Pytanie:
Czy poza praktycznością jest sens ustalania terminów przydziałów i kar za opóźnienia?
Victor S
2020-07-28 04:48:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tradycyjnie zadania przekazane na papierze muszą być oddane w tym samym czasie ze względu na ograniczenia czasowe instruktora, aby zapobiec plagiatowi, aby utrzymać tempo, ponieważ większość nauczania odbywa się poprzez fizyczne wykłady i jeśli ktoś jest za nim, przegapi na zewnątrz itp.

Ponieważ ogromna część ocen jest obecnie zautomatyzowana dzięki dostępowi online do materiałów, nie wspominając o praktycznie całym nauczaniu online, w większości przypadków sprawić, że konieczne terminy przydziałów nie mają już zastosowania. W końcu jeśli ktoś wykazuje te same cele uczenia się, co następna osoba, jaka jest różnica, jeśli zrobi to kilka tygodni później? To nie jest tak, że instruktor musi poświęcić dodatkowy czas na specjalne traktowanie ucznia, robiąc to wolniej w celu oceny, a nawet wykładów, i tak wszystko jest asynchroniczne.

Więc jaki jest sens utrzymywania praktyki? Niektóre typowe argumenty, które widzę, to „terminy są częścią życia, studenci muszą sobie z nimi radzić” lub „projekt kursu wymaga tego”, które nie są tak naprawdę argumentami, jeśli się nad tym zastanowić. Innym częstym problemem jest uniemożliwienie uczniom zbytniej współpracy, co również zawodzi, ponieważ ograniczenia czasowe już nie mają zastosowania, biorąc pod uwagę zasoby, technologię i wszystko inne - obecnie ludzie mogą spontanicznie plagiatować całe rozmowy kwalifikacyjne.

Jedyny duży Argumentem, który trzyma każdą wodę, którą widziałem, jest kwestia nagłego kończenia semestru przez studentów z ogromną ilością spiętrzonej pracy i wszystkimi problemami z wkuwaniem, zdrowiem i stresem, więc naprawdę z korzyścią dla nich narzucenie ciężkiego terminy, aby tego uniknąć. Pomijając to, paternalizm wydaje mi się bardziej konsekwencją utrzymującej się filozofii pracy polegającej na dotrzymywaniu mniejszych terminów z tym, co można połączyć, zamiast spełniania celów nauczania w jak największym stopniu w ciągu danego semestru. To z kolei powoduje częste zwlekanie, na które oferuje się to jako rozwiązanie.

Czego jeszcze mi brakuje, co sprawia, że ​​ustawienie tradycyjnych terminów i kar nawet dla klas całkowicie asynchronicznych jest korzystne?

O czym mówisz zautomatyzowane ocenianie online?Widziałem to w quizach, ale nie w sprawach, które są dużą częścią oceny ...
Pochodzę ze środowiska CS, więc spora część dużej pracy, którą musiałem wykonać lub widziałem, została oceniona automatycznie lub łatwo.Z łatwością dostrzegam podobne zasady dotyczące klas niższych szkół wyższych lub przedmiotów ścisłych i matematycznych w liceum
Jest tu wiele fałszywych przesłanek i przeczytałem tylko połowę pytania.(1) „ogromna część ocen jest obecnie zautomatyzowana” - sceptyczny, potrzebny cytat.(2) „To nie jest tak, że instruktor musi oszczędzać dodatkowy czas na specjalne zabiegi” - fałsz, jest narzut związany z przygotowaniem do oceny w taki sposób, że ocenianie partii robi dużą różnicę.Uczę CS.Zobacz też: „Przełączanie kontekstów może pochłonąć do 80% twojego produktywnego czasu”, według CS / psychologa Geralda Weinberga https://blog.rescuetime.com/context-switching/
@DanielR.Collins (1) mógł być bardziej anegdotyczny, chociaż chciałbym znaleźć jakiekolwiek dane empiryczne na temat technik instruktażowych i oceniania stosowanych w nauczaniu CS lub online, aby móc wypowiedzieć się na temat czegoś bardziej konkretnego.(2) oczywiście, dla mniejszej klasy wszystko, co zjada nad głową, jest bardziej czasochłonne niż robienie wszystkiego jeden na jednego.Nie oznacza, że jestem na tyle blisko, że jestem na tyle zły, że mogę odrzucić z `` fałszem '', zwłaszcza gdy sytuacja odwraca się w przypadku większych klas, co powinno mieć dla ciebie doskonały sens
Pomaga uczyć „terminowości”, wielu uczniów jest tak „w ostatniej chwili” ...
Całkowicie pozbądź się tych zadań.Zamiast tego daj każdemu uczniowi duże zadanie na koniec kursu, które wymaga dużo pracy i sprawdzi umiejętności ucznia znacznie lepiej niż egzamin.Będzie to również wymagało od studenta opanowania tematu znacznie lepiej niż jest to konieczne do zdania tradycyjnego egzaminu.
@SolarMike,, jeśli ktoś uczy się terminowości wyłącznie od naukowców, jest skazany na zagładę :)
Być może istnieje kompromis: na przykład terminy otrzymania pełnego zaliczenia, ale swoboda w późnej pracy, więc studenci nadal mają szansę nadrobić zaległości
Nie przeszedłem autogradacji od pierwszego roku, więc twoje założenie może nie jest tak rozpowszechnione, jak to przedstawiasz.
Może to być istotne: https://academia.stackexchange.com/questions/30488/grading-scheme-which-helps-figuring-out-what-is-a-right-wrong-answer-without-gen/119370#119370
@CountIblis To dobry schemat, jeśli nazywa się „pracą dyplomową” i trafia do w pełni wykształconego młodego naukowca.Wcześniej (włączając w to głupią modę "pracy licencjackiej") jest to po prostu ćwiczenie daremności.Nie nauczysz się pisać dobrych referatów ani wygłaszać dobrych przemówień, pisząc lub wygłaszając wiele złych.
@VictorS „Terminy są częścią życia, studenci muszą sobie z tym poradzić” Myślę, że to lepszy argument, niż przyznasz mu kredyt.Czas potrzebny na zrobienie czegoś ma wpływ na to, czy naprawdę wykazałeś, że nauczyłeś się materiału.Jeśli napisanie programu, który według instruktora zajmie Ci dwa tygodnie, zajmuje Ci dwa miesiące, oznacza to, że nie osiągnąłeś jeszcze oczekiwanego poziomu biegłości.
Dwanaście odpowiedzi:
#1
+96
GoodDeeds
2020-07-28 05:22:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proponowany przez Ciebie system ogranicza się do przypadku, gdy wszystkie zadania mają swój ostateczny termin na koniec kursu. Kursy z takim systemem istnieją, ale nie zdaję sobie sprawy, jak często się to zdarza.

Jednym z powodów, dla których mogę wymyślić, dlaczego wczesne terminy mogą pomóc, jest możliwość wyrażenia opinii. Przekazywanie informacji zwrotnej na temat każdego zadania przed następnym pozwala uczniom wcześnie wychwycić nieporozumienia i błędy w podejściu do rozwiązywania problemów, co z kolei może pomóc im lepiej radzić sobie w kolejnych zadaniach. Chociaż ten powód nadal nie wymaga, aby istniały wczesne „twarde” terminy (np. Uczniowie mogliby otrzymywać informacje zwrotne za każdym razem, gdy przesyłają), nadal uważam, że jest to argument na ich korzyść, ponieważ pomaga w lepszym osiągnięciu celów nauczania.

Informacje zwrotne działają w obu kierunkach.Oceny z twardymi terminami w połowie kursu pozwalają nauczycielowi zidentyfikować powszechne nieporozumienia / trudności, gdy jest jeszcze czas na ich rozwiązanie.Bez sztywnych terminów nieuchronnie będą to najsilniejsi uczniowie, którzy jako pierwsi zwrócą się do pracy, dając mylące wrażenie postępu.
@avid to świetna uwaga
#2
+52
mjt
2020-07-28 15:44:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

1: Nie możesz udzielać wzorcowych odpowiedzi ani szczegółowych poprawek przed upływem terminu.

W końcu byłoby całkiem niesprawiedliwe, gdyby Uczeń A przesłał czas bez oglądania wzorcowych odpowiedzi, a Student B przesłał późno i miał wzorcowe odpowiedzi (lub pracę przyjaciela z poprawkami akademika) do skopiowania.

A jeśli opóźnisz wystawianie poprawek lub ocen do końca skąd pochodzi informacja zwrotna, dzięki której uczniowie mogą poprawić swoje oceny?

2: Zapewnianie motywacji - czyli minusów zwlekania - jest kluczową częścią produktu uniwersytetu

Jest we mnie facet, który chce leżeć w łóżku i palić trawkę przez cały dzień, oglądać kreskówki i stare filmy. Mógłbym to łatwo zrobić. Całe moje życie to seria fortel, których należy unikać i przechytrzyć tego gościa. - Anthony Bourdain

Wszyscy wiedzą, że w teorii można by zdobyć wyższe wykształcenie, po prostu sprawdzając podręczniki z biblioteki publicznej, czytając je od deski do deski i wykonując wszystkie ćwiczenia. Lub po jednym z lepszych kursów online z ogromnego bogactwa dostępnego obecnie.

Ale wszyscy także wiedzą, że niewielu ludzi robi to z sukcesem; że uczniowie MOOC często zalegają z oglądaniem filmów; że mnóstwo ludzi ma książki, które chcą przeczytać i takie, do których nie mieli dostępu; i że bardzo często uczniowie wykonują zadania w ostatniej chwili i wkuwają naukę tuż przed egzaminami.

I nawet jeśli 20% Twoich uczniów jest najbardziej pilnych przyjeżdżających z najwyższą motywacją i zarządzaniem czasem umiejętności, nie wszystkie z nich będą. Fakt, że obecność na wykładach jest opcjonalna, już jest dużym krokiem naprzód w samokontroli w szkole średniej.

Terminy ograniczają wybór ucznia z „ucz się teraz, ucz się później lub poniosą porażkę kosztem dziesiątek tysięcy dolarów ”, usuwając możliwość studiowania później - i pomagając im przezwyciężyć pokusę zwlekania.

3: Fakt, że ludzie, którzy są na kursie, którzy nie zdają egzaminu, wiedzą, że wcześnie to dobra rzecz.

Czasami uczeń odkrywa, że ​​nie jest w stanie tego zrobić po dokonaniu wyboru zajęć. Jeśli odkryją to wcześnie, mogą zwiększyć swój wysiłek, znaleźć więcej wsparcia, przejść na łatwiejszą specjalizację lub zrezygnować, aby uzyskać częściowy zwrot pieniędzy.

Ale kiedy jesteś w takiej sytuacji nawet myślenie o tym jest stresujące - podobnie jak ktoś zadłużony zacznie się bać otwierania poczty. O wiele łatwiej jest sobie powiedzieć, że obejrzysz ten wykład wideo na nowo i wykonasz te zadania później, odkładając trudne realizacje. Ale w dłuższej perspektywie opóźnianie może zmienić problem możliwy do rozwiązania w problem nierozwiązywalny.

Twoje „skąd” tutaj jest mylące ... słownik podaje „z jakiego miejsca lub źródła”, ale zakładam, że źródłem nadal jest „naukowiec” - to bardziej kwestia * kiedy *, nie?A może sugerujesz, że bez wprowadzonych w odpowiednim czasie korekt, wniosek nie zawiera żadnych innych przepisów dotyczących informacji zwrotnej?
@D.BenKnoble To po prostu oznacza „skąd” tutaj… Skąd będzie pochodzić informacja zwrotna, jeśli nie ma możliwości jej udzielić?To pytanie retoryczne, ponieważ odpowiedź jest widocznie „nigdzie”.
+1, chociaż nie zgadzam się całkowicie z twoim pierwszym punktem.Istnieją sposoby oceniania, za pomocą których możesz omawiać różne rzeczy (lub przekazywać odpowiedzi), zanim wszyscy ukończą zadanie.Ale wyjaśnienie tego wymagałoby długiej dyskusji.
Powiedziałbym, że numer 1 należy do obszaru praktycznego - jeśli zadania wymagają szczegółowej informacji zwrotnej z rozwiązaniami, oczywiste jest, że zgłoszenia nie mogą być później akceptowane.Jeśli chodzi o # 2 i # 3, osobiście uważam za zbyt paternalistyczne narzucanie sztucznych motywatorów lub takich stylów tempa - powinno to być kwestią zainteresowania tematem, a to, co działa najlepiej, może się bardzo różnić między ludźmi.Ale to kwestia * stylu pedagogicznego * i myślę, że mimo wszystko świetnie się orientujesz
#3
+25
Houska
2020-07-28 14:49:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W prehistorii (tj. 25 lat temu) eksperymentowałem z elastycznymi terminami, przesuniętymi w czasie lub brakiem terminów na artykuły i zestawy problemów na kursach matematycznych w kilku instytucjach. (Tak, kazałem uczniom pisać prace na kursie matematyki). To był mieszany sukces.

Istnieje uzasadnienie dla pracy na czas i sztywnych terminów, niektóre silniejsze, a niektóre słabsze, zarówno ze względu na wygodę instruktora, jak i ucznia punkt widzenia indywidualnych efektów uczenia się. Inne odpowiedzi to obejmują.

Dodam, że rywalizujesz o uwagę uczniów w porównaniu z innymi kursami. I dla wielu każdy termin akademicki jest stresujący i (jak każdy z nas) postrzegana pilność łatwo staje się domyślną heurystyką priorytetyzacji. Jeśli Twoja polityka dotycząca terminów jest znacznie łagodniejsza niż w przypadku innych kursów, Twoja praca zostanie odroczona. Tak, jest to paternalistyczne i nie wszyscy studenci potrzebują presji terminów, ale jest to niebezpieczne, jeśli twój kurs może stać się zastawką ciśnienia w ich życiu akademickim.

W rzeczywistości istnieje spektrum paternalizmu, od wymagania i wzięcia udziału na każdej lekcji i wymagając udokumentowanych wymówek z jednej skrajności, az drugiej leseferyzmu: „Nie obchodzi mnie, czy kiedykolwiek się pojawiłeś; napisz egzamin końcowy / prześlij jeden kompleksowy artykuł w dowolnym momencie, a dam Ci ocenę z tego semestru. Aby uzyskać najlepszy wynik w nauce uczniów, najlepiej jest być nieco łagodniejszym niż przeciętnie w swojej instytucji, tj. Nie znajdować się na żadnej skrajności (w stosunku do tego, czego doświadczają).

+1 za „spektrum paternalizmu”.
#4
+14
cag51
2020-07-28 10:08:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

kwestia nagłego kończenia semestru przez studentów z ogromnym nakładem pracy i wszystkimi problemami z wkuwaniem, zdrowiem i stresem, więc narzucenie sztywnych terminów, aby tego uniknąć, jest naprawdę dla nich korzystne . Odkładając na bok paternalizm ....

Myślę, że jest to kluczowy czynnik. Uczniowie są racjonalni i będą dokonywać wyborów na podstawie tego, co (ich zdaniem) najbardziej poprawi ich wyniki (oceny). Dlatego instruktorzy muszą dokładnie przemyśleć, jak dostosować cele uczniów (wyższe oceny) do celów kursu. Dotyczy to zarówno treści, jak i harmonogramu:

  • W treści powinniśmy dokładnie rozważyć, które zadania są warte czasu naszych uczniów i upewnić się, że najważniejsze zadania są odpowiednio wyważone.
  • Zgodnie z harmonogramem logiczne jest zachęcanie do nauki każdego tygodnia - to prowadzi do lepszych wyników niż wkuwanie się dzień przed egzaminem końcowym. Odliczanie spóźnionej pracy jest zwykle kompromisem pomiędzy efektami uczenia się (kogo obchodzi, czy jest dzień spóźnienia?) A koniecznością (jeśli nie ma kary za spóźnienie, to nie ma terminu) - choć w niektórych przypadkach nauka dotrzymywania terminów jest jednym z efektów uczenia się.

Dwie odpowiedzi na Twój komentarz dotyczący paternalizmu. Po pierwsze, zajęcia są z natury paternalistyczne - równie łatwo można zapytać: po co zadawać pracę domową, niech uczniowie zdecydują, ile ćwiczeń potrzebują. Albo po co dawać wykłady, to wszystko jest w książce lub na youtube. Naturalnie akceptujemy, że instruktorzy powinni wybierać treści, a nie odpowiadać na pytania i przeprowadzać egzaminy. Podobnie naturalne jest, że instruktorzy powinni wybierać harmonogram, aby ułatwić osiągnięcie pożądanych wyników.

Po drugie, często niełatwo jest oblać uczniów, którzy zwlekają, a następnie kończą z niemożliwą do opanowania ilością pracy pod koniec semestru. Studenci mają tendencję do odwoływania się i szukania wymówek (np. „Zachorowałem zaraz pod koniec semestru, to nie moja wina”). Nawet jeśli instruktorzy wygrywają w takich przypadkach, jest to dużo pracy z niewielkimi korzyściami.

„Uczniowie są racjonalni”: _potrzebne pobudzenie_ ;-)
* często nie jest tak łatwo oblać uczniów, którzy zwlekają, a następnie kończą z niemożliwą do zarządzania ilością pracy pod koniec semestru. * - Może być gorzej w systemach, w których student jest klientem, a więc królem, ale nigdysłyszałem o poważnych apelach opartych na tym.
Ach, tak, „miałem za dużo pracy” nie poleciał;Bardziej myślałem o studentach, którzy mówią: „zachorowałem / moja babcia umarła / moje zdrowie psychiczne się pogorszyło pod koniec semestru” (pomijając te wiele tygodni, kiedy byli zdrowi i ociągali się).Nadal możesz bronić tych uczniów, którzy zawiedli, ale powoduje to trochę bałaganu.
@cag51: Ech ... Powiedziałbym, żeby unikać zakładania z góry, że ich zdrowie psychiczne jest w porządku przed końcem semestru.Chociaż z pewnością istnieją strategie unikania / zmniejszania skutków zdrowia psychicznego, które prowadzą ich do zwlekania (więc zdrowie psychiczne nie jest tylko darmową przepustką pozwalającą na nagromadzenie pracy, a następnie narzekanie później), to nie jest tak, że zdrowie psychiczne jest całkowicie niezwiązane z ich prokrastynacjąna pierwszym miejscu.
To jest ** dokładnie ** to, co miałem na myśli, mówiąc: „Często nie jest łatwo zawieść [tych] uczniów”.Instruktor mówi „przepraszam, bez względu na przyczynę, miałeś 14 tygodni i nie wykonałeś wystarczająco dużo pracy, aby zaliczyć. Jeśli chodzi o domniemane problemy zdrowotne, nie masz żadnych dowodów, że wystąpił problem aż do czterech dni przed terminem”.Uczeń (szczerze lub nie) przedstawia argument podobny do twojego.I kończy się bałagan, czasochłonna sytuacja.Oczywiście może się to zdarzyć w przypadku tradycyjnego harmonogramu, ale termin, w którym stawka jest wysoki, zaostrzy problem.
#5
+14
David258
2020-07-28 15:57:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ocenianie prac to coś więcej niż tylko oceny; uczniowie mogą uczyć się na swoich błędach i poprawiać, a nauczyciele mogą wzmacniać koncepcje i tematy w obszarach słabych stron

Regularne ocenianie w trakcie kursu nie tylko pomaga ustabilizować oceny na koniec kursu, ale również kluczowa część procesu nauczania. Poprzez szybkie oznaczanie i udzielanie uczniom informacji zwrotnych, możesz pomóc uczniom w nauce i doskonaleniu się. Może również pomóc tobie jako nauczycielowi kursu, jeśli wiesz, że wielu uczniów zmagało się z określonym tematem, możesz poświęcić czas w pozostałej części kursu na przejrzenie tego materiału i upewnienie się, że jest on zrozumiały.

W naukach ścisłych późniejsze części kursów często opierają się na technikach nauczanych na początku kursu. Ważne jest, aby studenci jak najszybciej wiedzieli, że źle zrozumieli temat, aby umożliwić im dostęp do późniejszego materiału w kurs.

W przypadku przedmiotów opartych na esejach informacja zwrotna jest prawdopodobnie jeszcze ważniejsza. Większość studentów ma nadzieję poprawić swoje rozumowanie i technikę pisania podczas kursu, a szybka informacja zwrotna pomoże im to zrobić. Twierdzę, że kurs, który nie zapewnia informacji zwrotnej, aby pomóc uczniom ulepszyć ich pracę, ma stosunkowo niewielką wartość.

Również w przypadku kursów, które budują, wczesne zadania są absurdalnie łatwe miesiąc później i marnują czas wszystkich.
Masz na myśli, że nie powinienem umieszczać zadania Hello World na 12 tygodni w kursie?
#6
+13
Chris Jefferson
2020-07-28 17:00:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lubię omawiać prace na zajęciach, udzielając ogólnych porad, jak uczniowie radzili sobie z problemem, typowych błędów i porad, jak rozwiązać tego typu problemy w przyszłości.

Nie mogę tego zrobić, gdy niektórzy uczniowie mogliby nadal przesyłać w przyszłości, ponieważ przekazywałby im odpowiedzi.

Pytanie zakłada, że wszystkie informacje są dostarczane asynchronicznie.To, co opisujesz, jest synchroniczne.
#7
+12
Michael Ekstrand
2020-07-28 20:46:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiele doskonałych odpowiedzi obejmujących większość punktów, ale jeszcze jedna, której nie widziałem: zależy to od precyzyjnej oceny rubryki i oceniania, ale konsekwentne ocenianie może być łatwiejsze, gdy oceniasz cały materiał w tym samym czasie oraz cofnąć się i zmienić lub poprawić ocenianie we wczesnych zadaniach przed ich opublikowaniem, zamiast pamiętać kilka tygodni później, jak radziłeś sobie w określonych sytuacjach.

#8
+8
JeffE
2020-07-29 22:53:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedna kwestia, której nie widziałem konkretnie w innych dobrych odpowiedziach: Ocenianie wymaga czasu. Ustalam ścisłe terminy odrabiania prac domowych, aby być uczciwym wobec personelu kursu, który dokonuje faktycznej oceny.

Prowadzę duże kursy informatyczne, na których prawie nic nie może być ocenione automatycznie. Każde zadanie domowe, które zadaję (zazwyczaj trzy na tydzień) zajmuje około 8–12 godzin skupionej ludzkiej uwagi, aby ocenić i przekazać przydatne informacje zwrotne. Ta praca (wraz z innymi rzeczami, takimi jak sekcje dyskusji i godziny pracy) już pozwala moim pracownikom kursu pracować na pełnych obrotach. Zezwolenie na późne zgłoszenia skomplikowałoby ich już przytłaczającą pracę. Całkowite usunięcie terminów całkowicie uniemożliwiłoby pracę.

Jest to główny powód, dla którego nie przyjmuję żadnych spóźnionych prac domowych, w żadnych okolicznościach, na tak dużych zajęciach. W ostatniej klasie upuszczam kilka wyników prac domowych, hojnie wybaczam zadania domowe poza tym (więc inne zajęcia na kursie mają większą wagę), aby uwzględnić nieprzewidziane okoliczności, takie jak choroba lub uraz, i chętnie omawiam pracę, która nie można było złożyć na czas w godzinach pracy. Ale ostateczny termin to ostateczny termin to ostateczny termin.

#9
+4
Dronz
2020-07-29 02:18:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zależy to od szczegółów kursu i przedmiotu oraz wpływu późnych zleceń na innych i na naukę.

W przypadku niektórych kursów ten wpływ może być bardzo znaczący. W innych mogą być nieistotne. Musisz więc tylko wziąć pod uwagę szczegóły.

Nie sądzę, aby w ogóle istniała powszechna potrzeba wyznaczania terminów. Na przykład wszystkie kursy historii i literatury, które brałem w Wielkiej Brytanii, nie miały sztywnych terminów, a często żaden z uczniów nie oddawał pracy w terminie, bez żadnych konsekwencji. Niektórzy uczniowie oddawali nawet zadania po zakończeniu zajęć. Spóźnione prace nie miały wpływu, ponieważ wszystkie były esejami na tematy, które kończyły się esejem, nie opierały się na materiale uzyskanym podczas pisania wcześniejszych esejów i nie wymagały zależności / współpracy z innymi uczniami. Powinienem dodać, że brak terminów wpłynął na mnie, że czekałem, aż miałem pomysł na temat, który naprawdę mnie interesował, a potem poświęciłem czas na satysfakcjonujące potraktowanie tych pomysłów - zamiast zmuszać się do wyboru tematu i napisać, zwykle przez całą noc przed ciężkim terminem. Efekt był taki, że pisałem więcej i dużo ciekawiej i lepiej niż wcześniej. Spałem bardziej regularnie, byłem o wiele szczęśliwszy i mniej zestresowany.

#10
+4
nick012000
2020-07-29 12:54:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zadania mogą się nawzajem budować.

Mówiąc najprościej, wyznaczanie terminów pozwala na przydzielanie zadań, które opierają się na sobie nawzajem. Na przykład, kiedy w zeszłym roku wykonywałem swoją jednostkę Wprowadzenie do badań, mieliśmy trzy zadania: przegląd literatury, w którym analizowaliśmy literaturę z danego obszaru w celu zidentyfikowania luk, w których można by kontynuować badania, stwierdzenie problemu, które przedstawia problem badawczy wraz z serią pytań badawczych, które można zbadać w oparciu o ten problem badawczy, a na koniec propozycję grantu, w której wzięliśmy jedno z pytań badawczych i napisaliśmy propozycję projektu badawczego badającego tę kwestię.

Jeśli wszystkie przydziały były należne w tym samym czasie, taka struktura przydziałów nie jest w rzeczywistości możliwa: zamiast trzech zadań, które budują się na sobie, to tylko jedno naprawdę duże zadanie.

#11
+2
Scott Seidman
2020-07-29 22:41:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, po co w ogóle terminy? W przypadku wielu moich kursów po prostu ułatwia to prowadzenie kursu. Wiem, co muszę zrobić i kiedy muszę to zrobić, i czuję, że w ten sposób mogę najlepiej służyć uczniom. Ponadto wykłady i materiały opierają się na sobie nawzajem i miałyby mniejsze znaczenie dla uczniów pozostających w tyle. Z drugiej strony mam kursy asynchroniczne, które nie są zaprojektowane w ten sposób i nie mam w nich sztywnych terminów. Zamierzam dodać niektóre, ponieważ niektórzy uczniowie pozwalają, aby ta wolność zmieniła się w sytuacje awaryjne.

Kiedy używam terminów, ustalam je z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uczniowie mogli planować problemy, nakładać rozsądne kary, i rygorystycznie egzekwować je (z jedynymi wyjątkami to prawdziwe nagłe wypadki, problemy medyczne i prośby o zakwaterowanie dla studentów z odpowiednich biur), aby zapobiec przekradaniu się lub przypadkowemu traktowaniu kogokolwiek niesprawiedliwie przez jakąkolwiek stronniczość potwierdzającą z mojej strony.

Załóżmy, że mam termin oddania referatu i dwóch studentów prosi mnie o przedłużenie w ostatniej chwili. Jeden jest wybitnym studentem i przewodniczącym oddziału towarzystw zawodowych i weźmie udział w profesjonalnej konferencji. Drugiego nie znam z dziury w ścianie i mówi, że praca mi przeszkadza. W przypadku braku innych informacji obaj uczniowie zasługują na dokładnie taką samą odpowiedź.

W rzeczywistości uczniowie tak naprawdę nie muszą mnie nawet pytać, ponieważ wiedzą, że mogą dostarczyć pracę późno, ale będą ukarałem listową ocenę zadania i mogą to zrównoważyć przed oddaniem zadania w pośpiechu.

W rzeczywistości otrzymałem e-maila od studentów, którzy byli na konferencji zeszłej jesieni, prosząc o przedłużenie na raport laboratoryjny, dla którego przechowywali dane przez trzy tygodnie. Odrzuciłem tę prośbę i wyjaśniłem, że uszanowanie jej byłoby z natury niesprawiedliwe dla tych, którzy mogliby zdecydować się NIE uczestniczyć w tej konferencji z powodu obciążenia pracą.

#12
+1
Anonymous Physicist
2020-07-28 07:27:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wielu uczniów będzie pracować szybciej, jeśli mają wyznaczony termin.

Nauka wykonywania coraz bardziej złożonych zadań na czas jest jedną z korzyści płynących z edukacji.

Właściwy harmonogram zadań jest ważny do budowania pamięci długoterminowej.

Możliwe jest również, że niektóre źródła pomocy finansowej wymagają terminów.

Czy możesz wyjaśnić swój ostatni punkt dotyczący źródeł pomocy finansowej wymagających terminów w _homework_?
@justhalf Pytanie nie dotyczy pracy domowej.Pomoc finansowa jest często ograniczona do określonej liczby lat.Wszystkie pozostałe terminy muszą być zaprojektowane tak, aby pasowały do stopnia w tym czasie.
Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/111266/discussion-on-answer-by-anonymous-physicist-is-there-a-point-to-setting- assignme).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...