Pytanie:
Najprostszy sposób na wspólne napisanie manuskryptu?
bobthejoe
2012-04-24 13:20:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podobnie jak w przypadku wielu prac naukowych, jest wielu autorów, którzy nie są fizycznie blisko siebie. Byłem ciekawy najskuteczniejszego i najprostszego sposobu technicznego udostępnienia tekstu. Bardziej skomplikowaną stroną byłby LaTeX, a następnie użycie Subversion do scalenia wszystkich zmian. Następnie są dokumenty Google. Wreszcie istnieje tradycyjny sposób zapisywania zmian w słowie i wysyłania dokumentów pocztą e-mail z komentarzami w obie strony.

Co działa?

Zapomniałeś o jednym tradycyjnym podejściu: „Zwracam token do Sekcji 2; zaktualizowane źródło lateksu jest załączone do tej wiadomości e-mail. Teraz odbieram token dla Sekcji 3 i 4.”
Powinienem dodać, że mój doradca nie jest biegły technicznie. Stąd nacisk na ** najprostsze **
Zobacz tutaj: [Jednoczesna wspólna edycja pliku LaTeX - tex.SE] (http://tex.stackexchange.com/questions/27549/simultaneous-collaborative-editing-of-a-latex-file).
Korzystam z usługi repozytorium SubVersioN, wiele z nich jest dostępnych bezpłatnie online (patrz np. Http://xp-dev.com/).
Musisz wyznaczyć jednego z autorów na odpowiedzialność. W przeciwnym razie wąskim gardłem byłby ten, kto nie jest biegły technicznie.
Jeśli dosłownie masz na myśli _prosty_ sposób (nawet nieco bardziej niż doskonały komentarz JeffE'a), to nie możesz uzyskać prostszego podejścia niż naiwne podejście: przekazuj pojedynczy plik tam iz powrotem pocztą e-mail, przy czym odbiorca będzie miał całkowitą kontrolę do odsyłają go e-mailem. Jest to jedyne podejście, które znam, które nie wymaga żadnej biegłości technicznej ani specjalnego oprogramowania (poza tym, co jest potrzebne do napisania pracy z jednym autorem) i pozwala uniknąć jakichkolwiek komplikacji związanych z wieloma plikami, kopiowaniem i wklejaniem lub kto dokładnie ma pozwolenie Zrobic co. Może to być przesada, ale czasami pomaga.
@AnonymousMathematician - Posiadanie jednej niekompetentnej technicznie edycji i osoby kompetentnej wykonującej połączenie może działać dobrze.
@eykanal: Dobra uwaga, chociaż nadal musisz poczynić pewne ustalenia dotyczące unikania (lub obsługi) sprzecznych zmian w tej samej sekcji.
@JeffE Z niecierpliwością czekam na dzień, w którym ręczne przekazywanie żetonów będzie postrzegane jako zabytkowa relikwia podobna do wytrawiania na kamieniach :)
@Suresh Aawwww.
Cztery odpowiedzi:
#1
+40
Piotr Migdal
2012-04-24 15:48:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli Twój współpracownik nie jest skłonny technicznie, istnieje kilka możliwości:

 • Dokumenty Google
  Jest to bardzo proste, niezawodne i działające w czasie rzeczywistym (nie trzeba się zastanawiać, która wersja jest najnowsza). Stworzyłem za jego pomocą wiele dokumentów (choć tylko 1 artykuł naukowy). Dobrym pomysłem jest użycie różnych kolorów, aby było jasne, kto co napisał. Jedną wadą jest to, że równania mogą nie być tak proste i że będziesz musiał ręcznie kopiować stamtąd rzeczy do LateX.
 • Dodawanie adnotacji do plików PDF za pomocą Adobe Reader lub innego odpowiednika Również prosty i solidny. Jednak ponieważ nie jest to czas rzeczywisty, musisz śledzić, która wersja jest aktualna i nie ma możliwości wprowadzania zmian w tym samym czasie. Tutaj jesteś jedyną osobą odpowiedzialną za zmiany w pliku LaTeX.
 • Dodawanie adnotacji lub zmiana za pomocą OpenOffice, MS Word lub innego pakietu biurowego ...
  Kolejny wariant, który umożliwia współpracownik do wprowadzenia bezpośrednich zmian, kosztem pewnej solidności.

Praktyczna uwaga dotycząca dwóch ostatnich: zawsze śledź wersję, np. draft_20120424_prof.pdf , w którym dodajesz zarówno datę ostatniej edycji (nie final5 !), jak i nazwę ostatniego redaktora. Podczas wymiany wiadomości e-mailem łatwo jest stracić orientację, która wersja jest ostatnią i faktycznie utraconymi zmianami (często o tym nie wiedząc).

Inne możliwości wymagające wiedzy technicznej:

 • writeLaTeX lub coś podobnego ( ShareLaTeX, ScribTeX, LaTeX Lab - the one using GoogleDocs, ...)
  Narzędzia do wspólnej edycji dokumentów (w czasie rzeczywistym) i kompilowania ich w przeglądarce (więc nie trzeba niczego instalować). Chociaż wymagana jest pewna znajomość LaTeX (przynajmniej żeby wiedzieć, jak nie zepsuć pliku).
  ScribTeX (jedyny, którego użyłem) daje kontrolę wersji i możesz zobaczyć, które linie zostały zmienione (jak w systemie kontroli wersji), więc nie trzeba zgadywać, co mogło zostać zmienione.
  EDYCJA: ScribTeX jest zastępowany przez ShareLaTeX.
  writeLaTeX ma podgląd na żywo i może być najbardziej odpowiedni dla początkujących.
 • Git lub inny system kontroli wersji, np. w GitHub
  Jednak może to wymagać umiejętności technicznych wykraczających poza edycję LaTeX. Chociaż nie jest to trudne, nigdy nie robiłem Używam go do pisania artykułów i nigdy nie próbowałbym go używać z kimś o niskim poziomie umiejętności obsługi komputera.

Jeśli chodzi o Dropbox - jest to dobry materiał do udostępniania plików w projekcie, ale NIE do wprowadzania zmian w plikach. Po pierwsze, nigdy nie wiadomo, kiedy nastąpią zmiany. Po drugie, nie wiesz, gdzie zachodzą zmiany.

Jest też artykuł na ten temat: Wskazówki badawcze - wspólne pisanie online.

Zobacz też kilka pytań:

+1 niezły wachlarz możliwości i ostrzeżenie o Dropbox! LaTeX + Git jest nadal moim ulubionym.
Jak wskazuje trzecie sugerowane pytanie, [LaTeX Lab] (http://docs.latexlab.org/) jest dobrym rozwiązaniem. Brakuje mu jednak pewnej funkcjonalności. Ale to pozwoliłoby ci zacząć. Wolę tę opcję.
@adn: Dodano LaTeX Lab, dzięki. Właściwie próbowałem tego wcześniej, ale „historia zmian” nie działała (i nadal nie działa).
#2
+20
eykanal
2012-04-24 17:38:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli pracujesz z dokumentami programu Word, Word 2007 zawiera bardzo funkcję scalania zmian. Ten dokument pomocy online z microsoft.com szczegółowo opisuje, jak to działa, ale tak naprawdę nie oddaje tej funkcji w odpowiedni sposób. Zobacz poniższy zrzut ekranu, aby zobaczyć pomysł:

Document compare in Word 2007

Krótko, możesz kliknąć „porównaj” (na wstążce, trzeci od prawej), i pozwala wybrać dwa dokumenty źródłowe. Stamtąd otwiera bardzo ładny interfejs pokazany powyżej, z dwoma źródłowymi dokumentami po prawej stronie, scalonym dokumentem pośrodku i zmianami po lewej (lub na dole, możesz go ukryć, jeśli nie chcesz ). Używasz go jak każdego innego „śledzenia zmian”; po prostu przejdź, zmień przez zmianę, używając przycisków „poprzedni”, „następny”, „zaakceptuj” i „odrzuć” w sekcji Zmiany na wstążce. Kiedy skończysz, po prostu zapisz połączony dokument i uzyskasz scalony dokument.

Korzystałem z tego wiele razy i jest to bardzo przydatna funkcja. Zdecydowanie najlepszym aspektem jest to, że można go używać z osobami niekompetentnymi technicznie. Po prostu powiedz im: „weź dokument, wprowadź zmiany, ja się tym zajmę”; Używałem tego wiele razy z moim wymagającym technologicznie szefem i to uratowało mi życie. Biorąc pod uwagę twoją sytuację, może to być najlepszy wybór.

Straszny. Pisanie pracy w programie Word.
@DaveClarke - Kiedy życie daje ci cytryny ...
* wzruszenie ramionami * Jeśli musisz go użyć, oto jest. Nigdy nie napisałem pracy naukowej w programie Word i nigdy nie będę, ale dla tych, którzy to robią, proszę bardzo. Nie * polecam * tego; Po prostu informuję o funkcji.
niestety wiele czasopism ekologicznych akceptuje tylko pliki Word. Zacząłem pisać swoje manuskrypty w html tylko po to, żeby słowo je otworzyło - to żenujące dla mojej dziedziny.
#3
+14
user102
2012-04-24 14:11:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zależy to również od ostatecznego formatu dokumentu. Na przykład, piszę wszystkie swoje artykuły w Latex, a współpracując z innymi badaczami, używam BitBucket: tworzę repozytorium Latex i przyznaję prawa dostępu innym autorom. Jednym z dobrych aspektów BitBucket jest to, że mają specjalny plan dla naukowców, w którym możesz bezpłatnie uzyskać nieograniczoną liczbę współpracowników. Aby w jak największym stopniu uniknąć konfliktów, zwykle dekomponujemy główny dokument w jednym pliku dla każdej sekcji i staramy się unikać pracy nad tą samą sekcją w tym samym czasie, ale nawet jeśli tak się stanie, zwykle można łatwo scal różne edycje. Jedną z fajnych funkcji jest możliwość automatycznego otrzymywania powiadomień, gdy jeden autor wprowadzi zmiany. Ponadto, ponieważ każdy może utworzyć konto BitBucket, nie ma problemu z utworzeniem konta dla zewnętrznego współpracownika na serwerze wewnętrznym.

Oczywiście BitBucket to nie jedyna możliwość i można by też użyć Git, a nawet Dropbox, chociaż w tym drugim przypadku nie Naprawdę podoba mi się brak natywnego systemu obsługi wersji.

Z drugiej strony, jeśli nie pracuję bezpośrednio na papierze, ale na przykład nad szkicem propozycji projektu, to używam Dokumentów Google, ponieważ jest to dość proste wykonanie wspólnej edycji.

Używam również Bitbucket (i zauważ, że Twoje repozytorium może być Git lub Mercurial; Bitbucket obsługuje oba). Jednak nie głosowałem na tę odpowiedź, ponieważ nie jest to * najprostszy * sposób. Być może należałoby zadać inne pytanie.
Cóż, wydaje mi się, że „najprostsze” to pojęcie względne :) IMHO, aby pisać dokumenty Latexowe, jest to najprostsze rozwiązanie do pracy zespołowej: nie ma potrzeby zarządzania serwerem, nie ma potrzeby przekazywania ręcznego tokena, służy również jako backup, możliwość lokalnego zatwierdzania, wszystko za pomocą tylko trzech poleceń: "hg pull --update", "hg commit" i "hg push". Teraz, jeśli lateks nie jest wymagany, to nie wiem, co jest najprostsze :)
https://Authorea.com jest blisko tego przepływu - za kulisami jest jeden plik na sekcję, a dostęp do Git jest możliwy (choć nieco trudny w konfiguracji) - ale ukrywa go za interfejsem internetowym, aby współpracownicy mogli z niego korzystać bez żadnego oprogramowania lub doświadczenia w zakresie kontroli wersji. Dodatkowo obsługuje Markdown.
#4
+6
Irwin
2013-04-25 02:36:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robimy przekazywanie tokenów i pewną metodę wymiany plików. Myślę, że ta metoda została omówiona w komentarzach, ale pozwól mi rozwinąć ją tutaj. Jako przykładu użyję Worda, ponieważ są szanse, że jeśli wykonujesz ręczne przekazywanie tokenów, dzieje się tak dlatego, że nie byłeś w stanie przekonać nikogo w swoim zespole do przejścia na LaTeX i ludzi, którzy nie chcą przejść na LaTeX to prawdopodobnie typ osób, które nie chcą zajmować się kontrolą wersji.

„Folder współdzielony” to mechanizm, którego używasz do udostępniania plików. Może to być folder Dropbox, poczta e-mail, WebDAV, katalog zdalny na serwerze z dostępem SSH itp.

 1. Blokowanie : osoba, która zaczyna od plik zmienia jego nazwę, tak aby jego nazwa znajdowała się na końcu. Wysyłają do grupy e-mail z informacją: „Blokuję sekcję 1”. Wymień blokady w wiadomości e-mail.

 2. Odblokowywanie : jest to proces wieloetapowy.

a. Jeśli nikt inny nie odblokował sekcji przed Twoim odblokowaniem, możesz zmienić nazwę pliku na bieżącą datę i godzinę, a następnie umieścić go w udostępnionym folderze.

b. Jeśli inny współpracownik odblokował sekcję przed odblokowaniem, musisz usunąć najnowszą wersję z folderu udostępnionego, skopiować sekcję, nad którą pracowałeś, i wkleić ją do najnowszej właśnie pobranej wersji. Zmień nazwę właśnie edytowanego pliku na bieżącą datę i godzinę, a następnie umieść go w udostępnionym folderze.

Powód, dla którego robisz to w ten sposób, a nie w inny sposób (kopiowanie i wklejanie sekcji innych osób do twojego dokumentu ) wynika z tego, że oznacza to, że musisz śledzić to, co zrobili inni, podczas gdy w ten sposób musisz tylko śledzić to, co zrobiłeś.

W zasadzie to wszystko. Największym problemem jest sytuacja, gdy ktoś nie zwraca uwagi i nie łączy się prawidłowo lub gdy dwie osoby próbują coś zablokować w tym samym czasie (ponieważ poczta e-mail ma opóźnienie), ale zwykle będziesz musiał mieć kogoś, kto zna ten proces, uważaj na to.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...