Pytanie:
Prowadzisz badania poza środowiskiem akademickim, bez doktoratu?
anonymous
2012-03-03 12:20:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwielbiam się uczyć i rozwiązywać problemy (zajmuję się matematyką / informatyką) i jestem bardzo zmotywowany. Jednak nie mam fantastycznych ocen, więc nie spodziewam się, że dostanę się do żadnego programu dla najlepszych absolwentów. Może się to wydawać rozbieżnością, ale myślę, że jest to częściowo kwestia osobista (nad którą pracuję).

Czy możliwe jest prowadzenie badań, a tym samym dalsze rozwijanie dowolnej dziedziny bez bycia w środowisku akademickim? Ten post jest głównie skierowany do osób, które robią doktorat.

Chcę poznać opinie jak największej liczby osób, więc daj mi znać, jeśli jest inne miejsce (forum), w którym mogę zapytać.

Może to mieć znaczenie: http://academia.stackexchange.com/questions/385/do-scientific-journals-in-general-have-any-kind-of-policy-regarding-papers-submi
Krótka odpowiedź: prawdopodobnie w informatyce, na pewno nie w matematyce.
Tak, oczywiście, że jest to możliwe, nawet z matematyki. Chcesz poszukać informacji matematycznych? Po prostu to zrób. Jedyną rzeczą, która powstrzymuje Cię przed opublikowaniem artykułu w _Annals_, jest wynik godny _Annals_. Przepraszam, co to jest? Och, naprawdę chcesz otrzymywać _płatę_ ​​za prowadzenie badań? Cóż, to zupełnie inne pytanie!
Dziewięć odpowiedzi:
Ana
2012-03-03 16:32:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak zauważył Nunoxic, prowadzenie badań jako część pracy jest możliwe. Możliwe jest również prowadzenie badań w programie dla absolwentów, który nie jest w najlepszej szkole. Ale moim zdaniem samodzielne prowadzenie badań i nadzieja na wprowadzenie innowacji do danej dziedziny ... jest wysoce nieprawdopodobne.

Moja opinia jest oparta na doświadczeniach z kiepskim systemem nauczania (studia licencjackie i magisterskie) w Serbii), gdzie publikacja jest przeważnie nieistotna dla przetrwania kadry nauczycielskiej. Dostęp do czasopism naukowych jest również poważnie ograniczony, aw konsekwencji dostęp do międzynarodowych konferencji, międzynarodowej współpracy i tak dalej. Zasadniczo przełożeni oferowaliby minimalne wskazówki, a studenci zawsze mają swobodę wyboru tematu badań. To wciąż więcej wskazówek, niż miałbyś na własną rękę.

Potem dostałem się do dobrego systemu szkolnego (drugi stopień magisterski - aby nadrobić zaległości - a teraz moje studia doktoranckie) w Holandii. Żaden z dwóch holenderskich uniwersytetów, na których studiowałem, nie jest najlepszymi szkołami w rozumieniu Szanghaju: ich rankingi mieszczą się w przedziale od 100 do 150. Jednak w porównaniu z Serbią różnica w tym, czego się nauczyłem i osiągnąłem od czasu, gdy byłem na tych uniwersytetach jest oszałamiający .

  • Nie spędzam miesięcy na przeglądaniu artykułów, aby powoli zacząć rozumieć, które artykuły / nazwiska są najbardziej odpowiednie w tej dziedzinie.
  • Mam kogoś, kto natychmiast powie mi, czy warto zająć się pytaniem badawczym.
  • Mam kogoś, kto natychmiast wskazałby podobne badania.
  • Mam kogoś, kto natychmiast poprawi drobne błędy, które okazałyby się ważne w koniec zbierania danych
  • spotykam ważnych ludzi w terenie i otrzymuję od nich informacje zwrotne bez żadnych kosztów dla siebie
  • Pracuję z technologią, która kosztuje dużo pieniędzy, bez żadnych kosztów dla siebie

Istota sprowadza się do dostępu do ludzi, którzy wiedzą, na czym polega moja praca. Przyspiesza to moje zrozumienie tematu o rząd lat . Nauka rozwija się obecnie tak szybko, że bardzo trudno jest dokonać przełomu bez współpracy.

Podsumowując, moja rada dla kogoś na twoim stanowisku to dawanie pierwszeństwa szkołom wyższym niż czołowe, jeśli to nie działa, zamiast próbować być samodzielnym badaczem.

Chociaż masz mocne podstawy, Internet umożliwia prowadzenie badań w niektórych dziedzinach, takich jak informatyka. Nie jest to samodzielne badanie w tym sensie, że masz kontakt z innymi ludźmi za pośrednictwem „wirtualnych” sieci społecznościowych. W każdym razie fizyczne miejsce i kontakt oraz szybkość są dużo bardziej stymulujące i wydajne.
Czym * samodzielne prowadzenie badań * różni się od prowadzenia badań w szkole średniej - w przemyśle? Poza projektami grupowymi / laboratoryjnymi, badania polegają głównie na tym, że Ty i Ty samodzielnie ustalacie.
Myślę, że ostatecznie to zależy od osoby, ale chciałbym uogólnić, że dla większości osób samodzielne prowadzenie badań jest zarówno trudniejsze, jak i bardziej czasochłonne niż odbijanie pomysłów od kolegów z tej samej dziedzinybadania, bo pod koniec dnia piszesz pomysł na rozszerzenie pola, więc z powyższego postu argumentuje za bliskością.
user107
2012-03-03 13:40:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwielbiam się uczyć i rozwiązywać problemy (zajmuję się matematyką / informatyką) i jestem bardzo zmotywowany. Jednak nie mam fantastycznych ocen, więc nie spodziewam się, że dostanę się do żadnego programu dla najlepszych absolwentów. Może się to wydawać rozbieżnością, ale myślę, że jest to częściowo kwestia osobista (nad którą pracuję).

Błędne założenie. Jeśli lubisz rozwiązywać problemy i kochasz naukę, nie będzie Ci trudno przekonać innych, że to prawda i zazwyczaj jest to jeden z najważniejszych czynników wpływających na sukcesy doktorantów. Jeśli chodzi o twoje oceny, złe oceny nie muszą oznaczać odrzucenia na uniwersytetach. Zobacz ten post dotyczący przekazywania złych transkrypcji. Dobre wyniki GRE (może z AGRE), rekomendacje i wcześniejsze badania prawdopodobnie zniwelują złe oceny.

Czy możliwe jest prowadzenie badań, a tym samym dalsze rozwijanie dowolnej dziedziny bez bycia w środowisku akademickim? Ten post jest głównie skierowany do osób, które robią doktorat.

Możesz, ale to zależy w dużym stopniu od tego, gdzie pracujesz. Jeśli pracujesz w korporacji, która raczej „wdraża” niż „wprowadza innowacje”. Szanse na znalezienie pracy związanej z badaniami są niewielkie. Mimo to zawsze można obejść się lub znaleźć inną pracę, która pozwoli Ci pracować nad czymś nowym. Ponadto, czy możliwe jest prowadzenie badań bez przebywania na uczelni jest nieco mylące. Duża część badań odbywa się poza środowiskiem akademickim. IBM, Intel, AMD i wiele innych firm aktywnie zajmuje się badaniami.

Chcę poznać opinie jak największej liczby osób, więc daj mi znać, czy jest inne miejsce (forum), w którym możesz zapytać.

Bez obrazy, ale opinie wielu osób niekoniecznie da ci jaśniejszą odpowiedź.

„Bez obrazy, ale opinie wielu ludzi niekoniecznie dają jaśniejszą odpowiedź”. Może nie, ale szukam perspektywy u ludzi z doświadczeniem.
„Jeśli lubisz rozwiązywać problemy i uwielbiasz się uczyć ** i jesteś dobry w robieniu obu tych rzeczy dla publiczności **, nie będzie ci trudno przekonać innych, że to prawda” - pominięte klauzule są kluczowe. Nie wystarczy lubić rozwiązywać problemy, a nawet nie wystarczy być w tym dobrym. W przypadku studentów studiów licencjackich główną „publicznością” są instruktorzy kursów; dla naukowców akademickich to inni badacze.
mankoff
2012-03-03 18:41:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz dostać pracę wspierającą CS w laboratorium badawczym. Pracowałem jako programista w różnych laboratoriach rządowych i edukacyjnych przez dekadę od złych ocen do doktoratu. Zapisałem się do gazet jako współautor i pomogłem w badaniach.

To może być świetny koncert. Pomagasz w rozwiązywaniu problemów, ale nie musisz się martwić o ich spisanie ani martwić się zbytnio o fundusze, coś, co robią doktoranci.

davidlowryduda
2012-03-05 12:04:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecnie pracuję nad doktoratem z matematyki. Myślę, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby ktoś bez dyplomu z matematyki mógł przeprowadzić wiele badań matematycznych (nie wiem jednak o stronie informatyki).

Teraz, gdy się tam postawiłem, Powinienem wyjaśnić mój punkt widzenia. Czy to faktycznie niemożliwe? Więc nie. W szczególności istnieje wiele problemów kombinatorycznych lub teorii grafów, które tak naprawdę nie polegają na wykonaniu wcześniejszej pracy. Niektóre dziedziny matematyki nie są tak głęboko kumulatywne jak inne (po drugiej stronie spektrum mógłbym umieścić coś takiego jak algebraiczna teoria liczb lub krzywe eliptyczne, z których oba uważam za bardzo oderwane od pracy przeddyplomowej).

Ale tak naprawdę mówię, że jest to zbyt trudne, a nie niemożliwe. Bez względu na wszystko jest to czasochłonne i myślę, że największą zaletą naukowca jest to, że płacą nam za badania. Ale możliwe jest zdobycie pracy „w stylu badawczym” bez doktoratu. Ale mają ograniczony zakres.

Maciej Piechotka
2012-03-03 21:05:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na niektórych uniwersytetach istnieją programy zachęcające więcej osób do udziału w badaniach. Możesz je sprawdzić i zapytać (mogą nazywać się UROP, staż naukowy itp.). W ten sposób możesz trochę popracować nad badaniami, aby spróbować, jeśli są dla Ciebie.

W zależności od Twojej pracy i odkryć możesz być współautorem artykułu. Co najmniej dwóch moich znajomych było współautorem pracy w taki sposób, zanim skończyli studia licencjackie.

PS . Nie jestem doktorantem (i nie mam doktoratu), ale brałem udział w takim programie. Radziłbym ci poszukać takiego, ponieważ pozwala to wypróbować.

Z tego, co słyszałem, pomaga również w uzyskaniu doktoratu, ponieważ wykazałeś, że masz doświadczenie w badaniach (i wiesz, co robisz).

Tom Carchrae
2012-12-18 17:26:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest „robienie badań”, a potem „publikowanie artykułów”

Z pewnością nie potrzebujesz doktoratu, aby prowadzić badania. Jeśli chcesz zrobić postęp, na przykład lepszy algorytm, możesz stworzyć własne eksperymenty, aby pokazać, jak twój pomysł działa lepiej (w przypadku problemu, który przetestowałeś) i stworzyłeś znaczący postęp w nauce. Jeśli masz doktorat, powinieneś nauczyć się, jak tworzyć solidne eksperymenty i jak analizować wyniki (co często prowadzi do większej liczby eksperymentów).

Może to zabrzmieć trochę zblazowane, ale publikowanie artykułów często polega na zrozumieniu na czym dana dziedzina dba (i kim są wpływowi) i stając się częścią tej społeczności. Zdecydowanie w większości dziedzin istnieje klika - po uzyskaniu doktoratu zostajesz zaproszony do kliki pod skrzydłami swojego przełożonego. Opublikowanie spoza społeczności może nie być niemożliwe, ale myślę, że jest to z pewnością trudniejsze.

Jeśli chcesz zostać przyjęty do konkretnego instytutu w celu uzyskania doktoratu, czy warto poprosić doktora lub profesora z tego instytutu o zapoznanie się z opisem przeprowadzonego przez siebie eksperymentu i zebranymi wynikami, podsumowanie go w artykule i wspólne opublikowanie , żebyś nie był już nieznany w instytucie przy późniejszym składaniu wniosku?
@Lucas - jasne, to brzmi jak dobry pomysł! a jeśli powiedzą „nie”, interesujące może być również uzyskanie opinii na temat Twojego pomysłu. najprawdopodobniej chcieliby, abyś udoskonalił eksperymenty przed umieszczeniem na nich ich nazwiska.
Podoba mi się ta odpowiedź. Jeśli ktoś wymyśli wystarczająco duży postęp, to wcale nie jest nierozsądne założenie, że doktoranci lub żadni doktoranci nie będą słuchać i zwracać na to uwagę. Doktorat to jedynie certyfikat potwierdzający, że nauczyłeś się pewnych umiejętności. Nie oznacza to, że nie można ich posiadać samodzielnie lub po prostu mieć szczęście i dokonać przełomu. W końcu, biorąc pod uwagę, jak długo pojęcie „doktoratu” istniało około ... 90% wszystkich matematyków, którzy prowadzili badania przez te wszystkie stulecia, nie miało absolutnie żadnego certyfikatu.
Anon
2016-07-18 02:10:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem byłym profesorem. Nie mogłem dłużej znieść elitaryzmu, męczącej struktury instytucjonalnej i wąskiego umysłu pracy na uniwersytecie. Po opuszczeniu wieży z kości słoniowej nadal chciałem kontynuować swoje badania i odkryłem zalety i wady bycia niezależnym badaczem.

Najbardziej oczywistym plusem jest to, że mogę badać, co chcę i kiedy chcę, i publikuj w dowolnych publikacjach. Żadnych więcej kolegów nie marszczy brwi z powodu moich wyborów. Nigdy więcej administratorów nie będzie odrzucać moich wniosków o finansowanie na podstawie osobistych uprzedzeń. Koniec z beznadziejnymi badaniami nad próżnością w nieetycznych publikacjach, które podważają ego komitetu ds. Kadencji i awansów. Czuję się trochę jak w szkole średniej, gdzie moja kreatywność i osobista ciekawość mogą zabłysnąć - tylko dzięki większej dojrzałości i strukturze jako wskazówkom.

Jednak wady są bolesne. Dawno minęły czasy, kiedy mogę złożyć 30 wniosków o wypożyczenie międzybiblioteczne materiałów dziennie. Moja biblioteka publiczna dopuszcza jednocześnie tylko trzy żądania, co jest praktycznie bezużyteczne. Spędzam dużo czasu i pieniędzy, kupując materiały i podróżując do bibliotek, aby zdobyć zasoby. Ale podróżowanie jest przynajmniej zabawne. Chociaż to wszystko na moje pieniądze (ten budżet na podróże jako profesor był dla mnie przywilejem za pewnik!), Prawdziwa wolność w badaniach jest bezcenna!

Oprócz braku dostępu do materiałów, głównym minusem jest brak dostępu do szacunku. Wypełniając formularz - czy to w celu uzyskania dostępu do archiwum, czy przesłania publikacji - zawsze jestem proszony o podanie mojej „instytucji stowarzyszonej”. Cóż, już go nie mam. Nie interesuje ich miejsce, w którym pracowałem, historia moich publikacji ani nawet jakość badań, które teraz prowadzę. To główna przeszkoda. Naukowcy często kierują się swoim ego i często mają szacunek dla innych tylko na ich postrzeganym poziomie. Nie masz odpowiednich liter po swoim imieniu? Idź stąd! Nie ma na liście płac uniwersytetu? Zgubić się! Urgh. Widziałem, jak te elitarne świnie często odwracają się od poważnych niezależnych badaczy i wyśmiewają ich.

Możliwe jest dokonywanie postępów w badaniach bez referencji akademika, nawet będąc pod obserwacją wielu naukowców, z którymi się zetkniesz. Będziesz musiał być bardziej wydajnym badaczem i robić wszystko na własnej skórze, ale będzie to satysfakcjonujące!

W naukach ścisłych, jak sądzę, kosztowne byłoby również uzyskanie dostępu do sprzętu potrzeba. Wszystko zależy od tego, jaki jest Twój cel. Ale spróbuj i żyj swoim marzeniem! Nie masz nic do stracenia.

Oryginalny post dotyczy prowadzenia badań * bez doktoratu *. Być może możesz [edytować] swój post, aby skomentować to. Przypuszczalnie uzyskałeś stopień doktora przed rozpoczęciem niezależnych badań; Czy uważasz, że Twoja praca jako niezależnego badacza byłaby lepsza / gorsza, gdybyś tego nie zrobił?
Podoba mi się ta odpowiedź.
@ff524 W poście można było pytać o badania * bez doktoratu *, ale badania naukowe bez konieczności przebywania w instytucji to ściśle powiązany temat, który oferuje krytyczne spostrzeżenia.Ta odpowiedź jest niezwykle pomocna.
Rzeczywiście, ta odpowiedź jest nadal bardzo przydatna, ponieważ jako student, który próbuje dostać się do badań, napotykam te same przeszkody, co tutaj opisane, więc jest to całkiem na miejscu, nawet jeśli nie masz jeszcze doktoratu
jonrgrover
2015-11-16 23:45:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prowadzę badania poza środowiskiem akademickim, ponieważ praca w biznesie pokazuje, gdzie są prawdziwe problemy, ponieważ otrzymanie zlecenia jest tym, co motywuje mnie do działania, ponieważ moje badania są daleko poza głównym nurtem i chciałem rozwijam moje myślenie daleko poza głównym nurtem. Wolałbym pracować w środowisku akademickim, gdyby nie te cztery rzeczy. Poczyniłem powolne, ale stałe postępy w mojej dziedzinie badań i gdybym miał zgadywać, za pięć lat będę miał coś pożytecznego do zaprezentowania. Nie polecam prowadzenia badań poza środowiskiem akademickim, chyba że masz ku temu poważne powody, ponieważ ja mam takie powody, ale większość badaczy nie.

Z drugiej strony, teraz, gdy rozwinąłem zakres moich badań i kierunek przez ostatnie 20 lat w sposób solidny i wyjątkowy, teraz zaczynam poważnie myśleć o rozpoczęciu studiów doktoranckich. Mając silny kierunek mojego myślenia i badań, mogę teraz wchodzić w interakcje z innymi naukowcami bez wychodzenia poza mój kierunek badawczy. Zobaczymy, co się stanie.

Martin Masvaure
2019-01-11 13:11:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kwestie filozoficzne bez dobra i zła. Podsumowując, dla mnie po poziomie magisterskim prowadzi się badania, które przynoszą innowacje, czy to ze względów społecznych, czy akademickich, czy osobistych. Sława powinna być związana z sukcesami w życiu, karierze itp., A nie koniecznie z uzyskaniem „prestiżowego” tytułu.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...