Pytanie:
Jak sobie radzić z niepowodzeniem ucznia?
Ali Alavi
2015-05-29 13:47:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Opiekuję się studentką, która przygotowuje swoją pracę licencjacką. Problem w tym, że niczego nie dostarczyła, nigdy nie prosi o pomoc, a gdy jej oferuję, to twierdzi, że rozumie i będzie nad tym pracować. Ale potem tak naprawdę nic się nie dzieje. Rozmawialiśmy z nią (ja i ​​mój przełożony) wiele razy w różnych sesjach przypominających interwencję, ale bez powodzenia. Teraz kończy się semestr, a ona wykonała nie więcej niż 10% przydzielonych jej zadań.

Poza tym nigdy nie dostarcza tego, o co proszę, nawet najbardziej podstawowych rzeczy. Na przykład wszyscy studenci mają przedłożyć swój plan zajęć w ciągu dwóch tygodni od ich pracy, ale ona nigdy go nie przekazała, pomimo powtarzających się próśb moich (i mojego przełożonego). Przekazanie planu pracy nie tylko pomaga śledzić pracę, ale jest również częścią naszego schematu oceniania. I ona o tym wie, ponieważ jesteśmy bardzo przejrzyści co do tego, jak działa ocenianie pracy, dając studentom arkusz ocen w Excelu, zanim jeszcze zapiszą się u nas na pracę. Niemniej jednak nie zawracała sobie głowy przedstawieniem harmonogramu.

Wszyscy pozostali studenci naszego instytutu mają swoje końcowe prezentacje w przyszłym tygodniu i chociaż wiedziała o tym, prosiła o przedłużenie. Kiedy odmówiłem w e-mailu (nie widziałem powodu, by dawać jej przedłużenie), po prostu wpadła, stwierdziła, że ​​nie jest przygotowana na końcową prezentację i że muszę jej udzielić przedłużenia i tak dalej. W końcu dałem jej przedłużenie, ponieważ była bardzo zestresowana i nie w normalnych warunkach, prawie się rozpłakała, a co najważniejsze zrobiła scenę w sali instytutu. Jednak grałem trochę ciężko, prosząc ją o podanie dokładnej daty dostawy w ciągu dwóch dni.

Wielokrotnie pytałem nawet moich kolegów i kolegów doktorantów, czy uważają, że coś jest nie tak z moją opieką nad nią, ale zawsze zapewniali mnie, że nie ma w tym nic złego i chodzi o jej osobowość / charakter (mamy bardzo przejrzysta kultura w naszej grupie, więc otwarcie krytykujemy się nawzajem). Moi byli studenci również pozytywnie ocenili moją superwizję u mojego doradcy. Kazałem nawet mojemu przełożonemu zapytać ją prywatnie o jakość mojej superwizji, a ona dała mu pozytywne opinie!

Ponadto ma ze mną zajęcia z ćwiczeń i była jedyną uczennicą grającą w gry komputerowe na komputer laboratoryjny zamiast pracować nad ćwiczeniami. Wiedziała, że ​​ja (jej promotor) mogę ją zobaczyć, ale nie zawracała sobie głowy. Muszę powiedzieć, że był to ostatni gwóźdź do trumny.

Biorąc pod uwagę te okoliczności, wiem już, że nie może (nie) dostarczyć, bez względu na to, ile czasu jej dałem. W związku z tym prawie na pewno obleje swoją tezę. Ale z drugiej strony czuję się bardzo źle, gdy studentka zawiodła w swoim pierwszym dużym projekcie, zwłaszcza, że ​​jeśli jej się nie uda, prawdopodobnie będzie musiała uczyć się o jeden semestr, aby ukończyć studia.

Teraz walczę z tym trzy opcje:

 • Poczekaj dwa dni, a jeśli nie poda mi dokładnej daty dostawy (czego prawdopodobnie nie zrobi), po prostu daj jej ocenę niedostateczną.
 • Daj jej przedłużenie na dziesięć dni lub dwa tygodnie, a następnie oceń ją na podstawie tego, co w końcu dostarczy, co i tak jest najprawdopodobniej wynikiem niezaliczonym.
 • Daj jej dłuższe przedłużenie, wystarczająco długie na aby zdała pracę.

Byłbym zadowolony, gdyby ktoś mógł mi dać jakieś zalecenia, jak radzić sobie w tej sytuacji.

PS: Dla wszystkich, którzy pytają, czy Mogłem dać jej przedłużenie: oczywiście, że tak. W przeciwnym razie miałbym bardzo dobry powód, by odrzucić jej prośbę. W naszej uczelni przełożeni mają dużą swobodę w tym, jak chcą postępować ze swoimi studentami.

Czy w Twojej instytucji nie ma przepisów dotyczących przedłużeń? Myślę, że nie mógłbym po prostu zdecydować się na przedłużenie czasu pracy licencjackiej, student musi się o to oficjalnie ubiegać. Cóż, jeśli chodzi o „techniczną” część twojego pytania. Praktycznie chciałem tylko dodać kilka rad, których udzielił mi mój przełożony, kiedy martwiłem się o ucznia (który nie oblał w końcu): Dałeś z siebie wszystko, to nie twoja wina!
Z brzmienia twojego pytania nie jestem pewien, czy po części obwiniasz siebie za niepowodzenie - nie. Ty i Twój przełożony bardzo staraliście się pomóc, ale wygląda na to, że ona po prostu nie chce podjąć takiego wysiłku. Uczeń może nie zdać egzaminu, ale * Ty nie oblałeś ucznia *.
To brzmi bardzo podobnie do tego, przez co przeszedłem. Mówię, żeby przerwać jej przy następnej okazji, wiedziałem dokładnie, co robię, okłamywałem siebie i szkołę za każdym razem, gdy mówiłem, że zrobię to, a ponieważ moi nauczyciele na to pozwolili, kontynuowałem to, dopóki nie miałem całkowity podział.
Jeśli zrobiła już tak mało w twojej klasie, że jest już gotowa oblać cały kurs, dlaczego miałbyś rozważyć przedłużenie jej ostatniego projektu?
Do pewnego stopnia potrafię współczuć studentowi - w końcu dostałem 1 miejsce za pracę magisterską (to było mniej więcej rok temu), ale nie spełniłem (bardzo wysokich) oczekiwań mojego promotora, co skutkowało długim narzekaniem go, a ja naprawdę zmagałem się z pracą, częściowo po to, że nie podobał mi się ten temat tak bardzo, jak myślałem, że będę, a także dlatego, że wydawałem się wtedy przygnębiony. problemy ze zdrowiem psychicznym lub łagodzące okoliczności osobiste, które mogą przeszkadzać jej w osiągnięciu tak dobrego, jak mogłaby osiągnąć?
@omegaSQU4RED Ze sposobu, w jaki opisano zachowanie tego ucznia, nie dałbym im aż tyle wątpliwości - wyraźnie mogą pojawiać się na zajęciach, wielokrotnie oferowano im pomoc, nie przyjmując żadnej z nich, i nie wspomniał o żadnych okolicznościach łagodzących , o czym należy wspomnieć * przed *, że stają się problemem, a nie po fakcie.
@Zibbobz, więc co o kimś takim myśli przełożony / wykładowca? Czy uważają ich za ogólnie niekompetentnych, czy za kogoś, dla kogo środowisko akademickie nie jest odpowiednie?
@omegaSQU4RED To nie niekompetencja, ale lenistwo wydaje się być tutaj problemem. Osoba nie jest wystarczająco dojrzała, aby zmotywować się do dotrzymywania terminów, nawet jeśli oceny są na granicy. Na zajęciach to podstawa dla F. W prawdziwym świecie to podstawa do strzelania. To jest test rzeczywistości. W szkole możesz powtórzyć klasę. W prawdziwym świecie, kiedy zostaniesz zwolniony, to koniec.
O ile studentka aktywnie nie poprosiła o specjalne zakwaterowanie (przedłużenie) i nie wyjaśniła okoliczności, nie widzę powodu, aby traktować ją w specjalny sposób. Wydaje się to niesprawiedliwe dla wszystkich innych uczniów, którzy musieli dotrzymać terminu, aby otrzymać przyzwoitą ocenę. Nigdy nie wiemy, co dzieje się w życiu innych ludzi. Być może boryka się z poważnymi problemami osobistymi / rodzinnymi lub depresją, powodując poważne trudności w nauce. Jednak jej obowiązkiem jest być świadomym konsekwencji i reagować na nie. Jeśli nie ma żadnego wysiłku, ocena powinna to odzwierciedlać. Wydaje się to sprawiedliwe, choć nieprzyjemne.
To ktoś, kto wielokrotnie zawiedzie ** w życiu **. Najlepsze, co możesz dla niej zrobić, to pozwolić jej oblać swoją tezę, ponieważ to ** może ** być alarmem, którego potrzebuje. Jeśli miniesz ją, gdy na to nie zasługuje, przybliżasz ją o krok do prawdziwego świata, na który nie jest przygotowana.
Czy na pewno w ogóle pozwolono Ci ** ** ** nadać rozszerzenie? Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby zobaczył program nauczania, który pozwala personelowi kursu zmieniać terminy dla kaprysu, * nie mówiąc już * o pracy magisterskiej ...
„Możesz doprowadzić konia do wodopoju, ale nie możesz zmusić go do picia”.
Wygląda na to, że moje darmowe 100 powtórzeń nie wystarczy, aby spełnić tutaj wymóg 10 powtórzeń, więc opublikuję to jako dwa komentarze. Zawsze byłem trudnym uczniem, w taki sposób. Szkoła zawsze była dla mnie niesamowicie łatwa, nigdy tak naprawdę nie byłam wyzwaniem i już dawno nauczyłam się, że nie próbuję uciec. Prawie nigdy nie uczestniczyłem w kursach na żadnym poziomie. I tak udałoby mi się dostać szóstkę z kursu, albo ktoś by mnie w jakiś sposób wykupił, itd. Mam teraz doktorat, w dużej mierze dzięki profesorom pochylającym się do tyłu, aby dostosować mnie z jakiegokolwiek powodu ( przypuszczam, że mój potencjał).
... Myślę, że nie zdobyłem tego stopnia i nie mam zaufania do siebie ani do mojej dziedziny. Jestem pewien, że jestem obdarzony wielkim intelektem, ale po prostu nie zdobyłem umiejętności, które uważam, że powinienem, i pozwolono mi ujść na sucho. Najprawdopodobniej ja i wszyscy inni odnieśliśmy przez to złą przysługę i podejrzewam, że mogłem skończyć lepiej, gdyby więcej profesorów zajęło właściwą postawę i nie pozwoliło mi ujść na sucho z rozluźnieniem i słabymi wynikami. Jestem w długiej i trudnej walce, aby przezwyciężyć te problemy, które stworzyłem teraz. Zrób jej przysługę: zawiedź ją.
Podczas zajęć w college'u dziewczyna wpadła i błagała profesora, aby pozwolił jej powtórzyć semestr * (z innej klasy, którą uczył) *. Powiedział nie. Podawała mnóstwo wymówek na temat tego, jak bardzo jest zestresowana, przepracowana, nie miała czasu na naukę, nie mogła spać; zaczęła nawet ** płakać ** na oczach całej klasy. Nadal powiedział nie. Wykrzyknęła: * „Każdy inny profesor pozwolił mi to zrobić!” * Na co on odpowiedział * „W takim razie uczą cię złej lekcji.” * Jestem pewien, że po tym go nienawidziła, ale każdy inny uczeń naprawdę go szanował dla tego.
Doradzałem uczniom, którzy mają problemy z czasem (mają problemy z dotrzymaniem terminów jako takich), podobnie jak w przypadku dysleksji. Być może, jeśli da się to zdiagnozować, uniwersytet może zapewnić niektórym studentom mentora podobnego do tego, jakim byłem.
@BlueRaja-DannyPflughoeft Rzecz w tym, że jeśli zdarzy się raz, może to być awaria, co jest okropne, ale zdarza się to naprawdę inteligentnym i oddanym ludziom. Kiedy uczeń, o którym wspomniałeś, popełnił błąd, polegał na tym wielokrotnie.
„jeśli jej się nie uda, prawdopodobnie będzie musiała uczyć się o jeden semestr, aby ukończyć studia” - poważnie? Czy to najgorsza konsekwencja, jakiej może się spodziewać? Nadal będzie miała szansę na pomyślne ukończenie studiów licencjackich? Cholera, idź i pozwól jej zawieść! I ciężko zawodzić. Przeprowadź z nią otwartą komunikację i wyjaśnij, dlaczego jej się nie udało.
Wygląda na to, że byłeś wobec niej bardzo tolerancyjny i sprawiedliwy. Zaoferowałeś jej pomoc, dałeś jej przedłużenie, na które naprawdę nie zasługiwała. W prawdziwym życiu pracodawca nie byłby w stosunku do niej tak tolerancyjny, więc byłbyś przysługą, gdybyś ją zawiódł, więc miejmy nadzieję, że nauczy się, że nie możesz przejść przez życie, nie wkładając wiele wysiłku w wypełnianie zobowiązań. Jednak obawiam się, że w jej życiu mogą się dziać inne rzeczy, nałóg, depresja itp., Gdybyś mógł poprosić ją o rozmowę z psychologiem itp., Aby dowiedzieć się, czy tak jest, to byłoby dobrze.
Myślę, że nie ma znaczenia, którą opcję wybierzesz. 99% szans, że będziesz musiał ją zawieść. Biorąc to pod uwagę, wybrałbym ostatnią opcję. W ten sposób, kiedy jej się nie udaje, dałeś jej każdą okazję i jedyną, którą może winić, jest siebie. Daj jej bardzo długie przedłużenie, może kolejny miesiąc lub nawet dwa. Wyznacz datę, podaj jej ustnie i na piśmie. Nie podejmuj dalszych prób jej pomocy, chyba że przyjdzie do ciebie. Jeśli jakimś cudem dokończy to na czas. Nawet jeśli jest doskonały, nie dałbym jej nic wyższego niż ledwie zaliczająca ocenę.
Być może [szantaż emocjonalny] (http://en.wikipedia.org/wiki/Emotional_blackmail) pracował nad jej rodzicami i / lub jej nauczycielami w liceum, ale nie widzę żadnego powodu, dla którego miałbyś pozwolić mu działać na ciebie . Ta sprawa polegająca na graniu w gry komputerowe w jednej chwili i „prawie rozpłakaniu się” w następnej brzmi dla mnie nieszczere i nie zraniłby żadnego lodu - i niewiarygodnie mało pasternaku - tutaj, w świecie pracy.
O ile unikałbym podania F na tezy (moim zdaniem, do tego zostałem stworzony), to ta nie przejdzie. Prędzej czy później będę musiał dać to F.
@Joshua Chociaż niekompletna ocena może się różnić w zależności od uczelni, ogólne znaczenie jest takie, że student nie był w stanie ukończyć pracy niezbędnej do oceny końcowej oceny z powodu sytuacji, które są całkowicie poza ich kontrolą (mniej więcej „bez winy ich własny ”, ale nie będąc przesadnie pedantycznym). Miesięczny pobyt w szpitalu to całkiem dobry powód niepełnego. Bycie nieodpowiedzialnym przez miesiąc nie jest. Stopień nieoficjalnego wycofania może być tutaj dokładniejszy, chociaż jeśli uczestniczyła nawet sporadycznie, to nie jest to właściwe.
Normalnie zgodziłbym się tutaj z zibadawą (mimo że wziąłem mnie z powodu własnego błędu [ale F i tak zostałby przebity, więc dla wszystkich byłby mniejszy ból]), praca dyplomowa nie zostanie wykonana w jednym semestrze i powinna być mając tyle czasu, ile potrzeba, więc III CR (lub ocena literowa, jeśli przypisujesz ocenę literową pracy) jest oczekiwaną sekwencją.
@Joshua W porządku, chociaż „tyle czasu, ile potrzeba” zawsze wiąże się z pewnym zastrzeżeniem. Nie dadzą ci 8 lat prób. I chciałbym skonsultować się z podręcznikiem i działem, czy „nie wykazuje żadnych uzasadnionych oczekiwań, że praca zostanie zakończona w rozsądnym czasie” nadal gwarantuje niekompletność. Nie sądzę, ale przypuszczam, że można by uznać za w porządku podanie przynajmniej pierwszego niekompletnego, niezależnie od tego.
Prośba o aktualizację: Co zrobiłeś? Jak to się skończyło?
Piętnaście odpowiedzi:
Stephan Kolassa
2015-05-29 14:15:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poczekaj dwa dni, a jeśli nie poda mi dokładnej daty dostawy (czego prawdopodobnie nie zrobi), po prostu daj jej ocenę niedostateczną.

Biorąc pod uwagę, że wyraziłeś już zgodę na to rozszerzenie, jest to jedyna opcja, jaką masz. Zrób to.

Szczerze, nawet nie powinieneś był zgodzić się na to rozszerzenie. Rozumiem, że byłeś zestresowany, kiedy się na to zgodziłeś, ale uczniowie, którzy robią scenę, będą ci się częściej zdarzać w przyszłości iw pewnym momencie się do tego przyzwyczaisz.


Czuję się bardzo źle, gdy studentka zawiodła w swoim pierwszym dużym projekcie, zwłaszcza, że ​​jeśli jej się nie uda, prawdopodobnie będzie musiała uczyć się o jeden semestr więcej, aby ukończyć studia.

To wydaje się być Twoje prawdziwe pytanie. Niestety, tak naprawdę nie da się obejść tego dylematu. Jeśli ktoś uporczywie nie realizuje zadań i odrzuca wszystkie oferty pomocy, jedyną opcją jest ich niepowodzenie. Wszystko inne będzie kpiną z całego systemu szkolnictwa wyższego. (I upewnij się, że inni uczniowie to zauważą.)

Spójrz na to w ten sposób: jeśli ją zdasz, a ona uzyska dyplom, co zrobi z nią jej pracodawca, jeśli będzie kontynuowała tę pracę? Zwolnią ją i to szybko.


Wygląda na to, że ci uczniowie potrzebują poważnej pomocy i porady. Wygląda na to, że zrobiłeś już wszystko, co mogłeś w tej kwestii. Zalecałbym, abyś poczekał dwa dni, zawiódł ją, jeśli nie poda daty, i napisz wyjaśnienie, tak jak tutaj. Prześlij jej to wyjaśnienie na piśmie. Wyjaśnij, że wygląda na to, że nie jest gotowa na kurs taki jak twój. Skieruj ją do wszelkich zasobów doradczych dostępnych w Twojej instytucji. Zachowaj kopię tego wyjaśnienia w swoich aktach na wypadek, gdyby przekazała to kierownikowi twojego działu / dziekanowi / cokolwiek.

Następnie nie podejmuj z nią żadnych dalszych dyskusji, chyba że ponownie podejmie kurs.

+1 O wiele, dużo lepiej jest dla niej wziąć dodatkowy semestr nad tytuł licencjata i dowiedzieć się, że musi robić projekty, niż zwolnić ją z pierwszej pracy.
+1 do prawej .. Jako student mogę powiedzieć, że denerwuję się, kiedy tego rodzaju ludzie są dobrze traktowani. Grała w gry komputerowe, * nie dbała *, a potem narzeka, że ​​nie ma czasu? Podczas gdy ja ciężko pracuję, aby ukończyć szkołę? Po prostu dorośnij, dobrze? Podejdź ponownie do kursu i naucz się lekcji. To naprawdę frustrujące, gdy tak się dzieje, jak powiedział Stephan w tej odpowiedzi, będzie to kpić z całego systemu szkolnictwa wyższego. (Napisałem ten komentarz, ponieważ tak bym się czuł w takiej sytuacji. Myślę, że wielu innych uczniów czułoby się tak samo) :-)
+1 Kiedy się uczyłem, w naszej klasie był facet, który tak brzmi i był absolutnie bezużyteczny. Cieszyłem się, że nie udało mu się u nas skończyć, bo gdyby zdał, oznaczałoby to zanegowanie mojej edukacji i ciężkiej pracy, a mój stopień wydawałby się bezwartościowy. (Mógłbym przeprowadzić jego całoroczny eksperyment „Honors thesis” po południu i napisać go w weekend lepiej niż on.)
Sugerowałbym zebranie dowodów i zabranie ich teraz na swoje krzesło lub dziekana - powinni mieć twoją historię, aby nie zostali zaślepieni przez studenta. Uzyskaj ich zgodę teraz.
+1, ale zdecydowanie bardziej podkreślę „** Skieruj ją do wszelkich zasobów doradczych dostępnych w Twojej instytucji **”. Możesz zechcieć powiadomić swoją uczelnię o opiece medycznej lub innej odpowiedniej służbie na temat swojej uczennicy, aby umówili się na spotkanie z nią. Oczywiście to, co jest nie tak, nie jest zadaniem profesora do naprawiania.
Dzięki za odpowiedź. Obejmuje wszystkie aspekty, o których myślałem. W szczególności zastanawiałem się, czy powinienem skontaktować się z jakimkolwiek biurem poradnictwa dla studentów w sprawie jej opieki. Twoja odpowiedź, podobnie jak innych, była całkiem jasna. Całkowicie się zgadzam, że w pierwszej kolejności nie powinienem jej przedłużać, ale okoliczności na to nie pozwalały. Mimo to, może powinienem nauczyć się być bardziej asertywny w takich sytuacjach.
Zgadzam się z twoim wnioskiem, ale nie zgadzam się z kilkoma twoimi punktami. „Kpiny z całego systemu szkolnictwa wyższego…” chyba nie. System szkolnictwa wyższego prawdopodobnie będzie dobrze i myślę, że powinniśmy bardziej martwić się o jednostkę niż o instytucję, która jest doskonale silna. „Jej pracodawca ją zwolni”. Może, chyba że są to naprawdę okoliczności łagodzące, takie jak śmierć / poważna choroba w rodzinie, i niezależnie od tego, nie jestem pewien, czy to ma znaczenie. Zgadzam się, że „nie da się obejść tego dylematu”, ale twoja odpowiedź wydaje się zbyt zacieniona
Dobra odpowiedź, ale byłbym ostrożny, wysyłając jej wyjaśnienie na piśmie. Mogłaby użyć jakiegoś mniej niż idealnego zdania, by wnieść o zaliczenie, ponieważ byłeś do niej uprzedzony lub coś takiego. Nawet jeśli jest to mało prawdopodobne, po prostu oszczędzaj sobie kłopotów.
Mogę sobie wyobrazić, że potrzebuje tylko buta w dupę. Ale mogłem sobie również wyobrazić, że ma poważne problemy. Granie w gry komputerowe na zajęciach może okazać się pogardą - lub może być tak bardzo sfrustrowana niemożnością rozwiązania ćwiczeń, że musi zrobić coś innego, inaczej by się załamała. Znam ludzi obu rodzajów. Tak więc tok działania musi być wystarczająco trudny, aby pierwszy mógł się nauczyć, bez niszczenia drugiego.
Jako poprzedni doktorant, który pracował z innymi studentami, którzy nie osiągnęli wyników, również to popieram. Szczególnie jedna studentka przeszła kilka zajęć, prawie całkowicie zaniedbując podstawowe zajęcia, pracę zespołową, otrzymując złe recenzje itp. Bez względu na jej powody, naprawdę poczułem, że moje starania o ukończenie studiów zostały nieco strywializowane, a sam stopień został nie reprezentuje żadnego szczególnego wyjątkowego wysiłku. Chociaż istnieją silne czynniki zniechęcające ludzi, którzy zawodzą, musisz GDZIEŚ wyznaczyć granicę.
@Ant Mieliśmy kogoś takiego na moim kursie, nigdy nie pracował, grał w gry przez cały czas, zupełnie nie miał pojęcia o materiale, nawet próbował oszukiwać nieumiejętnie, ale służba pomocy osobom niepełnosprawnym ciągnęła go cielesnie przez tor bez względu na wszystko. Wykładowcy byli pod presją, aby go przepuścić, więc nie mógł niczego zawieść (nawet gdy przekazał skopiowane zadanie, w którym każde hiperłącze było linkiem do wikipedii o plagiacie). To naprawdę zaszkodziło moralności klasowej, zwłaszcza gdy dostał wyższe oceny niż niektórzy ludzie, którzy wykonali prawdziwą pracę.
+1, `Wszystko inne będzie kpiną z całego systemu szkolnictwa wyższego. (I upewnij się, że inni uczniowie to zauważą.) `
jakebeal
2015-05-29 17:38:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czasami porażka ucznia jest sukcesem w nauczaniu.

Lekcja nie jest tą, której chciałbyś uczyć.

Czy mógłbyś wyjaśnić, dlaczego porażka uczniów jest „sukcesem w nauczaniu”? Kto się czego nauczył?
@Moriarty: Na dłuższą metę, jeśli powoduje to zmianę sposobu postępowania ucznia, jest to sukces.
@Moriarty Lekcja jest taka, że ​​działania, które podejmuje (lub których nie podejmuje) nie są drogą do sukcesu, a przynajmniej nie są wynikiem pozytywnym.
Zgadzam się, że jest to dobra lekcja dla ucznia. Myślę jednak, że odpowiedź powinna stanowić tyle samo, niż polegać na wyskoku intuicji czytelnika.
To najprawdziwsza prawda. Mój nauczyciel fizyki wyprowadził mnie z konkursu w liceum na ostatnim roku, ponieważ moje oceny spadały, a on wskazał, że jest mną bardzo rozczarowany. Bardzo go szanowałem i jeszcze bardziej go podziwiałem. Jego rozczarowanie mną bolało w sposób, którego nigdy nie doświadczyłem. Zacząłem się uczyć jak szalony, a skończyło się na tym, że zburzyłem jego końcowy egzamin (jak dotąd najwyższa ocena). Od tamtej pory nigdy nie pozwoliłem sobie na utratę ocen i starałem się utrzymać wysoką ocenę ze wszystkich kursów. Karanie ucznia nie jest zabawne, ale czasami trzeba to zrobić dla ich dobra.
To, w liceum dostałem proste szóstki, bez potrzeby bardzo się starać, a potem, kiedy poszedłem na uniwersytet, nadal nie próbowałem, moje oceny stawały się coraz gorsze z każdym semestrem, aż oblałem kilka przedmiotów. To naprawdę otworzyło mi oczy i nauczyło mnie najwięcej. Pomogło mi to skupić się na wykonywaniu pracy.
Penguin_Knight
2015-05-29 20:38:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się z niezaliczeniem tego ucznia, a oto kilka innych rad:

 1. Jak wspomniano w innych odpowiedziach, upewnij się, że zebrałeś korespondencję e-mail na wypadek, gdyby złożyła skargę.
 2. Jeśli chcesz do niej pisać, pisz jak najmniej. Po prostu opisz ten fakt w kilku zdaniach. Nie zamieszczaj w wiadomości e-mail żadnych ocen ani ocen. Im więcej piszesz, tym więcej będzie mogła się później czepiać.
 3. Gdy przegapi ultimatum, po prostu prześlij ocenę tak szybko, jak to możliwe. Jeśli znowu przyjdzie porozmawiać z tobą, powiedz jej, że było to w oficjalnym rejestrze i poza twoją kontrolą. Skieruj ją do rejestratora.
 4. Jeśli to możliwe, nie spotykaj się z nią tylko z wami dwoma. Zaproś przynajmniej jednego przełożonego, rejestratora lub inną odpowiednią osobę, aby tam była. Zdesperowani studenci mogą potencjalnie przedstawić wiele urojeniowych oskarżeń; posiadanie trzeciej osoby pozwoli uniknąć zamieszania „powiedziałeś, powiedziałem”.
 5. Po prostu podaj najprostsze wyjaśnienie, powtórz je, jeśli możesz. Nawet jeśli domaga się więcej wyjaśnień lub uzasadnień, zawsze wracaj do najprostszego wyjaśnienia. I nie krępuj się powiedzieć jej, że nic więcej nie możesz powiedzieć. Jeśli tłumaczy trudnościami w uczeniu się, wypadkiem lub huraganem, nie włączaj się do dyskusji. Powiedz jeszcze raz, że decyzja została podjęta i jest poza Twoją kontrolą. Skieruj ją do wyższego szczebla.
 6. Weź następną osobę z linii. Może to być Dziekan ds. Studentów lub Dziekan Wydziału. Poinformuj ich, że możesz ją skierować na spotkanie, jeśli będzie wymagać, aby jej prośba była zaawansowana.

Pamiętaj, aby się wyluzować. Słabość uczniów nie jest przyjemnym doświadczeniem. Jednak naszym zadaniem jest dawać obiektywne oceny. Studentowi brakuje podstawowego wkładu poznawczego i podstawowego profesjonalizmu; dla mnie to bilet w jedną stronę do krainy awarii.

Normalnie podskoczyłbym ci do gardła, mówiąc o odrzuceniu trudności w uczeniu się, ale to jest rodzaj rzeczy, które uczeń musi powiedzieć instruktorowi na ** początku ** zajęć, a nie na ich końcu. Tak więc w tym konkretnym przypadku student nie ma możliwości regresu. W rzeczywistości ** każda ** niezdolność do dotrzymania terminów powinna zostać zgłoszona przed upływem terminu.
@Zibbobz, dzięki! Trudności w uczeniu się mogą nadal odgrywać rolę i nie chciałem tego specjalnie lekceważyć, co więcej, chciałem odradzać wszelkiego rodzaju wymówki i nalegać, aby podjęto najlepiej przemyślaną decyzję. Jeśli chodzi o trudności w uczeniu się, zasada „raport na początku” działa przez większość czasu, ale są wyjątki, na przykład uczniowie myślą, że mogą sobie z tym poradzić, zawstydzeni, zdiagnozowani niedawno, a nawet mają zaburzenia depresyjne, które powodują, że nie zgłaszają się na początek kursu itp. Warto to ponownie rozważyć, ale w tym przypadku nie powinno to już być zadaniem PO.
Staraj się nie przepuszczać odpowiedzialności i obwiniaj coś, co wydaje się być poza Twoją kontrolą. Po prostu powiedz, że wystawiłeś ocenę końcową i nie zmienisz jej. Nie ma potrzeby, by życie innej osoby stało się nieszczęśliwe, zmuszając ją do myślenia, że ​​może do nich narzekać, aby coś się zmieniło.
-1 Za lekceważenie trudności w uczeniu się. Jeśli takie twierdzenie zostało wysunięte - chociaż ona powinna o tym wspomnieć na początku, nadal zasługuje na rozważenie. Ale nie od razu i nie przez OP. OP powinien zasugerować jej postawienie oficjalnej diagnozy, a jeśli zostanie ona przedstawiona, omówić jej przypadek z profesorem prowadzącym kurs lub nie. W takiej sytuacji może potrzebować pewnych specjalnych ustaleń lub porad, aby rzeczywiście dotrzymać terminów - a samo jej zaniedbanie może nie być najlepszym rozwiązaniem.
@Eric: Nie chodzi o przekazanie pieniędzy, chodzi o to, aby student zrozumiał, że termin nie jest osobistą umową między OP a studentem, nad którą można dyskutować, ale ograniczeniem nałożonym i egzekwowanym przez cały uniwersytet, terminem, który nie będzie po prostu odłóż się, jeśli pozwolisz temu minąć. Wręcz przeciwnie, myślę, że wskazane jest przekazanie kontroli nad sprawą jak największej liczbie * osób *, które w takim przypadku same zajmą się uczniem i (jeśli opis przypadku jest dokładny) przyjdą do tego samego wniosku. Z jednej strony zapewnia ...
... szansa dla ucznia na uświadomienie sobie PO nie jest jedyną, z którą może mieć kłopoty ze względu na jej obecne podejście do terminów, z drugiej strony powinna pomóc PO w ich obecnych wyrzutach sumienia, jeśli zobaczą, że druga koledzy, do których podchodzi uczeń, mają takie samo wrażenie na temat sprawy.
Musisz pamiętać o swoich zobowiązaniach wobec kohorty jako całości. Niesprawność tego ucznia jest aktem uczciwości wobec uczniów, którzy osiągnęli pożądany poziom. Jeśli niepełnosprawność zostanie ujawniona później, komisja egzaminacyjna (lub osoba podobna) powinna zdecydować, czy jakiekolwiek zasiłki będą obowiązywać z mocą wsteczną. I dokumentuj WSZYSTKO. Prowadzę bieżące notatki ze wszystkich spotkań studenckich, wysyłając e-mail do studenta w celu potwierdzenia treści spotkania lub wysyłając e-mail do siebie, tym samym zaznaczając notatkę datownikiem na serwerze mojej uczelni.
@einpoklum, nawet jeśli przedstawiono mi oficjalną diagnozę, nie jestem w stanie ocenić, jak bardzo boli to ucznia i jak uczciwie to zrekompensować. Ponadto, po systematycznym niepowodzeniu w zapewnianiu postępów i zwalnianiu pracy, wydaje się, że uczeń nawet nie próbuje.
@Davidmh: Może ci się to wydawać, ale tak nie jest; a może naprawdę nie próbuje, ale w takim razie - dlaczego w ogóle jest zapisana? W każdym razie nie do ciebie należy ocena, a jeśli ona ma trudności w uczeniu się, należy skonsultować się z osobą z odpowiednim doświadczeniem zawodowym w tych sprawach, niezależnie od jej oceny z kursu. Nigdy nie wiadomo, może nawet mieć pewien brak równowagi chemicznej, który uniemożliwia jej skupienie uwagi, a ona wyjaśnia to innymi wymówkami.
Phonon
2015-05-30 13:28:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym wnieść swój wkład w postaci osobistego doświadczenia i być może nie jest to rada, której szukasz, więc przychodzą negatywne głosy. Kilka osób wspomniało tutaj o możliwości trudności w uczeniu się, więc proszę bardzo.

Sześć lub siedem lat temu byłem dokładnie tym uczniem. Dwukrotnie zmieniłem kierunki studiów na studiach licencjackich i skończyłem na dodatkowych zajęciach, aby nadrobić zaległości w programie nauczania. W każdym semestrze, w tym lata, zbierałem ponad 20 kredytów i przeciętnej nocy spałem mniej niż 4,5 godziny. Trwało to trzy lata - łącznie z latami. Zrujnowało moje zdrowie, motywację, wygląd, relacje, nawyki higieniczne i nie tylko. Byłem kompletnie zagubiony i wtedy nawet nie szukałem porady. Gdybym powiedział mojej rodzinie, że zamierzam skończyć szkołę późno, miałbym duże kłopoty.

Pod koniec tej całej sprawy byłem tak przygnębiony, wyczerpany i chory fizycznie, że kiedy poprosiłem o przystąpiłem do finału innego dnia (miałem trzy równolegle do siebie) i zostałem odrzucony, upiłem się sam po raz pierwszy i jedyny w życiu. Coś naprawdę pękło we mnie tego dnia i przez następny semestr po prostu nie mogłem się zmusić do pracy.

Gdybym wiedział wtedy to, co wiem teraz, że prawdopodobnie mógłbym pójść i poprosić kogoś o radę, poszukać profesjonalnej pomocy lub przynajmniej porady, z pewnością bym to zrobił. Niektórzy profesorowie wiedzieli, że coś jest nie tak, ponieważ bardzo interesowałem się przedmiotami i wyprzedzałem większość studentów w zakresie wiedzy teoretycznej, zwłaszcza matematyki, ale nigdy nie składałem zadań domowych i sprawozdań z ćwiczeń. Szczerze próbowali mi pomóc, ale wszyscy nie dostrzegli tego, że doprowadziłem się do stanu poważnej choroby psychicznej. Siedziałem w pokojach, wpatrując się godzinami w jeden punkt, nie mogłem zmusić się do snu, miałem zły niepokój społeczny i ciągłe ataki paniki. Ale przez bardzo długi czas nie zdawałem sobie sprawy, że jestem chory, że to była naprawdę namacalna rzecz, która miała imię, podstawę fizjologiczną i metody leczenia.

Więc o co pytam należy rozważyć, czy jest ogólnie inteligentną osobą. Czy wydaje się, że wcześniej radziła sobie dość dobrze? Czy to zmiana w zachowaniu? Najwyraźniej dotarła tak daleko, więc co się teraz dzieje? Jeśli okaże się, że jest to niedawne zjawisko, skieruj ją do poradni. Większość uczelni ma takie usługi. Może nie zdawać sobie sprawy, że może mieć problem. Większość ludzi w takich sytuacjach tego nie robi.

Dziękuję za opublikowanie swojej historii. Cenne będzie pomoc naukowcom w jaśniejszym myśleniu o sytuacjach, w których znajdują się ich studenci. Cieszę się, że poświęciłeś czas na napisanie tego.
Nie sądzę, żebyś otrzymał głosy negatywne. O ile wiem, nie polecasz jej długiego przedłużenia pobytu lub innych nadzwyczajnych akademickich przysług, ale skierowanie jej do profesjonalnej pomocy psychicznej. Może nawet interwencja specjalisty zdrowia psychicznego?
Poruszasz doskonałą kwestię. Zgadzam się, że zachowanie tej uczennicy wskazuje na problem psychiczny - nie tylko na lenistwo - a rada skierowania jej do poradni jest doskonała. Widziałem, jak przydarzyło się to osobie, z którą byłem bardzo blisko, i twoja historia rezonuje.
Byłem tam, zrobiłem to. Uczeń OP rzeczywiście brzmi, jakby mogła skorzystać z profesjonalnej pomocy. Niezdolność do pracy z jakiegoś powodu, która prowadzi do wstydu, niepokoju i niepokoju, co z kolei prowadzi do braku komunikacji. Jednocześnie poczucie winy sprawia, że ​​odmawiasz jakiejkolwiek pomocy. Przepis na błędne koło. Uważam, że przełożeni skorzystaliby na nauczeniu się wczesnego wykrywania tych zachowań.
Zibbobz
2015-05-29 18:44:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

O ile Twój kurs nie pozwala wyraźnie na przedłużenie terminów, nie powinieneś jej oferować takiego - jest to niesprawiedliwe traktowanie oparte na przymusie z jej strony. To także pozbawia legitymizację każdego ucznia, który przyszedłby do ciebie z uzasadnionym pretekstem do przedłużenia terminu.

Znając stanowisko, na jakim była twoja uczennica, powinieneś był jej powiedzieć z góry, że wykonała już zbyt mało pracy, aby zaliczyć twój kurs, i że przedłużenie ostatecznego terminu nie pomogłoby (chyba że końcowy jakoś ponad 65% oceny z kursu, ale nawet w tym przypadku nie wykazała, że ​​dotrzyma nawet wydłużonego terminu).

Teraz, gdy jej to zaproponowałeś, musisz dać jej możliwość zaproponowania nowego terminu, tak jak obiecałeś. Podchodź do tego wyjątkowo surowo. Jeśli nie dotrze na czas, zmarnowała swoją szansę na przedłużenie i oblała twój kurs.

W tym momencie zrobiłeś wszystko, co mogłeś dla swojego ucznia. Wiele razy przypominałeś im o konsekwencjach, z jakimi będą musieli się zmierzyć, kilkakrotnie próbowałeś im pomóc i przypomniałeś im o niezbędnych zajęciach, a oni nie wysłuchali żadnej z twoich rad, nie wykonali żadnej pracy, o którą prosiłeś, i nadal oczekujesz w końcu przysługa od ciebie.

Nie czuj się winny, że ją zawiodłem. Nie czuj się winny, nawet jeśli uda jej się dostać pracę magisterską . O ile nie jest doskonały i Twoja tabela ocen faktycznie pozwala, aby ponad 65% oceny było oparte na jej końcach, nie przekazuj jej tego samego, a nawet jeśli tak ważyć tak ciężko na jej ocenie, nie czuj się zmuszony do przekazania jej pracy niedoskonałej.

Będzie narzekać. Powie o tobie straszne rzeczy. Może nawet wpaść w szał w środku obrony pracy magisterskiej lub na korytarzach gabinetu. Nie poddawaj się.

Jeśli stać ją na to, żeby odpocząć przez cały semestr, może zapłacić za kolejny semestr i zrobić to dobrze.

Na marginesie: NIE przyjmuj od niej żadnej oferty, aby od razu oddać „całą późną pracę”. Może błędnie myśleć, że jest to akceptowalna praktyka na poziomie college'u: tak nie jest i wielokrotnie przypominałeś jej o terminach, które miała w przeszłości.
„Jeśli stać ją na to, żeby odpocząć przez cały semestr, będzie mogła zapłacić za kolejny semestr i zrobić to dobrze”. Dobrze powiedziane!
Terry Lewis
2015-05-29 19:51:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie zawodzisz jej ... ona zawiodła. Potwierdzasz tylko ten fakt.

Miałem podobną sytuację z uczennicą na zajęciach z programowania, która zbliżyła się o jeden punkt procentowy do pozytywnej oceny ... i nie chciałem dać jej żadnego luzu ponieważ nigdy nie okazywała żadnego zainteresowania faktyczną nauką materiału, nigdy nie zadawała pytań ani w żaden inny sposób nie uczestniczyła w zajęciach i nigdy nie zwracała się do mnie ani do nikogo innego o pomoc.

Jak najbardziej, dotrzymaj słowa i pozwól jej na rozszerzenie . Jednak masz pełne prawo oczekiwać, że ona również dotrzyma słowa i poda ci nową randkę, a następnie dostarczy w tym dniu lub wcześniej .

To niefortunna sytuacja, ale nie widzę, gdzie mógłbyś zrobić cokolwiek, aby tego uniknąć.

Matjaz Trcek
2015-05-29 16:32:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ zgodziłeś się na przedłużenie o dwa dni, jedyną właściwą rzeczą jest czekanie na ten okres, ale nie więcej.

Jednym z głównych celów studiów licencjackich lub uniwersyteckich jest zdobycie kwalifikacji do pracy. Obejmuje to również możliwość życia z konsekwencjami swojego działania.

Jeśli po 2 dniach poród (który, jeśli ona zapewni, powinien być krótki, nie długi), to zawiedź ją, dopóki nie poprawi się. Może to być nawet wiele razy, jeśli nadal się nie uczy.

Gdy nauczy się wykonywać swoją pracę prawidłowo, powinna być osobą bardziej odpowiednią do środowiska pracy i będzie dla niej korzystna w dłuższej perspektywie. Co oznacza, że ​​odniosłeś sukces jako jej przełożony.

Lightness Races in Orbit
2015-05-29 21:24:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest powód, dla którego dajesz uczniowi ZALICZONĄ lub NIEPOWODZONĄ : dzieje się tak dlatego, że nie każdy uczeń jest wart ZALICZENIA . W tym przypadku uczeń jest oczywiście godny NIEPOWODZENIA . Nie zastanawiałbym się więcej niż to.

maestro
2015-05-29 19:05:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że powinieneś pozwolić jej odejść ... to uniwersytet, próbowałeś wszystkiego. Jest już dorosła, jeśli odmówiła twojej pomocy, ale narzekała, że ​​potrzebuje więcej czasu, żeby coś zaprezentować, myślę, że nie możesz nic zrobić.

Pozwól jej przegrać. Oczywiście, że cię nienawidzi i pomyśli, że to wszystko przez ciebie, ale to nieprawda. Powinna zrozumieć, że istnieją zasady, których nie można zmienić z jej powodu.

Nie sądzę, żeby cię nienawidziła. Może głośno narzekać, mając nadzieję, że zaangażujesz się emocjonalnie i pozwolisz jej przejść, ale w środku wie, co się dzieje. Chce uniknąć robienia absolutnie nic, zdziwiłbym się, gdyby naprawdę wierzyła, że ​​odpuszczanie to najlepszy sposób na podanie.
gnasher729
2015-05-29 20:31:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli przeszła przez uniwersytet do swojej pracy licencjackiej i nie może wykonać żadnej pracy, to prawdopodobnie problem nie jest akademicki, ale gdzie indziej. Może to być depresja lub poważne problemy rodzinne. Co oznacza, że ​​chociaż chcesz i próbujesz jej pomóc, nie możesz.

Jeśli jesteś przekonany, że nie ma szans na dostarczenie jej pracy licencjackiej (i tak się wydaje), nie możesz nic zrobić z profesjonalnego punktu widzenia, aby jej pomóc. Z ludzkiego punktu widzenia byłoby wspaniale, gdybyś mógł skierować ją do kogoś, kto może jej pomóc; i być może zmieni sprawy akademickie, aby nie skończyła z nieudaną pracą, ale tak, jakby nigdy nie rozpoczęła pracy (co jest mniej więcej tym, co się stało), aby mogła wrócić za rok lub dwa, kiedy jej problemy są naprawiono - oczywiście tylko wtedy, gdy jest to coś, co możesz zrobić bez problemów i jeśli jest to coś, co mogłoby pomóc.

(Przypuszczam, że jest punkt, do którego może porzucić tezę, tak jakby nigdy nie próbowała jej napisać, ale nie ma pojęcia, gdzie to jest).

Nie zgadzam się, że problem musi być * nowym * problemem nieakademickim. Jeśli wszystkie dotychczasowe egzaminy nie obejmowały jednoosobowych projektów długoterminowych, nie jest wykluczone, że student jest typem, który zawsze rozpoczyna pracę w ostatniej możliwej chwili i dotarł tak daleko, polegając na całonocnych nocach i pobłażliwości opiekuna. Znam kilku studentów, którzy nigdy nie nauczyli się zarządzania czasem i odpowiedniej samodyscypliny przed rozpoczęciem pracy licencjackiej. Biorąc pod uwagę zakres zagadnień opisanych w pytaniu, jest to prawdopodobnie nadal problem zasługujący na profesjonalną pomoc lub podobną, ale nie musi być nowy.
Do takiego właśnie wniosku doszliśmy ja i moi koledzy.
„Jeśli przeszła przez uniwersytet do swojej pracy licencjackiej i nie może wykonać żadnej pracy, to najprawdopodobniej problem nie jest akademicki, ale gdzie indziej”. - Wątpię w słuszność tego założenia. To, co powiedział @Wrzlprmft, może mieć zastosowanie, ale nawet w innym przypadku programy nauczania często celowo zawierają kilka razy ten sam typ kursów / kamieni milowych. W ten sposób studenci, którzy mogą raz mieć szczęście i jakimś cudem zdołają przekonać samych siebie, że zawiedli, mimo że nie do końca spełniają oczekiwania, będą mieli trudności z uniknięciem takiego niepowodzenia kilka razy podczas studiów.
msouth
2015-06-03 08:19:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest tu wiele świetnych porad. Chcę tylko zwrócić uwagę na jedną rzecz, która pomoże w rozważeniu i zastosowaniu innych strategii.

Spędziłeś dużo czasu w tej kwestii, broniąc siebie i swoich wyników. Ty lub przynajmniej część Ciebie czujesz, że jej porażka jest twoją porażką, i próbujesz przekonać siebie, że tak nie jest.

To fakt - to znaczy, prawdą jest, że jej porażka nie jest twoją porażką. W żaden sposób nie zaniedbałeś wszystkiego, co zrobiłby rozsądny człowiek. Jednak jeszcze w to nie wierzysz (a przynajmniej nie wierzyłeś w czasie, gdy pisałeś pytanie). Odpowiedzi tutaj powinny ci pomóc, ponieważ każdy, kto jest obiektywnym obserwatorem, patrząc na te dowody, może stwierdzić, że student sam zawiódł, w 100%, bez wątpienia.

Ale tutaj też musisz się czegoś nauczyć , czyli:

Nie internalizuj niepowodzeń swoich uczniów.

Wydaje się, że bardzo cię to obchodzi i nie ma w tym nic złego- - w istocie jest to bardzo pozytywna cecha u przełożonego. Ale pogorszy to twoją wydajność, jeśli uznasz to za osobistą porażkę za każdym razem, gdy ktoś, kto jest pod twoim nadzorem, zawiedzie. To nie jest dobre dla innych osób, które nadzorujesz, nie jest dobre dla osób, z którymi pracujesz, i nie jest dobre dla Ciebie.

To wszystko - chciałem tylko podkreślić tę kwestię ponieważ jest to coś, czego Tobie (lub komukolwiek innemu w tej samej sytuacji) może brakować w sobie, i jest to coś, nad czym z czasem możesz się zastanowić i nauczyć się rozpoznawać i miejmy nadzieję przezwyciężyć (lub przynajmniej wzmocnić swoją obronę).

marquisdecarabas
2015-05-31 09:58:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twoje doświadczenia wcale nie są rzadkie. Mam podobne doświadczenia z absolwentami w mojej uczelni. Na początku „czułem się źle”, wystawiając złą / niedostateczną ocenę uczniowi lub nie przyznając przedłużenia, ale z biegiem czasu nauczyłem się, aby moje osobiste uczucia nie przeszkadzały.

Współczuję Twoje obawy:

 • Tak, to frustrujące, gdy bardziej niż on troszczysz się o postępy / sukcesy swojego ucznia
 • Tak, łatwo jest uwierzyć, że uczeń porażka odzwierciedla twoją własną porażkę jako nauczyciela, zwłaszcza jeśli wielokrotnie doradzałeś uczniowi bez rezultatu ...
 • Tak, „coś się zdarza” i powinieneś być elastyczny, biorąc pod uwagę okoliczności łagodzące
 • Tak, trudno jest odmówić przedłużenia uczniowi, ponieważ jesteśmy uwarunkowani społecznie, aby nie ranić uczuć ludzi lub być „wredną” osobą

ALE

 • Na uniwersytecie student jest dorosły i nie można go „zmusić” do wykonania pracy
 • W pewnym momencie student musi nauczyć się brać odpowiedzialność za swoją pracę i przestrzegać terminów . Muszą rozwinąć tego rodzaju dojrzałość, aby odnieść sukces w prawdziwym świecie, a będąc żartem, możesz wyrządzić uczniowi krzywdę
 • Z twojego konta, okoliczność nie wydawała się łagodząca. Kilkakrotnie konsultowałeś się z uczniem, a ona cię rozwaliła do ostatniej minuty
 • To niesprawiedliwe w stosunku do innych uczniów, którzy są bez wątpienia tak samo zajęci jak ten uczeń, ale mimo to zdołali wykonać swoją pracę na czas
 • Jako nauczyciel jesteś osobiście odpowiedzialny za upewnienie się, że osoby, które zdały twoje zajęcia / wymagania / tezę, spełniły wymagania do zdania, niezależnie od tego, czy będą to wszystkie zadania z kursu, czy praca dyplomowa. Uczeń musiałby nie tylko „skręcić w coś”, co oznacza, że ​​coś musi być zgodne ze standardami. Jeśli uczeń jest uwolniony w prawdziwym świecie z zerowymi umiejętnościami i zerowymi umiejętnościami wiedzy, źle odbija się na programie i może wpływać na perspektywy zatrudnienia innych studentów, którzy z niego skorzystają. Jeśli dana osoba musi zostać dodatkowy semestr, niech tak będzie.

A teraz odpowiedz na twoje pytanie:

Teraz ja mam problemy z tymi trzema opcjami:

 • Poczekaj dwa dni, a jeśli nie poda mi dokładnej daty dostawy (czego prawdopodobnie nie będzie), po prostu daj jej ocena niedostateczna.

 • Daj jej przedłużenie o dziesięć dni lub dwa tygodnie, a następnie oceń ją na podstawie tego, co w końcu dostarczy, co i tak jest najprawdopodobniej zaliczone.

 • Daj jej dłuższe przedłużenie, na tyle długie, aby mogła zdać pracę.

Głosuję na Option A (poczekaj dwa dni, a jeśli nic, to zawiedzie). Ponownie, uczennica jest dorosła i nie jest twoim miejscem, aby ścigać tę osobę za jej pracę. Inwestujesz zbyt dużo czasu w kogoś, komu zależy na własnych postępach mniej niż tobie, a efekt końcowy może być rozczarowujący. Na przykład, na początku studiów doktoranckich, kiedy byłem jeszcze „miły”, miałem studenta, który ciągle wymyślał „uzasadnione” wymówki, by nie zdawać egzaminu w połowie semestru na czas („Robiłem testy na obecność wirusa HIV w X Festiwal w ten weekend, „Przepełniałem liczbę rezerwacji z Z”). Kilka razy wysłałem mu e-mail z prośbą o oddanie egzaminu, a kiedy w końcu wysłał mi swój egzamin ~ 2 tygodnie po terminie, przeczytałem towarzyszący e-mail,

Haha Przepraszamy !

Po prostu szczerze mówiąc: siedzę teraz w domu, który wynajmuję na plaży w ________ w Meksyku ... Trudno mi się skoncentrować !!!!

To prawda, twój uczeń może nie przebywać w domu na plaży w Meksyku, ale chodzi mi o to, że twoja emocjonalna inwestycja może nie być warta nagrody.

To tylko pierwsze z wielu doświadczeń, jakie będziesz mieć z uczniami. Ważne jest, aby być w stanie odciąć się emocjonalnie, gdy sytuacja tego wymaga, aby uniknąć wypalenia. Istnieje kilka sposobów, aby temu zaradzić na przyszłość:

 1. Ustal ścisły termin i odlicz punkty za spóźnioną pracę, z wyjątkiem okoliczności łagodzących. W szkole średniej miałem profesora, który pobierał 10 punktów za każdą godzinę, kiedy zadanie było oddawane późno, zaczynając od 10 minut po pełnej godzinie. Ogłosił swoją politykę pierwszego dnia zajęć. Pracowałem również dla kogoś, kto przyjął zasadę, że najwyższa ocena, jaką będzie wystawiać za późne prace, to 80%. To drugie jest nieco skomplikowane, ponieważ jeśli ustawisz maksymalną ocenę zbyt nisko, możesz wywołać reakcję „o co chodzi”, więc postępuj ostrożnie.
 2. Jeśli zezwalasz na rozszerzenia, miej jasne zasady dotyczące rozszerzeń, ma uniwersalne zastosowanie. Rozumiem, że czasami uczniowie są zawstydzeni lub nieśmiali, prosząc o przedłużenie, ale jeśli przejrzysz politykę, którą napisałeś w sylabusie na początku zajęć, i zachęcisz do otwartych kanałów komunikacji, może to ostatecznie zaoszczędzić frustracji.
 3. Jeśli możliwe jest podzielenie dużego zadania na małe elementy w regularnych odstępach czasu, może to nadać procesowi pewną strukturę, a wiele terminów może wywołać wśród uczniów poczucie pilności. Na przykład poproś ich o zarys do drugiego tygodnia semestru, abyś mógł w warunkach niskiego ciśnienia przekazać informacje zwrotne na temat wykonalności ich przedsięwzięcia badawczego. Następnie poproś o sekcję wprowadzającą 1 miesiąc później, metody 3 tygodnie później itd. Możesz także złapać uczniów, którzy pozostają w tyle, zanim staną w tyle.

Jestem pewien, że te trzy sugestie, które przedstawiłem powyżej, a które uzyskałem od byłych profesorów, powstały w wyniku tego, że profesorowie spotkali się z podobnymi sytuacjami podczas ich studiów doktoranckich.

EDYTUJ: Inną możliwością jest to, że uczeń może mieć ADD lub trudności w uczeniu się. Może mógłbyś porozmawiać z nią na temat przechodzenia testów na ADD i inne niepełnosprawności, które mogą być objęte ubezpieczeniem zdrowotnym dla studentów.

gdeck
2015-05-31 08:30:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oczywiście jesteś troskliwym wychowawcą. Chylę czoło.

Kiedy byłem doradcą akademickim, przypominałem moim studentom o czymś bardzo ważnym. Od studenta zależy wykonanie powierzonej pracy w sposób zgodny z wymaganiami instruktora - wszystko przy zachowaniu wyznaczonego terminu. Instruktor nie zaliczy ucznia tylko wtedy, gdy on lub on nie wywiąże się z warunków umowy uczeń / instruktor.

Student otrzymuje ocenę. Proszę pozwolić mi to powtórzyć. Uczeń ZDOBYWA ocenę. Ocena nie jest (miejmy nadzieję) arbitralnie przyznawana przez instruktora. Student, który ukończy pracę zgodnie z przypisanym terminem, przed upływem wyznaczonego terminu i bez błędów, otrzyma ocenę pozytywną. To prosta koncepcja. Uczeń, który ignoruje terminy i oddaje zadanie pełne błędów, nie może rozsądnie oczekiwać, że zostanie zaliczony. Ten uczeń nie uzyskał pozytywnej oceny.

Dopóki dotrzymujesz warunków do wygaśnięcia umowy uczeń / instruktor, nie oblewasz ucznia. W tym przypadku uczeń jest na dobrej drodze do uzyskania oceny niedostatecznej.

TimeVariant
2015-06-01 06:16:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł mi udzielić wskazówek, jak poradzić sobie z tą sytuacją.

Jest jasne, że postąpiłeś właściwie i doradził otrzymane od innych jest w większości poprawne. Ważne jest, aby dowiedzieć się, jak sobie z tym radzić w przyszłości. Byłbym bardziej proaktywny niż wymaganie, aby „wszyscy studenci mieli przedłożyć swój plan zajęć w ciągu dwóch tygodni od wykonania pracy”.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​nawet absolwenci niekoniecznie mają dobre umiejętności zarządzania czasem, chociaż niektórzy tak. Wolę popełnić błąd w drugą stronę: podać plan czasowy i uczynić go agresywnym: 1/2 długości semestru. Po wszystkich nieuniknionych wymówkach i opóźnieniach moja klasa nadal kończy swoje projekty przed innymi. Nigdy im nie mówię, że to jest prawdziwy powód posiadania zaawansowanego planu czasowego - po prostu tak właśnie jest!

Andrew
2015-06-02 22:43:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak wszyscy, powiedziałbym, że powinieneś wystawić jej ocenę niedostateczną. Wszyscy inni wspaniale wyjaśnili, dlaczego powinieneś to robić, ponieważ odnosi się to do jej wyników i manipulacji twoimi dobrymi intencjami. Piszę tę odpowiedź, aby nie powtórzyć tego, co powiedzieli inni, ale zamiast tego zaoferować jeszcze jedną radę, dlaczego wystawienie jej oceny, którą uzyskała, jest jedynym właściwym działaniem.

 • Jeśli dasz jej rozszerzenia, okłamałeś wszystkich innych uczniów w klasie co do oczekiwań i ocen .
  • i tym samym zaczynasz podkopywać zaufanie tych, którzy ciężko pracowali i spełniali Twoje oczekiwania.

W podobnej sytuacji, gdy student prosił mnie o przedłużenie, zapytałem go, czy zdaje sobie sprawę, że - jeśli to zrobię - to proszą mnie o okłamanie każdego innego ucznia, żeby mieć więcej czasu. Kiedy zapytałem tego ucznia, czy rzeczywiście chcą, żebym okłamał resztę klasy, zrozumiał i powiedział „nie”.

Ostatecznie jest to wielka szkoda dla tych, którzy mają wziął cię za słowo i zaufał twojemu autorytetowi edukacyjnemu. To ci uczniowie, którzy ciężko pracowali, aby dotrzymać twoich terminów i oczekiwań, stracą wiarę w ciebie, twoją klasę i przedmiot, jeśli zobaczą, że ci, którzy nie traktują zajęć poważnie, mają więcej korzyści niż oni.

Powodzenia w podejmowaniu decyzji. Zrób to, co jest najlepsze dla całej klasy i wiedz, że to, co robisz dla jednego ucznia, musisz robić dla wszystkich uczniów.

Daj nam znać!

Ech, uczniowie na ogół rozumieją, że mogą poprosić o przedłużenie i może je otrzymać.
Nie tam, gdzie uczyłem lub chodziłem do szkoły. Nie było to niespotykane, ale prośba wymagała weryfikowalnego powodu, aby była autentyczna ... szczególnie w przypadku końcowej prezentacji.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...