Pytanie:
Jak mam sobie radzić z zniechęceniem jako absolwent?
Aru Ray
2012-06-29 05:16:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem doktorantem matematyki na trzecim roku (rozpoczynam jesienią czwarty rok). Zdałem wszystkie egzaminy kwalifikacyjne i obecnie prowadzę badania. O ile wiem, nie radzę sobie źle. Mam to szczęście, że mam świetnego doradcę, pracuję w bardzo pomocnym dziale oraz przyjaciół i rodzinę, którym naprawdę zależy na moim sukcesie.

Faktem jest, że badania są trudne. Wydaje się, że polega to głównie na wpatrywaniu się w problem przez wiele dni i dni bez dotarcia do celu. Czasami, rzadko, udaje mi się coś wymyślić i to jest wspaniałe, ale przytłaczająca większość mojego czasu wydaje się być spędzana na uderzaniu głową o ścianę, w większości figuratywną. Nie narzekam, że materiał jest twardy i nie mam nic przeciwko wkładaniu ciężkiej pracy, ale często się zniechęcam, gdy zdaję sobie sprawę z ogromnych tomów matematyki, o których jeszcze nic nie wiem (i prawdopodobnie nigdy nie będę). Bardzo trudno jest oszacować postępy - w szczególności po przepracowanych godzinach jest zbyt mało namacalnych zwrotów. Zastanawiam się, jak myślę w następujący sposób: „Och, gdyby tylko ktoś naprawdę mądry myślał o tym problemie, rozwiązałby go w kilka chwil” i tak dalej.

Rozmawiałem o tym z kilkoma osobami; oto kilka rad, które otrzymałem:

 • Zrób sobie dzień wolny. Wielogodzinne próbowanie różnych rzeczy nie prowadzi w magiczny sposób do rozwiązania, zwłaszcza jeśli mózg jest zmęczony i po prostu chce spać.
 • Miej hobby. Ponieważ badania matematyczne nie zapewniają natychmiastowej satysfakcji, hobby może je zapewnić.
 • Porozmawiaj z innymi absolwentami. Zdaj sobie sprawę, że wielu absolwentów przechodzi przez to.

Interesuje mnie, jak inni radzili sobie z zniechęcaniem jako absolwenci. Czy z czasem i doświadczeniem jest lepiej? Czy to znak, że badania nie są dla mnie i że powinienem poważnie rozważyć życie poza środowiskiem akademickim?

@aru Myślę, że powinieneś obejrzeć film doktorancki (http://www.phdmovie.com/). To pokazuje ci, że twoja sytuacja nie jest wyjątkowa ...
Powiedziałbym wręcz przeciwnie, to znak, że badania są dla Ciebie :) Jeśli myślałeś, że jesteś najmądrzejszy, że możesz znaleźć najlepsze rozwiązanie zaledwie kilkoma minutami refleksji i nigdy nie kwestionować swoich decyzji, to prawdopodobnie pracowałbyś w banku;)
Chciałbym przekazać wam bardzo dobrą radę, której udzielił mi mój profesor, kiedy prowadziłam badania pod jego kierunkiem: „W granicach termodynamiki stosunek czasu spędzonego na zrozumieniu rzeczy do czasu spędzonego na zagubieniu musi spaść do zera. oznacza to, że uczysz się czegoś nowego. W przeciwnym razie będziesz po prostu robić to samo w kółko ”.
Podzielam wiele twoich uczuć. Kiedy porównuję się do innych, czuję, że zawsze jestem mniej dobry. Większość tej rozbieżności przypisuję temu, że zwykle, gdy inni ludzie wyjaśniają mi swoje osiągnięcia, mówią mi tylko o szczęśliwym zakończeniu, o tym, co zadziałało. A samo wyjaśnienie zajmuje bardzo mało czasu. Zamiast tego znam cały czas i frustrację, których doświadczałem podczas moich badań i studiów. Tak więc mózgowi bardzo łatwo jest źle ocenić i pomyśleć, że zrobienie podobnych rzeczy wymagało ode mnie znacznie więcej czasu i wysiłku. Ale jest to oczywiście perspektywa całkowicie myląca.
+1 za hobby i natychmiastową satysfakcję. Nie jestem w badaniach, ale w rozwoju, a pomyślne kroki są podobnie wytyczone bez widocznego postępu między nimi.
Nie wiem, czy to ci pomoże. Ale któregoś dnia przydarzyło mi się coś złego. I lekcja, której się nauczyłem, była taka ... * Nie możesz poruszać się zbyt wolno, jeśli idziesz we właściwym kierunku. * Ale w każdym razie przeczytałem tutaj odpowiedzi i mnóstwo mądrości od kilku całkiem ciężko uderzających. 3 lata to naprawdę postęp, najlepiej
„To było łatwe, każdy by to zrobił”. Przeczytaj to dwa razy i naprawdę się nad tym zastanów.
Może to zabrzmieć głupio, ale spróbuj po prostu chodzić z uśmiechem na twarzy. Nawet jeśli tylko jedna osoba się uśmiecha, to uczucie jest tego warte, przynajmniej moim zdaniem. Pozytywne samopoczucie może pomóc mniej skupić się na negatywnych pomysłach, które krążą w Twoim umyśle. A może po prostu zostałem wychowany przez hipisów i ich sposób myślenia trochę mnie uciszył… Myślę, że powinienem trochę pograć w Diablo III, czuję się niezręcznie.
Lekko przeformułowałem tytuł, aby uniknąć wrażenia, że to pytanie dotyczy innych osób, które Cię zniechęcają.
Dwanaście odpowiedzi:
#1
+478
JeffE
2012-06-29 07:59:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Faktem jest, że badania są trudne. Wydaje się, że polega to głównie na wpatrywaniu się w problem przez wiele dni i dni bez dotarcia do celu. Czasami, rzadko, udaje mi się coś wymyślić i to jest wspaniałe, ale przytłaczająca większość mojego czasu wydaje się być spędzana na uderzaniu głową o ścianę, w większości figuratywną.

Tak. To. I nie byłoby tak cholernie kuszące, gdyby te cegły nie poruszyły się odrobinę za każdym razem, gdy uderzam w nie czołem. Czasami myślę, że moje oczy płatają mi figle, co z powtarzającymi się urazami czaszki i tak dalej. Ale potem przypominam sobie, jak dobrze się czułem, kiedy ostatnio moja głowa przeszła przez ścianę, więc wciąż się podłączam.

Bardzo przydatne okazało się posiadanie dwóch lub trzy ściany, o które mogę walić głową w dowolnym momencie. Zaskakujące jest to, że czasami uderzanie głową o jedną ścianę faktycznie osłabia jedną z pozostałych. Ale większość ścian okazuje się znacznie silniejsza niż moja głowa; więc dobrze jest mieć opcje, więc nie czuję się tak źle, odchodząc z nietkniętą skórą głowy.

Jeśli masz szczęście, jedno dobre uderzenie w cegły w rzeczywistości spowoduje, że sufit rozbije się wokół twoich uszu. To zajmuje dużo czasu, ale czasami gruz zburzy dla ciebie inne ściany. A potem masz zupełnie nowy zestaw jeszcze większych ścian, o które możesz walnąć głową!

Zastanawiam się, jak sobie przypominać: „Och, gdyby tylko ktoś naprawdę mądry myślał o tym problemie, rozwiązałoby to w kilka chwil ”itd.

Nie słuchaj syndromu oszusta. Każdy„ naprawdę mądry ”jest słysząc dokładnie ten sam głos w swoich głowach, mówiący „Och, gdyby tylko ktoś, kto rzeczywiście umiał uderzać czołem w ściany, uderzył w tę ścianę, spadłby jak stos kart”. podczas gdy w rzeczywistości ściana jest naprawdę z cegły.

Czy z czasem i doświadczeniem jest lepiej?

Tak. W końcu przejdziesz od nadziei, że pewnego dnia będziesz w stanie zburzyć ścianę głową, do zaskoczenia, jak często ściany, w które uderzasz głową, faktycznie spadają, do wreszcie wiary, że naprawdę możesz zburzyć ściany. czasem głową. (W moim przypadku druga zmiana nastąpiła jakiś czas po zakończeniu kadencji).

Ale głowa nadal będzie boleć.

@DavideChicco.it: http://en.wikipedia.org/wiki/Impostor_syndrome
Twoje „Aha!” momenty zaczną rosnąć. Pomyśl o tym jako o składanej funkcji procentowej: `x ^ (1 + i)`. x to kwota, którą już znasz, a ja to tempo, w jakim się uczysz. W pewnym momencie twoje zyski będą znacznie bardziej zauważalne.
+1 dzięki za świetną odpowiedź, a także wprowadzenie mnie w nazwę mojej najgorszej cechy / nawyku.
W ciągu ostatniego roku wracałem tutaj, aby ponownie przeczytać tę odpowiedź, ponieważ tak bardzo do mnie przemawia. W szczególności: „Ale głowa nadal będzie boleć” :).
cieszę się, że inni znajdują tu tak wiele inspiracji, ale ma to nadmiernie _masochistyczną_ ramkę / punkt widzenia ...
@vzn: Ale badania _ to_ przedsięwzięcie masochistyczne; naprawdę musisz cieszyć się uczuciem głupoty prawie przez cały czas. Zobacz także: http://jcs.biologists.org/content/121/11/1771.full
ciekawy zbieg okoliczności właśnie zacytował ten sam artykuł niedawno. nie zgadzam się, że poczucie masochizmu jest _ obowiązkowe, _ jego jedyna możliwa interpretacja / nastrój / pov / reakcja patrz np. [radość z badań] (http://www.americanscientist.org/issues/pub/2002/4/the-joy -of-research) przez Gilmore, prezesa Sigma Xi
@vzn Radość z odkrywania nie jest w żaden sposób sprzeczna z frustracją wynikającą z ciężkiej pracy.
i jak w twoich ostatnich słowach / dolnej linii _ "ale twoja głowa nadal będzie boleć ..." _: str
Wiele z tych rad odnosi się do mojej obecnej schadzki z przygotowaniami do wyjazdu do Indyjskiego Instytutu Technologii / IIT. Bardzo dziękuję za tę odpowiedź :)
Mogę się mylić, ale nie uważam, że jest to właściwy przykład syndromu oszusta. Faktem jest, że gdybym był na tyle sprytny, żeby wymyślić coś, czego jeszcze nie rozgryzłem, byłbym mądrzejszy. Tak jak to rozumiem, syndromer oszusta brzmiałby bardziej: „Właśnie podszedłem do tej pozycji i teraz, kiedy nie mogę tego rozgryźć, wszyscy dowiedzą się, że tak naprawdę byłem idiotą. czas."
To świetna odpowiedź i świetna analogia (a nie ma wielu rzeczy, które lubię bardziej niż analogie :)).
@user124384 Myślę: „Właśnie oszukałem swoją drogę do tej pozycji i teraz, kiedy nie mogę tego rozgryźć, wszyscy dowiedzą się, że przez cały ten czas byłem idiotą”. poprawnie opisuje tutaj instancję. Hipotetyczna osoba znajduje się w szczególnej sytuacji (jeśli chodzi o dystans zawodowy, czyli wykonał pewną ilość pracy w życiu zawodowym), czując, że oszukał jej drogę do takiej pozycji.
+1000 * ... czasami uderzanie głową o jedną ścianę faktycznie osłabia jedną z pozostałych ... *
To najlepsza odpowiedź, jaką kiedykolwiek przeczytałem na jakiejkolwiek witrynie stosu X.
#2
+254
Anonymous Mathematician
2012-06-29 08:08:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z pewnością nie oznacza to, że badania nie są dla Ciebie. Badania są trudne i trzeba się do nich przyzwyczaić. Twoje doświadczenia brzmią normalnie i rzeczywiście będzie lepiej.

Część problemu polega na tym, że kuszące jest zbytnie skupienie się na celu: udowadnianiu twierdzeń, pisaniu artykułów. Takie rzeczy zdarzają się tylko sporadycznie, a zbyt częste myślenie o nich (lub ich nieobecności) jest łatwym sposobem na popadnięcie w depresję. Zamiast tego chcesz cieszyć się samą podróżą. Wymaga to pewnej perspektywy i pewności siebie, ale przyjdzie z czasem.

Na przykład wyobraź sobie, że pewnego dnia wspomnisz koledze z biura o trudnościach, które napotykasz, i który opowie Ci o wspaniałym twierdzeniu, które jest istotne . Jeśli czujesz się niepewnie, to jest okropne: myślisz o czasie, który zmarnowałeś, nie wiedząc o tym twierdzeniu i martwisz się, że twój kolega z biura o tym wiedział i dlatego powinieneś był. Z drugiej strony, jeśli jesteś pewny siebie, to czujesz się świetnie: nauczyłeś się czegoś pięknego, co pomoże ci w badaniach, a jak może to być zły dzień, kiedy nauczyłeś się czegoś takiego? Ta pewność siebie może zająć trochę czasu, ale gdy poczujesz się bardziej zrelaksowany i odważniejszy, wszystko stanie się przyjemniejsze.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że postęp jest trudny do zmierzenia, gdy nie wiesz, dokąd się wybierasz (czyli czym są badania!). Studenci na studiach magisterskich czasami czują się źle, ponieważ nie myślą, że są na drodze do rozwiązania problemów magisterskich. Często mają rację, ale to nie jest problem. Gdybyś wiedział z góry, że masz zamiar go rozwiązać, nie byłyby to badania. Celem nie jest rozwiązanie problemu, od którego zacząłeś, i rzeczywiście często nie będziesz tego robić. Zamiast tego celem jest znalezienie po drodze czegoś ekscytującego. Kiedy już się do tego przyzwyczaisz, możesz powiedzieć sobie: „OK, prawdopodobnie nie rozwiążę tego problemu, ale warto spróbować, aw każdym razie jestem pewien, że jeśli dobrze się nad tym zastanowię , coś interesującego i wartościowego wyjdzie z tej pracy. ”

Zasadniczo myślę o tym jako o przejściu fazowym, które ma miejsce w pewnym momencie rozwoju badacza. Przed przejściem myślisz: „O nie, jest tak wiele do nauczenia. Jak mogę się kiedykolwiek nauczyć wystarczająco dużo, aby być dobrym badaczem?” Potem myślisz: „Cóż, nie wiem zbyt wiele z ogólnego schematu rzeczy, ale i tak wydaje mi się, że prowadzę badania. I tak się cieszę, że mam całe życie do nauczenia się matematyki, więc będę nigdy się nie nudzić ”. Kluczem jest zrelaksowanie się i zaufanie, że wszystko się ułoży, nawet jeśli wydaje się przytłaczające.

Wiem, że łatwiej to powiedzieć niż zrobić, i sam się z tym zmagałem. Przez lata czułem się, jakbym nie był prawdziwym matematykiem i powiedziałbym sobie, że byłbym nim, gdybym tylko mógł osiągnąć jakiś cel: opublikować artykuł, nauczyć się trudnego tematu, opublikować artykuł, z którego byłem dumny, zdobyć praca itp. Jednak to nigdy nie wystarczało. Myślałem, że gra końcowa zdecydowała, że ​​jestem prawdziwym matematykiem, ale okazuje się, że rozwija pewność siebie, aby się tym nie martwić, i od tego czasu jestem znacznie szczęśliwszy.

Rozwijanie pewności siebie jest ogromne. I nie dostaniesz tego wszystkiego od razu. Czasami mam wielką pewność siebie, a badania są wspaniałe. W inne dni (a nawet inne razy w te same dni) moja pewność siebie słabnie i łatwo jest przez chwilę wpaść w depresję. Staram się monitorować własne myśli (mówienie o sobie) i korygować je, gdy stają się mniej pewne. Jak powiedział Anonimowy Matematyk, zachowanie pewności siebie jest o wiele łatwiejsze, gdy cofniesz się od celu * udowodnienia tego następnego twierdzenia * lub * opublikujesz następny artykuł * i po prostu ciesz się całą piękną matematyką, której się nauczysz.
Ponieważ początkowo zadawałem to pytanie, za każdym razem, gdy czuję się zniechęcony badaniami, wracam do tego wątku, aby przeczytać różne odpowiedzi, w szczególności ten. To, o czym wspomniałeś w swoim ostatnim akapicie (o tym, że nie czuję się jak „prawdziwy” matematyk pomimo kamieni milowych, które z pewnością brzmią jak sukces na papierze) zawsze mnie martwiło, a fakt, że może się poprawić, sprawia, że ​​działam. Bardzo dziękuję za tę wnikliwą odpowiedź.
@AruRay, Ciągle robię to samo. Ten wątek był jednym z moich ratowników.
#3
+129
Suresh
2012-06-29 07:35:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy z czasem i doświadczeniem jest coraz lepiej?

w pewnym sensie stajesz się na tyle sprytny, aby zdać sobie sprawę, że NIE ma nikogo mądrzejszego, kto by to rozgryzł za kilka minut :)

Czy to znak, że badania nie są dla mnie i że powinienem poważnie rozważyć życie poza środowiskiem akademickim?

Z pewnością nie!

Badania to ciężka praca. Jesteś w czołówce, tworząc mapy terytorium, którego nikt wcześniej nie badał. Do odrzucenia potrzeba odwagi, wytrwałości, energii i BARDZO GRUBEJ SKÓRY. W końcu (i dotyczy to CS), prawdopodobnie 95% twoich podań o pracę zostanie odrzuconych, 75% twoich prac zostanie odrzuconych za pierwszym razem, wniosek o dofinansowanie ma 1 na 10 zmian.

Ale to małe, wzniosłe chwile radości, kiedy zdajesz sobie sprawę, że odkryłeś coś, o czym nikt inny nie wie, a co sprawia, że ​​jest to zabawne. I uczucie, w miarę upływu czasu, że jesteś zanurzony w cudownym jeziorze, z pięknymi nowymi pomysłami wokół ciebie, tak daleko, jak tylko możesz.

p.s rada, którą otrzymałeś, jest bardzo rozsądna. Rób przerwy, znajduj satysfakcjonujące rzeczy do zrobienia poza pracą i zdaj sobie sprawę, że wszyscy (nawet doświadczeni naukowcy) odczuwają te same frustracje i wzloty co Ty.

Cóż, są ludzie mądrzejsi, którzy mogliby to rozgryźć w kilka minut, ale ponieważ nie pracują nad twoim projektem, i tak nie ma to większego znaczenia :)
#4
+92
Michael Mtizenmacher
2012-06-29 12:02:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwielbiam powyższe odpowiedzi, ale oto kolejna wskazówka: znajdź sposoby pracy z innymi.

Samodzielne badanie może izolować. Praca z innymi absolwentami może znacznie uprzyjemnić ten proces. Samodzielne wpatrywanie się w problem jest zarówno mniej przyjemne, jak i generalnie mniej produktywne niż próba rozwiązania go z kolegą. Synergia się dzieje. Dwa mózgi to nie tylko jeden; to lepsze niż dwa mózgi pracujące oddzielnie.

Na studiach podyplomowych istnieje sztuczne poczucie, że powinieneś pracować samodzielnie, aby uzyskać „doktorat za” pracę nad „swoim” problemem. Takie nastawienie przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, ale może być nieunikniony w zależności od dziedziny i szkoły. Jeśli musisz mieć jakieś problemy do samodzielnej pracy, ale znajdź jeden lub dwa problemy do rozwiązania w swoim biurze lub innych. Kiedy skończysz szkołę podyplomową, sztuczne ograniczenia „pracy nad sobą” zaczną zanikać.

#5
+67
aeismail
2012-07-01 20:24:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twoja sytuacja była kiedyś moja. Cierpiałem przed wyzwaniem posiadania projektu, który po prostu nie działał, podczas gdy w tym samym czasie obaj moi doradcy byli na urlopie naukowym. Co więcej, był to projekt teoretyczny / modelowy, co oznaczało, że niepowodzenie nie wynikało z tego, że jakieś urządzenie eksperymentalne nie działało, ale dlatego, że po prostu nie byłem wystarczająco sprytny. Gdybym był , oczywiście, zobaczę dokładnie, co jest nie tak i dowiem się, co się dzieje! Żeby pogorszyć presję, dowiedziałem się, że w następnym semestrze będę odpowiedzialny za poprowadzenie pierwszego seminarium wydziałowego wśród absolwentów mojej klasy. Więc tak, to była idealna burza.

Ostatecznie jednak „Eureka!” moment nadszedł - dosłownie chodziłem po kampusie, kiedy wpadł mi do głowy pomysł. Następnym razem, gdy moi doradcy wrócili (kilka tygodni później), miałem działającą symulację prototypu, aby im pokazać!

Co próbuję powiedzieć? Cóż, kilka rzeczy:

 • Nie poddawaj się. Przebieg prawdziwych badań nigdy nie przebiegał gładko.
 • Niepowodzenie jest normalne - a nawet należy się tego spodziewać. Prawie nic nie działa dokładnie tak, jak się spodziewałeś. Co ważniejsze, jeśli coś nie pójdzie nie tak, oznacza to, że Twój projekt został źle zaprojektowany i faktycznie, uważam, że zajmujesz się tylko rozwojem , a nie badaniami !
 • Nie bój się porażki! Porażka uczy cię lekcji, których nigdy nie nauczysz się z sukcesu. Potrzebowałem kilku naprawdę fatalnych ocen w college'u, żeby znaleźć się na właściwej drodze - przysłowiowego kopa w spodniach, które pozwoliło mi zdać sobie sprawę, że nie potrafię przejść przez college tak, jak w liceum. >
_Dosłownie chodziłem po kampusie, kiedy wpadł pomysł ._ - Noś mały notes i ołówek w kieszeni, na takie okazje.
Ten ostatni punkt określa moje przejście z życia na studiach podyplomowych do życia podyplomowego.
@JonathanLandrum Co powiesz na nagrywanie siebie telefonem?
#6
+55
Theresa Liao
2013-02-18 12:01:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydaje mi się, że mam chyba inny pogląd niż większość ludzi tutaj ... mam nadzieję, że moje doświadczenie może być pomocne.

Jak powiedział Louiqa, lepiej pomyśleć o tym teraz niż później. I nie chodzi o to, czy jesteś dobry w badaniach, czy jesteś wystarczająco inteligentny (nie lekceważ siebie!). Może sprowadzić się do tego, co widzisz w przyszłości, być może w ciągu najbliższych 5–10 lat.

Byłem bardzo pewien, że chcę być badaczem do końca życia. Zrobiłem to całkiem dobrze i po studiach od razu poszedłem na studia doktoranckie. Ale jestem osobą bardzo zorientowaną na projekty / zadania (lubię „uzupełniać” rzeczy) i bardzo lubię rozmawiać z ludźmi o nauce - podstawowe badania naukowe, które wykonałem, nie dawały mi wielu takich możliwości (długie godziny na ławka nie rozmawia z nikim innym). Nie uważam też, żebym został post-doc i wykonuję więcej prac badawczych. Zajęło mi trochę czasu, zanim zdałem sobie sprawę, że to nie jest kolejny dzień dla doktorantów (a stało się to po zdaniu egzaminu doktoranckiego śpiewająco). Postanowiłem zakończyć swój projekt i zamiast tego ubiegać się o tytuł magistra.

Po tym, jak wszyscy wpadli w szok, przez tydzień szalałem, a potem zacząłem przeglądać moje przeszłe doświadczenia, próbując połączyć to, co lubiłem robić, z tym, do czego miałem umiejętności. Obecnie pracuję jako koordynator ds. Komunikacji na wydziale fizyki i KOCHAM swoją pracę (mimo że czasami nienawidzę faktu, że nie mam doktoratu i nie mogę prowadzić własnego projektu badawczego). Nie mogę być szczęśliwszy, że zdecydowałem się na coś innego.

Szczerze mówiąc, każdy jest inny. Inna moja przyjaciółka właśnie skończyła doktorat, została naukowcem w szpitalu i uwielbia to, co teraz robi (powiedziała, że ​​też miała naprawdę złe chwile). W końcu wszystko sprowadza się do Ciebie. Radzę przyjrzeć się planowi na najbliższe 5–10 lat. Czy chcesz pozostać w nauce w środowisku akademickim (post-doc, stanowisko wydziałowe itp.). Lubisz uczyć i inspirować studentów (nauczanie tylko na stanowiskach?)? Chcesz wejść do przemysłu? Być może masz inne umiejętności (wiele z tego, co teraz robię, zależy od umiejętności miękkich, które zdobyłem w szkole średniej, więc nadal dobrze spędzony czas), które mogą prowadzić do czegoś, co chcesz zrobić? Jakie kwalifikacje są wymagane do tego, co chcesz robić? Oto pytania, które możesz sobie zadać teraz, a nie później.

Powodzenia i życzę wszystkiego najlepszego! (Przy okazji, wiele innych porad, które tu otrzymałeś, jest również bardzo dobrych przydatne przez innych moich przyjaciół z doktoratem)

Czy mogę zapytać, czym dokładnie zajmuje się koordynator ds. Komunikacji? Wyszukałem w Google, ale wyniki nie mają charakteru informacyjnego.
#7
+47
morgan
2012-07-25 12:05:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Faktem jest, że badania są trudne. Wydaje się, że polega on głównie na wpatrywaniu się w problem przez wiele dni i dni, a nawet przez wiele dni bez osiągnięcia celu.

Oto, co uznałem za pomocne w tym względzie: rozważ przejście na inny styl badań. Zamiast studiować problemy, przestudiuj techniki . Unikaj skupiania się na pytaniach takich jak „Czy X jest prawdziwy?” Zamiast tego skup się na pytaniach takich jak

„Wydaje się, że nikt nie zauważył, że obiekt X jest egzemplarzem obiektu typu Y. Czy dostępna teoria obiektów typu Y mówi coś pożytecznego na temat X?”

"Wydaje się, że istnieje podobieństwo między technikami używanymi do dowodzenia twierdzeń typu U i twierdzeń typu V. Jak głęboka jest ta paralela?"

"Wydaje się, że obiekty A i B spełniają własność Z. Czy możemy udowodnić ogólne twierdzenie o tym, kiedy właściwość Z jest spełniona? Jakie są naprawdę ważne części w dowodach, że A i B spełniają Z?"

Nie mam na myśli mojej rady, aby aplikować ogólnie - to tylko moje osobiste doświadczenie. Znalazłem pracę nad pytaniami typu „Czy X jest prawdziwy?” być bardzo frustrującym - niezmiernie satysfakcjonującym, jeśli udało mi się je rozwiązać, ale przez większość czasu mieli ochotę walić głową w ścianę. Kiedy zmieniłem swój styl badawczy na techniki, było dużo mniej pustego wpatrywania się, a badanie stało się przyjemniejsze.

#8
+41
user244795
2012-07-26 07:54:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwielbiam tutaj odpowiedzi i chcę tylko dodać, że poniższe informacje są dla mnie pomocne.

 • Przeczytaj literaturę. Możesz uzyskać wiele dobrych pomysłów, obserwując, jak inni ludzie rozwiązali wcześniej podobne problemy. (Raczej frustrujące jest odrzucenie rękopisu przez czasopismo, ponieważ nie przeczytałeś wystarczająco dużo. Lepiej, abyś sam się o tym dowiedział.)
 • Powiązana kwestia jest taka, że ​​nauka słownictwo z innej dyscypliny może pokazać ci, że twój problem został już rozwiązany, ale inni badacze nazwali to czymś innym.
 • Opisz swoje problemy koledze. Samo ponowne przedstawienie problemu osobie trzeciej może pomóc Ci dostrzec coś nowego. („ Debugowanie konfesjonału”).
 • Znajdź coś większego, nad czym możesz się odwlekać. Możesz oszukać się i popracować nad nieprzyjemnym zadaniem A, jeśli czujesz, że unikasz trudniejszego zadania B.

YMMV, ponieważ moje badania dotyczą inżynierii, a nie matematyki. Powodzenia!

Edycja: zapomniałem powiedzieć, że dla krótkotrwałego zwiększenia morale, rozważ przeczytanie wszystkich doktoratów. Są zabawne, oczyszczające i do bólu prawdziwe. Jeśli lubisz pisać posty na forum i narzekać na problemy w środowisku akademickim, The Chronicle of Higher Education pokaże ci, że wcale nie jesteś sam. Wreszcie, jeśli chcesz udowodnić, że Twoje problemy wystąpiły już wcześniej, Katalizator NIH sięga aż do 1994 roku i zawiera przezabawne komiksy o typach ludzi w środowisku akademickim.

Twoja ostatnia uwaga dotyczy [John Perry's „Theory of Structured Procrastination”] (http://cogsci.stackexchange.com/q/356/29), uznałem ją za przydatną.
#9
+22
Louiqa Raschid
2012-07-02 23:34:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Doświadczenie badawcze znacznie różni się w zależności od dyscypliny. Odbywam wizyty na wydziale informatyki i szkole biznesu, a także współpracuję z biologami i badaczami medycyny. W niektórych dyscyplinach oczekuje się pracy w pojedynkę, ale w innych zachęca się do współpracy i pracy z zespołem. Głębokość poruszanego problemu również jest bardzo zróżnicowana. Biolodzy roślin mogą spędzić lata pracując nad określonym genem i uważam, że dotyczy to również matematyków. Tempo jest znacznie szybsze w informatyce, a w szkołach biznesu zakres i zastosowanie w prawdziwym świecie jest często przedkładane nad głębokie przemyślenia.

Dobrze, że teraz zadajesz te pytania. Widziałem wielu wykładowców zadających te pytania długo po tym, jak otrzymali staż i zdawali sobie sprawę, że badania nie są dla nich.

Pamiętaj, że stopień doktora otwiera wiele drzwi poza badaniami, a umiejętności, które posiadasz wymagane (logiczne myślenie, formalne rozumowanie) mają szerokie zastosowanie.

#10
+15
King
2015-03-10 12:08:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszyscy kształcący się naukowcy muszą nieustannie borykać się z:

Niepewność - nie masz pojęcia, czy ciężka praca, którą wkładasz w swój projekt, w ogóle ma znaczenie.

Izolacja - nikt wokół ciebie nie rozumie ani nie współczuje temu, co robisz, ponieważ albo brakuje mu kontekstu technicznego, albo jest zbyt zajęty własnymi zmaganiami twórczymi.

Jeśli ty potrafi właściwie zarządzać tymi dwiema emocjami i każdego dnia robić konsekwentne postępy, co tydzień lub dwa otrzymywać prywatną informację zwrotną od mentora, a także uzyskiwać zewnętrzne informacje zwrotne z przedłożonych prac kilka razy w roku, a następnie z powodzeniem ukończyć doktorat. / p>

Zła wiadomość jest taka, że ​​podczas prowadzenia badań niemożliwe jest całkowite wyeliminowanie niepewności i izolacji. Ale jeśli to jakieś pocieszenie, pamiętaj, że te uczucia są całkowicie normalne; wszyscy twoi koledzy również stają przed nimi.

Dodatkowo musisz radzić sobie ze zniechęceniem. Sam fakt, że są inni tacy jak ty, może być zachęcający.

#11
+9
Shahensha Khan
2018-02-14 11:20:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że

 • Nie rozumiesz, co mówi przełożony.
 • Nie jesteś na dobrej drodze.
 • Twoi koledzy radzą sobie lepiej niż ty.
 • Tylko Ty nic nie rozumiesz i spóźniasz się z terminami.
 • Twój przełożony nie jest zadowolony z Twojej pracy.
 • Twój doradca jest dla ciebie niegrzeczny, ale widziałeś go śmiejącego się z innym uczniem.
 • Twoja praca wydaje się łatwa, ale praca innych jest imponująca.
 • Po prostu chcesz rzucić.
 • Nie możesz rzucić palenia z powodu presji społecznej.
 • Chcesz po prostu płynąć z prądem.

Wszelkie objawy, takie jak powyżej, oznaczają, że robisz doktorat i prawie każdy uczeń ma takie wahania nastroju w dowolnym momencie. Prawie przeszedłem przez wszystkie, ale kiedy rozmawiałem z moimi kolegami, myśleli dokładnie tak jak ja, niektórzy nawet mówili, że moja praca jest bardzo przyjemna, a ich praca jest łatwa itp. Więc nie martw się, po prostu pracuj i czytaj.

#12
+8
techmsi
2016-05-24 22:39:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oczywiście badania są trudne, ale gratyfikacja, choć nie natychmiastowa, jest w końcu warta wysiłku. Rozwiązanie problemu wymaga uderzenia głową w przysłowiową ścianę. Musisz doświadczyć porażki, ponieważ pokonanie przeszkody buduje odporność. Odporność wynika z twoich przekonań, postaw & na temat siebie i twoich doświadczeń.

Czy z czasem i doświadczeniem jest lepiej?

Tak. Dowiesz się, jak sobie radzić, gdy nie znajdziesz odpowiedzi. Rozciągniesz również swój mózg, aby znaleźć inne sposoby znalezienia odpowiedzi. W miarę postępów w karierze & nadal rozbudowuje swoją bazę wiedzy, z której będziesz mieć więcej informacji do wyciągnięcia, gdy utkniesz.

Czy to znak, że badania nie są dla ja i że powinienem poważnie rozważyć życie poza środowiskiem akademickim?

Radziłbym zbadać inne opcje nie dlatego, że „badania nie są dla ciebie”, ale dlatego, że trzeba zobaczyć, co życie jest jak w branży. Następnie, po doświadczeniu obu, możesz podjąć świadomą decyzję. Ponadto nic nie jest niezmienne. Możesz zacząć w środowisku akademickim, a następnie przejść do przemysłu lub na odwrót.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...