Pytanie:
Harmonogram stażu podczas doktoratu
Bravo
2012-03-16 15:22:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Załóżmy, że jest doktorant z zakresu inżynierii, który po uzyskaniu doktoratu nie jest pewien, czy wstąpić do środowiska akademickiego, czy do przemysłu. Nie chce ryzykować i w trakcie doktoratu ubiega się o staże. Oto dylemat: staż z pewnością pochłonie niezbędną ilość czasu, który w innym przypadku mógłby spędzić na myśleniu o swoim problemie badawczym. OTOH, gdy nie jest w pełni zaangażowany w badania, jest mało prawdopodobne, aby uzyskał atrakcyjne stanowiska badawcze.

W jaki sposób doktorant powinien spędzić staż w taki sposób, aby nie wpłynęło to na jego badania i było bardzo cennym doświadczeniem w jego CV?

Cztery odpowiedzi:
#1
+21
Suresh
2012-03-16 20:06:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że tworzysz fałszywą dychotomię, mówiąc

Staż z pewnością pochłonie niezbędną ilość czasu, którą mógłby spędzić na myśleniu o problemach badawczych

Praktyki to miejsca, w których czasami pojawiają się NAPRAWDĘ interesujące problemy. Zwłaszcza w inżynierii, chociaż nie jest to krytyczne, bardzo ważne jest, aby trzymać rękę na pulsie tego, co dzieje się w przemyśle - podział między przemysłem a środowiskiem akademickim jest raczej kwestią horyzontu czasowego niż fundamentalnym charakterem problemu.

Oczywiście musisz mieć wystarczające doświadczenie, aby rozpoznać interesujące problemy, co sięga odpowiedzi @ aeismail. Powiem też, że robienie tego na późnym etapie kariery też nie jest takie złe, bo wtedy dostajesz trzymiesięczną rozmowę kwalifikacyjną o pracę. Tak dostałem swój pierwszy :)

#2
+19
aeismail
2012-03-16 16:38:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To jest problem „złotowłosej” - powinieneś spróbować zaplanować staż na tyle późno, aby mieć wystarczające doświadczenie, aby zainteresować potencjalnego sponsora stażu, ale na tyle wcześnie, aby miało to wpływ na Twoją długoterminową rozwoju (jeśli uważasz, że było to wystarczająco pozytywne lub negatywne doświadczenie, aby wpłynąć na twoje uczucia).

W rezultacie powiedziałbym, że zazwyczaj powinieneś to robić w połowie doktoratu - prawdopodobnie około trzeciego mniej więcej rok (zakładając, że uczestniczysz w typowym programie dla absolwentów w USA, który trwa od pięciu do sześciu lat dla doktoratu). Jeśli pracujesz w systemie w stylu europejskim, w którym zajęcia zostały wykonane przed rozpoczęciem doktoratu, należy to zrobić nieco wcześniej - być może od połowy drugiego roku.

Dokładnie tak. Jeśli podejmiesz próbę odbycia stażu zbyt wcześnie, wszystko, co prawdopodobnie dostaniesz, nie będzie wystarczająco interesującą pracą z perspektywy badawczej.
#3
+2
Arash
2015-10-07 18:33:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Although the answers above are great, I would like to share a different perspective mainly because I disagree with necessarily waiting until the 3rd year of your Phd. In a lot of internships, you're exposed to new areas or new perspectives in the same area which can affect your current interests. Although school is good and working on research is even better, still, you learn work mainly at work.

#4
  0
Sayan
2015-10-09 07:13:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

I think internships are an accessory to research. I believe that the positioning and frequency of internships doesn't matter as long as they are relevant to one's PhD [by relevant I mean that if work done on internships could be written down on the final PhD dissertation and/or lead to meaningful publications]. Finding/Securing the correct internship that could positively propel one's PhD is a challenge, but it is doable.

I believe having the wisdom to decide whether an internship could contribute to one's research depends on where you currently stand in the PhD timeline. There is a distinction between a PhD student and a PhD candidate, which I want to point out as you mentioned both the terms.

A PhD candidate is an advanced PhD student, which means he/she is aware of the fundamental concepts of a particular research area (since a PhD candidate has successfully qualified the core requirements of a dept., which involves getting satisfactory grades in certain key courses for his/her specialization track). So he/she is in a better position (in terms of judgement) to not settle for just any internship (as there are significant amount of internship opportunities for PhD students [this of course depends on country/funding/discipline]), but only the ones that ties well with one's PhD goals. For instance if someone's specialization area is compilers, then doing an internship on quantitative research might not be very useful in the near term.

For PhD students (in first or second year), since they are (relatively) new in the field and learning the ropes (as majority of their time is spent on courses, reviewing/reading papers, and doing research in whatever time is left), seeking counsel from mentors/adviser regarding internship is fruitful. They could help in a multitude of ways.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...