Pytanie:
Czy powinienem mówić prawdę o odrzuceniach szkół wyższych?
Bravo
2012-03-17 12:48:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Załóżmy, że uczeń zgłasza się na kilka dobrych programów dla absolwentów, ale z jakichś powodów zostaje przyjęty do jednej świetnej szkoły, a odrzuca w kilku równie dobrych. Jak ważne jest, aby uczeń mówił prawdę o swoich odrzuconych? Występuje tu kilka okoliczności:

  1. Uczeń jest zapraszany na rozmowę kwalifikacyjną do szkoły, podczas której jest pytany o swoje podania i decyzje. Czy można kłamać, że wyniki są w toku? Albo że zaproponowano mu przyjęcie w kilku miejscach? Jest prawdopodobne, że uczeń stanie przed dylematem, jeśli uzna, że ​​inne decyzje mogą mieć również wpływ na tę.

  2. Czy ważne jest, aby być prawdomównym w szkole podyplomowej, do której dołączyłeś? ? Czy istnieje jakaś wzajemna komunikacja między sekcjami administracyjnymi wszystkich czołowych uczelni, która może pozostawić blefowanie w złym guście?

Jaka jest korzyść z próby blefowania szkoły, do której planujesz dołączyć? Jak w przypadku ewentualnej zachęty musisz ich okłamywać?
Czemu kłamać? Powiedzenie „Wolę ci nie mówić” jest całkowicie dopuszczalne.
Pięć odpowiedzi:
#1
+26
David Ketcheson
2012-03-17 21:31:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako osoba zaangażowana w decyzje o przyjęciu absolwentów mogę jednoznacznie powiedzieć, że świadomość, że studentowi odmówiono przyjęcia na inny program, nie wpływa negatywnie na moje decyzje o przyjęciu. Mam wszystkie materiały aplikacyjne od ucznia i (zakładając, że wnioskodawca jest silny) decyzja jest na tyle ważna, że ​​z pewnością przyjrzę się i ocenię wszystkie te materiały. Decyzja innej szkoły nie jest użytecznym wskaźnikiem tego, czy powinienem cię przyjąć.

Rzeczywiście, jeśli powiesz mi, że masz ofertę z innego czołowego programu, mogę nawet być bardziej ostrożny, jeśli chodzi o zaoferowanie ci przyjęcia. Czemu? Jeśli wszystkie moje początkowe oferty złożę uczniom, którzy kończą naukę w innych szkołach, to muszę wrócić i przekopać się przez aplikacje i znaleźć te, które jeszcze nie przyjęły oferty, które do tego czasu będą kandydatami o niższej jakości . Znam jeden program, w którym zdarzyło się to w zeszłym roku i postanowili w tym roku składać silniejsze oferty drugiej kategorii (wciąż dość silnych) kandydatów.

Zgadzam się z tym. Program, który nie znajduje się na samym szczycie swojej dziedziny, będzie * bardziej skłonny * przyznać kandydatowi, że uważa go za silnego, gdy dowie się, że został odrzucony przez najlepszy program. Naszym celem jest zdobycie uczniów, którzy są równi lub prawie tak dobrzy, jak ci, którzy idą do najlepszych programów, a student, który zostanie przyjęty do najlepszego programu, prawdopodobnie tam trafi.
Z drugiej strony, jeśli robię przyjęcia na bardzo dobry program, to nie rozglądam się, żeby zobaczyć, co robią inne programy. Harvard nie zastanawia się nad kimś dwa razy, ponieważ został odrzucony przez Princeton; mają najwyższe zaufanie do własnych ocen.
#2
+20
user102
2012-03-17 21:05:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako pierwsza bardzo ogólna zasada, środowisko akademickie to bardzo mały świat i nie jest wcale nieprawdopodobne, że członkowie komisji odpowiedzialnej za rozmowę kwalifikacyjną wiedzą, czy wyniki z innej szkoły zostały przekazane, czy nie. Mogą nie znać wyników, ale mogą wiedzieć, że Ty wiesz.

Jako druga ogólna zasada, kłamstwo jest wyjątkowo źle postrzegane w środowisku akademickim, gdzie bardzo ważna jest uczciwość naukowca. Gdybym miał przeprowadzić rozmowę z studentem i gdybym podejrzewał, że uczeń blefuje lub kłamie, byłby to natychmiastowy zakaz.

Jako trzecia ogólna zasada, konkurencja jest czymś normalnym i mile widzianym w środowisku akademickim. Kiedy starasz się o przyjęcie do szkoły, a nawet później o stanowisko, to normalne, a nawet oczekuje się, że będziesz ubiegać się o inne miejsca. Jeśli nikt nie pyta, nie musisz koniecznie umieszczać w swoim CV listy szkół, z których zostałeś / aś przyjęty / odrzucony, ale jeśli zadane zostanie pytanie, nie ma wstydu w mówieniu prawdy.

Krótko mówiąc, kłamstwo lub blefowanie nie daje wiele do zyskania, ale wiele do stracenia.

Powiedziałbym to bardziej stanowczo: Nie powinieneś_ umieszczać w swoim CV listy szkół, z których zostałeś przyjęty / odrzucony; tylko szkoła, do której faktycznie chodzisz.
Jest to prawdą na poziomie szkoły średniej; jednakże, międzynarodowe (lub przynajmniej tutaj w Niemczech) prace na wydziałach były odrzucane _nie_ dostaniesz CV!
Nie w informatyce teoretycznej. Nawet w Niemczech.
Również w mojej dziedzinie (matematyka) byłoby bardzo dziwne umieszczanie w swoim CV (lub w dowolnym innym miejscu) przyjęć / odrzuceń z programów lub ofert / nie-ofert pracy. Podajesz listę szkół, do których uczęszczałeś i jaką miałeś pracę, kropka. Przeczytałem tysiące CV i nigdy nie widziałem czegoś takiego.
#3
+10
aeismail
2012-03-18 02:19:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osobiście uważam, że nie pytam o inne szkoły i programy, do których kandydat może ubiegać się jako dodatek do mojej grupy. W ten sposób nie mam żadnych uprzedzeń. Jeśli kandydat dobrowolnie poda te informacje, oczywiście wezmę to pod uwagę, ale nie prosiłem o to, a zatem nie powinno być ze strony kandydata przymusu przyznania się do rzeczy, w taki czy inny sposób.

To powiedziawszy, ogólnie rzecz biorąc, nie jest dobrym pomysłem otwarcie okłamywanie instytucji akademickich. Jak zauważyło kilku innych respondentów, można go łatwo złapać - szczególnie jeśli jesteś na małym polu. Ponadto w ostatnich latach doszło do wielu głośnych przypadków, w których naukowcy stracili pracę z powodu fałszywego przedstawienia swoich referencji. Więc wszystko, co nawet sugeruje nieuczciwość, może wpędzić cię w kłopoty. (Co więcej, wiele szkół ma klauzulę „etyczną” w swoich zasadach przyjęć - i celowo kłamstwo, czy to w aplikacji, czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, czy podczas wizyty, może być w niektórych przypadkach interpretowane jako wystarczające do wycofanie oferty przyjęcia!)

#4
+9
Pete L. Clark
2012-09-28 09:25:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powinieneś być prawdomówny we wszystkich swoich przedsięwzięciach zawodowych. Kłamstwo to nieetyczne i nieprofesjonalne zachowanie, które może być powodem do zwolnienia lub gorzej. Mówię to jako ogólne stwierdzenie i trzymam się tego, ale oczywiście standardy i praktyki etyczne różnią się w zależności od różnych karier i ścieżek życia. W środowisku akademickim bardzo silne jest poczucie, że kłamstwo jest nieetyczne na granicy odrażające. Należy tego unikać za wszelką cenę.

Fakt, że używasz słowa „blefowanie”, jest nieco niepokojący i pokazuje, że być może jeszcze nie zinternalizowałeś etyki akademickiej. Blefowanie to coś, co robisz w pokerze. Mówiąc bardziej ogólnie, jest to strategia oparta na teorii gry, zaprojektowana w celu zminimalizowania informacji przekazywanych przeciwnikowi. Mówienie, że zostałeś zaakceptowany przez program, gdy nie byłeś - lub, zwłaszcza, gdy zostałeś tam odrzucony - nie jest blefowaniem, to kłamstwo .

Osoby, które uważają, że kłamstwo jest nieetyczne, również dobrze rozumieją, że nie masz obowiązku udzielania pełnych informacji tylko dlatego, że są o to proszeni. W niektórych sytuacjach społecznych nieszkodliwe kłamstwo jest bardziej akceptowalne niż odmowa odpowiedzi na pytanie, ale środowisko akademickie do nich nie należy. Jeśli ktoś prosi Cię o informacje o twoich aplikacjach do innych programów i masz jakiekolwiek obawy, że podanie tych informacji może nie być dla Ciebie korzystne, po prostu powiedz coś w rodzaju: „Przykro mi, ale naprawdę nie czuję się komfortowo w dyskusji to właśnie teraz ”. Jak wyżej, czasami nieuprzejme jest nie odpowiadanie na pytanie, dlatego warto trochę poćwiczyć, aby móc to zrobić w stosunkowo wdzięczny sposób.

A jeśli chodzi o pytanie, czy różne programy akademickie komunikują się ze sobą na tyle, aby realistyczna była szansa, że ​​ktoś tak kłamie, zostanie przyłapany: absolutnie tak. Kręgi akademickie są małe, są zaludnione przez te same osoby przez wiele lat i prawie zawsze zawierają co najmniej kilka osób, które są śmiesznie - prawie nadprzyrodzone - wiedzą o wszelkiego rodzaju decyzjach personalnych.

#5
  0
mac389
2012-03-17 20:28:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na studia magisterskie idzie się do pracy w jakiejś dziedzinie lub z pewnym badaczem. Dlatego ta osoba powinna mieć wystarczająco konkretne cele, zanim zastosuje, że ulepszanie podejścia scattershot nie powinno mieć zastosowania. W skrajnym przypadku próbujesz dostać się tylko w jedno miejsce, więc skupiam się bardziej na rozwijaniu relacji z tamtym „celem”.

To powiedziawszy, przynajmniej znalazłem się w podobnych sytuacjach . A jeśli chodzi o blefowanie. Myślę, że najlepszą radą, jeśli czujesz, że funkcjonariusze rekrutacji szukają porady, to powiedzieć, że jeszcze się nie dowiedziałeś. Zaletą blefowania jest to, że sprawia, że ​​wyglądasz lepiej, ponieważ jedna szkoła będzie chciała kandydatów z innej szkoły.

Zdecydowanie nie zgadzam się z twoim pierwszym akapitem. W każdym poddziedzinie istnieją dziesiątki silnych wydziałów, a wielu doktorantów, którzy odnieśli sukces, po rozpoczęciu pracy zmienia poddziedziny. Nie ma nic złego w tym, że nie wiesz, co chcesz robić, zanim jeszcze nie zostałeś głęboko wystawiony na cokolwiek.
Zgadzam się z JeffE: pierwszy akapit różni się znacznie od mojego doświadczenia i wielu moich rówieśników. Absolutnie * nie miałem pojęcia *, dla kogo będę pracować jako student, poza tym, że wiedziałem, że chcę robić teorię i symulacje, a nie eksperymenty. Wielu uczniów jest podobnych - jest mało prawdopodobne, że znają „tego”, dla którego chcą pracować, zanim jeszcze zaczną aplikować.
@JeffE, aeismail: Dziękujemy za komentarze i wygląda na to, że się nie zgadzamy. Być może mówimy o różnych aspektach słonia. Tak jak wy dwoje, nie miałam pojęcia, gdzie będę pracować. Myślę, że jeśli to możliwe, pomocne jest ukierunkowane podejście, być może oparte na doświadczeniu licencjackim. Z drugiej strony, oddanie się laboratorium na podstawie tego, jak wygląda na papierze, może wystawić kogoś na brutalne przebudzenie.
Nikt nie mówi, że praca opiera się tylko na tym, co jest napisane na stronie internetowej lub samej reputacji. Powinieneś mieć poczucie tego, co robisz i dlaczego zamierzasz dla kogoś pracować (lub chodzić do określonej szkoły). Studia licencjackie mogą powiedzieć, że lubisz badania, ale _ nie_ w określonej dziedzinie. To jest w porządku (i tak zdałem sobie sprawę, że chcę iść do szkoły wyższej!)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...