Pytanie:
Jakie są zalety i wady ukończenia studiów magisterskich przed złożeniem wniosku o przyjęcie na studia doktoranckie?
Morgad
2012-02-28 09:05:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozważałem złożenie podania o przyjęcie na studia magisterskie w takiej czy innej formie z matematyki. Podczas moich studiów licencjackich radziłem sobie przyzwoicie na zajęciach licencjackich (głównie As, niektóre As, B), ale nie wybitnie, i dopiero gdy zacząłem brać udział w kursach magisterskich jako starszy, zacząłem zapinać się i stawać się solidnym. wyższy. W tamtym czasie nie miałem też żadnego doświadczenia badawczego.

Ostatecznie chcę ubiegać się o studia doktoranckie z matematyki czystej. Ponieważ kliknąłem dopiero później na studiach licencjackich, więc rozważałem aplikowanie na dwuletnie studia magisterskie z matematyki, a następnie na podstawie moich wyników zdecydowałem, czy jestem zdolny do pracy nad doktoratem.

Moje pytanie brzmi: jakie są zalety i wady ukończenia studiów magisterskich przed złożeniem podania na oddzielny program doktorancki?

Wiem, że studia magisterskie to czasami uważane za stopnie końcowe. Czy dobre wyniki na zajęciach magisterskich byłyby korzystne w przypadku ubiegania się o przyjęcie na studia doktoranckie później, a nie bezpośrednio po studiach? Czy dobre wyniki jako student studiów magisterskich sprawiają, że jest on bardziej atrakcyjnym kandydatem, czy też programy są mniej zainteresowane kandydatami, którzy mają już tytuł magistra? Czy rozsądniej jest ubiegać się o doktorat bezpośrednio? Przepraszam, jeśli to pytanie jest uważane za zbyt delikatne. Dziękuję.

Witamy w Academia.SE i nie musisz się tak wahać - te pytania dotyczą właśnie tematu tego forum!
Siedem odpowiedzi:
#1
+31
JeffE
2012-02-28 18:13:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mogę mówić tylko w imieniu mojego działu (informatyki). Studenci, którzy aplikują na nasz program doktorancki ze stopniem magistra, mają wyższy standard niż kandydaci, którzy ubiegają się o tytuł licencjata. To, czego szukamy u doktorantów, to mocne dowody potencjału badawczego . Większość studentów nie ma możliwości podjęcia prawdziwego projektu badawczego, ale studenci MS mają taką możliwość, z definicji . Dużo jest dużo kandydatom na stwardnienie rozsiane, którzy nie mają wyników do opublikowania, bycie przyjętymi niż studentom w tej samej sytuacji, przy czym wszystko inne jest równe. Oceny są znacznie mniej ważne (chyba, że ​​są do niczego, a twoje nie).

Z drugiej strony fakt, że twoje i tak przyzwoite oceny poprawiły się, gdy zacząłeś brać udział w zajęciach magisterskich, jest ogromny wskaż na twoją korzyść. Upewnij się, że otrzymujesz listy polecające od swoich instruktorów na tych kursach i korzystaj z nich w poszukiwaniu możliwości badawczych. Polecam aplikować na zarówno studia magisterskie i doktoranckie; niektóre wydziały pozwolą ci nawet ubiegać się o jedno i drugie jednocześnie.

Podobny efekt obserwuje się w ocenach podań o stypendia dla absolwentów NSF. NSF dzieli pulę kandydatów na trzy stosy w oparciu o liczbę lat studiów magisterskich: nadal licencjat, mniej niż 12 miesięcy i więcej niż 12 miesięcy. Oczekiwania są wyższe dla kandydatów w późniejszych stosach. W szczególności publikacje są de facto wymogiem dla studentów trwających dłużej niż jeden rok, nawet jeśli ich jeden rok studiów podyplomowych był w ramach innych niż badania naukowe programu magisterskiego .

czy publikacje muszą dotyczyć tej samej dziedziny? Na przykład, całkowicie hipotetyczny student TCS z publikacjami, powiedzmy, z biologii matematycznej. Czy są przydatne?
@ArtemKaznatcheev - uważam, że publikacje z dowolnej dziedziny są bardziej przydatne niż brak publikacji w ogóle; Trwanie przy jakimkolwiek projekcie wystarczająco długo, aby go wysłać, to dobry znak. Jednak publikacje z odległych dziedzin mogą być mniej przydatne niż publikacje z bliskich dziedzin. (Mówiąc osobiście: nie wiem, co „oznacza” publikacja w biologii matematycznej).
#2
+20
eykanal
2012-02-28 09:28:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiele programów doktoranckich wymaga ukończenia studiów magisterskich na drodze do doktoratu, więc w wielu przypadkach sprawa jest dyskusyjna. Biorąc to pod uwagę,

Zalety:

 • Przed przystąpieniem do procesu doktoranckiego będziesz mieć szansę sprawdzić, czy badania naukowe są czymś, co lubisz .
 • Zaliczysz większość zajęć, więc kiedy dojdziesz do pracy doktorskiej, będziesz mógł szybciej skupić się na badaniach.

Wady:

 • W zależności od mistrzów możesz wydawać pieniądze na swój dyplom. Wiele programów doktoranckich sfinansuje Twoją drogę (w zamian za prowadzenie niesamowitych badań).
 • Będziesz musiał napisać pracę magisterską, która może być kompleksowa i możesz uznać ją za stratę zrobić to dwukrotnie (jeden dla magisterskich, jeden dla doktora).
_Nie_ wydawaj pieniędzy na tytuł magistra. Przynajmniej w naukach ścisłych i inżynierii, jeśli nie chcą za ciebie płacić, tak naprawdę nie chcą cię.
Nie chcę być grabarzem w tym starym pytaniu, ale myślę, że trzeba tutaj dodać, że komentarz JeffE z pewnością nie jest prawdziwy w Europie Środkowej - tutaj płatne studia magisterskie są prawie niespotykane.
#3
+9
TCSGrad
2012-02-28 10:54:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz tego, o czym wspomniał eykanal, możesz rozważyć następujące kwestie:

Zalety

 • Jeśli masz słaby Stopnie UG z niewielkim doświadczeniem badawczym / bez doświadczenia (w zakresie publikacji / prac semestralnych / staży), kilka najlepszych programów doktoranckich byłoby nawet chętnych do przyjrzenia się twojej aplikacji, bez względu na twoje wyniki w GRE. Zakładam, że Twoje listy polecające (LOR) z wydziału również byłyby w najlepszym razie średnie, co naprawdę zmniejszyłoby twoje szanse na przyjęcie. Tak więc stopień magistra pomógłby ci to naprawić - możesz agresywnie rozpocząć projekty oparte na badaniach z wydziałem i pracować nad publikowaną pracą dyplomową. To dałoby zarówno coś dodanego do twojego profilu (publikacji), jak i możesz uzyskać znacznie lepsze wyniki LOR z wydziału magisterskiego - coś, co może wprowadzić cię do tej najlepszej szkoły, w której pracuje twój wymarzony doradca!

 • Możesz przenieść (część) punktów z kursu magisterskiego na swój program doktorancki, abyś mógł rozpocząć pracę nad swoją pracą dyplomową znacznie wcześnie, a nawet skończyć szybciej! Jednak naprawdę różni się to w zależności od działu, więc upewnij się, że zapytałeś o to przed złożeniem wniosku!

 • Jeśli naprawdę jesteś pewien, czego dziedzina, w której chcesz prowadzić badania, możesz znaleźć najlepszych ludzi w swojej dziedzinie (z którymi chciałbyś uzyskać poradę podczas doktoratu) - i zacząć z nimi korespondować podczas studiów magisterskich, zadając pytania / prowadząc dyskusje na temat ich najnowszych prac i używając ich w swojej pracy magisterskiej (zakładając, że będziesz pracował w tej samej dziedzinie). W ten sposób, kiedy w końcu złożysz wniosek, wyróżnisz się w ich umyśle na tle innych kandydatów, jako osoba szczerze zainteresowana ich badaniami. Pamiętaj, nie proszę o udawanie niczego! Mów szczerze o swojej pasji do pracy w tych samych obszarach badawczych, a oni mogą być po prostu przekonani, że będą za Ciebie walczyć podczas przeglądu aplikacji!

Wada

 • Z drugiej strony, jeśli nie radzisz sobie dobrze na studiach magisterskich, większość komisji rekrutacyjnych (ad-coms) uzna to za czerwoną flagę - ponieważ wzmocniłoby to niezbyt imponujące wrażenie, jakie stworzyli twoi studenci, i stąd mogą uznać, że w ogóle nie nadajesz się do doktoratu. Może się tak zdarzyć nawet w przypadku reklam, które byłyby skłonne dać ci korzyść z wątpliwości, gdy były prezentowane tylko z twoimi rekordami licencjackimi - więc postępuj ostrożnie, jeśli zdarzy ci się wyruszyć na Masters, ponieważ tam jesteś podda się jeszcze dokładniejszej analizie!
Dzięki za spostrzeżenia shan23. Oszustwo, o którym wspomniałeś, to także osobista czerwona flaga dla mnie. Wydaje mi się, że jeśli nie mogę dobrze radzić sobie na studiach magisterskich, to jest lepsze niż aplikowanie, a potem wymywanie z programu doktoranckiego.
Con może być zawodowcem w przebraniu. Jeśli nie radzisz sobie dobrze na studiach magisterskich, zwłaszcza w badaniach magisterskich, może to oznaczać, że nie nadajesz się do badań. Lepiej dowiedzieć się tego o sobie wcześniej niż później.
@JeffE, a co z tą kwalifikacją: „może to zasadnie wskazywać, że nie nadajesz się do badań akademickich”. Academia to wyjątkowa bestia.
Słuszna uwaga, @Amy. (Ale twoja definicja „środowiska akademickiego” musi obejmować moich kolegów z tytułem doktora w przemyśle, którzy publikują w tych samych miejscach, co naukowcy).
@JeffE Oczywiście, ale istnieje wiele możliwości przeprowadzenia satysfakcjonujących badań, które nie wymagają doktoratu. Widzę, że wielu ludzi ze środowiska akademickiego o tym zapomina, więc chciałem tylko dodać swój głos!
@Amy Przepraszam, jeśli jest trochę za późno. „ale istnieje wiele możliwości prowadzenia badań naukowych, które nie wymagają doktoratu” Czy możesz mi powiedzieć, gdzie to się dzieje? O ile wiem, firmy zajmują się raczej badaniami i rozwojem.
#4
+5
davidlowryduda
2012-02-29 10:05:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem więc doktorantem pierwszego roku matematyki. Nie zdobyłem tytułów magisterskich przed wstąpieniem na uniwersytet, ale nie sądzę, aby miało to dużą rolę ani za, ani przeciwko mnie. Właściwie nie aplikowałem na żadne studia magisterskie i miałem dwa główne powody:

 • Głównym powodem dla mnie były pieniądze. Żaden z programów, którymi byłem zainteresowany, nie finansował studiów magisterskich z matematyki. Jestem pewien, że są takie programy, ale szkoła jest droga. I jestem biedny. Tak jest.

 • drugorzędnym powodem była inspiracja. Mam zamiar przeprowadzić oryginalne badania, prawda? To jest cel. I jestem niecierpliwy i jestem na to gotowy (przynajmniej duchem). Tak się składa, że ​​pierwszy rok spędzamy tutaj, wykonując dużo pracy, quali itp. Jest to drugi rok, w którym wszystko wraca do normy, a ja już się nad tym staram. (Jednak gdybym wiedział już wszystko, zdałbym już swoje kwalifikacje, więc to nie jest niesprawiedliwe traktowanie ani nic takiego).

Gdybym dał ci moją osobistą rekomendację, wiedząc, że w końcu chciałbyś zrobić doktorat z matematyki, to powiedziałbym, że jeśli masz wątpliwości, zastosuj się do obu. Co najgorszego może się wydarzyć? Jeśli jesteś wystarczająco silnym kandydatem, aby przejść od razu do doktoratu, to świetnie. Dlaczego nie, prawda? A jeśli nie, to mała praca dyplomowa nie zaszkodzi twojej aplikacji.

Chciałbym również wspomnieć, że przynajmniej w moim programie nie ma przenoszenia punktów. Wchodzisz, zdajesz egzaminy kwalifikacyjne i piszesz rozprawę. Przeniesienie kredytów nastąpiłoby w postaci tego, że wiesz już wystarczająco dużo, aby natychmiast zaliczyć quale (na przykład nie znałem ich wszystkich - niektórzy wiedzieli więcej, a inni mniej). Najprawdopodobniej spaliłbyś co najmniej semestr, a raczej rok, tak jak my wszyscy. Więc mistrz prawdopodobnie przedłużyłby twoje studia (przynajmniej na moim uniwersytecie).

Z drugiej strony może się zdarzyć, że nie masz pojęcia, w jakim obszarze matematyki lub w której konkretnie chcesz pracować. Być może byłby to duży problem. Wiedziałem, że chcę zajmować się teorią liczb i interesowała mnie praca niektórych teoretyków liczb z Brown. Ale kombinatorysta, teoretyk wykresu lub wielu innych ludzi byłoby tutaj beznadziejnie samotnych (tutaj mało jest miłości do kombinatoryki). Podejrzewam, że tego rodzaju problem może dotyczyć wielu szkół. Ale jeśli wiesz, co chcesz zrobić, to nie ma problemu.

Na koniec chciałem zauważyć, że dobrze jest przetestować wody, tj. Sprawdzić, czy nadajesz się na doktorat z matematyki , na studiach doktoranckich z matematyki. Znałem ludzi, którzy zdobyli tytuł magistra na rok lub dwa lata, zdecydowali, że to wystarczy i opuścili program. Podejrzewam, że nie jest to rzadkie (chociaż byłoby to rzadkością tam, gdzie jestem), a ty byś za to zarabiał.

Dzięki mixedmath! Interesuję się sprawami algebraicznymi (algebraiczna teoria liczb, algebra przemienna, geometria algebraiczna), ale większość moich doświadczeń z tymi przedmiotami pochodziła z kursów podyplomowych, które ukończyłem. Czuję, że tak naprawdę nie wiem, co pociągają za sobą prawdziwe badania w tych dziedzinach. Kiedy aplikowałeś na studia magisterskie, jak dobrze znałeś już dziedzinę badań nad teorią liczb? Jestem ciekawy, ponieważ w przypadku pisania deklaracji celu nie jestem pewien, na ile należy już być kompetentnym.
#5
+4
Fomite
2012-02-28 23:23:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To wynika tylko z mojego doświadczenia w dziedzinie zdrowia publicznego i epidemiologii, więc jest nieco bardziej ogólne, ale mam nadzieję, że okaże się pomocne. Niektóre z nich zostały już wspomniane na innych plakatach.

Zalety:

 • Masz potencjał do ustalenia swoich „kotłów badawczych” lub podbijaj swoje oceny. Jeśli uważasz, że nie masz silnego wniosku pochodzącego bezpośrednio z licencjatu, to prawdopodobnie jest to plus.
 • Jeśli przenosisz programy między MS a doktoratem, zobaczysz dwie szkoły. Jest to dobre dla obu perspektyw badawczych (a nie tylko wystawiania się na „sposób robienia rzeczy na Uniwersytecie X”) i oznacza dodatkowy zestaw kontaktów, chociaż trzeba przyznać, że Twoja sieć kontaktów z uniwersytetu Masters prawdopodobnie będzie nieco słabsza.
 • Zrozumiesz swój potencjalny temat badawczy. Co oznacza, że ​​jeśli ci się to nie podoba, możesz się przełączyć. Zdobycie tytułu magistra i doktora w dwóch różnych, ale powiązanych tematach (np. Czysta matematyka i matematyka stosowana / badania operacyjne / CS itp.) Jest dość zwyczajne. Przełączanie programów doktoranckich w trakcie realizacji jest znacznie mniej przyjemnym doświadczeniem.
 • W przeciwieństwie do niektórych odpowiedzi tutaj, w mojej dziedzinie przynajmniej twierdzę, że kandydaci na studia licencjackie są oceniani bardziej surowo niż ich stwardnienie rozsiane koledzy. Kilka głównych programów po prostu nie akceptuje ludzi bezpośrednio ze studiów licencjackich na studia doktoranckie, a kilka innych twierdzi, że tak, ale w praktyce bez kogoś, kto będzie cię pociągał lub działanie Boże, nie zamierzają robić więc.

Wady

 • Prawdopodobnie wydłuży to czas. Jeśli przychodzisz prosto z licencjatu, łączona ścieżka magisterska / doktorancka na uniwersytecie (w której zasadniczo uzyskujesz MS w ramach zajęć doktoranckich + rozprawa) jest prawdopodobnie najkrótszą drogą do doktoratu. Chociaż będziesz mógł przenieść część swoich punktów uzyskanych ze swoich studiów magisterskich na program doktorancki, niektóre prawie na pewno nie zostaną przeniesione, a uniwersytet może mieć podstawowy zestaw kursów, które będą chcieli, abyś ponownie przejął. Na przykład w moim programie powiedziałbym, że ukończenie studiów magisterskich trwa około roku od czasu studiów doktoranckich. Ale większość studiów magisterskich trwa 2 lata ...
 • Musisz znowu się przeprowadzić. Z drugiej strony zobaczenia dwóch miejsc wartych uwagi jest to, że będziesz przeskakiwać przez kraj nie raz na dwa.
 • Potencjalnie istnieją pewne problemy kulturowe. Niektóre miejsca postrzegają studentów studiów magisterskich (niekoniecznie błędnie) jako przemijających, więc trudno jest zwrócić uwagę profesora jako kogoś, na kogo warto poświęcić mnóstwo czasu, w porównaniu z doktorantem, który będzie w pobliżu przez 5, 6 lub więcej lat. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku profesorów spoza twojego promotora i może profesora, który prowadził zajęcia, na których radziłeś sobie szczególnie dobrze.
 • Pieniądze. W przeciwieństwie do twierdzenia @ JeffE (co jest absolutnie prawdziwe w przypadku programów doktoranckich) moja dziedzina niekoniecznie finansuje studia magisterskie, które nie są częścią połączonej ścieżki MS / PhD. Trudno jest skłonić wykładowców do wykorzystywania ich ograniczonych stanowisk RA na studentach studiów magisterskich zamiast na doktorantach, a ponieważ w tej dziedzinie jest tak naprawdę bardzo mała liczba programów licencjackich, jest kilka staży TA dostępnych dla osób, które nie zdały przynajmniej części zajęć. Ponieważ MPH jest również intensywnie używany w mojej dziedzinie jako terminal / stopień dla praktyków, jest traktowany trochę jak profesjonalna szkoła - płacisz za swój dyplom.
#6
+1
0x0
2012-02-29 01:55:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mogę mówić w imieniu matematyki, ale w informatyce znaczenie zdobycia tytułu maturalnego jest wielorakie, z wielu wymienionych powyżej, ale moim zdaniem jest również bardzo ważne. Czasami w trakcie studiów doktoranckich możesz mieć ochotę na kilkuletnią przerwę i rozważenie podjęcia pracy w celu relaksu lub zdobycia doświadczenia w branży. Posiadanie tytułu magistra pomoże ci wtedy znaleźć lepszą pracę niż na studiach licencjackich lub niech Bóg nie pozwoli ci rzucić doktoratu, będziesz mieć tytuł magistra w dłoni.

#7
+1
Kieran
2012-03-04 19:35:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W niektórych dziedzinach (jest to zgodne z moim własnym doświadczeniem w przypadku niektórych nauk humanistycznych i społecznych) istnieją wydziały, których końcowe programy magisterskie są uznawane za „źródła” dla bardziej konkurencyjnych programów doktoranckich. Zatem kandydaci, którzy przez nie przechodzą, niekoniecznie są w niekorzystnej sytuacji - być może na odwrót, zwłaszcza jeśli brakuje im ocen licencjackich lub szkoleń. Będziesz musiał jednak dowiedzieć się, co jest prawdą w dziedzinie, w której pracujesz, i oczywiście które programy magisterskie, jeśli w ogóle, mają tę reputację.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...