Pytanie:
Darmowy hosting dla naukowców
user102
2012-04-19 19:13:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym mieć profesjonalną stronę akademicką iz różnych powodów nie chcę korzystać z witryny mojego obecnego miejsca pracy (głównie dlatego, że ze względu na czynniki zewnętrzne nie jest to obecnie możliwe w miejscu, w którym pracuję, ale także ponieważ rozważam zmianę przynależności w przyszłości i chciałbym uniknąć przenoszenia mojej strony internetowej).

Możliwym rozwiązaniem, które rozważam, byłoby wynajęcie serwera gdzieś i samodzielne zarządzanie nim, ale Zastanawiałem się, czy istnieją dedykowane rozwiązania dla naukowców, najlepiej dostępne za darmo (w końcu mogę archiwizować swoje prace na arXiv za darmo, mam bezpłatną licencję akademicką na Bitbucket, używam Dropbox z darmową wersją, mogę też korzystać z Mendeley i academia.edu za darmo, obecnie prowadzę darmowy blog na wordpress.com), z zastrzeżeniem, że chciałbym móc pisać własne skrypty (na przykład publikować moją osobistą listę publikacji Narzędzie zarządzać i / lub udostępniać listę moich publikacji w internecie? lub zarządzać listą konferencji, którymi jestem zainteresowany).

Zauważ, że nie miałbym nic przeciwko zapłaceniu, mam na myśli, że można znaleźć podstawowy hosting za 1 euro miesięcznie, ale zastanawiam się tylko, czy istnieje coś dedykowanego.
Zdecydowanie zalecamy uzyskanie własnej nazwy domeny i wskazanie jej w dowolnej witrynie, z której korzystasz. To nie dotyczy przede wszystkim tego, gdzie uzyskać hosting, więc nie przedstawiam tego jako odpowiedzi, ale nawet jeśli znajdziesz dobre rozwiązanie, ważne jest, aby nie być z tym zbyt przywiązanym.
Dzięki, to naprawdę dobra rada, a obecnie mam własną domenę, wskazującą na blog Wordpress.
Alternatywą dla wynajmu serwera i zarządzania nim jest wypożyczenie maszyny wirtualnej; jest tańsze. Oczywiście chciałbyś użyć własnej nazwy domeny. Znalazłem witrynę http://www.lowendbox.com/, która zawiera listę ofert hostingu. Nie wiem, jak realna jest którakolwiek z opcji - wydaje się, że na stronie są komentarze użytkowników dotyczące różnych opcji hostingu. Oznacza to, że możesz hostować dowolny system operacyjny i skonfigurować dowolny system (jeśli dobrze rozumiem, jak to działa), więc byłoby to nieco bardziej elastyczne niż korzystanie z czegoś takiego jak Witryny Google.
Wydaje się, że to pytanie nie na temat, ponieważ jest to kwestia programowania łodzi i kwestia zakupów
+1 do rekomendacji @FaheemMitha. Obecnie używam 6 serwerów VPS z lowendspirit.com (dzięki rekomendacji z lowendbox) i są one w rzeczywistości raczej niezawodne, a za 4 USD rocznie można zawsze kupić kilka serwerów w celu uzyskania nadmiarowości, nawet jeśli jeden z nich nie działa.
Głosuję za zamknięciem tego pytania dotyczącego „programowania łodzi” jako niezwiązanego z tematem, ponieważ nie dotyczy ono środowiska akademickiego.
Nie na temat pytania i mnóstwo subiektywnych odpowiedzi. Powinien zostać zamknięty i wyczyszczony, ponieważ obniża to jakość tej witryny.
Dziewięć odpowiedzi:
#1
+22
Federico Poloni
2012-09-25 12:11:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zarówno bitbucket, jak i github umożliwiają publikowanie statycznej witryny internetowej, która jest obsługiwana zgodnie z tymi samymi zasadami kontroli wersji, co wszystko inne, co tam publikujesz.

Nie masz wsparcia dla php / bazy danych, ale w przypadku witryn akademickich statyczny generator stron internetowych, taki jak Jekyll, którego używają oboje, jest więcej niż wystarczający.

Uwaga dodana po przeczytaniu @ RebeccaJ.Stones komentarz do innej odpowiedzi: github jest obecnie zablokowany w Chinach, a bitbucket nie jest, więc możesz wybrać ten drugi , aby upewnić się, że każdy może uzyskać dostęp do Twojej witryny.

Cóż, bez obsługi PhP nie mogę korzystać z przeglądarki bibtexbrowser, która jest naprawdę fajna do wyświetlania publikacji z pliku bibtex.
Prawdziwe. Jeśli jednak możesz poświęcić linki bibtex, możesz uruchomić bibtexbrowser lokalnie (w końcu jest to program, który generuje statyczny plik html) i umieścić wynik na bitbucket / github.
Sam planuję w tym celu wykorzystać github. Ponieważ używam git do moich projektów badawczych, wydaje się to być prostą opcją. Możliwe jest również użycie domeny niestandardowej dla stron github. Poleciłbym [Octopress] (http://octopress.org/) każdemu, kto rozważa korzystanie z github lub Heroku.
Kolejny powód, dla którego warto używać Ocotpress: właśnie odkryłem, że istnieje [wtyczka] (https://github.com/archome/jekyll-citation), która renderuje pliki bibtex, dzięki czemu można wyświetlać odniesienia lub listę publikacji, po prostu osadzając .bib-plik. Dlatego nie ma potrzeby obsługi PHP.
Problem, który znalazłem w Octopress polega na tym, że nie mogłem sprawić, by poprawnie wyświetlał równania matematyczne. Skończyło się na napisaniu własnego generatora blogów statycznych w Pythonie z obsługą matematyki, kodu, cytatów i odniesień. To było miłe doświadczenie, polecam (patrz https://github.com/yoavram/yoavram.github.com/tree/source)
Jeśli jest jakikolwiek fragment kodu, który jest naprawdę ważny dla twojego procesu, powinien być w postaci float i skomentowany. Bez względu na to, czego używasz (github lub bitbucket). Polecenie Git, którego musisz użyć z git. (Http://sgeek.org/useful-git-commands-every-developer-know/)
#2
+16
yoavram
2012-09-24 23:37:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno utworzyłem witrynę z Witrynami Google (https://sites.google.com/site/hadanylab/) i myślę, że było to dobre doświadczenie i niezły wynik. Łatwy w użyciu, edycja jest taka sama jak w Dokumentach Google, co jest miłe. Dostosowywanie może być uciążliwe, ale tego się oczekuje. Możesz jednak obejść niektóre trudności za pomocą widżetów.

Podpowiem, że mój kolega użył witryny Google Sites do swojego internetowego CV. Bardzo proste, ale z drugiej strony nie potrzebujesz wiele; zdjęcie, trochę tekstu i link do kilku ostatnich artykułów jest w porządku i możesz to zrobić z Google.
* Uwaga *: Google, w tym Witryny Google, jest obecnie zablokowane w Chinach.
#3
+11
Federico Poloni
2012-09-25 16:40:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osobiście korzystam z altervista.org i jestem z niego zadowolony. Dają mi 500MB miejsca i 10Gb przepustowości za darmo, adres w postaci yourname.altervista.org , uruchamiają php 4 i 5 oraz usługę bazy danych (z niską wydajnością w wersji darmowej) i pozwalają niestandardowy .htaccess . Oferują płatne aktualizacje i opcję umieszczania banerów dla zysku, ale możesz powiedzieć nie bez żadnych wad.

Pozwalają na przesyłanie plików tylko przez (niezaszyfrowany) ftp, ale możesz łatwo zautomatyzować tę część.

Nie jest to specyficzne dla akademików, ale z tego co widzę, żadna inna odpowiedź nie jest do tej pory udzielona.

To naprawdę fajne. Od tego czasu znalazłem inne rozwiązanie, ale właśnie tego szukałem. Myślę, że 500MB / 10GB jest w zupełności wystarczające do użytku akademickiego, a przynajmniej w wersji podstawowej nie ma reklamy (znalazłem kilka usług oferujących darmowy hosting, ale z dołączonym banerem, co nie jest zbyt poważne ...) .
@CharlesMorisset: Czy możesz podzielić się innym rozwiązaniem, które znalazłeś?
Słuszna uwaga, przepraszam: mój znajomy ma własny serwer i obsługuje moją witrynę.
#4
+7
ShadowWarrior
2012-09-25 11:25:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

O ile mi wiadomo, Witryny Google z niestandardową domeną są tutaj najlepszym rozwiązaniem. Witryny Google zapewniają 100 MB miejsca przy nieograniczonej przepustowości. Możesz także przechowywać swoje wydruki wstępne w dokumentach Google i upubliczniać je. Dodatkowo możesz użyć widżetu, takiego jak pisanie bloga.

Edytuj: Link do mojej witryny został usunięty, ponieważ nie jest już dostępny.

Jak skomentowałem odpowiedź drN, nie wydaje się możliwe dodanie niestandardowych skryptów, na przykład dołączenie osobistej bibliografii (może to być możliwe z widżetem Google Scholar, ale nie jest to zbyt elastyczne).
Cześć. Spojrzałem na twoją stronę. Czy mógłbyś wyjaśnić, czego użyłeś do jego skonstruowania?
Najpierw kupiłem nazwę domeny, a następnie utworzyłem bezpłatną witrynę pod adresem https://sites.google.com przy użyciu mojego konta Google. Później przekierowałem domenę do serwisu, zmieniając wpis DNS. W rzeczywistości jest to bardzo proste, niż się wydaje!
Ta strona na stronie pomocy google.com zawiera wystarczające informacje na temat limitów miejsca w witrynach hostowanych przez Witryny Google: [link: Limity miejsca w Witrynach] (https://support.google.com/a/answer/90917?hl=en)
#5
+5
Evan Sosenko
2012-04-22 13:32:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz przyjrzeć się platformie aplikacji w chmurze, takiej jak Heroku.

Zasadniczo możesz wdrażać aplikacje internetowe za darmo (z niestandardową nazwą domeny lub bez niej). Płacisz tylko wtedy, gdy potrzebujesz więcej mocy lub więcej miejsca na dane w bazie danych. Mają też dodatki, niektóre darmowe, a niektóre płatne. Nie zarządzasz szczegółami serwera, martwisz się tylko o swoją aplikację.

Na przykład możesz natychmiast wdrożyć aplikację railsową za pomocą polecenia git push. Jeśli chcesz wykonywać zadania okresowe, możesz włączyć dodatek cron: darmowy do codziennego zadania lub płatny za częstsze.

#6
+4
Piotr Migdal
2012-04-20 03:44:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną z możliwości jest Wikidot; jego główna wersja jest bezpłatna i zawiera dodatkowe funkcje dla naukowców i nauczycieli.

Kolejny to WordPress.com, o którym już wspomniałeś. Jeśli masz serwer, WordPress.org może być jeszcze lepszą opcją (ponieważ jest znacznie bardziej regulowany).

Jednak w przypadku artykułów / konferencji / itp. Może być lepsza używać widgetu z dedykowanego serwera (lub dodać go ręcznie).

Rzuciłem okiem na Wikidot, ale wydaje się, że nie da się z nim pisać skryptów. Jeśli chodzi o wordpress.com, to ten sam problem i nie mogę umieścić na nim widżetu.
@CharlesMorisset W Wikidocie nie możesz uruchamiać skryptów. Rozumiem, że kładziesz nacisk na uruchamianie skryptów. Kiedy istnieją produkty wysokiego poziomu, zwykle nie pozwalają one na uruchamianie skryptów. Jeśli chcesz mieć coś bardziej konfigurowalnego, musisz mieć serwer WWW, który zwykle nie jest bezpłatny.
#7
+4
Fomite
2012-04-20 06:27:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jest to kwestia akademicka, ale Amazon.com zawiera instrukcje dotyczące konfigurowania bezpłatnego serwera internetowego przy użyciu bezpłatnego typu instancji Micro EC2. Ponieważ określone witryny akademickie generują dość mały ruch, ogólnie rzecz biorąc, może to być opcja zapewniająca elastyczność skryptów, na którą liczysz.

Dzięki, czy możesz podać linki do informacji na ten temat? Uważam, że ich ceny są dość trudne do odczytania! (Jestem bardziej przyzwyczajony do czytania stawek miesięcznych / rocznych).
#8
+3
dearN
2012-04-20 03:57:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

A co z witrynami Google? Mam na nim „stronę internetową”. Nie bardzo pamiętam, ile danych możesz na nim mieć.

Wypróbowałem to bardzo szybko, ale nie wydawało się możliwe dodanie niestandardowych skryptów, na przykład dołączenia osobistej bibliografii (może to być możliwe z widżetem Google Scholar, ale nie jest zbyt elastyczny).
W przeszłości korzystałem z witryn Google. W rzeczywistości jest mniej elastyczny niż większość wiki.
#9
+2
Enthusiastic Engineer
2014-09-15 19:19:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ponieważ szukasz bezpłatnych usług online, powinieneś poszukać bezpłatnej usługi hostingowej, jak podano w tej odpowiedzi [ 1 i 2], dzięki której możesz własną witrynę internetową lub możesz skorzystać z oddzielnych bezpłatnych usług i utworzyć bezpłatną stronę internetową z listą wszystkich swoich kont.

Ostatnio odwiedziłem witrynę about.me i bardzo mi się spodobała domena, jej interfejs i usługi.

Oto moja sugestia:

  1. Hosting plików: przechowuj swoje pliki w skrzynce referencyjnej, dysk Google lub inną bezpłatną usługę hostingową;
  2. Lista publikacji: zamieść swoje publikacje w Google Scholar konto lub academia.edu;
  3. Bezpłatna domena i adres URL: utwórz swoją stronę w witrynie about.me;
  4. Blog: Jeśli chcesz coś napisać; załóż blog wordpress.com lub blogger;
  5. Media społecznościowe: możesz mieć facebook lub twitter również;

JAK TWORZYĆ STRONĘ INTERNETOWĄ?
Przedstaw krótką biografię i listę z tych linków powyżej na jednej stronie about.me. Możesz mieć tę stronę internetową w dowolnym miejscu i czasie; nawet jeśli zmienisz przynależność, po prostu zmień swoje informacje w witrynie about.me.

Ponadto na stronie instytutu możesz łatwo umieścić link about.me i otwierając go, użytkownik będzie miał dostęp do Twoich publikacji, plików, którymi chcesz się podzielić, serwisów społecznościowych, osobistego bloga itp.

Chciałbym dodać [researchgate] (https://www.researchgate.net) do usług listy publikacji. Nie jest ani lepszy, ani gorszy, ale jego istnieniu nie można zaprzeczyć.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...