowi spróbować sformułować pytania w konstruktywny sposób, ale na pewno zapytam innych profesorów, jakie jest ich doświadczenie, zanim porozmawiam bezpośrednio z uczniem, jeśli taka sytuacja ma miejsce.
@CMosychuk Kiedy poprawić błędy _ faktyczne_ na tablicy, zawsze trudno jest ocenić. Mieliśmy zajęcia z matematyki na pierwszym roku, na których wykładowca wydawał się niezdolny do wykonywania prostych działań arytmetycznych na tablicy bez popełniania błędów. W takim przypadku przerywanie za każdym razem było niezbędne, ponieważ jeśli tego nie zrobiliśmy, kontynuowałby obliczenia przez kolejne trzy wiersze, a potem utknął i spędzał wieczność, próbując dowiedzieć się, gdzie popełnił błąd.
W nawiązaniu do komentarza Kyle'a Stranda, bardzo proszę o rozważenie usunięcia komentarza do filmu. Porównanie * The Imitation Game * z * Alan Turing: The Enigma * (na którym ma być oparty film) pokazuje bardzo jasno, że Turing wyświetlona w pierwszym ma prawdopodobnie niewiele wspólnego z historycznym Turingiem. Nie oznacza to, że był osobą łatwą we współpracy, ale ten film nie nadaje się do wykorzystania jako odniesienie historyczne.
Na podstawie mojego ograniczonego doświadczenia uważam, że jest to doskonała odpowiedź. Sugerowałbym również, co następuje: (1) Nawet nie myśl o tym, jak nazwać ucznia [stan], ponieważ nie jest to naprawdę istotne i może przeszkadzać w odpowiednim radzeniu sobie z nim. (2) Jeśli uczeń źle zrozumie podstawowe elementy interakcji międzyludzkich, dzieje się tak dlatego, że albo ich nie rozumieją (więc powinieneś wyjaśnić je na osobności), albo brakuje im praktyki lub powściągliwości wymaganej do życia zgodnie powinien na osobności omówić sposoby, aby w tym pomóc).
Próbowałem wprowadzić poprawki, aby rozwiązać kilka poruszonych sensownych kwestii.
@CMosychuk, jeśli profesor popełni kilka błędów i nikt go nie poprawi, to prawdopodobnie wszyscy są zajęci zapisywaniem śmieci profesora w notatkach.
@homersimpson Rozumiem twoje obawy i chęć pomocy uczniowi w każdy możliwy sposób, ale wychodząc z tego jako student, który był w sytuacji, którą opisujesz, gorąco polecam, abyś * nie * podszedł do tego pod tym kątem . Jeśli starają się, aby to nie przeszkadzało im w karierze akademickiej, skonfrontowanie ich z tym (nawet po prostu o tym wspomnienie) może ich bardzo zdenerwować - nawet bardziej, jeśli okaże się, że mylisz się co do swoich podejrzeń lub jeśli oni nigdy nie miał żadnej diagnozy. Po prostu stąpaj ostrożnie.
„Nie zakładam, że mają jakikolwiek nazwany stan, ponieważ nie jest to do końca istotne”. Tak, dokładnie; +1
Podobało mi się, jak powiedziałeś: „* To wymaga pewnego taktu i doświadczenia ... *” Może powinniśmy wymagać tego stopnia, zanim pozwolimy studentom na podjęcie studiów wyższych? (Oczywiście z możliwością przetestowania).
Mógłby również napisać dokument wyjaśniający te rzeczy i rozdać go wszystkim swoim uczniom na początku semestru.
#2
+98
Abbas Javan Jafari
2016-02-24 17:12:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako kolega asystent zdecydowanie poleciłbym omówić tę kwestię z profesorem prowadzącym kurs, ponieważ wzięcie spraw w swoje ręce bez jego wiedzy (szczególnie w takich szczególnych przypadkach) może powodować problemy. Dyskutując na ten temat z profesorem, nie używałbym wyrażenia „stan psychiczny”.

Odpowiedź Briana jest dobra, ale to pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić.
Co wolisz od „stanu psychicznego”? W pewnym momencie musisz wspomnieć o tym, że może być niepełnosprawny i wydaje się, że to równie dobry sposób, jak każdy inny.
Diagnozowanie jakiegokolwiek stanu psychicznego wymaga opinii eksperta. PO powinien wyjaśniać i omawiać faktyczne wydarzenia, które mają miejsce i pozwolić profesorowi na podjęcie ostatecznej oceny. Co więcej, użycie terminu „stan psychiczny” w odniesieniu do kogoś, kto wyraźnie nie jest do tego uprawniony, może sugerować, że masz pewne uprzedzenia wobec tej osoby.
Podoba mi się twoja odpowiedź, z wyjątkiem ostatniej części. Każda rozsądna osoba zrozumie, dlaczego używasz terminu „stan psychiczny”. Gdyby nie miał rąk, czy powiedziałbyś, że nie ma kondycji fizycznej? Taka polityczna poprawność utrudnia rozwiązanie rzeczywistego problemu.
Diagnozowanie stanu fizycznego, takiego jak „brak rąk i nóg”, nie wymaga żadnych szczególnych kwalifikacji, ale zdiagnozowanie stanu psychicznego zwykle wymaga oceny psychiatry. W każdym razie nie chciałem powiedzieć, że student nie ma takiego stanu. Zasugerowałem jedynie, aby PO powstrzymał się od używania tego typu języka i pozwolił profesorowi na samodzielne wyciągnięcie takiego wniosku na podstawie faktycznych wydarzeń.
Problem z diagnozowaniem stanów metalowych bez odpowiedniego przeszkolenia polega na tym, że są one bardzo trudne do ustalenia. Twoja diagnoza może być całkowicie nieuzasadniona i prowadzić do mniej skutecznego sposobu radzenia sobie z tym uczniem. Autyzm jest nieco bardziej powszechny w inżynierii niż w innych dyscyplinach, ale może to być również narcyzm lub po prostu utytułowany palant. Bardziej doświadczony profesor będzie miał znacznie większą szansę na ustalenie przyczyny problemu i skuteczne rozwiązanie problemu.
@lasse Istnieją warunki fizyczne, które mają wpływ na zachowanie (jak urazy mózgu), ale nie mają zewnętrznych wskazówek. Nie należy ich traktować w taki sam sposób jak stan psychiczny (różnica kliniczna i mechanizmy radzenia sobie mogą być różne)
Jest to bardziej przypadek opisania „znaków” i wpływu, jaki wywierają, w przeciwieństwie do przekazania (przypuszczalnej) diagnozy. Coś w rodzaju „Zauważyłem, że on / ona robi x, kiedy dzieje się y, i to może mieć wpływ / konsekwencje dla klasy z”.
Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek sugerował, że OP próbuje postawić właściwą diagnozę - ale stwierdzenie: „Przyszło mi do głowy, że uczeń może mieć jakąś chorobę psychiczną, więc pomyślałem, że najlepiej będzie zasięgnąć porady, jak prawidłowo sobie z tym poradzić”.
„Zastanawiam się, czy uczeń może potrzebować dodatkowego wsparcia, aby dostosować się do niepełnosprawności…” wydaje mi się całkowicie do przyjęcia. Zgadzam się, że sugerowanie uczniowi „stanu psychicznego” jest złym pomysłem, choćby dlatego, że ta terminologia jest rozumiana jako prejoratywna. (Nie sugeruję, że OP oznacza to w ten sposób, a profesor prawdopodobnie też to sobie uświadomi, ale bardziej neutralna terminologia wykazuje wrażliwość i pozwala uniknąć potencjalnych nieporozumień).
@Azor-Ahai Nie skupiaj się na przyczynie. Po prostu wskaż * zachowanie *, które jest problemem podczas rozmowy z profesorem (i, jeśli to konieczne, studentem). Nie tylko dlatego, że jest to grzeczne i dlatego, że nie jesteś ekspertem w takich diagnozach, ale nie chcesz podawać powodu potencjalnego pozwu o dyskryminację.
Rozumiem, że. To, co powiedział @OllieFord, jest tym, co mam na myśli, i byłem ciekawy, co wolisz powiedzieć w tej sytuacji.
-1
@Azor-Ahai Może zależy to od kultury. Tutaj „stan psychiczny” jest bardzo, bardzo daleki od neutralności. „Mentalny” jest w tym kontekście zapowiedzią i jest powszechnie używany jako zniewaga. W każdym razie nie chodziło mi o to, czy są one takie same, ale o to, co można powiedzieć, i nawet jeśli masz zamiar powiedzieć coś podobnego, wątpię, czy jesteś w stanie rozpoznać diagnostycznie coś sklasyfikowanego jako „ niepełnosprawność ”, na przykład z powodu czegoś sklasyfikowanego jako krótkotrwała choroba psychiatryczna. (Termin „niepełnosprawność” jest prawnie zdefiniowany jako obejmujący choroby długoterminowe występujące w wielu miejscach).
#3
+47
Ilmari Karonen
2016-02-25 16:00:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwaga: zaczęło się to jako komentarz do odpowiedzi vonbranda, ale wydłużyło się trochę za długo, więc przekształciłem je w oddzielną, własną odpowiedź.

Poproszenie uczniów o odłożenie wszelkich rozpraszających (nieistotnych, zbyt zaawansowanych, opartych na dziwacznym nieporozumieniu itp.) pytań do czasu zakończenia zajęć może być rzeczywiście dobrym sposobem radzenia sobie z takimi przerwami w ogóle, ale może nie działać zbyt dobrze dobrze dla niektórych uczniów z cechami ze spektrum autyzmu lub innymi wzorcami zachowań, takimi jak te opisane przez OP.

Tak bardzo zorientowani na szczegóły uczniowie mogą nie tylko skupić się na pozornym błędzie i stać się niezdolni do przetwarzania dalszych materiałów, dopóki został rozwiązany, ale jeśli mają również słabą świadomość społeczną, mogą nawet nie być łatwo zdać sobie sprawę, że inni w klasie niekoniecznie podzielają ich niezdolność do ominięcia (pozornego) błędu . Z ich punktu widzenia mogą faktycznie czuć, że robią całej klasie przysługę, nalegając, abyś rozwiązał problem teraz , tak aby nie podważyło to ważności wszystkiego innego, czym jesteś masz zamiar uczyć.

(Należy zauważyć, że w niektórych przypadkach to może faktycznie stanowić ważny powód do przerwania prezentacji. Jeśli przedstawialiście dedukcyjny argument, podążając za nowatorskim rozumowaniem, które nie zostało już wielokrotnie zweryfikowane niezależnie, a jeśli naprawdę wystąpił błąd na jednym z pierwszych kroków, pozostawienie go nieskorygowanego może spowodować wszystko oparty na błędnym kroku, który ma być pozbawiony sensu. Nie jest to oczywiście typowy scenariusz w nauczaniu na studiach licencjackich, ale może się tak wydawać uczniowi, który jest nowy w temacie i ma trudno zaakceptować twoją prezentację.)

Co może pomóc, jeśli uczeń z problemem wydaje się nie chcieć odkładać swoich pytań na bardziej odpowiedni czas, rozmawiając z uczniem jeden na jeden i sugerując, że jeśli zauważy to, co uważa za błąd, powinien zapisz sobie o tym notatkę (aby pozwolić im skierować uwagę na inne rzeczy), krótko wspomnij o tym, a następnie spróbuj odłożyć to chwilowo na bok i skoncentrować się na innych rzeczach dopóki nie będziecie mieli czasu, aby przyjrzeć się sprawie bliżej (może to być np. po zajęciach). Zapewnij ich, że chociaż nie masz nieograniczonego czasu, szczególnie na zajęciach, w pewnym momencie będzie to (może być pomocne określenie tutaj, np. Zarezerwowanie do 15 minut po zajęciach na takie rzeczy ) przynajmniej przyjrzyj się ewentualnym błędom, które zanotowali.

Możesz również zasugerować, że jeśli uczeń nadal myśli, że wystąpił błąd, nawet po tobie ' przejrzeliśmy go i nie znaleźli, powinni przejrzeć go, korzystając ze swojego podręcznika w domu, dokładnie przygotować pisemną analizę, gdzie jest błąd i jaka powinna być poprawna odpowiedź (z przypadkami testowymi, dla klasy programowania) i przesłać ją ty i / lub twój profesor. (Oczywiście, zanim zaangażujesz ich tutaj, poproś profesora o zgodę!)

Z jednej strony pomoże to zapewnić ucznia, że ​​problem, który zauważył, nie zostanie zapomniany ani zamiatany pod dywan. Istnieje również prawdopodobieństwo, że jeśli przeprowadzą tę analizę, w końcu znajdą swój własny błąd bez konieczności poświęcania przez Ciebie nadmiernego czasu i wysiłku na ściganie go z nimi, co prawdopodobnie spowoduje mniejszy stres dla obojga z was.

Na koniec, jeśli uczeń znajdzie i udokumentuje rzeczywisty błąd, pamiętaj, aby mu podziękować, zanotować błąd na następnych zajęciach i krótko przedstawić poprawioną wersję dowolnego materiału, w którym błąd był . W (być może mało prawdopodobnym) przypadku, gdy tak się stanie, pomoże to zwiększyć pewność ucznia, że ​​nie próbujesz ukryć ani odrzucić żadnych rzeczywistych błędów w prezentacji.

Doskonała odpowiedź. Szkoda tylko, że my (jako nauczyciele) częściej niż nie mamy * szkolenia / wskazówek, co robić w tak złożonych przypadkach.
Świetny. Tak, to również pasuje do mojego doświadczenia i starałem się to uchwycić w mojej odpowiedzi.
Prosto z * Tao Nauczania * (gdyby istniało takie święte pismo). Próba przekonania tego typu ucznia do bardziej konwencjonalnej / pasywnej dynamiki uczeń-nauczyciel byłaby prawdopodobnie ćwiczeniem daremności i frustracji dla obu stron. Zamiast tego, rozwiązanie zaproponowane w tej odpowiedzi nie wymaga od ucznia w ogóle tłumienia swoich natychmiastowych instynktów rozwiązywania problemów, w rzeczywistości udaje mu się nawet je wzmocnić - wraz z ich planowaniem, ustalaniem priorytetów, podsumowywaniem i badaniem umiejętności - jednocześnie ograniczając główny problem przerw w zajęciach. Świetna odpowiedź. +1.
#4
+19
vonbrand
2016-02-24 19:26:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Taktyką użycia „w okopach” jest po prostu powiedzenie „To interesująca kwestia, ale wykracza poza (lub bardziej szczegółowo lub…) to, na co jestem przygotowany (mam czas tutaj, ...) do omówienia w tej chwili. Zajrzyj do mnie po zajęciach, a umówimy się na spotkanie w celu wyjaśnienia Twoich wątpliwości ”. Jeśli są naprawdę bystrzy (ale po prostu nieudolni społecznie), możesz zasugerować bardziej zaawansowane materiały do ​​nauki i omówić, lub skierować ich do nauczyciela, aby to zrobił.

Masz obowiązek wobec innych uczniów w pierwszej linijce, a marnowanie ich czasu (lub nudzenie ich, a nawet dezorientowanie ich poprzez zagłębianie się w skomplikowane szczegóły, których nie rozumieją) nie leży w ich (lub twoim!) najlepszym interesie. Ale należy również wziąć pod uwagę wartość odstającą. Może możesz im pomóc, wskazując na bardziej społeczne zachowania.

#5
+16
Hal Mueller
2016-02-25 03:35:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie zapomnij o sobie zadbać. Miałem podobnego ucznia kilka lat temu i zdecydowałem, że po prostu muszę go wypatroszyć. To był oczywiście zły wybór. Prawie nie przeszedłem przez zajęcia! Siedziałem na parkingu przez 30 minut, bojąc się tego, co mnie czeka. Jako niepełnoetatowy pracownik nie wiedziałem, jakie zasoby wsparcia i porady były dla mnie dostępne.

Twój instruktor i koledzy asystenci mogą pomóc, a także zasoby wymienione w innych odpowiedziach.

#6
+10
Chris
2016-02-25 19:54:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwaga: skomentowałbym, ale nie mogę, ponieważ jest to moja pierwsza reakcja na tę część StackEexchange.

W pełni zgadzam się z odpowiedzią Ilmariego i Chciałbym dodać, że powinieneś uważać na swoje podejście do jego „stanu psychicznego”. Może po prostu stara się zrozumieć i zapomina, że ​​przeszkadza klasie.

I chociaż wiele osób tutaj podejrzewa zaburzenie ze spektrum autyzmu (i prawdopodobnie mają rację), chciałbym podkreślić, że jest to bardzo szerokie spektrum, a autyzm jest jednym z nich. Radziłbym ci nigdy nie nazywać go autystą , a zwłaszcza nie nazywaj go tak, gdy jego zaburzenie jest czymś innym ze spektrum autyzmu. Jako ktoś, kto sam ma zespół Aspergera (ASD), nie ma niczego, czego nienawidzę bardziej niż ludzie nazywający mnie autystą, ponieważ myślą, że to to samo.

I poznaj szerokie spektrum tego spektrum, zwłaszcza gdy faktycznie odkryjesz jego zaburzenie. Z niektórymi można sobie poradzić z łatwością, inne wymagają bardzo delikatnego podejścia. Istnieje również prawdopodobieństwo wystąpienia Perpetual Development Disorder Not Otherwise Specified (PDDNOS), z którym najtrudniej sobie poradzić (jak sama nazwa wskazuje) prawie dosłownie zaznaczone pole wyboru „Żadne z powyższych” (Bez obrazy dla nikogo cierpiącego na to zaburzenie ).

Pamiętaj, że większość z tych zaburzeń tak naprawdę nie uniemożliwia mu prawidłowego funkcjonowania, po prostu utrudnia radzenie sobie z pewnymi sytuacjami, ponieważ nie zawsze zdają sobie sprawę, że ich działania różnią się od innych.

#7
+10
Oswald Veblen
2016-02-27 19:22:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednym z wyzwań związanych z niedoświadczeniem jest to, że z definicji nie masz poczucia „normalnej” zmienności w zachowaniu uczniów. Jest już kilka dobrych odpowiedzi, ale nie jestem pewien, czy któreś z nich o tym wspomniało:

Zaproś starszego profesora, aby siedział w klasie przez jeden dzień, obserwował w ciszy, a następnie rozmawiał do ciebie później na osobności.

W ten sposób możesz uzyskać drugą opinię na temat tego, czy uczeń jest naprawdę niezwykły i uciążliwy (w takim przypadku musisz sobie z tym poradzić poza zajęciami), czy też jest trudny, ale stosunkowo typowy (w takim przypadku musisz dostosować swoje nauczanie).

W typowym dziale jest kilka osób, do których można się zwrócić: doradca; twój nauczyciel, jeśli jest to inna osoba; koordynator kursu, jeśli taki istnieje; administrator odpowiedzialny za kursy licencjackie; lub krzesło oddziału (szczególnie w mniejszym oddziale).

A jeśli ten student przestanie to robić w dniu, w którym siada profesor?
To byłby wspaniały dzień :) Wyniosłem z pytania, że ​​zachowanie było dość częste („każdy punkt, który robię”). Moje własne doświadczenie z takimi uczniami jest takie, że tak długo, jak profesor siada na uboczu i nie robi z tego nic wielkiego (żadnych ogłoszeń ani nic w tym rodzaju), studenci z opisanymi rodzajami problemów nie zachowanie dużo.
Wtedy opłaca się spróbować OP. +1 za pomysł.
Poproszenie kogoś starszego, aby usiadł, jest samo w sobie destrukcyjne i może pogorszyć sytuację. Ale przypuszczalnie możesz dowiedzieć się, jakie inne zajęcia uczęszcza / chodził kłopotliwy uczeń i zapytać nauczycieli / asystentów, a nawet kolegów uczniów. Sprawdź również, czy jest jakaś wzmianka o sprawie.
Nie jestem pewien, czy jest to samo w sobie destrukcyjne. W klasie 5 z pewnością się wyróżni. Ale w klasie 30 lub więcej, jeśli osoba przychodzi cicho i siedzi z tyłu, nic nie mówiąc, nie musi to przeszkadzać. Często zdarza się, że ktoś obserwuje twoje nauczanie i pisze list polecający, co można zrobić bez zakłóceń. @vonbrand
Gdyby kolega zawędrował na któreś z moich zajęć, nawet ten z 95, które kiedyś miałem, z pewnością wyróżniałby się jak bolący kciuk.
#8
+8
Stephan Branczyk
2016-02-27 17:34:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszystkie aktualne porady są bardzo dobre. Porozmawiaj ze swoim profesorem. Porozmawiaj z usługami dla studentów / służbami dla osób niepełnosprawnych. Eksperymentuj z różnymi podejściami. Wszystkie pytania odłóż na koniec zajęć. Szczególnie podoba mi się odpowiedź Ilmariego Karonena, która moim zdaniem jest najbardziej prawdopodobna (nie tylko ją przeglądaj, przeczytaj zwłaszcza ostatnie cztery akapity).

To jest powiedział, jeśli pogorszy się, porozmawiaj z przedstawicielem związku / HR i zobacz, jakie wsparcie udzielą ci, aby wyrzucić go z zajęć (tymczasowo w odpowiedzi na jego zakłócenia lub na stałe jako ostateczne rozwiązanie jego zachowanie).

Oczywiście tego ostatniego podejścia nie należy lekceważyć i zanim cokolwiek zrobisz, będziesz chciał dowiedzieć się, jaki jest protokół. Jednak ta opcja powinna być na stole. Nawet jeśli nie dbasz o swoje samopoczucie, zastanów się, jak te ciągłe zakłócenia wpłyną na innych uczniów. Twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że inni uczniowie również otrzymają to, na co się zapisali.

W wielu przypadkach nie jest to opcja dla asystenta - nawet w ostateczności. W ogóle nie mogą być uważani za pracowników i może w ogóle nie być związku. Nie zawsze tak, ale nie rzadko.
@cfr, Nieważne, mówiłem o HR w najogólniejszym znaczeniu. Powinien porozmawiać z kimś, kto jest odpowiedzialny za dział odpowiedzialny za jego wypłaty. W końcu jestem pewien, że departamentowi obchodziłoby to, że odwołałby zajęcia, ponieważ uczeń był zbyt uciążliwy i odmawiał słuchania rozsądku. Albo jeśli uczeń wpadł w złość, a asystent obawiał się o jego bezpieczeństwo. Rozmowa z profesorem jest dobra i zdecydowanie powinien to zrobić, aby zobaczyć, co mu powie, ale profesor może nie mieć skumulowanego doświadczenia ani odpowiedniego szkolenia HR, aby rozwiązać taką sytuację.
Lepiej jest przejść przez prof, jeśli to w ogóle możliwe. Przyznaję, że nie każdy to zrobi, ale profesor, który nie ma odpowiedniej wiedzy * powinien * szukać dodatkowego wsparcia dla siebie i asystenta, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie możesz skutecznie wspierać TA, jeśli nie powiedzą Ci, kiedy mają trudności. Profesor prawie na pewno ma większe doświadczenie niż asystent (nawet jeśli jest to pierwsza praca, prawdopodobnie był asystentem) i ponosi ogólną odpowiedzialność za jakość edukacji, jaką otrzymują studenci.
#9
+5
CR Drost
2016-02-26 22:11:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co możemy zmienić?

Po pierwsze, powiem coś, co uchroni Cię przed gorącą wodą: różni ludzie mają różne style uczenia się i niekoniecznie jest to żaden coś w rodzaju „stanu psychicznego” - może być, ale może nie być. Dlatego takt wymaga, abyś całkowicie przestał być podejrzliwy w stosunku do tego drugiego: jeśli podstępnie wmawiasz sobie „wszystko w porządku, ona jest po prostu autystyczna”, wtedy bardzo ryzykujesz przypadkowe wyrzucenie tego przyjacielowi lub koledze, a kiedy wypadnie z worka, wyniki mogą mieć wpływ na twoją pracę. Po prostu przyznaj sobie szczerze, że nie wiesz, i że jest to jedno z możliwych wyjaśnień, dlaczego twój uczeń jest „uczniem problematycznym”.

Zgadzam się, że styl uczenia się ucznia ma pewne podobieństwa z niektórymi aspektami zespołu Aspergera lub być może z czymś ze spektrum autyzmu, niezależnie od tego, czy je ma, czy nie. Więc jakie zmiany możesz wprowadzić , które byłyby przyjazne dla tego rodzaju stylu uczenia się?

Używaj bardziej neutralnego języka.

Jeśli mówisz „Tutaj to jak rozwiązujesz ten problem ”, możesz po cichu sugerować, że albo (a) istnieje tylko jeden sposób rozwiązania tego problemu, albo (b) twoja droga jest najlepszą. Zwykle jest wiele różnych sposobów oskórowania kota.

Na przykład w mojej dziedzinie fizyki bardzo często istnieje pewna właściwość termodynamiczna, którą można łatwo zobaczyć, patrząc na rozmyte rzeczy zwane „całkowitymi różnicami”, ale które musiałyby być bardziej rygorystycznie określone, odwołując się do pewne definicje pewnych ograniczeń - ktoś, kto wykonał całą niezbędną, rygorystyczną pracę, prawdopodobnie przyjdzie na łatwiznę i powie „tak, ale to bzdura, nie wiesz, że te właściwości są wytrzymałe!” i rzeczywiście mają rację, jest to heurystyczna reguła (a nie dowód), aby ponownie wyprowadzić własność.

Podobnie w informatyce, np. dokonujemy amortyzowanej analizy, odwołując się do „potencjalnych funkcji”, które wybieramy, aby nasze dowody działały; ktoś, kto faktycznie dokładnie przeanalizował algorytm i koszt czasu każdej małej części, prawdopodobnie pomyśli, że twoje podejście jest pełne bzdur. Zamiast tego zdecyduj się na słownictwo takie jak „Oto jeden sposób, aby zobaczyć, że to jest właściwa odpowiedź ...”, które wyjaśnia, że ​​nie mówisz ludziom, jak to ma być zrobione, ale po prostu jak lubisz.

Spraw, aby klasa była trochę bardziej przewidywalna.

Ten styl uczenia się czerpie korzyści z możliwości samodzielnego przeglądu materiału z wyprzedzeniem. Nie bój się poprosić ich o przejrzenie materiału z wyprzedzeniem, aby zrozumieć, jak to wszystko działa.

Uczyń zajęcia trochę bardziej ustrukturyzowanymi.

W tej chwili ogłosiłeś , że jesteś otwarty na wszystkie pytania przez cały czas, a ty ” denerwuje się, że uczeń zadaje wszystkie pytania, kiedy tylko je ma! Rozumiem, że jesteś też zdenerwowany jego tonem i tym podobne, ale musisz zmienić tę tendencję.

Aby dopasować się do ostatniej kwestii: zawsze wprowadzaj to, mówiąc „hej , na naszych następnych zajęciach, jako uwaga, zamierzam nieco zmienić zasady tej sekcji recytacji… ”. Pamiętaj, że jeśli wprowadzasz zmianę, musi ona być przewidywalna!

Spróbuj zrobić pokaz slajdów lub pisać na tablicy, aby nigdy nie musieć niczego wymazywać; jeśli jest wiele slajdów / tablic, ponumeruj je. Daje to spójny sposób odwoływania się do tego, co zostało już powiedziane i kiedy, oraz eliminuje presję, by zadać pytanie, zanim tablica zostanie usunięta.

Miej jasne zasady dotyczące sposobu zadawania pytań i terminów odpowiedzi. Na przykład powiedz wszystkim, że gdy ktoś ma pytanie, ocenisz, czy możesz odpowiedzieć w mniej niż 30 sekund, czy nie; jeśli nie, zapiszesz to w zeszycie z numerem slajdu i pytającym, a potem będziesz kontynuował - 15 minut przed końcem zajęć włączy się alarm przypominający o wejściu „tryb pytań”, w którym cofasz się i odpowiadasz na te pytania po kolei. Jeśli to nie zmniejszy liczby pytań, ponownie powiadom z wyprzedzeniem, że każdy student otrzyma maksymalnie 5 pytań, które będzie mógł zadać w tym okresie. Ważne jest to, aby pozostało to spójne dla wszystkich - jeśli odpowiedź na jakiekolwiek pytanie zajmuje więcej niż 30 sekund, zapisz je i przyjdź do nich pod koniec zajęć. Muszą być twarde zasady: „Jeśli masz więcej niż 5 pytań, które muszę zapisać, zrobię zdjęcia tych tablic telefonem i odpowiem na nie w godzinach pracy”.

Jeśli możesz dostać 30-sekundową klepsydrę, to jest jeszcze lepsze, ponieważ wtedy możesz reklamować ją wszystkim innym jako rodzaj gry: powiedz ludziom: „Staram się być lepszym, aby szybko i zwięźle dotrzeć do sedno problemu! ” a ludzie będą dobrze reagować.

Spróbuj ustawić system motywacyjny.

Na przykład, może będziesz zawsze próbował rozwiązać każde pytanie w 30 sekund swoim małym zegarem z klepsydrą, ale z góry powiesz, że pytanie jest dla Ciebie „łatwe” lub „trudne”. Teraz kup dużą paczkę cukierków lub jakąś inną nagrodę (naklejki są nadal fajne, prawda? Lub cokolwiek). Wtedy zasada może być następująca: jeśli ktoś powie, że jego „trudne” pytanie zostało rozwiązane po 30 sekundach wyjaśnień, oboje dostaniecie cukierki. Zachęca to ucznia do zadawania pytań, ale może spróbować „sprowadzić je” do jakiejś podstawowej podstawy, na którą można odpowiedzieć znacznie szybciej.

Na czym koncentrują się powyższe podejścia?

Tego rodzaju zmiany zachęcają „ucznia z problemami” do samodzielnego przestudiowania twoich podejść, wybrania 5 pytań, które naprawdę przemawiają do jego własnych problemów koncepcyjnych związanych z twoim podejściem, i ma określony czas, w którym otrzymają pytania odpowiedział. Ponadto, miejmy nadzieję, spróbują zredukować zakres swojego problemu do czegoś dokładnie nie tak z tym, jakie jest twoje podejście, zamiast próbować promować swoje podejście zamiast twojego.

Styl uczenia się tego ucznia jest naprawdę odświeżający ! Nie są robotami - ale tak naprawdę chcą, aby wszystko było proste i spójne . Aby zrozumieć ludzką stronę, pomyśl o tym jako o stylu uczenia się typu „przecinanie BS”: wszystkie te dodatkowe zasady i względy społeczne stanowią ogromny dodatkowy koszt psychiczny, gdy próbujesz negocjować pewne relacje społeczne, a także odpowiedzi na twoje pytania były satysfakcjonujące - ale po co przyjmować takie dodatkowe obciążenie psychiczne, jeśli nie chcesz?

Rytuały i zasady pomagają uporządkować negocjacje w relacjach społecznych i czynią je poznawczo łatwiejszymi. Tak, wiąże się to z dodatkowymi kosztami administracyjnymi z góry, ale może się również opłacić, dając później większą swobodę przy ograniczonych zasobach. Ten styl uczenia się jest orzeźwiający właśnie dlatego, że wymaga od Ciebie „zmywania naczyń zaraz po zjedzeniu” - jest do bani, ponieważ musisz przerywać program telewizyjny lub cokolwiek, aby posprzątać, ale okazuje się, że jest bardziej wydajny ( naczynia są dużo łatwiejsze do czyszczenia, zanim jedzenie na nich wyschnie) i ma pewne walory estetyczne (twoje mieszkanie jest średnio czystsze). Potraktuj to więc jako czas, aby spróbować uczyć się od nich i nabyć umiejętności, które pomogą ci lepiej uczyć ludzi w przyszłości.

+1, ludzie o wysoce krytycznych umysłach dokonują zmian i oceniają wszystko, co jest im przedstawione, bez względu na źródło. Nazywam to zdrowym nastawieniem psychicznym, ale jestem uprzedzony, ponieważ byłem jak jego uczeń, zanim nauczyłem się się zamykać, chociaż nadal nigdy nie akceptuję bezkrytycznie wiedzy lub nauk, które ktoś inny „wydaje się” posiadać.
#10
+3
Andrew Smart
2016-02-25 20:36:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przede wszystkim bądź cierpliwy. Będąc wprowadzającym kursem / laboratorium informatycznym, zdaj sobie sprawę, że wielu innych będzie zainteresowanych tym, co dzieje się w twojej głowie, i dowiedzą się od ciebie, jak podchodzisz do rzeczy w profesjonalny sposób. Staraj się być wzorem dla niego i dla innych. Tak, będzie wielu, którzy będą niestymulowani. Zrozum, biorąc pod uwagę twoją wiedzę, rzeczy mogą wydawać się dla ciebie pierwotne, jednak dla nich są od tego dalekie. Spróbuj dostosować się do swoich odbiorców, za każdym razem są inni; podejście uniwersalne nie jest optymalne.

Zdecydowanie radziłbym zachować dla siebie jakąkolwiek klasyfikację stanu psychicznego. Jeśli rozmawiasz z nim, profesorem lub innymi osobami, bądź bardzo ostrożny, aby nie streszczać zachowania jako jakiejś niepełnosprawności. Zastanów się, czy porozmawiać nieformalnie z koordynatorem IX na swojej uczelni o tym, jak się zachować, zanim zrobisz coś, czego możesz żałować! Zarówno z punktu widzenia odpowiedzialności, jak i dobrego samopoczucia ucznia. Po prostu przyjdź do ich biura i porozmawiaj.

Nie jestem pewien, jak delikatnie obchodzić się z nim, przerywając rozmowę z innymi studentami, poza tym, że za każdym razem okazuję mu stanowczość, aby się uczył. Zachęcam cię do zasięgnięcia rady w tamtejszym wydziale.

Jako osobista osoba na uboczu w podobnej sytuacji, konsekwentnie zarozumiały / niegrzeczny student prosił o pomoc jedną i drugą, zadzwonił telefon, podnieśli rękę w sposób „mów do ręki” i procedował, aby rozmawiać z kimkolwiek na ich telefonie komórkowym. Ten student został trwale przeniesiony na koniec kolejki na pozostałą część semestru (i przyszłe oceny z późniejszych kursów).

Oprócz widoku studenta, w Calc 2 była kobieta, jak opisujesz, z co najmniej tuzinem pytań na każdym wykładzie. W końcu instruktor zaakceptował jej chęć i wzywał ją, a co jakiś czas sprawdzał, czy wszystko zrozumiała. Niektóre z jej pytań były pierwotne, jednak nie rozumiałem też zbyt wiele z nowego materiału; osiem lat później wciąż jestem wdzięczny za jej dociekliwość i wspominam ją z sentymentem. Pamiętam, że na późniejszym kursie instruktorka konsekwentnie reagowała hamująco, więc nie mówiła prawie tak dużo; Martwię się, że nie radziła sobie tam tak dobrze.

#11
+3
Kevin Alwell
2016-02-27 02:21:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam doświadczenie w podobnych sytuacjach (sala uniwersytecka). Radziłbym wdrożyć rygorystyczną politykę „Zatrzymaj pytania do po wykładzie”. Jeśli to możliwe, poproś ucznia, który przeszkadza, aby zaczekał, aż porozmawiasz z innymi uczniami, ponieważ chcesz zwrócić szczególną uwagę na jego punkty i pytania. Krótko mówiąc, przywołaj zasady dobrego Ole Dale Carnegie. Powodzenia.

To jest zbyt drakońskie. Niektórzy ludzie naprawdę nie rozumieją lub chcieliby zobaczyć inny przykład. Muszę pokornie wyznać, że czasami popełniam błędy, a moje błędy są łapane (zwykle!) Przez jednego lub dwóch uczniów, ograniczając wszelkie wyrządzone szkody


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...