Pytanie:
Czy warto publikować artykuły niezwiązane z głównym obszarem badań?
user479
2012-03-19 10:16:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że nic nie stoi na przeszkodzie, abym opublikował artykuł z innej dziedziny badawczej, ale czy jest to korzystne poza zaspokojeniem własnych zainteresowań / ciekawości? Przypuszczalnie można je dodać do mojego CV i ewentualnie dołączyć do wniosków o dofinansowanie?

Oto [blisko powiązane pytanie z cstheory.SE] (http://cstheory.stackexchange.com/q/8317/1037)
Przestałem czytać po „* Czy warto publikować artykuły *”, ponieważ wszystko, co dzieje się później, jest nieistotne i odpowiedź będzie twierdząca.
Pytałeś o opublikowanie artykułu z innej dziedziny, a inni odpowiedzieli na to pytanie.Powinieneś jednak również pomyśleć o wysiłku związanym z publikacją w innej dziedzinie: czy zajmie ci zbyt dużo czasu, aby zdobyć tło w porównaniu z wynikami?
Trzy odpowiedzi:
#1
+36
JeffE
2012-03-19 14:39:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem szczerze zaskoczony tym pytaniem. „Podstawowa” nie oznacza „tylko”!

Jeśli to dobry artykuł, to oczywiście powinieneś go opublikować. Oprócz oczywistych osobistych korzyści płynących z tego, że wyglądasz bardziej różnorodnie, zwiększając swoją widoczność w innej dziedzinie i być może stwarzając możliwości przyszłej współpracy, robisz to, do czego służą badania: poszerzanie ludzkiej wiedzy. A jeśli to nie jest dobry artykuł, to oczywiście nie powinieneś go publikować, nawet jeśli jest w twoim podstawowym polu.

Ale żeby powtórzyć komentarz shan23: Nie wykorzystać dotacje w obszarze X do finansowania badań w obszarze Y.

Dziękuję za odpowiedź. Dobrze to wiedzieć i myślę, że będę kontynuował swój pomysł na publikację.
#2
+14
TCSGrad
2012-03-19 11:08:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiedziałbym, że zależy to od tego, jak bardzo obszar badań jest dla Ciebie istotny i od tego, jak przyszedłeś do pracy w tej dziedzinie. Naukowcy zajmujący się dziedzinami interdyscyplinarnymi często mają tego rodzaju scenariusz (który określiłbym jako korzystny) - byłby to pomocny w przypadku, gdybyś chciał zmienić kierunek badań, ponieważ agencje grantowe mogą zobaczyć na podstawie historii publikacji, że przeprowadziłeś badania, które można było opublikować w więcej niż jednej dziedzinie badawczej.

Jednak wykorzystanie funduszy / grantów z podstawowego obszaru badań może nie być dobrym pomysłem na pracę w innej dziedzinie. Powinieneś być w stanie wykazać, że te publikacje były dodatkiem do prac, które opublikowałeś w swoim głównym obszarze badawczym.

Dziękuję również za wkład. Zgadzam się również z nie finansowaniem X środkami od Y i że powinny to być niezależne działania.
#3
-1
user93360
2018-05-29 05:55:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To interesujące pytanie. Niedawno odbyłem rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy, a jeden z ankieterów zapytał mnie o kilka artykułów, które wyraźnie wykraczały poza zakres mojej specjalizacji. Chciała się dowiedzieć, „co te dokumenty mówią o mnie i moich możliwościach zawodowych”. Nie byłem przygotowany ... i powiedziałem coś w tym stylu ... Obserwuję wszystko i staram się identyfikować problemy i dawać rozwiązania, nawet w dziedzinie, której bezpośrednio nie studiuję ... która, nawiasem mówiąc, to mój prawdziwy powód, aby wyjść poza moją dziedzinę. Teraz, patrząc na niektóre odpowiedzi, być może nie pomyliłem się, wychodząc z mojej dziedziny i publikując kilka publikacji.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...