Pytanie:
Punkty do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o zawarciu związku małżeńskiego w trakcie doktoratu
Bravo
2013-04-07 17:28:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Małżeństwo to powracający temat w życiu większości doktorantów. Niska płaca i ciężar odpowiedzialności mogą sprawić, że małżeństwo w połowie doktoratu będzie wyglądać na okropny pomysł. Ale z drugiej strony małżeństwo jest intymnym towarzyszem w długiej i ponurej podróży. Przeszkodę płacową można również pokonać, jeśli partner znajdzie pracę.

Chociaż ostatecznie jest to osobista decyzja pary, oparta na ich zaangażowaniu i gotowości, o czym należy pamiętać, myśląc o zawarciu małżeństwa w trakcie doktoratu?

Co masz na myśli mówiąc „ciężar odpowiedzialności”?
Czy ludzie mogą wyjaśnić bliskie głosy tutaj, meta lub czat. Myślę, że można odpowiedzieć na to pytanie w sposób obiektywny, a dyskusję ograniczyć do minimum. Myślę, że jest to jedna z najważniejszych kwestii społecznych, jakie mają doktoranci.
Zgadzam się z Danielem, jeśli jesteś blisko głosowania, to powinieneś wyjaśnić dlaczego: http://meta.academia.stackexchange.com/q/455/102
@DanielE.Shub Każde bliskie głosowanie automatycznie zawiera wyjaśnienie, dlaczego. W tym przypadku ja i jedna inna osoba (i miejmy nadzieję, że wkrótce trzej inni) głosowaliśmy, że: „W obecnym stanie to pytanie nie pasuje do naszego formatu pytań i odpowiedzi. Oczekujemy, że odpowiedzi będą poparte faktami, referencje lub konkretne ekspertyzy, ale to pytanie prawdopodobnie będzie wymagało debaty, argumentów, ankiet lub rozszerzonej dyskusji. Jeśli uważasz, że to pytanie można poprawić i ewentualnie ponownie otworzyć, zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby uzyskać wskazówki. ” Myślę, że to dość wyraźne.
@EnergyNumbers mam nadzieję, że ktoś podejmie kroki i zmodyfikuje pytanie, aby było lepsze, a nie tylko zamknięte. Zdaję sobie sprawę z wcześniej zdefiniowanych wyjaśnień, ale są one dość szerokie. Miałem nadzieję, że wyjaśnisz powód zamknięcia się poza z góry określony tekst. Jak wskazałem w poprzednim komentarzu, myślę, że odpowiedź może opierać się na faktach i wiedzy, a debata i dyskusja mogą być ograniczone do minimum.
@EnergyNumbers: Czy możesz wyjaśnić, dlaczego uważasz, że nie ma * żadnej możliwej odpowiedzi * popartej faktami, referencjami lub konkretną wiedzą na to pytanie?
Małżeństwo? Doktorat? Będziesz miał ciężkie chwile, przyjacielu
Myślę, że małżeństwo to bardzo osobisty problem i nikt nie może udzielić ostatecznej odpowiedzi na to pytanie.
@seteropere: Dlaczego tak myślisz?
-1
@TaraB: Myślę, że jest to jeden z powodów, dla których należy zamknąć te pytania… Nie sądzę, aby było jedno badanie, które pokazuje, że „małżeństwo w trakcie doktoratu: ilu się udało”.
Pytanie dotyczy tylko punktów, o których należy pamiętać przy podejmowaniu decyzji. Nie chodzi o to, czy małżeństwo podczas doktoratu jest dobre, czy złe.
@Bravo: W takim razie myślę, że zmiana nazwy byłaby bardzo dobrym pomysłem! Obecny tytuł mówi, że __ dotyczy_ tego, czy to zły pomysł. Mogę sobie wyobrazić, że dla niektórych osób byłoby bardziej do zaakceptowania, gdyby nazywał się coś w stylu „Punkty do rozważenia przy podejmowaniu decyzji, czy wziąć ślub w trakcie doktoratu” lub coś w tym rodzaju.
@TaraB: Dzięki za sugestię. Dokonałem zmiany.
ciekawe pytanie powodzenia dla doktoratu i życzenia małżeństwa :)
[Odpowiednie pytanie] (http://academia.stackexchange.com/questions/300/doing-a-phd-with-ssequant-external-time-obligations-e-g-marriage).
Czy możesz wyjaśnić kwestię towarzystwa?Dlaczego mąż / żona miałby być bardziej towarzyszem niż chłopakiem / dziewczyną, z którą pozostajesz w stałym związku, tak że poślubiłbyś ich?Także ze względu na płace - jaka jest tutaj różnica?
Siedem odpowiedzi:
#1
+86
Anonymous Mathematician
2013-04-07 19:42:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli znalazłeś odpowiednią osobę do zawarcia małżeństwa na studiach podyplomowych, jaka jest alternatywa? Zawarcie związku małżeńskiego jako członek wydziału podoktoranckiego lub najemnego jest również trudne, ponieważ nadal odczuwasz dużą presję zawodową i niepewność. Powiedzenie „Kocham cię, ale poczekajmy, aż będę miał etat, by się ożenić” nie będzie dobrym pomysłem, ponieważ jest to o wiele za daleko w przyszłości i nie widzę żadnej korzyści z powiedzenia „poczekajmy, aż Jestem postdoc. ”

Przed ślubem z osobą, która nie jest naukowcem, ważne jest, aby upewnić się, że rozumieją niektóre podstawowe parametry środowiska akademickiego:

  1. rynek pracy jest niezwykle konkurencyjny. Harvard prawdopodobnie cię nie zatrudni, nawet jeśli wszyscy zgodzą się, że jesteś naprawdę sprytny, a znalezienie pracy na mniej prestiżowej uczelni nie jest formą porażki w karierze. Rzeczywiście, jest wręcz przeciwnie: każdy postęp w karierze akademickiej jest sukcesem, który należy świętować.

  2. Istnieje krajowy, a nawet międzynarodowy rynek pracy z uniwersytetami w wielu lokalizacje, ale to nie znaczy, że możesz wybrać, gdzie chcesz mieszkać. Zamiast tego oznacza to, że musisz aplikować wszędzie i brać to, co możesz. Jeśli nie masz szczęścia, kariera akademicka może wymagać zamieszkania w miejscu, które nie uważasz za pożądane, a nawet nie będziesz w stanie przewidzieć z góry, gdzie to może być.

  3. Udana kariera naukowa wymaga dużo pracy, ale różni się nieco od wielu wymagających zawodów, ponieważ praca ta jest w większości narzucona sobie. Musisz to zrobić, ale nikt nie określa, co, kiedy ani jak. Może to prowadzić do urazy, ponieważ wszystko, na co spędzasz czas, wydaje się wyborem, a nie zewnętrznie narzuconym wymaganiem. Potrzebujesz więc partnera, który nie jest skłonny do zazdrości z powodu zobowiązań czasowych.

Jeśli te problemy nie są przeszkodą, rozsądne jest zawarcie małżeństwa, gdy wydaje się to właściwe.

„Nie wypadnie dobrze powiedzieć„ Kocham cię, ale poczekajmy, aż będę miał etat, aby się ożenić ”, ponieważ to zbyt daleko w przyszłości i nie widzę żadnej korzyści z powiedzenia„ poczekajmy dopóki nie zostanę postdoc. ”„ Dokładnie tak! Czy pracownicy przemysłu czekają przed ślubem, aż osiągną wysoką pozycję?
Anecdata: mój ojciec mówi, że skończył szkołę średnią **, ponieważ ** był żonaty i miał dzieci. Pracował ciężej w ciągu dnia, ponieważ nie chciał pracować w nocy; chciał iść do domu i nas zobaczyć! Dało mu to również bardziej długoterminowe poczucie presji / popędu: * Nie mogę wygłupiać się i potrzebuję ośmiu lat na ten stopień! Muszę skończyć studia, znaleźć pracę i opiekować się rodziną! * Teraz ma dwóch doktorów i siedmioro dzieci. :)
#2
+45
F'x
2013-04-07 18:09:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właściwe pytanie ( „o czym należy pamiętać, myśląc o zawarciu związku małżeńskiego w trakcie doktoratu?”):

  • Jeśli jesteś kobietą i mieszkasz w kraju, w którym masz przyjąć nazwisko męża, upewnij się, że nie przeszkadza to innym osobom w śledzeniu twoich publikacji. (Niektóre kobiety, które znam, chociaż używają nazwiska męża na co dzień, używają swojego panieńskiego nazwiska do celów akademickich. To lub używając obu nazwisk.)

Szczerze mówiąc, to chyba jedyna akademia- konkretne porady, które przychodzą mi do głowy. Wszystko inne to zwykłe rzeczy:

  • Planowanie ślubu może być naprawdę czasochłonne. Organizuj wydajnie, deleguj lub po prostu wybierz coś prostego. (Elope?)
  • Miesiąc miodowy może być trudny do zorganizowania, zwłaszcza jeśli twój małżonek ma wysokie oczekiwania (niektórzy mogą oczekiwać, że szczęśliwa para weźmie 3-tygodniowe wakacje rozpoczynające się dzień po ślubie, co może trudno zaplanować).

I oczywiste odniesienie:

enter image description here


reszta pytania, jedyne, co mam do powiedzenia, to: o rany, musisz jasno określić swoje priorytety!

Co dokładnie masz na myśli przez ostatni komentarz?
O miesiącu miodowym: Jak to będzie łatwiejsze po uzyskaniu doktoratu?
@TaraB Niedawno się ożeniłem i zamierzam spędzić miesiąc miodowy po ukończeniu doktoratu, ale przed rozpoczęciem studiów podoktoranckich.
@gerrit: Myślę, że to, czy jest to dobra opcja, zależy od punktu miesiąca miodowego. Dla nas bardziej chodziło o to, żeby przyzwyczaić się do małżeństwa przed powrotem do codziennego życia (nie mieszkaliśmy razem, dopóki nie wyszliśmy za mąż), więc miesiąc miodowy później nie byłby taki sam.
(Może się również zdarzyć, że między doktoratem a pierwszym postdoc nie skończy się czas. Nie chciałbyś odrzucić niesamowitej oferty tylko dlatego, że planowałeś mieć czas na miesiąc miodowy w międzyczasie).
@TaraB na miesiąc miodowy, dokładnie to, co powiedział Gerrit… lub ponieważ gdy jesteś w długoterminowej pracy, możesz łatwiej przełożyć wakacje lub zaoszczędzić trochę na tę okazję
@TaraB odnośnie priorytetów, na które reagowałem * „pozytywnie, małżeństwo daje intymnego towarzysza w długiej i ponurej podróży” *… Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś myślał o ślubie, bo to pomogłoby w ich tezie :)
@F'x: „Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś myślał o ślubie, ponieważ pomogłoby to w ich tezie”: To naprawdę wcale nie jest to, co powiedział OP!
@TaraB Oczywiście. Każda sytuacja jest inna. Być może przełożymy to na Boże Narodzenie. Czy czekanie naprawdę jest niezwykłe?
@gerrit: Tak, każda sytuacja jest inna. Wydaje się, że oczekiwanie na miesiąc miodowy wcale nie jest niczym niezwykłym, ale myślę, że jest to sprzeczne z pierwotnym celem podróży poślubnej. Często w dzisiejszych czasach pary i tak mieszkają razem przez dłuższy czas, zanim się pobiorą, więc oczywiście jest inaczej, ale ponieważ OP pochodzi z Indii, myślę, że jest duża szansa, że ​​jego sytuacja będzie bliższa mojej.
dlaczego to? „Zwykle zgłaszają się głupi młodzi ludzie bez pracy” Czyli ludzie, którzy nie mają pracy, idą na doktorat?
@TaraB +1 do komentarza miesiąca miodowego. Odłożyliśmy miesiąc miodowy na „po obronie”. Rok później po doktoracie ...
+1 w sprawie zmiany nazwy. Z tego właśnie powodu zaplanowaliśmy nasze małżeństwo tuż przed opublikowaniem przez moją żonę jej drugiego artykułu. (Czy to nie brzmi zbyt romantycznie, prawda?)
Aby tekst był bardziej powszechny, proponuję uprościć „Jeśli jesteś kobietą i mieszkasz w kraju, w którym masz przyjąć nazwisko męża”, do „Jeśli przyjmujesz nazwisko współmałżonka”. * Oczekiwanie * każdego rodzaju może skomplikować sprawę, ale ogólnym warunkiem opisanej sprawy jest zmiana nazwiska. (I chociaż zdaję sobie sprawę, że należy go traktować z przymrużeniem oka, a nie jako dokładną wiedzę, komiks oczywiście odnosi się do lokalnych zwyczajów, a nie do ściśle ogólnych zasad).
#3
+34
Tara B
2013-04-07 18:25:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po ślubie mniej więcej dokładnie w połowie mojego doktoratu, powiedziałbym zdecydowanie nie, to wcale nie jest zły pomysł! (Spodziewam się, że miałeś na myśli tylko „w trakcie” do „w środku”. =])

Odnośnie do „skromnej pensji”: w tamtym czasie moje stypendium doktorskie było około dwa razy większe niż miałem kiedykolwiek w życiu, więc czułem się stosunkowo bogaty. I tak nie byliśmy zainteresowani wystawnym weselem, ale udało nam się pozwolić sobie na bardzo fajne wesele z 80 gośćmi, opłacone z pieniędzy zaoszczędzonych na naszych stypendiach doktoranckich.
Oczywiście doktoranci mogą nie być podobnie dobrze opłacani w wielu krajach (byliśmy w Wielkiej Brytanii).

Jeśli chodzi o „ciężar odpowiedzialności”, nie jestem do końca pewien, co masz na myśli, więc zadam pytanie w komentarzu i poczekaj, aż odpowiesz.

Punkty do rozważenia:

  • Potencjalnie będziesz musiał obniżyć swoje oczekiwania co do rodzaju ślubu, na który Cię stać, ale jeśli chodzi o jest osiągnięcie stanu małżeństwa , nie sądzę, żeby to był duży problem. Zawsze możesz urządzić wielkie przyjęcie rocznicowe w którymś momencie, gdy masz więcej pieniędzy.

  • Potencjalna zmiana nazwy (jak wspomniał F'x): Jeśli zbliża się zmiana nazwy Aby być zaangażowanym, może być bardzo wygodne, aby stało się to przed publikacją, co jest o wiele bardziej prawdopodobne podczas doktoratu niż później. (Zmieniłem nazwisko i nie miałem wtedy jeszcze żadnych publikacji, więc nie ma problemu z używaniem mojego nowego nazwiska do celów akademickich).

  • Miesiąc miodowy: Jest dużo większe szanse na uzyskanie wystarczającej ilości wolnego czasu na miesiąc miodowy podczas studiów doktoranckich niż w przypadku podjęcia pracy, chociaż oczywiście będzie to całkowicie zależeć od przełożonego. [Dodano, ponieważ F'x uważa, że ​​miesiąc miodowy może być problemem: mój przełożony pozwolił mi na miesiąc po moim ślubie.]

  • Towarzystwo, jak wspomniałeś: jest to oczywiście szczególnie istotne, jeśli pochodzisz z kultury / religii, w której wspólne życie przed ślubem nie jest czymś zwyczajnym. Zdecydowanie posiadanie `` intymnego towarzysza '' podczas podróży doktorskiej (nie to, że moja była tak długa lub ponura - ale mój mąż był bardziej) może być ogromną pomocą i nie widzę powodu, aby para czekała do Doktorat, aby wziąć ślub, jeśli są teraz gotowi.

Później mogę dodać więcej, jeśli pomyślę o czymś innym. Powiedziałbym więcej, gdybym nie próbował zbytnio zagłębiać się w „dyskusję” lub „nie na temat”.

Dzięki za odpowiedź Tara. Przez „ciężar odpowiedzialności” odniosłem się do dodatkowej odpowiedzialności związanej z małżeństwem. Na przykład, jako kawaler, możesz wybrać się na noc głodną. Po ślubie to nie twoja decyzja, a jeśli nie możesz być głodny, musisz poświęcić czas na gotowanie. Są jeszcze rzeczy, które można zjeść po ślubie - a przynajmniej tak przypuszczałem (sam nie wiem: P)
@Bravo: "Są dodatkowe rzeczy, które można zjeść po ślubie ..." masz na myśli jedną z [tych?] (Http://en.wikipedia.org/wiki/Infant) :-)
@Willie: Wow, po dyskusji Bravo na temat głodu i gotowania źle przeanalizowałem cytat jako „Są dodatkowe rzeczy, które można zjeść” i sprawiło, że Twój link był raczej ... zaskakujący.
Nie rozumiem części dotyczącej towarzystwa: prawdopodobnie kiedy pytasz, czy powinieneś się ożenić, masz już towarzysza, więc jaka jest różnica w towarzystwie?
#4
+15
StrongBad
2013-04-07 18:45:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miłość jest miła i wszystkim, ale chcesz mieć pewność, że Twoje decyzje zawodowe nie spowodują urazy ani do Ciebie, ani do Twojego partnera. Są dwa duże problemy z małżeństwem / związkami, które moim zdaniem są unikalne dla naukowców i szczególnie istotne dla doktorantów, ponieważ dopiero zaczynają swoją drogę akademicką. Niezwykle ważne jest, aby Twój partner (niezależnie od tego, czy jest nauczycielem akademickim, czy nie) rozumiał, że jako naukowiec często wybieramy znacznie mniej pieniędzy, aby podjąć wymagającą, czasochłonną, stresującą pracę. Wiele osób uważa, że ​​decyzja jest trudna do zrozumienia i może prowadzić do stresu / urazy. Po drugie, do czasu objęcia kadencji naukowcy często wykonują serię jedno- lub dwuletnich miejsc pracy z okresami bezrobocia w międzyczasie i przenoszeniem się za granicę. Rzadko kiedy decydujemy, gdzie idziemy do pracy.

„Naukowcy często mają jedno- lub dwuletnie zatrudnienie z okresami bezrobocia między krajami / międzynarodowymi przemieszczeniami”. To prawda, ale niestety prawdą jest również to, że większość miejsc pracy najemnych jest wykonywanych w miejscach z ograniczoną liczbą ponad 30 scen randkowych.
@Anonymous dobra uwaga. Pominąłem WSZYSTKIE dobre strony zawarcia związku małżeńskiego (akademickie lub nie).
#5
+8
Mark Adler
2013-04-08 09:09:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Małżeństwo to tylko chwilowe odwrócenie uwagi od tego, co można by uznać za stan wspólnego pożycia zarówno przed, jak i po. W rezultacie mogą obowiązywać dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne i / lub ulgi podatkowe. Inne czynniki zdominowałyby decyzję.

Z drugiej strony dziecko lub niemowlęta prawdopodobnie albo znacznie spowolniłyby ukończenie doktoratu, albo mocno nadwyrężyłyby związek. To mogłoby być bardziej interesującym pytaniem.

Wspólne zamieszkanie mogłoby i powinno przynosić korzyści przy robieniu doktoratu. z niższymi kosztami życia i mniejszym czasem spędzanym na przyziemnych rzeczach dzięki wspólnym obowiązkom (gotowanie, sprzątanie, pranie itp.). Ale do tego nie musisz być żonaty. Oczywiście druga osoba musiałaby tolerować czas, który z nią nie spędził.

Właściwie nie można by było rozsądnie zakładać.
"Z drugiej strony dziecko lub niemowlęta prawdopodobnie albo znacznie spowolniłyby ukończenie doktoratu, albo mocno nadwyrężyłyby związek". - Więcej niż podczas postdoc? Albo kiedy jesteś świeżym PI? Pisałem już gdzie indziej, zdecydowałem się na dziecko z tytułem doktora właśnie dlatego, że nie widzę, żeby później było łatwiej. I z pewnością nie doświadczyłem z tego powodu problemów w pracy ani w związkach.
Zgoda @Ana:. Decydującym czynnikiem nie jest to, czy jest się na stanowisku doktora, postDoc lub TT. Chodzi o to, czy [spodziewamy się zajmować jedno z tych stanowisk poza Stanami Zjednoczonymi] (http://www.nytimes.com/imagepages/2013/02/17/opinion/17coontz2-map.html).
@WillieWong - Ach, rzeczywiście. Moja umowa została przedłużona na czas urlopu macierzyńskiego / rodzicielskiego, a tata również miał wolne.
Jak powiedziałem, sprawa dziecka byłaby interesującym pytaniem. Jestem pewien, że istnieje wiele opinii i różnych doświadczeń na ten temat.
#6
+6
walkmanyi
2013-04-08 12:10:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, myślę, że jest to pytanie dotyczące łodzi. Czy te obawy o karierę i wynagrodzenie nie są ważne dla wszystkich pracowników umysłowych rozpoczynających karierę zawodową (tj. Osób wykonujących zawody inne niż fizyczne)?

Ale odpowiadając na twoje pytanie, jako ktoś, kto poślubił w połowie doktoratu Wydaje mi się, że mam dowody, zbiór próbek o rozmiarze 1, co pozwala mi stwierdzić, że zrobienie tego jest dobrą rzeczą .

Obecnie wielu młodych ludzi zadaje pytania (podobnie jak Ty) Jakie są powody, dla których należy się ożenić / mieć dzieci / itp. w mojej sytuacji? Kiedy jest dobry czas na założenie rodziny? Nigdy nie ma odpowiedniego czasu i prawie nigdy nie ma dobrego powodu, aby zmienić swoje życie w jakikolwiek sposób. Powinieneś zapytać inaczej. Jakie są powody, dla których nie należy teraz ożenić się / zakładać rodziny? Dlaczego nie założyć rodziny teraz? Nigdy nie będzie lepiej niż teraz. Myślisz, że będąc post-doc będziesz mieć więcej czasu i mniej stresu w karierze? Albo kiedy zostaniesz adiunktem? Lub współpracownik? Lub pełny? Tak, możesz poczekać, aż wody się uspokoją. Powodzenia w zakładaniu rodziny, gdy masz 80 lat (jeśli będziesz miał szczęście).

#7
+1
MarmiK
2013-04-08 16:12:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lepiej poproś swoją żonę / męża, jeśli zgadza się z twoimi myślami?

Nie ważne jak dobrze to usprawiedliwiamy, jeśli twój partner nie zgadza się z jakąś myślą! Nikt na świecie nie zmusza go / jej do wyrażenia zgody na to samo (z pewnymi wyjątkami).

Po ślubie z doktoratem szczegółowo zapoznaj się z jego / jej zgodą i wszystkimi możliwymi warunkami.

Jeśli on / ona aprobuje niż postępuje tak samo jak otrzyma zgodę (myślę, że będzie to miało pewne warunki)

Ani doktorat nie jest łatwy, ani małżeństwo, oba wymagają sporej ilości wysiłku, aby odnieść sukces.

faktycznie życie w doktoracie i życie po ślubie nie jest łatwe: P


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...