Pytanie:
Jak postępować, gdy doradca doktorancki opuści środowisko akademickie lub przeniesie się na nowy uniwersytet w połowie drogi?
Bravo
2012-04-18 12:54:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak może postąpić doktorant, gdy jego / jej doradca rezygnuje z pracy w połowie?

 • Na co powinien zwrócić uwagę student, gdy profesor zaproponuje mu, aby mógł się z nim poruszać? Czy powinny to być rankingi porównawcze uczelni? Czy relacja, jaką cieszył się dotychczas z profesorem? Albo postęp prac?
 • Czy uniwersytety oferują rezygnację z zajęć i zapewniają studentom towarzyszącym nowym profesorom szybsze niż zwykle ukończenie studiów? Czy prace publikowane na starszej uczelni mogą być traktowane jako część pracy, która będzie napisana na nowszym wydziale?
 • Co powinien zrobić student, jeśli profesor nie ma takiej możliwości, a także nie ma inni profesorowie na wydziale, którzy mogliby lub chcą prowadzić studenta? Czy uniwersytet zaoferuje mu wynagrodzenie?
Trzy odpowiedzi:
#1
+36
Anonymous Mathematician
2012-04-18 18:08:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednym z problemów jest to, co robi Twój doradca. Jeśli Twój doradca odchodzi ze środowiska akademickiego (np. Idzie do pracy na Wall Street lub dla rządu), to prawdopodobnie jesteś sam, ale przeniesienie się na inny uniwersytet nie stanowi na ogół dużego problemu.

Jeśli nie zacząłeś jeszcze zbierać informacji, prawdopodobnie powinieneś po prostu przełączyć się na nowego doradcę, ale jeśli już robisz postępy, pozostanie z obecnym doradcą jest często najlepszym podejściem.

Jedna możliwość, która nie była W twoim pytaniu wspomniałeś o fizycznym przeniesieniu się na nową uczelnię jako student wizytujący, pozostając na starej uczelni. Nadal pracujesz nad badaniami ze swoim doradcą, a na koniec otrzymujesz dyplom z uniwersytetu, na którym zaczynałeś. Może różni się w zależności od dziedziny, ale jest to dość powszechne w matematyce i pozwala uniknąć niektórych trudności, takich jak przekazywanie punktów lub różne wymagania.

Jeśli Twój doradca wspiera (a powinien!), To generalnie nie jest trudne do zorganizowania. Najłatwiej jest, jeśli technicznie wyjeżdżają na urlop ze starej uczelni, zamiast rezygnować natychmiast, ale to dość powszechny sposób organizowania przemieszczania się między uniwersytetami, częściowo dlatego, że upraszcza takie sytuacje. (Nawet jeśli Twój doradca nie wyjeżdża na urlop, wystarczy, że wystąpi kolega jako formalny doradca, jednocześnie pozwalając swojemu doradcy zajmować się codziennymi interakcjami). Głównym powodem trudności byłoby wystąpienie poważnego problemu na starym uniwersytecie, na przykład konflikt osobowości z katedrą, który może sprawić, że wydział nie będzie chciał być elastyczny.

#2
+20
eykanal
2012-04-18 17:28:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przeszedłem przez to doświadczenie i mam przyjaciół, którzy przeszli przez to doświadczenie i nigdy nie jest to zabawne. Zadajesz wiele pytań; Postaram się odpowiedzieć na tyle, na ile będę mógł.

 1. Co powinien wziąć pod uwagę uczeń, gdy profesor zaproponuje mu możliwość poruszania się razem z nim?

  Weź pod uwagę następujące kwestie:

  1. Jak daleko jesteś w swojej pracy? Jeśli jeszcze się nie oświadczyłeś, prawdopodobnie łatwiej będzie po prostu znaleźć nowego profesora i zacząć od nowa. Jeśli nie przeprowadziłeś jeszcze żadnych poważnych badań (1-2 lata), zdecydowanie znajdź nowego doradcę i zacznij od nowa.
  2. Czy miałeś dobre relacje z tą osobą? Czy chcesz kontynuować z nimi współpracę?
  3. Często Twoje kredyty nie będą Cię śledzić. (Nie mam źródła dla tego oświadczenia, poza tym, że wiele osób mówiło mi, że kredyty absolwentów rzadko przenoszą się między instytucjami.) Upewnij się, że zostaną przeniesione lub że otrzymasz jakąś przepustkę przed przeniesieniem .

  Oczywiście należy również wziąć pod uwagę inne kwestie (ranking, lokalizację, współpracowników). Z mojego doświadczenia wynika, że ​​większość studentów nie porusza się razem ze swoim doradcą.

 2. Czy uniwersytety oferują studentom towarzyszącym nowym profesorom zwolnienie z zajęć i szybsze niż zwykle ukończenie studiów?

  Prawie na pewno nie.

  Czy artykuły publikowane na starszej uczelni mogą być traktowane jako część pracy, która będzie napisana na nowszym wydziale?

  Prawdopodobnie porozmawiaj z uczelnią przed przeniesieniem.

 3. Co powinien zrobić student, jeśli taka opcja nie jest dostępna dla profesor, a także nie ma innych profesorów na wydziale, którzy mogliby / chcą prowadzić studenta? Czy uniwersytet zaoferuje mu wynagrodzenie?

  To dość niezwykłe. Dzieje się to cały czas; ludzie znają sytuację. W wielu przypadkach departament chętnie pomoże Ci znaleźć kogoś nowego. Powinieneś postrzegać tę próbę tak samo, jak wtedy, gdy wybrałeś swojego początkowego doradcę; prawdopodobnie przeprowadzisz (skrócone) wywiady z kilkoma profesorami, porozmawiasz z członkami laboratorium, przyjrzysz się badaniom itp. Różnica polega na tym, że do tej pory powinieneś znać osoby, które prowadzą badania podobne do tych, które znasz tak, więc twoje wyszukiwanie będzie łatwiejsze; Ty ich znasz, a oni powinni cię znać, nawet jeśli tylko dlatego, że wziąłeś z nimi zajęcia czy coś.

  Prawie na pewno nie otrzymasz odszkodowania. C'est la vie, mój przyjacielu ... witaj w prawdziwym świecie.

„Czy uniwersytety oferują zwolnienie z zajęć dydaktycznych i szybsze niż zwykle ukończenie studiów? - Prawie na pewno nie”. Prawda w wielu przypadkach, ale „prawie pewne” jest nieco mocne. Znam co najmniej 2 profesorów, którzy uwzględniali te kwestie w negocjacjach rekrutacyjnych z nowym uniwersytetem. Lekcja dla profesorów: powinieneś czuć się moralnie zobowiązany przynajmniej zadać pytanie, co stanie się z twoimi obecnymi studentami przed przyjęciem oferty pracy. Dość często są to bardzo drobne ustępstwa ze strony nowego uniwersytetu w porównaniu z innymi rzeczami, które będziesz negocjować. Jeśli zapytasz po zaakceptowaniu, zwykle odpowiedź brzmi: nie.
Ja różnię: 1) Nie sądzę, aby to, czy ktoś zaproponował, jest dobrą wskazówką, czy powinna się ruszyć. W niektórych dziedzinach (np. Ekonomia lub biznes) formalna propozycja pojawia się dopiero, gdy student jest prawie gotowy do obrony. 2) W mojej instytucji (głównym uniwersytecie publicznym w USA) zaliczenia zewnętrzne do 30 godzin można przenieść na program doktorancki. (ciąg dalszy nastąpi)
(Cd.) 3) Moja uczelnia oferuje również możliwość znacznie szybszego niż zwykle ukończenia studiów dla studentów towarzyszących nowo zatrudnionym profesorom. Na przykład pewien student, którego znam, przeprowadził się tutaj ze swoim doradcą i ukończył doktorat w ciągu zaledwie dwóch lat - podczas gdy program zwykle trwa co najmniej sześć lat, aby ukończyć go.
#3
+12
Fomite
2012-04-19 01:41:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólnie zgadzam się z @AnonymousMathematician, że najłatwiejszą rzeczą do zrobienia może być po prostu odwiedzenie Nowego Uniwersytetu, pozostając studentem zapisanym na Old University. Może to wymagać sprawdzenia w obu działach, ale z drugiej strony tak samo będzie, jak i wychodzenie i wychodzenie.

Inna opcja, o której nie wspomniano:

Może być możliwe przekonwertowanie bieżącego doradca „zewnętrznego czytelnika” lub po prostu członka komitetu, który akurat ma spotkanie w innej instytucji. Formalny tytuł „doradcy” można następnie zmienić na członka komitetu w Twojej obecnej instytucji - najlepiej takiego, który sympatyzuje i wspiera Twoją sytuację.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...