Pytanie:
Jak doradca powinien postąpić ze studentem osiągającym słabe wyniki?
Peter1111
2018-07-24 13:58:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem młodszym wydziałem akademickim i kilka miesięcy temu poproszono mnie o przyjęcie doktoranta.

Nie byłem zaangażowany w proces rekrutacji, dlatego nie miałem szansy ocenić jego umiejętności przed przystąpieniem do programu. Rzeczywiście, był to uczeń kogoś starszego (profesora zwyczajnego), ale został przeniesiony do mnie, ponieważ starszy człowiek był zbyt zajęty.

Student jest na pierwszym roku i wiem, że ma dużo uczyć się. Jednak w ciągu tych kilku miesięcy student nie był w stanie poczynić żadnych postępów. Zawsze to ja muszę do niego pisać e-maile i pytać, co się dzieje z X lub Y. Muszę go prosić, żeby przychodził na spotkania, a czasami się nie pojawia.

Podczas zbierania danych , nie był nawet w stanie złożyć razem dwóch kolumn w Excelu. Od tego czasu zdałem sobie sprawę, że nie ma on umiejętności, ciekawości i zdolności samokształcenia na stopień doktora. Rozmawiałem o tym z osobą starszą i powiedziałem mu, że jestem bardzo zaniepokojony tym, że student nie będzie w stanie tego zrobić, ponieważ nie jest nawet w stanie zarządzać dwoma kolumnami danych. Starsza osoba zasugerowała, żebym lekko poradził i sprawdził, czy uczeń będzie w stanie wykonać. W międzyczasie zatrudniłem kogoś do pomocy przy danych (z własnym grantem), które mogą być wykorzystane do innych projektów, jeśli ten nie dojdzie do skutku.

Poprosiłem ucznia o dokonanie przeglądu literatury i po dosłownym śledzeniu go przez dwa miesiące, przesłał coś i jest to najgorszy przegląd literatury, jaki kiedykolwiek widziałem (pracowałem również z studentami jako RZS i wykonali znacznie lepszą pracę w zakresie zarządzania danymi i przeglądów literatury). Wysłałem uczniowi kilka przykładów, skomentowałem jego recenzję, poprawiłem ją, ale wynik jest okropny.

Poprosiłem go o napisanie teorii, a on po prostu skopiował dosłownie z innych artykułów. W tym momencie nie wiem, co robić. Starsza osoba jest wkurzona, że ​​uczeń nie robi postępów, ale student po prostu nie jest w stanie, o czym rozmawiałem już wcześniej z osobą starszą.

Teraz pytanie brzmi, co robić? Nie chcę pisać dla niego gazety i zabierać go na darmową przejażdżkę. Nie wierzę w papiery prezentowe, szczególnie dla kogoś niezdolnego. Obawiam się konsekwencji „politycznych”. Nie ma tu wielu doktorantów i właśnie dlatego mogą chcieć go zatrzymać. Jestem młodszy i mam kilka innych projektów do pracy, a ten student po prostu drenuje mój czas okropnymi wynikami. Jak mam sobie z tym poradzić?

Aktualizacja

Doceniam życzliwe rady wszystkich. Długo rozmawiałem ze studentem, przyznał, że jego praca nie spełnia standardów i nie wkłada wystarczająco dużo wysiłku. Dosłownie bierze ten czas na wakacje, ciesząc się swoimi dniami przy basenie (przy okazji mamy ładny basen w kampusie). Właśnie ukończył studia licencjackie i nie wie, jak funkcjonować w świecie dorosłych, a przynajmniej tak powiem. Jego rodzice zawsze robili dla niego wszystko, a on nigdy nie musiał podejmować żadnych wysiłków, aby cokolwiek „zarobić” (uczeń sam to powiedział; nie zakładam żadnych założeń, nie stawiam stronniczości itp., Podając tylko podstawowe informacje). .

Wdrożyłem kilka działań, aby codziennie raportował swoje postępy i spotykamy się dwa razy w tygodniu. Łączymy się na internetowej platformie roboczej i on może natychmiast powiadomić mnie o wszelkich problemach. Dałem mu wszystkie materiały, z których sam korzystałem podczas doktoratu, których musiałem się samemu nauczyć i oczekuję, że zrobi to samo. Odbył wszystkie podstawowe kursy (w tym pisanie teorii i przeglądanie literatury), które oferuje nasza szkoła, więc nie jest tak, że został „pozostawiony” sam.

Powiedziałem mu również, że musi wypełnić nasz plan pracy w terminach, które wspólnie ustaliliśmy. Jeśli nie chce poświęcić na to czasu, musi albo poszukać nowego doradcy, albo zrezygnować z programu. Byłem z nim bardzo szczery.

Na marginesie, student i ja nie mamy żadnych problemów ani błędnych wyobrażeń i nie zaprzeczam mojej odpowiedzialności. Niektórzy założyli również, że nie chcę poświęcać czasu, co nie jest prawdą. Poświęcam więcej czasu innym studentom niż inni wykładowcy. Jak wspomniałem w moim oryginalnym poście, stale recenzuję jego pracę, spotykam się z nim, przekazuję mu opinie i materiały.

To tylko wszystko, co mogłem dla niego zrobić. Niestety, nie jestem w stanie poświęcić mu całego czasu. Muszę też spełniać własne wymagania dotyczące stażu, może gdybym miał staż i bardziej stabilne warunki pracy, mógłbym z nim usiąść i nauczyć go obsługi najbardziej podstawowego, nawet Worda i Excela (w których nie jest biegły).

Mam nadzieję, że to zadziała. Jeśli masz inne sugestie, jak poprawić sytuację, napisz je.

Czy powiedziałeś uczniowi, że musi się poprawić?Czy on rozumie, że jest na „okresie próbnym”, że tak powiem?
@Dawn, Powtarzam mu to od sześciu miesięcy.Czasami nie jest to kwestia motywacji, ale możliwości.To trudniejsze do naprawienia.
Jasne, udokumentowane oczekiwania i przeglądy postępów (również udokumentowane), wraz z jasnymi konsekwencjami braku możliwości / chęci realizacji.
Nie mam czasu na napisanie pełnej odpowiedzi (zajęty opieką nad doktorantami i związanymi z nimi dokumentami wydziałowymi), ale chciałbym tylko powiedzieć, że moje własne podejście jest bardziej przychylne twoim trudnościom niż niektóre uwagi w odpowiedziach poniżej, i** Zdecydowanie nie zgadzam się ** z opinią wyrażoną poniżej, że „[upuszczenie ucznia] to w równym stopniu twoja wina, co ich i że będziesz starał się radzić sobie lepiej z przyszłymi studentami”
Czy ten uczeń ma zajęcia?(Wiele programów doktoranckich zaczyna się od roku lub dwóch zajęć, zanim studenci w dużym stopniu zaczną zajmować się badaniami, co może wpłynąć zarówno na ich wiedzę i bazę umiejętności, jak i na ilość dostępnego czasu).
Nie jest rozsądne oczekiwanie, że PO wykolei ich karierę (co dzieje się, jeśli zbyt dużo czasu spędza się na pracy bez rezultatu / „usługowej”) lub będzie działać nieetycznie, aby pomóc uczniowi, który nie wkłada niezbędnego wysiłku.Chciałbym, aby odpowiedź skupiała się na tym, jak PO może doradzić uczniowi nowemu mentorowi lub wyjść z programu.
Możesz zapytać o dobre samopoczucie psychiczne ucznia.Wielu studentów zapada na depresję podczas studiów doktoranckich, szczególnie po wydarzeniach takich jak zmiana doradców.Sam przez to przeszedłem i zacząłem wierzyć, że jestem okropnym uczniem, a potem spełniłem moje niskie oczekiwania.Kiedy już uporządkowałem się psychicznie, skończyłem z bardzo udanym doktoratem.
Chcę podkreślić komentarz @Barker's.Widziałem podobne zachowania u osób z lękiem i depresją, a odpowiednie poradnictwo może znacznie poprawić sytuację.Sprawdź, czy Twoja uczelnia zapewnia pomoc w zakresie zdrowia psychicznego.A z prawnego punktu widzenia, ani udzielenie im pomocy może narazić Cię na zobowiązania, jeśli okaże się, że mają problemy zdrowotne.
Bez względu na to, ile jest warte, myślę, że rozwiązanie problemu jest całkowicie odpowiednie.
Popieram wsparcie @Buffy's i chciałbym tylko powtórzyć mój wcześniejszy komentarz - myślę, że niektóre z poniższych odpowiedzi, choć miały dobre intencje, przeskoczyły do wniosków opartych na własnych doświadczeniach jako doktorantów / doktorantów, a zatem niektóre z krytyki / sugestii mogąnie dotyczy.To powiedziawszy, byłoby oczywiście najlepiej dla wszystkich zainteresowanych, gdyby uczeń był w stanie zmienić sytuację
Chcę powtórzyć mój komentarz dotyczący zdrowia psychicznego ucznia.Niektóre z rzeczy, które mówi (na przykład nie wkłada wystarczająco dużo wysiłku, traktuje to jak wakacje) brzmią jak syndrom oszusta.
Czy mógłbyś skomentować więcej na ten temat?Czy nie ma programów szkoleniowych dla młodych absolwentów studiów podyplomowych, w których ta osoba mogłaby dowiedzieć się, że a) MS Excel ** nie jest ** narzędziem do analizy danych naukowych lub zarządzania danymi badawczymi?IMHO, większość programów podyplomowych, które mają pewne komponenty analityczne, oferuje ludziom możliwość uzyskania podstawowego wglądu w zasady zarządzania danymi
Uważałem się za niezdolnego do wyboru doktora.Dzięki za ten post - daj mi nadzieję.
Dziękuję za aktualizację.Wydaje się, że jest to bardzo odpowiedzialne i miejmy nadzieję produktywne podejście.
Niektóre osoby, które zaczynają, po prostu nie nadają się na studia doktoranckie.Ale z różnych powodów kończą studia.Na przykład nie chcemy przyznać się do braku osądu za przyjęcie go na studia, będzie to źle wyglądało dla wydziału, będzie gorzej dla profesora za każde porzucenie itp.Ale to poważnie obniża wartość stopnia za każdym razem, gdy zdarza się, że uczniowie niezdolni do pracy otrzymują stopień.Wykwalifikowani ludzie, którzy widzą przechodzących nieodpowiednie osoby, a potem powinni ciężko pracować, aby uzyskać ten sam dyplom.Jaki jest sens?
Trzynaście odpowiedzi:
#1
+86
JWH2006
2018-07-24 19:51:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podzielę się swoją perspektywą. Aby dać trochę informacji, przeszedłem od bycia doktorantem, którego opisałeś powyżej, do bycia postdocem z wysokim wskaźnikiem publikacji na prestiżowej uczelni. Przypuszczam, że mój główny profesor czuł się tak jak ty. Wiem o tym, ponieważ po pierwszym roku studiów doktoranckich zostałem na okres próbny. Dość jednak powiedzieć, że byłem zupełnie nieprzygotowany do prowadzenia badań na poziomie doktoranckim, nawet przez pierwszy rok.

Podczas mojego pierwszego roku mój główny profesor skierował mnie na stanowisko młodszego wykładowcy do RA i to interesujące, że to, o czym mówisz, to te same problemy, co ja. Stworzyłem nawet okropny przegląd literatury! Wyobrażam sobie, że byłem bardziej przeszkodą niż pomocą. Mój drugi semestr spędziłem na wykonywaniu prac biurowych / inwentaryzacji z dala od reszty laboratorium. Mój główny profesor i młodszy wykładowca powiedzieli mi, że nie nadaję się do doktoratu.

Więc co się dla mnie zmieniło?

Miałem starszego członka wydziału, który zainteresował się mną i wziął mnie pod swoje skrzydła. Zbliżał się do emerytury i myślę, że miał więcej czasu na mentoring. Był wobec mnie cierpliwy, poświęcał czas na rozmowę ze mną i aktywnie się mną interesował. Powoli i pewnie zacząłem zmieniać sytuację i skończyłem na studiach z dobrym wynikiem publikacyjnym, obejmującym wiele pierwszych artykułów w czasopismach oraz liczne materiały konferencyjne.

W mojej refleksji nad moją karierą doktorancką zdaję sobie sprawę, że mój główny problem stanął twarzą w twarz z rzeczywistością mojej nieprzygotowania, a następnie wycofał się emocjonalnie. To stworzyło spiralę negatywności, która tylko pogarszała sytuację. Słabo wykonałem zadanie, potem zostałem ukarany, potem moja motywacja spadła, potem wykonałem zadanie jeszcze gorzej, potem zostałem dalej skarcony, potem moja motywacja spadła jeszcze bardziej itp., Itd., Itd.

Dla mnie najlepszą rzeczą, jaka się wydarzyła, było to, że mój przełożony i młodszy wykładowca pozwolili innemu członkowi wydziału być mentorem. Zdaję sobie sprawę, że relacja, jaką miałem z młodszą nauczycielką, była prawdopodobnie zatruta, ponieważ postrzegała problemy związane z moją pracą jako braki charakteru i ogólne nieadekwatność umiejętności.

Wygląda na to, że jesteś w tym miejscu ze swoim absolwentem. Widzisz ich wyniki z powodu braków charakteru (lenistwo) i nieodpowiednich umiejętności. Jest prawdopodobne, że wpłynie to na twoje postrzeganie wszelkich pozytywnych postępów, jakie może zrobić uczeń.

Jeśli czujesz, że nie możesz zacząć od ucznia, być może najlepiej byłoby, gdyby ktoś inny był dla niego mentorem. To było dla mnie.

Będę cię jednak ostro ostrzegał przy osądzaniu ich charakteru, potencjału i zdolności. Podstawową kwestią może być raczej relacja między tobą a uczniem, a nie jakiś nieodłączny problem z uczniem.

niestety to prawda i są też dowody naukowe, które potwierdzają tę odpowiedź.Dziękuję JWH2006 za napisanie tego.
Nie ma za co, mam nadzieję, że moja perspektywa może dać PO trochę wglądu w możliwe wyjaśnienie ich sytuacji.Moje osobiste przypuszczenie jest takie, że problemem jest relacja między OP a ich uczniem.Ta relacja może mieć negatywny wpływ na cierpliwość / zrozumienie PO i motywację ucznia.Ale znowu, jestem prawdopodobnie bardzo stronniczy w tym względzie.
faktycznie OP stwierdził w komentarzu poniżej, że jest to wina Programu, zatrudniają studentów, bo takiego nie było.Teraz musi sobie z nim poradzić, mam nadzieję, że zrozumie-
Bardzo dobra odpowiedź;pokazuje, jak wiele może zmienić lepszy mentoring.
#2
+59
iayork
2018-07-24 23:42:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przyjmijmy założenie, że ten student naprawdę nie nadaje się do doktoratu. Tacy ludzie istnieją, dostają się na studia magisterskie i nie wyświadcza im, ich doradcy ani branży jakichkolwiek przysług, aby ich ciągnąć i marnować ich czas. Co doradca powinien z nimi zrobić?

Są dwie kluczowe rzeczy: komunikacja i dokumentacja.

Komunikuj się z kierownikiem wydziału, dziekanem, kierownikiem programu dla absolwentów i wszystkimi innymi osobami zajmującymi się administracją. Wyjaśnij, że martwisz się postępami i potencjałem tego ucznia, zapewnij go, że będziesz go traktować sprawiedliwie, i poproś o pomoc w skonfigurowaniu programu monitorowania postępów ucznia. Komunikuj się z tymi osobami podczas tego programu. Przygotuj i wysyłaj regularne aktualizacje (przynajmniej raz na kwartał, prawdopodobnie więcej).

Dokumentuj postępy ucznia. Aby to zrobić, musisz komunikować się z uczniem. Wyznacz jasne, obiektywne i jednoznaczne cele. Te cele powinny być osiągalne przez doktoranta bez stresu i trudności; nie są to cele rozciągnięte, są one minimum , które doktorant powinien być w stanie wykonać. Wyznacz wiele celów, w realistycznych odstępach czasu, tak aby przez okres powiedzmy roku minimalnie kompetentny uczeń był w stanie osiągnąć każdy cel zgodnie z harmonogramem.

Przedstaw te cele swojemu przewodniczącemu, doradcy studenta itp. i upewnij się, że wszyscy są na pokładzie. Komunikuj się z uczniem. Wyjaśnij studentowi (najlepiej w obecności koordynatora studiów magisterskich, kierownika wydziału, dziekana itp.), Że musi osiągnąć każdy z tych celów, w przeciwnym razie zostaną one usunięte z programu doktoranckiego. Jest to sporządzane na piśmie, podpisane przez Ciebie i ucznia oraz prawdopodobnie niektórych lub wszystkich administratorów, a Ty przechowujesz dokument w miejscu, w którym możesz się do niego wielokrotnie odwoływać.

Każdy cel ma określoną datę. Udokumentuj, czy uczeń osiągnął ten cel, czy nie. Pokusę się o stwierdzenie, że uczeń prawie to zrobił, lub o stwierdzenie, że cel był za trudny i przesunięcie słupków w dół. Nie rób tego. Wyznaczasz te cele, aby były to minimum, które powinien zrobić doktorant; jeśli student nie osiągnie w pełni każdego celu, nie jest on doktorantem, który jest w minimalnym stopniu akceptowalnym.

Jeśli nie osiągnie wszystkich celów, decyzja należy do administracji. Tradycyjnym rozwiązaniem w tym momencie jest zaoferowanie studentowi wyboru „Mastering out” (wzięcie tytułu magistra zamiast doktoratu i przejście dalej), porzucenie nauki lub znalezienie innego doradcy; ta ostatnia zwykle zawiera ostrzeżenia, że ​​są na cienkim lodzie, jeśli to zrobią.

Czy to dużo pracy? Z pewnością tak jest i powinno być; jest to ważna decyzja życiowa dla wszystkich zainteresowanych i nie powinno to być łatwe wyjście. Ale są chwile, kiedy najlepszą drogą dla ucznia jest wyjście z programu i są sposoby, które pomogą mu dojść do tego wniosku.

Myślę, że jest to bardzo dobra konkretna rada, jak iść naprzód (zamiast brać PO do zadań w celu oceny / opinii ucznia)
Czy to nie jest trudne?Zgadzam się z tobą iayort, ale ten proces, który opisujesz, zajmie dużo czasu
@SSimon: Jak stwierdzono w ostatnim akapicie, * Czy to dużo pracy?Z pewnością tak jest i powinno być;to ważna decyzja życiowa dla wszystkich zainteresowanych i nie powinna być łatwym wyjściem. *
@tonysdg, ale ta decyzja może mieć wpływ na jego kadencję
@SSimon: Nie być niegrzecznym, ale co sprawia, że myślisz, że szybkie porzucenie ucznia (bez metodycznego podejścia opisanego w odpowiedzi) będzie wyglądało * lepiej * dla komisji ds. Kadencji?Jest to mniej więcej tak bliskie scenariuszowi bez wygranej, jak tylko możesz, więc najlepszą odpowiedzią jest robienie wszystkiego zgodnie z instrukcją i zminimalizowanie strat.
@tonysdg Zgadzam się z tobą, ale szef komitetu lub programu doktoranckiego powinien to zrobić, Bourden powinien być na nich nie na młodszym naukowcu lub akademiku, który jest na początku kariery
Jest to tak zwany plan poprawy wydajności (PIP) i jest zwykle stosowany w celu zmniejszenia strat przełożonego przed zwolnieniem pracownika.Chociaż teoretycznie celem jest pomoc pracownikowi w wykazaniu się jego wartości, w praktyce zwykle jest to parasol, w którym można nadmiernie dokumentować i obejmować kilka starszych osób, aby nikt nie mógł twierdzić, że wypowiedzenie było kaprysem bezpośredniego przełożonego.W obecnej postaci uznałbym to za opcję nuklearną.Po pierwsze, wątpię, czy OP ma wystarczające doświadczenie, aby wyznaczyć uczniowi „jasne, obiektywne i jednoznaczne cele”.(1/2)
Po drugie, uczeń, nawet jeśli spełni wszystkie wyzwania w odpowiednim czasie, zostanie oznaczony jako „problematyczny”, ponieważ administracja i inni wykładowcy, studenci itp. Zdadzą sobie sprawę, że ich doradca i najbliższy przełożony pracują nad tymw programie.Absolwent nadal jest studentem.Uważam, że najpierw należy zbadać mniej radykalne opcje, które obejmują doświadczenie i kompetencje doradcy.Oczywiście, jeśli okaże się to dla studenta zbyt wiele, powinni zostać usunięci, ale wątpię, czy PIP jest konieczny w środowisku akademickim.(2/2)
@user3209815 należy to dodać do odpowiedzi!
* jeśli okaże się to zbyt wiele dla ucznia, należy go wydalić * Zgodnie z pytaniem to już okazało się zbyt wiele dla ucznia.Chcesz odpowiedzieć na inne pytanie, zakładając, że rzeczywiste pytanie jest błędne.Wygląda na to, że twoja odpowiedź na rzeczywiste pytanie brzmi: „powinni zostać wydaleni”.Wydaje się to niezwykle trudne.„Wydalenie” (w każdym razie w Ameryce Północnej) dotyczy poważnych przestępstw akademickich - plagiatu, kradzieży itp. Twierdzisz, że PIP jest zbyt trudny dla studenta, ale wydalenie jest dopuszczalne.Nie zgadzam się.
@iayork Myślę, że źle zrozumiałeś.Oczywiście wydalenie to poważna sprawa, nawet jeśli chcesz dokonać różnicy między zmuszeniem do rezygnacji a faktycznym wydaleniem.I jest to dopuszczalne tylko w ostateczności.Chodzi mi jednak o to, że PIP prowadzi do wydalenia lub do poważnie uszkodzonej kariery, szczególnie w przypadku studentów z pogranicza.Twierdzę, że relacja uczeń-mentor jest przede wszystkim nieformalna, z jasno określonymi obowiązkami i wzajemnym zrozumieniem po obu stronach.Jeśli do komunikowania się potrzebne są formalne lub prawne sposoby, prawdopodobnie powinny one iść różnymi drogami.
#3
+24
Buffy
2018-07-24 15:22:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, myślę, że zostałeś wykorzystany, jeśli zostałeś zmuszony do przyjęcia ucznia w inny sposób niż za obopólną zgodą. Żal mi twojej sytuacji. Ale dałeś temu trochę poparcia, nawet jeśli byłeś pod przymusem. To daje ci obowiązki wobec ucznia, które nie różnią się od tych, które byłyby wtedy, gdyby twój związek był bardziej tradycyjny. Jest osobą, a nie artefaktem.

Myślę, że twoje obowiązki są jasne. Musisz nauczyć go tego, co powinien wiedzieć. Żaden profesor nigdy nie może oczekiwać, że student jest tak dobrze wyszkolony / wykształcony w przeszłości, że niczego się od niego nie oczekuje i że wszystko będzie dobrze. Gdyby to była prawda, nie byłbyś potrzebny.

Naucz go zbierania danych. Naucz go, jak zrobić recenzję. Nie narzekaj na niego ani nie porównuj go z innymi. On nie jest nimi. Jego pochodzenie jest inne. Jeśli coś jest niewystarczające, to oczywiście nie twoja wina, ale ktoś go zawiódł i ty wziąłeś na siebie odpowiedzialność za opiekę nad nim.

Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, musisz znaleźć sposób na zerwanie związku w sprawiedliwy sposób. Nie wiem, czy to jest tutaj możliwe.

Pamiętaj, że to nie jest rant. Byłem w podobnych sytuacjach z nieprzygotowanymi i (pozornie) niemotywowanymi uczniami. To był królewski ból, ale dzięki dużej pracy i szkoleniom studenci, o których myślę, znaleźli się na samym szczycie swojej klasy. Ale moje godziny pracy zawsze były zajęte przez tych studentów. Na początku niczego nie rozumieją i wymagają ciągłego powtarzania. Na koniec wyjaśniają mi wszystko - jak się okazuje, słusznie. Łatwy? NIE. Wymagany. Cóż, tak naprawdę jest to zawód profesora.

Przepraszam za twoją sytuację, ale musisz albo wypełnić obowiązki, albo znaleźć wyjście. Pozwolenie uczniowi na naturalną porażkę nie powinno być jedną z opcji.


Załączam ten dodatek w związku z nowymi informacjami z PO. Choć nadal uważam, że powyższe rozwiązanie jest słuszne (naucz studenta tego, czego powinien wiedzieć), to istnieją kwestie etyczne zarówno dla samej uczelni, jak i dla jej wydziału. W rzeczywistości moim zdaniem „uniwersytet” JEST „wydziałem”.

Przyjmowanie nieprzygotowanych studentów nie jest nieetyczne. Właściwie to może być godne pochwały. Jednak jeśli również chowa głowę w piasek i nie chce zobaczyć, co robi, i wytłumaczyć to , to działa nieetycznie. Jeśli jednak chce się również zorganizować tak, aby takim nieprzygotowanym studentom udzielono konkretnej pomocy, której potrzebują, aby odnieść sukces, to im gratuluję. W przeciwnym razie działają nieetycznie.

W tym konkretnym przypadku wydaje się, że student został przyjęty bez żadnej rekompensaty. Wszystko zostało po prostu rzucone na ucznia. Sink or Swim, nie mój problem. Oczywiście taki student nie może skutecznie przeszukiwać literatury za pierwszym razem. Nie mogą też przepłynąć dwóch okrążeń za pierwszym razem, gdy są wpychani do basenu.

Jednak nie jest to całkowicie odpowiedzialność (lub nie powinna) być tutaj operatorem. Myślę, że równie nieetyczne jest dla uniwersytetu (a zwłaszcza profesora zwyczajnego) wypychanie problematycznych / marginalnych studentów na niższy (czytaj niedoświadczony) wydział. Taki wydział zazwyczaj nie wie, jak skutecznie radzić sobie z takimi przypadkami, ponieważ sami po raz pierwszy są w basenie.

Zatem albo uniwersytet musi przestrzegać określonych standardów, albo musi znaleźć sposób na sprawiedliwą rekompensatę, gdy tego nie zrobią. I musi być sprawiedliwe dla wszystkich zainteresowanych, zarówno studentów, jak i (młodszych) wykładowców.

Ale żeby być podwójnie jasnym, uniwersytet i jego wydział nie są winni kandydatowi dyplomu. Ale jest, IMO, jest mu winien całe wsparcie, jakiego potrzebuje. I to nie obejmuje obniżania standardów wykonania ani pisania dla nich prac. Wsparcie i zachęta.

Jeśli chodzi o rady dla PO, mam nadzieję, że jeśli to w ogóle możliwe, szukasz lepszej sytuacji, w której będziesz mógł uczciwiej wykonywać swoją pracę i bardziej stopniowo pracować nad grą doradczą.

Dyskusja na temat przydatności ucznia i tego, kto jest winny, została [przeniesiona na czat] (https://chat.stackexchange.com/rooms/80652/discussion-on-answer-by-buffy-how-should-advisor-uchwyt-słabo działający-kołek-phd).Przeczytaj [to FAQ] (https://academia.meta.stackexchange.com/q/4230/7734) przed opublikowaniem jakichkolwiek nowych komentarzy.
#4
+9
Mary Kuhner
2018-07-26 00:50:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na moim wydziale akademickim wszyscy wykładowcy, którzy doradzają doktorantom, spotykają się raz w roku i szczegółowo omawiają po kolei każdego studenta. To wyczerpujące spotkanie, ale niezwykle przydatne. W swojej karierze możesz mieć tylko garstkę absolwentów, ale cały wydział miał ich o wiele więcej i prawdopodobnie widział już wcześniej Twoje problemy. Mogą również wchodzić w interakcje z twoim uczniem (na zajęciach, podczas wykładów itp.) I mogą mieć informacje, których nie masz. Na przykład uczeń, który po prostu nie występuje w twoim laboratorium, to inna sytuacja niż ten, który również ma problemy na zajęciach, nie może wygłaszać wykładów itp.

Nie wiem, jak zrobić dział robi to, jeśli to się nie dzieje, ponieważ jest to dość niewygodny proces. Może mógłbyś zacząć od poproszenia o spotkanie ze starszymi osobami w swoim dziale, jeśli są to osoby, którym ufasz. Pamiętaj, aby przestrzegać zasad poufności obowiązujących w Twojej uczelni.

Na zakończenie powiem, że sam byłem absolwentem. Mój doradca powiedział mi bardzo dobitnie pod koniec drugiego roku: „Nic nie robisz; czy jesteś w złym miejscu?” Wyrzuciłem z siebie: „Mój projekt nie działa i nie wierzę, że kiedykolwiek zadziała, z przyczyn technicznych X i Y”. Odpowiedziała: „Dobrze, że o tym wiesz; co teraz zamierzasz z tym zrobić?”

Będąc natarczywym w ten sposób, zmusiła mnie do przyznania się przed sobą, że projekt zakończył się niepowodzeniem i skłonił mnie do szukania nowego projektu. W przeciwnym razie mógłbym siedzieć tam przez lata i nic nie robić.

Byłem również kolegą z pracy ucznia mającego problemy z nauką, którego doradca pozwolił mu jeździć na desce. Jeździł na łyżwach przez dziesięć lat, nic nie robiąc przez ostatnie cztery (nawet go nie widzieliśmy), a następnie został poinformowany, że uniwersytet zwolni go bez dyplomu, po czym zebrał się i skończył. Jestem prawie pewien, że był to problem ze zdrowiem psychicznym i doszedłem do wniosku, że nie wyświadczyliśmy uczniowi żadnej przysługi, pozwalając mu jeździć na desce tak długo; konfrontacja byłaby lepsza. Dziesięć lat to duża część życia człowieka.

#5
+8
Amanda Harvey
2018-07-24 23:15:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sam jestem tylko studentem, ale czułem się zmuszony do oddania moich dwóch centów. Wydaje mi się, że temu uczniowi bardzo brakuje pewnych podstawowych umiejętności i kursów. Czy nie możesz polecić zajęć wyrównawczych? Powiedz mu, jakie są Twoje oczekiwania dotyczące terminów i jakości jego pracy, a jeśli nie zostaną spełnione, spodziewasz się, że zapisze się na kursy licencjackie, aby nabrać tempa. Kiedy patrzyłem na szkoły wyższe, często widziałem programy, które wskazywały, że studenci z niedostatecznym doświadczeniem w temacie będą musieli uzupełniać kursy licencjackie. Wydaje się rozsądne, że możesz oczekiwać tego samego. Wyjaśnij też, że zmuszanie Cię do pogoni za nim po aktualizacje jest niesamowicie nieprofesjonalne - to śmieszne. To nie do przyjęcia dla 17-latka, skąd pochodzę, a tym bardziej dla osoby dorosłej. Skonfiguruj harmonogram jego postępów i meldowania się, a jeśli go nie dotrzyma, przygotuj konsekwencje. Jako osoba, która często boryka się z takimi zadaniami związanymi z funkcjonowaniem wykonawczym, współczuję mu. Ale jeśli jakość jego pracy jest tak niska, nie widzę, w jaki sposób będzie atutem dla działu w dłuższej perspektywie, jeśli nie poprawi się.

#6
+6
user96140
2018-07-24 20:49:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Albo (1) pomożesz, albo (2) zerwiesz więzi. Twoje dwie opcje mają tę samą cechę: musisz w pełni zaangażować się w sytuację. Masz moralny i zawodowy obowiązek pełnego zaangażowania się w tę decyzję. Z Twojego pytania wynika, że ​​punkt (1) nie jest łatwo dostępny.

Błąd tutaj polegał na zabraniu ucznia, zanim zdał sobie sprawę, że (1) nie wchodzi w grę.

och, i ta przyszłość uczniów jest o wiele ważniejsza niż cokolwiek innego, co zamierzasz stworzyć jako naukowiec (z punktu widzenia uczciwości, „spać w nocy”). ile osób będzie czytać twój artykuł? a ile osób będzie oceniać twojego nowego protegowanego?

„przyszłość tych uczniów jest o wiele ważniejsza niż cokolwiek innego, co zamierzasz stworzyć jako naukowiec”. To jest dyskusyjne.Czy zdajesz sobie sprawę, że są naukowcy pracujący nad niezwykle ważnymi (obiektywnie pomyśl, jako przykład lekarstwem na raka) pytaniami badawczymi?
Roland, czy wiesz, że ten student będzie potencjalnie pracował „nad niezwykle ważnymi (obiektywnie pomyśl, jako przykład lekarstwem na raka) pytaniami badawczymi”?a jeśli ten nowy wydział może znaleźć swój rytm, to być może nawet DWÓCH jego studentów może potencjalnie pracować nad niezwykle ważnymi (obiektywnie, pomyśl o leczeniu raka jako przykład) pytaniach badawczych? ale to tylko gadka pomocnika koola.O WIELE BARDZIEJ PRAWDOPODOBNE, że wkład wydziału w ludzkość nie będzie jego pracą naukową, ale jego wpływem na życie studentów
#7
+6
JJJ
2018-07-25 10:32:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz nadal pomagać uczniowi (lub zamierzasz pomagać uczniom w przyszłości), chciałbym podkreślić znaczenie komunikacji z uczniem . Będąc tylko studentem, zawsze doceniam, że nauczyciele (na dowolnym poziomie) poświęcają czas na wyjaśnienie lub omówienie tego, czego oczekują.

W twoim przypadku wspomniałeś, że badanie literatury trwało 2 miesiące i nie nie spełnia Twoich oczekiwań. Nie wiem, jak regularnie kontaktowałeś się z uczniem, ale uważam, że gdybyś utrzymywał odpowiednią komunikację, nie trwałoby to tak długo. Powodem tego jest to, że ty i twój uczeń musicie wiedzieć, czego od siebie chcecie.

Na początku przeglądu literatury powinieneś spotkać się z uczniem, podczas którego jasno określisz swoje oczekiwania (postaraj się być jak najbardziej konkretny) i powiedz mu, że jesteś otwarty na komunikację (to powinno myślę, że nie zajmuje to więcej niż 30 minut). Oznacza to, że jeśli uczeń uważa, że ​​ma problem lub nie jest czegoś pewien, kontaktuje się z tobą. Możesz nawet powiedzieć im, że wolisz mieć prośbę, którą musisz odrzucić („musisz sam to rozgryźć”), niż nie komunikować się przez (a) tydzień (y), a wtedy stwierdzenie, że praca nie jest wystarczająco dobra . To również sprawia, że ​​uczeń czuje się swobodnie, wie, że nie jest w tym sam.

Następnie na tym samym spotkaniu omawiasz z uczniem, czy uważa, że ​​może spełnić te oczekiwania. Zapytaj ich, jak zamierzają do tego podejść. Zapytaj ich, jakie mogą być problemy, na które napotkają i przedyskutuj je, aby przedstawić uczniom kilka pomysłów (i zwiększyć ich pewność siebie).

Pod koniec spotkania podkreślasz, że mogą się z Tobą skontaktować, jeśli mają pytania lub jeśli uważają, że będą (musieli) odejść od podejścia omówionego na tym spotkaniu. Powiedz im, że masz czas (zakładam, że masz), aby spotkać się osobiście w celu omówienia nowych problemów lub jeśli podejście nie działa.

Jeśli naprawdę chcesz zmusić ich do pracy ( „podążanie za nim” , jak mówisz), powiedz im, aby wysyłali (e-mailem lub osobiście) cotygodniowe informacje o postępach. Powiedz im, żeby były krótkie (powinno to zająć maksymalnie 15 minut tygodniowo), ale pouczające. Oczekujesz, że będziesz na bieżąco informowany, upewnij się, że uczeń o tym wie i że jest to jego zadaniem. W ten sposób dotarcie do celu staje się ich zadaniem, a nie twoim.

Realizując to, nie dajesz uczniowi żadnej nieuczciwej przewagi, ale zachęcasz go do maksymalnego wykorzystania projektu. Teraz, jak powiedział jeden z mentorów do swojego ucznia: teraz, piłka jest na twoim korcie . ;)

#8
+5
user3209815
2018-07-24 19:51:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje dość cienka linia, która dzieli to, czego oczekuje się od uczniów przed przystąpieniem do programu, i czego mają się nauczyć. Jest to istotne na każdym poziomie edukacyjnym, nie tylko na poziomie szkoły średniej.

@ Odpowiedź Buffy skupia się na Twoich własnych kompetencjach / chęci ukształtowania studenta na doktoranta. Tam jest kolejna linia. Jasne, możesz upuścić tego ucznia i poczekać na innego, a jeśli on też nie wystąpi, upuść go. W pewnym momencie zabraknie Ci uczniów i / lub pracy, ponieważ po prostu nie ma wystarczającej liczby osób na wysokim poziomie. Z drugiej strony, możesz również poświęcić ogromną ilość czasu na karierę studenta, dopóki nie zda sobie sprawy, że to nie jest jego kariera z wyboru i rzuciła. Znów straciłeś studenta, co prawda nie z własnej winy, ale kosztem kariery. Od profesora oczekuje się, że będziesz w stanie ocenić, czy student jest przygotowany na to wyzwanie, czy nie.

Nie można tego początkowo zrobić podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ponieważ wydaje się, że się martwisz o uczniu, który jest „na tobie zmuszany”. To zła praktyka, ale z innych powodów. W większości przypadków poznanie ucznia, jego dynamiki pracy, możliwości, mocnych i słabych stron wymaga czasu. Niektórzy uczniowie potrzebują więcej czasu, zanim zaczną przynosić rezultaty.

Z drugiej strony musisz zapłacić swoją część rachunku. W miarę jak brzmi pytanie, mam wrażenie, że nie chcesz poświęcić czasu na sprawdzenie, czy uczeń robi jakieś postępy. To ich pierwszy rok, kilka miesięcy później, ale narzekasz, że wydali najgorszy przegląd literatury (zakładam też, że ich pierwszy) i że nie są w stanie obsłużyć dwóch kolumn danych. Pierwsze wystąpienie jest na tobie. Twoim zadaniem jest nauczenie ich, jak napisać artykuł, przegląd literatury, pracę magisterską itp. Oczywiście, od studentów oczekuje się, że będą wykazywać pewien stopień niezależności, ale mentor jest nadal krytyczny przede wszystkim w tych „akademickich” rzemiosłach. Drugi jest moim zdaniem raczej nieistotny. Spotkałem wybitnych profesorów (w tym informatyków), którzy nie byli w stanie ponownie uruchomić prezentacji PowerPoint. Dobrą rzeczą jest to, że umiejętności te są znacznie łatwiejsze do nauczenia i uczenia się niż te powyżej. Jeśli nie chcesz poświęcić kilku minut na pokazanie, jak sformatowane są kolumny, przynajmniej poinstruuj ich, aby wyszukali to w wyszukiwarce i pozwól im to rozwiązać samodzielnie.

Najważniejsze jest to, że łatwo jest lekceważ uczniów jako niekompetentnych i stratę czasu / zasobów, ale takie postępowanie źle odbija się na tobie jako osobie i mentorze. Przede wszystkim powinieneś zapytać siebie i być może kogoś starszego, co możesz zrobić, aby poprawić wyniki ucznia. Następnie, jeśli okaże się to niewystarczające, możesz porozmawiać z uczniem, starając się zidentyfikować problemy. Jeśli wszystko zawiedzie, powinieneś rozważyć porzucenie ucznia, rozumiejąc, że jest to w równym stopniu twoja wina, co ich i że będziesz starał się radzić sobie lepiej z przyszłymi uczniami.

Myślę, że ta odpowiedź może dotyczyć niektórych ważnych punktów, ale styl pisania jest nieco trudny do naśladowania w punktach 2-4.
#9
+4
Massimo Ortolano
2018-07-25 00:42:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W innych odpowiedziach omówiono już rolę doradcy w naukowym i osobistym rozwoju doktoranta i odradzano zbytnio negatywną ocenę studenta. Na podstawie mojego doświadczenia całkowicie się z nimi zgadzam. W tym miejscu chcę zasugerować możliwą ostateczność, realizowaną na niektórych studiach doktoranckich na mojej uczelni. Rzeczywiście, jego zastosowanie zależy od zasad uniwersytetu, ale pozwól mi podkreślić, że jest to ekstremalne rozwiązanie i że ostateczna decyzja powinna należeć do całego komitetu, a nie tylko do ciebie.

Kiedy student naprawdę nie jest w stanie aby poczynić postępy po pierwszym lub drugim roku (np. z lenistwa), komisja doktorancka może udzielić sześciomiesięcznego okresu próbnego, po którym albo student wykazał pewne postępy (przynajmniej w zobowiązaniu), albo został wydalony z program. Po sześciu miesiącach komisja ponownie analizuje sytuację i podejmuje decyzję.

Myślę, że spotkanie z kandydatem i okres próbny są jak najbardziej do przyjęcia, wręcz godne pochwały.Student dostał uwagę i, mam nadzieję, plan na sukces, który może zaakceptować lub nie.Pragnę jednak odnotować, że wielu studentów wcześnie się potyka z powodów zupełnie niezwiązanych z „lenistwem”.Ale odpowiednie spotkanie powinno to ujawnić.
Może to być nawet domyślny sposób postępowania, ocena po roku, a może po ok.połowa czasu.
@mathreadler W rzeczywistości oceniamy studentów każdego roku, ale okres próbny jest mocnym ostrzeżeniem.
@MassimoOrtolano Dlaczego więc nie połączyć tego z rocznymi ocenami?
@mathreadler W rzeczywistości jest to związane z corocznymi ocenami, kiedy komisja doktorska spotyka się w celu omówienia ocen studentów.W takich przypadkach doradca może przedstawić krytyczne przypadki i zapytać, czy można je poddać zawieszeniu.Jednak, jak powiedziałem, okres próbny nie jest normą i jest podawany tylko w dość skrajnych przypadkach (powiedziałbym, że <1%).
Oczywiście @MassimoOrtolano.Niepowodzenie wygląda źle dla profesora i jest straconą szansą dla jego szefów, a także kosztuje katedrę.To zupełnie naturalne, że chcą to zminimalizować.Prawdziwym problemem jest to, że stwarza to wymówki, aby pozwolić uczniom kontynuować i zdać, bez względu na to, jak bardzo mają szczęście.A kiedy naprawdę utalentowani uczniowie zdają sobie z tego sprawę, wtedy dobrowolnie rzucają palenie, ponieważ zdają sobie sprawę, że bez względu na to, o ile są lepsi io ile ciężej pracują, nie zostanie to pokazane na papierze.
#10
+4
Wrzlprmft
2018-07-25 15:31:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tylko częściowa odpowiedź na pytanie, jak zakończyć relację doradca - doradca w sposób zmniejszający reperkusje polityczne: Czy jest jakaś szansa, że ​​student zrezygnuje z doktoratu na własny rachunek, abyś nie musiał być tym jedynym to go odpala? Muszą być w jakiś sposób świadomi, że robią źle i prawdopodobnie nie są szczęśliwi, więc może potrzebować tylko szturchnięcia, aby rozproszyć niektóre zablokowane wzorce myślowe.

Na przykład możesz zapytać go (szczerze), dlaczego jest mimo wszystkich kłopotów nadal trzyma się programu doktoranckiego. (Takie pytanie może również pomóc w odkryciu niektórych podstawowych problemów, takich jak problemy psychiatryczne, rodzinne, opanowanie itp., Które możesz rozwiązać.)

Uwaga:

  • Zakładam przypadek, że student nie ma realnych szans na dokończenie doktoratu.

  • Nie proponuję rozmawiać ani nawet nie zmuszam studenta do rzucenia palenia - po prostu wywołać opcję.

Wrzlprmft, OP napisał w komentarzach, że Program przyjął tego ucznia.Myślę, że powinni sobie z tym poradzić, bo w jego aktach byłoby negatywnie, gdyby uczeń nie skończył.Nie jest to dobry pomysł na kadencję
@SSimon: Jak napisałem w mojej pierwszej notatce, ta odpowiedź obejmuje przypadek, w którym jest jasne, że uczeń nie ukończy z powodzeniem w żaden sposób.
ta odpowiedź jest odroczeniem odpowiedzialności w imieniu osoby zadającej pytanie.czy mu się to podoba, czy nie, jest teraz liderem i nadszedł czas, aby tak postępować.
#11
+3
qsp
2018-07-25 22:45:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Od tego czasu zdałem sobie sprawę, że nie ma on umiejętności, ciekawości i zdolności samokształcenia na stopień doktora

  • Brak umiejętności: to można poprawić z czasem
  • Brak zdolności do samodzielnego uczenia się: można to poprawić w długim czasie.
  • Brak ciekawości: prowadzi to do braku motywacji i determinacji. Rzuć go.

Bez względu na to, jak wolno ktoś jest, może nadal iść do przodu, jeśli ma determinację. Z drugiej strony, bez względu na to, jak szybki jest, nie może iść do przodu bez determinacji. Robienie doktoratu wymaga dużo determinacji.

Masz całkowitą rację, ludzie mogą dojrzewać i uzyskać wgląd kilka lat po kursie lub konferencji.Problem polega na tym, że stopień doktora jest w wielu przypadkach ograniczony czasowo do finansowanego projektu, który trwa niewiele dłużej niż ten sam czas.Jeśli nie będzie można znaleźć innych funduszy, ulegnie awarii i spłonie.
#12
+3
Barker
2018-07-26 00:12:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

TLDR: SKONTAKTUJ SWOJEGO UCZNIA Z PROFESJONALISTĄ DS. ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Sposób, w jaki opisujesz tego ucznia, brzmi tak, jakby istniało uzasadnione prawdopodobieństwo, że zmaga się on z depresją. Pamiętaj, szkoła maturalna nie jest łatwym wyborem. O wiele łatwiej jest po prostu dostać pracę po studiach i opłaca się o wiele lepiej niż w szkole średniej. Gdyby uczeń nie miał pasji do badań, najprawdopodobniej nie zgłosiłby się do szkoły średniej. Zdarzyło się coś, co sprawiło, że ten uczeń poczuł, że jego pasja już nie jest tego warta.

Wielu doktorantów odczuwa poczucie nieadekwatności w szkole średniej. Nauka prowadzenia dobrych badań, nadążania za zajęciami i zajęciami pomocy technicznej, które możesz mieć, oraz przyzwyczajenie się do bardziej dorosłego stylu życia absolwenta jest trudne. Kiedy się jednak rozglądasz, nikt inny nie wygląda na to, że walczy tak bardzo jak ty. Na moim uniwersytecie nazwaliśmy to zespół kaczki Stanforda ze względu na sposób, w jaki kaczki oglądane z powierzchni wydają się spokojnie sunąć, ale pod wodą ich stopy wiosłują jak szalone. Jest to związane z zespołem oszusta, w którym dana osoba czuje, że znalazła się tam, gdzie jest oparta na szczęściu, a ludzie w końcu zdadzą sobie sprawę, że są „oszustami”.

Sytuacja, którą opisałeś brzmi jak główny kandydat do wywołania zespołu kaczki Stanforda. Zmuszenie do zmiany doradców może sprawić, że uczeń poczuje się jak porażka i niechciany. Jestem również pewien, że część Twojej frustracji pojawia się, gdy próbujesz zachęcić swojego ucznia do poprawy wyników. Ważne jest, abyś zbadał stan psychiczny swojego ucznia, ponieważ może być w niebezpieczeństwie. Jestem dobrymi przyjaciółmi z wiceprezesem Graduate Education w Stanford i co kwartał musi on skorzystać z awaryjnego wejścia do akademika i hospitalizować studentów, którzy nie opuszczali swojego pokoju od miesięcy lub próbowali zrobić sobie krzywdę.

Jedną z ironii tego syndromu jest to, że najlepsi uczniowie są bardziej podatni na to, ponieważ są przyzwyczajeni do wyróżniania się jako najlepsi. Kiedy trafiają do środowiska takiego jak szkoła średnia, w której wszyscy są jednymi z najlepszych ludzi, skąd pochodzili, nawet jeśli nadal są powyżej średniej, czują, że radzą sobie gorzej niż powinni. Kiedy zaczną źle się czuć, ich wydajność spada i staje się to brzydkim cyklem.

Teraz twoim zadaniem nie jest naprawianie tego, ale jako ich doradca powinieneś spróbować zachęcić ich do szukania pomocy. Wiele uniwersytetów oferuje poradnictwo psychologiczne, więc nawiązanie kontaktu z tymi placówkami jest dobrym punktem wyjścia. Rozmowa z kimś z wyższych rangą placówek lub kierownikiem wydziału jest inną drogą, ponieważ na wydziale mogą obowiązywać zasady postępowania ze studentami zagrożonymi depresją. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest zignorowanie tego lub odpisanie ucznia, a następnie odkrycie, że doszło do samookaleczenia. Nawet jeśli okaże się, że ten uczeń jest w porządku, a szkoła średnia nie jest dla niego odpowiednia, doradca może pomóc im to zrozumieć i podjąć decyzję o kontynuowaniu.

„Gdyby uczeń nie miał pasji do badań, to najprawdopodobniej w pierwszej kolejności nie aplikowałby na studia” - myślę, że jest to wspaniały pogląd na ludzką naturę i aktualne realia, ale nie jestem pewiennależy to traktować jako aksjomat.(Mówienie jak ktoś, kto nadzorował uczniów i widział uczniów innych) Twoja racjonalizacja wyboru szkoły średniej zamiast pracy również zakłada ukryte założenia dotyczące pochodzenia ucznia, źródeł jego wsparcia finansowego, miejsca studiowania itp.
@YemonChoi Słowa „najprawdopodobniej” nie bez powodu.Nie mówię, że nie ma uczniów, którzy chodzą do szkoły średniej z niewłaściwego powodu.Jednak z mojego doświadczenia (iz doświadczenia mojego przyjaciela wiceprezesa) jest * o wiele * więcej osób, które są określane jako nieodpowiednie do szkoły średniej i mają problemy psychologiczne.Ponadto większość uczniów, których tak naprawdę nie obchodzi, decyduje się na samodzielne odejście, gdy widzą, ile to pracy.Tak czy inaczej, zbadanie możliwości wystąpienia problemów ze zdrowiem psychicznym jest bezpieczną drogą.
Doceniam twój zamiar, ale myślę, że bardzo dużo zakładasz na temat sytuacji ucznia PO i nie bierzesz tak naprawdę pod uwagę szczegółów, które podaje PO.Z pewnością bardzo ważne jest, aby studenci otrzymywali wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego;Nie jestem przekonany, że obszerna odpowiedź na temat tego aspektu tak naprawdę odnosi się do tego, co opisuje PO.W każdym razie nie chcę się kłócić i nie wątpię w twoją szczerość, więc pozwolimy, aby głosowanie za zdecydowało :-)
#13
+1
Konrad Höffner
2018-07-27 16:56:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli dobrze rozumiem, to jest tylko studentem studiów licencjackich i zapisany jako doktorant? Moim zdaniem powinno to być oferowane tylko wybitnie uzdolnionym studentom, a normą powinno być zdobycie Mistrza jako pierwszego, z powodu dokładnie opisanych problemów. Zmieniłbym go na stopień magistra i powiedziałbym, żeby złożył podanie ponownie, kiedy skończy z tym.

W zależności od miejsca / przedmiotu, od licencjatów prosto do doktoratu.(i być może nawet nie zdobywając po drodze Masters) jest standardem;na przykładz matematyki w USA.
To jest poprawne.Dzisiejsze studia licencjackie i magisterskie są o wiele skuteczniejsze niż zaledwie 30 lat temu, że po ukończeniu studiów licencjackich (ogólnie) nie masz ani dojrzałości, ani wiedzy wymaganej do prowadzenia badań naukowych.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...