Pytanie:
Tylko jeden student odpowiedział na pytanie egzaminacyjne - i podejrzewam, że oszukiwał
user81618
2017-10-20 01:15:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dzisiaj my (profesorowie + asystenci) przeprowadziliśmy egzamin śródokresowy dla klasy około 80 uczniów. Na egzaminie było niewątpliwie „najtrudniejsze” pytanie, ponieważ prawie cała klasa uczniów pytała nas, jak zadać to pytanie. Szczerze mówiąc, nie dawaliśmy żadnych wskazówek, ale było jasne, że trzeba użyć definicji, aby móc kontynuować.

Kiedy zbieraliśmy egzaminy, we wszystkich broszurach egzaminacyjnych brakowało odpowiedzi na to pytanie - z wyjątkiem egzaminu jednego studenta. I to był jedyny student, który poprosił o wyjście do łazienki. Pozwoliłem mu iść, ale nie prosiłem o telefon, czego teraz bardzo żałuję.

Co możemy zrobić w tej sytuacji, w której mocno podejrzewam, że ten uczeń poszedł do łazienki, aby sprawdzić definicję w swoim telefonie, aby mógł poprawnie odpowiedzieć na pytanie?

Nadal musimy patrzeć na każdy egzamin, aby upewnić się, że tylko jeden uczeń zrozumiał go poprawnie (student łazienki), ale jeśli rzeczywiście tak było, czy mamy jakiekolwiek prawo oskarżać go o oszustwo, czy też straciliśmy szansę, nie prosząc go o pozostawienie telefonu w pokoju?

Czuję, że duża niesprawiedliwość będzie zostało zrobione pozostałym uczciwym uczniom, jeśli pozwolimy temu poślizgnąć się ...

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/67384/discussion-on-question-by-user81618-very-strong-suspicion-that-a-student-has-che).
Jeśli w ogóle nikt nie odpowiedział na pytanie, być może było to zbyt trudne.Zalicz całą klasę lub całkowicie usuń ją z testu.W ten sposób tylko lekko pieprzysz podejrzanego ucznia (mogliby wykorzystać ten czas gdzie indziej), zamiast całkowicie go pieprzyć, oskarżając go o oszukiwanie bez żadnego dowodu.
@BaileyS: „lekko wkręć”: Nie znasz części, która mówi „lekko”.Kiedy dobrze pamiętam, raz zostałem obniżony o 2 oceny w skali 6, ponieważ spędziłem sporo czasu nad pytaniem, na które tylko nieliczni podchodzili i które zostało usunięte po egzaminie.
Dodałeś pytanie, w którym do rozwiązania problemu potrzebna była konkretna definicja, a prawie cała klasa nie potrafiła na nie odpowiedzieć?Wygląda na to, że musisz iść naprzód * przestać projektować testy, takie jak pułapki, które mają `` pokonać '' twoich uczniów. * Poza tym to era technologii - zapamiętywanie definicji jako umiejętności gwałtownie spada w porównaniu z umiejętnością dokładnego znajdowania wspomnianych informacji.Jeśli chodzi o odpowiedź @Massimo Ortolano - to ty zawaliłeś sprawę.
Więc celowo sformułowałeś pytanie testowe, używając słowa, którego prawie nikt nie zna, aby oszukać klasę?A może chodziło po prostu o pytanie: „Jaka jest definicja xyz?”Wydaje się kiepskim pytaniem testowym, gdyby tylko (co najwyżej) jedna osoba na 80 mogła wymyślić znaczenie słowa w kontekście pytania, chyba że pytanie to dosłownie wymagało definicji.
Dwanaście odpowiedzi:
Massimo Ortolano
2017-10-20 01:54:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z góry przepraszam za moją szczerość.

Co możemy zrobić w tej sytuacji, w której mocno podejrzewam, że ten uczeń poszedł do łazienki, aby sprawdzić definicję na swoim telefonie, żeby mógł poprawnie odpowiedzieć na pytanie?

Nic.

Czy straciliśmy szansę, nie prosząc go, żeby zostawił telefon w pokoju?

Przegapiłeś to, ale to nie ma znaczenia: uczeń mógł mieć kolegę z telefonem w łazience. Albo nie. Uczeń mógł nawet znać odpowiedź.

Czuję, że reszta uczciwych uczniów została wyrządzona wielkiej niesprawiedliwości, jeśli pozwolimy temu poślizgnąć się

W swojej karierze prawdopodobnie pozwoliłeś już innym się poślizgnąć.

W tej odpowiedzi napisałem, że na podstawie mojego (teraz wystarczająco długiego) doświadczenia jeśli uczeń chce oszukiwać, to zrobi . Dlatego trzeba zaakceptować, że od czasu do czasu uczeń oszukuje i nie zauważa lub nie jest w stanie udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że ten uczeń oszukiwał (i nie chcesz oskarżać kogoś o oszustwo, jeśli nie jestem w stanie tego udowodnić, prawda?).

Więc idź dalej.

NB: Jak niektórzy zauważyli w różnych komentarzach, fakt, że prawie wszyscy uczniowie nie byli w stanie odpowiedź na to pytanie może być poważnym problemem. W tej odpowiedzi szczególnie chciałem odnieść się tylko do części dotyczącej oszukiwania, ponieważ uważam, że ta druga kwestia to zupełnie inna sprawa, która może być również zależna od kultury i która prawdopodobnie warta jest innego (interesującego) pytania.

Byłem też kiedyś studentem i na jednym egzaminie, dzięki czystemu szczęściu, wybrałem szczególnie dogodną reprezentację i rozwiązałem pytanie w super zwarty i elegancki sposób, którego nikt, łącznie z profesorem, nie widział wcześniej;Otrzymałem jednowierszową odpowiedź na pytanie, dla którego oczekiwano kilku stron obliczeń.Teraz nie poszedłem do łazienki;ale załóżmy, że tak było i załóżmy, że później fałszywie oskarżono mnie o oszukiwanie, prosząc sprytnego przyjaciela podczas nieobecności - jak myślisz, jak bym się czuł?Byłoby to zniewagą (oskarżeniem o oszustwo) do kontuzji (utrata śladów).Cont'd.
Otóż, nigdy nie zostałem oskarżony o oszukiwanie (w rzeczywistości starałem się nie oszukiwać), ale byłem zwykle znany z nadętych, zbyt skomplikowanych odpowiedzi;to kompaktowe rozwiązanie było dla mnie całkowicie poza charakterem i stylem.Tak więc bardzo łatwo mogło być tak, że podejrzliwy nauczyciel sam zdecydowałby, że nie znalazłem na własną rękę eleganckiego rozwiązania i skasował oceny.Byłbym wściekły (lub zdemotywowany) i na pewno podniósłbym duże zamieszanie, choćby po to, by oczyścić swoje imię, nawet ze względu na oceny.Nie. OP zawalił sprawę i bez dowodu OP nie może oskarżać.
@CaptainEmacs, z twojej historii, jestem * bardzo * zainteresowany, co myślisz o mojej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zasadniczo polega ona na rozważeniu i zbadaniu tej możliwości (genialnego rozwiązania studenckiego).
WRT ostatnie zdanie - Proszę nie oskarżać ucznia, chyba że masz oczywisty, jasny dowód i upewniłeś się, że nie ma mowy, żeby tak było.Zostałem kiedyś oskarżony o oszukiwanie, ponieważ spojrzałem na pracę innego ucznia.Całkiem wyraźne, prawda?Tyle że moja wizja jest tak zła, że dosłownie nie widzę wyraźnie mojej dłoni przed twarzą (jeśli jest wyciągnięta na więcej niż ~ jedną czwartą drogi), więc nie ma mowy, żebym mógł przeczytać tekst od ucznia z odległości dobrych ośmiu stóp.Skończyło się na ogromnym bałaganie i spowodowało ból głowy u wszystkich.Zaufaj mi, to nie jest coś lekkiego.
Twoja odpowiedź jest dobra, ale powinna zawierać również odpowiedź z symbolami wieloznacznymi, aby rozszerzyć to, co możesz teraz zrobić * realistycznie *.
To powinna być zaakceptowana odpowiedź.Nie ma „dzwonienia później do ucznia” ani tego rodzaju biernych / agresywnych rzeczy.Egzaminy są takie same dla wszystkich i jeśli nie ma wyraźnego dowodu oszukiwania, to co się robi.Następnym razem wyjaśnij zasady dotyczące łazienki / telefon.Nauka nigdy się nie kończy, zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów, tym razem twoje lekcje są następujące: - Czy naprawdę powinienem zadawać pytania, które można rozwiązać tylko dzięki „szczęściu” zapamiętania wyraźnie nie-centralnej definicji?- Czy powinienem bardziej aktywnie przeciwdziałać oszukiwaniu?
@QPaysTaxes Miał to samo.Nauczyciel zarzucił mi, że patrzę na sąsiada (okiem tak krótkowzrocznym, że nie potrafię nawet nim czytać, chyba że kartka znajduje się w odległości mniejszej niż 10 cm od oka) i odmówił oceny egzaminu.Po tym, jak podniosłem poważny smród, okazało się, że facet, którego „oszukałem”, zdobył 3 (na 10), a ja miałem 9.
"... jeśli uczeń chce oszukiwać, to zrobią."Znam kogoś z działu bezpieczeństwa IT, który zawsze mówił, że systemy bezpieczeństwa mają głównie na celu odstraszenie przypadkowego napastnika, ale zdeterminowany napastnik w końcu znajdzie sposób.Myślę, że to samo dotyczy zapobiegania oszukiwaniu uczniów.Słyszałem plotki o uczniach rozwijających sygnały ręczne lub alfabet Morse'a do komunikacji podczas egzaminów.Niewiele można zrobić, aby powstrzymać najbardziej zdeterminowanych i kreatywnych oszustów.Po prostu postaraj się, aby był tak bezpieczny, że będą musieli spędzać więcej czasu na opracowywaniu swoich kodów, niż na naukę do egzaminu.
Dałbym +1, gdyby nie ostatnie zdanie.OP nie może iść dalej, ponieważ niezależnie od tego indywidualnego studenta, jego / jej pracownicy kursu zdali egzamin z odpowiedzią, której nie nauczyli uczniów, jak rozwiązać (lub była zbyt niejasna, lub cokolwiek).Należy się tym zająć.
@einpoklum Masz rację, że na egzaminie jest poważny problem, ale szczególnie chciałem zająć się tylko częścią dotyczącą oszustw, ponieważ ta druga kwestia to zupełnie inna sprawa (która prawdopodobnie warta jest innego pytania), którą można równieżzależne od kultury.
@MassimoOrtolano: Gdybyś przynajmniej wspomniał o tym w swoim ostatnim zdaniu, dałbym +1.
@einpoklum Dodałem o tym notatkę.
-1 Jeśli widzisz coś (prawdopodobnie) niesprawiedliwego i możesz to sprawdzić, to zgłoś to.
@RolazaroAzeveires To śliskie podejście do sprawdzania wszystkich pod kątem czegokolwiek i tylko ogólnej niesprawiedliwości, która się z tym wiąże.Podobnie jak w przypadku niektórych systemów prawnych, ludzie powinni być uważani za niewinnych, dopóki ich wina nie zostanie udowodniona.W tym przypadku „sprawdzanie” oznaczałoby poważne naruszenie prywatności.Z zewnątrz wszystko może WYGLĄDAĆ nieuczciwie.
Nie sądzę, żeby było nic złego w pytaniu go, jak to rozwiązał, twarzą w twarz.Nawet jeśli zaakceptujesz, że nie przystąpisz do oskarżenia z góry, możesz po prostu ocenić jego odpowiedź dla własnego spokoju.Jeśli sam się zepsuje, świetnie, jeśli nie, przynajmniej masz lepszy wgląd w to, co się stało.
@CaptainEmacs podobna historia tutaj.Robiłem zaawansowany kurs matematyki i poproszono mnie o udowodnienie istnienia funkcji matematycznej o określonych właściwościach.Mój dowód nie wykorzystywał żadnej z metod nauczanych na kursie, wykraczał poza to, o co pytano (zamiast tylko udowodnić istnienie, podałem przykład) i przypominał styl znanego matematyka, który jest moimojciec.Profesor dyskretnie zapytał go, czy mi pomógł.Było proste wytłumaczenie: byłem rozproszony przez ten semestr i nie pochłaniałem zbyt wiele wykładów, więc nie mogłem używać metod, których nas uczono!
@einpoklum To niekoniecznie jest złe.Czasami studenci nabierają nawyku oczekiwania, że każde pytanie na egzaminie będzie podobne do wszystkich przykładowych pytań w książce i pytań do zadań domowych.Niektórzy nauczyciele / profesorowie lubią testować inne aspekty rozwiązywania problemów, zachęcając uczniów do stosowania wiedzy w sposób, którego nie „nauczono”.To uzasadniony sposób nauczania krytycznego myślenia - wszyscy moi dobrzy nauczyciele i profesorowie w przeszłości zadawali te pytania.
Fatalistyczne nastawienie, że studenci będą oszukiwać, jeśli będą chcieli mi przeszkadzać.Istnieją oczywiście środki, które można podjąć, aby koszt oszukiwania był wystarczająco wysoki, aby uczynić go niepożądanym jako opcja.
@k_g To nie jest fatalistyczne podejście, jest realistyczne.Widziałem oszustwa, które zdarzały się również wtedy, gdy obowiązywały dość surowe środki zaradcze.Przypomnijmy, że również wdrożenie tych środków wiąże się z kosztami od nas, nauczycieli, i powinien istnieć kompromis między kosztami związanymi ze środkami zaradczymi a pozwoleniem na odrobinę oszustwa, ponieważ nie jesteśmy zatrudniani jako policjanci (izobacz moją inną powiązaną odpowiedź, aby zrozumieć, jakie jest moje stanowisko).
@MassimoOrtolano Myślę, że możemy być bardziej zgodni, niż sugerował mój początkowy komentarz, biorąc pod uwagę twoją inną odpowiedź.Myślę, że uodpornianie egzaminów na oszustwa jest prawdopodobnie ogólnie dobrą strategią, ale nie zgadzam się, że w żadnym wypadku nie jesteśmy policją, do pewnego stopnia powinniśmy zapobiegać zdobywaniu nieuczciwej przewagi przez studentów i obchodzeniu systemu w takim stopniu, w jakim możemy.
@k_g w większości przypadków studenci płacą czesne (a więc ostatecznie decydują o tym).jeśli uczniowie zbiorowo są źli z powodu oszukiwania, zostanie zastosowane surowe egzekwowanie.jeśli uczniowie zbiorowo zgadzają się na oszukiwanie, nie będzie ścisłego egzekwowania.zadaniem profesora nie jest określenie, ile środków należy przeznaczyć na oszustwa.
Jest coś do powiedzenia na temat oszukiwania.Jak wskazuje @CuriousFindings, uczniowie używali alfabetu Morse'a i tak dalej, aby przekazywać informacje w rzekomo „bezpiecznym” środowisku.Takie rzeczy oczywiście nie mogą być tolerowane, jeśli zostaną odkryte, ale jednocześnie wykazują pewne zdolności umysłowe, o które nie pytał egzamin.Nie jestem pewien, czy dzwonienie do przyjaciela w łazience jest tak pomysłowe, ale ten student zrobił coś, na co nikt inny nie był w stanie / nie był przygotowany.
@CaptainEmacs Chciałbym wiedzieć, na czym polega ten problem
@alphacapture Nie pamiętam, to było zbyt dawno i nigdy nie zabrałem ze sobą arkusza zadań egzaminacyjnych.
Pamiętam egzamin końcowy z teorii liczb.Mniej więcej w połowie egzaminu musiałem siusiać;jak w HAD TO PEE.Profesor nie pozwolił mi wyjść.Rzuciłem egzamin, rzuciłem go na jej biurko i wybiegłem przez drzwi.Opublikowała oceny i zobaczyłem, że dostałem ocenę C z egzaminu.Zapytałem ją, czy mogę zobaczyć moją pracę egzaminacyjną.Każde pytanie zostało oznaczone jako poprawne, bez żadnych odliczeń.Zdezorientowany, odwróciłem kartkę.Po drugiej stronie było więcej pytań.W tamtym czasie nie przyszło mi do głowy, żebym odwrócił kartkę, zanim ją oddałem. Po prostu oznaczyłem ją na trudne lekcje, których się nauczyłem.
Wildcard
2017-10-20 03:28:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zadzwoń do niego. Zapytaj, jak to rozwiązał.

Nie sugeruj, że oszukiwał. Po prostu zapytaj, jak rozwiązał to z prawdziwą ciekawością i zainteresowaniem.

Jeśli zapyta, dlaczego pytasz, powiedz mu, że był jedynym uczniem w całej klasie, który go rozwiązał i chciałbyś otrzymać wgląd w jego proces rozwiązywania problemów.

Albo masz w rękach prawdziwego geniusza, albo oszukujesz. Nie rób nic samemu, by sugerować tę drugą możliwość.

Jeśli naprawdę JEST geniuszem, będziesz zadowolony, że odbyłeś z nim ten wywiad i możesz teraz dać mu scholastyczne pochwały, na jakie zasługuje! Zamiast dalej fałszywie wierzyć, że jest oszustem.

Jeśli, jak podejrzewasz, oszukiwał, może się do tego przyznać. Albo może nie. Ale jeśli nie może wyjaśnić odpowiedzi lub w jaki sposób do niej doszedł w jakikolwiek sposób, w jakimś kształcie lub formie, będziesz wiedzieć , że oszukuje. I będzie wiedział, że Ty wiesz.

I to może wystarczyć, aby zmienić jego zachowanie na lepsze w przyszłości.


Jeśli okaże się, że oszukiwał (albo przez jego przyznanie się lub przez całkowity brak możliwości wyjaśnienia czegokolwiek na temat odpowiedzi), najlżejszą rzeczą, jaką mógłbyś zrobić, byłoby nie przyznanie mu uznania za to pytanie. Więc nikt nie otrzymuje za to uznania, ponieważ nikt inny na to nie odpowiedział. Lub, jak powiedzieli inni, możesz po prostu pozwolić sobie na to, jeśli chodzi o ocenianie.

Ale powyższa rozmowa daje ci szansę (a) odkryć możliwego geniusza lub (b) umieścić odrobina dyscypliny w stosunku do ucznia, aby był świadomy, że nie „wyszedł czysty” i będzie mniej prawdopodobne, że znów będzie oszukiwać.

Jeśli oszukiwał, przynajmniej sprawi, że pot.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/67515/discussion-on-answer-by-wildcard-only-one-student-ansisted-an-exam-question-an).
paul garrett
2017-10-20 03:47:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie do końca odpowiedź, ale może z jakiegoś punktu widzenia: dawno temu poszedłem do jednej z akademii służby w USA (armia, marynarka wojenna, siły powietrzne, straż przybrzeżna, nieważne, która) i, jak wszyscy przybywający ludzie, zostałem poddany na obszerną baterię testów kwalifikacyjnych, z których niektóre generują kredyt uniwersytecki i tak dalej. O wiele bardziej systematyczny niż większość amerykańskich college'ów i uniwersytetów nawet dzisiaj.

Będąc zapalonym studentem matematyki przez kilka lat wcześniej, naprawdę dużo czytałem, aw szczególności wiedziałem, jak robić rachunek różniczkowy (który był podstawowy temat matematyki na poziomie podstawowym) przez kilka lat wcześniej. Chociaż ogólnie radziłem sobie dobrze na innych egzaminach, najwyraźniej źle odpowiedziałem tylko na jedno pytanie 100 na egzaminie z rachunku różniczkowego. Ponieważ nawet kompetentni ludzie rzadko robią to dobrze, a ponieważ nie miałem w mojej historii rachunku licealnego, było to podejrzane. (Pozwólcie, że zauważę, że tak, naprawdę bardzo dobrze wiedziałam, jak robić rachunek różniczkowy, i tak, wiedziałam też, jak "rozgrywać" pytania wielokrotnego wyboru. I chyba też miałam dobry dzień.)

Chodzi o to, że w amerykańskich akademiach służbowych każde kłamstwo, oszustwo lub cokolwiek w ogóle jest przestępstwem, które można odrzucić. Tak więc, biorąc pod uwagę podejrzany charakter sytuacji, wezwano mnie przed „komisję oficerską”, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację (ponieważ z pewnością nie było żadnych jawnych dowodów oszustwa).

Bycie naiwnym, przestraszonym dzieciakiem stojącym na baczność przed funkcjonariuszami, na pytanie "jak to wyjaśnisz?" moja początkowa odpowiedź brzmiała: „Proszę pana! Czytałem dużo książek! (Taki był wymagany styl zwracania się ...)

(To się roześmiało, co w żaden sposób mnie nie uspokoiło, bo wtedy nie wiedziałem, jak to zinterpretować.)

Podsumowanie polegało na tym, że nie zostałem ukarany ani zwolniony z tego miejsca ...

Więc: w twojej sytuacji zdecydowanie musisz przeprowadzić rozmowę z uczniem, zanim zaczniesz myśleć warunki oskarżeń. Niektórzy ludzie nie są typowi, chociaż statystycznie tak jest.

Poza tym całe to „odmówienie przerwy w łazience” jest głupie, a naleganie na „przerwy towarzyszące” jest głupie / niegrzeczne i tak dalej. Komplikacji związanych z „testowaniem” nie da się rozwiązać poprzez zakazanie przerw w łazience.

Ani przez zakaz telefonów, ponieważ dedykowani oszuści mogą uzyskać znacznie mniejsze urządzenia ...

„Łapanie i karanie oszustów” nie jest oczywiście głównym celem jakiejkolwiek edukacji, więc nie chcemy, aby ten cel zepsuł resztę.

Niestety w wojsku mają dużo więcej legitymacji niż nauczyciel (szczególnie w szkole publicznej).Chociaż w rzeczywistości nie jest to zgodne z konstytucją (przynajmniej w Stanach Zjednoczonych), edukacja publiczna jest zasadniczo postrzegana jako prawo.A każdy błąd jest pod przykrywką instytucji rządowej.Takich, że procesy sądowe są jeszcze częstszym wydarzeniem.Przynajmniej większość szkół dość szybko zwalnia nauczycieli, choćby w przypadku wystąpienia problemu, który może przyciągnąć uwagę mediów.Jeden uczeń zostaje „przesłuchany” i jest „delikatny”, masz płaczące dziecko w telewizji i bałagan.To już świat przerażającej ostrożności
A na tym świecie kreskówka jak https: //i.pinimg.com/originals/5b/91/09/5b910943f0a80e3b63425b0d5a887261.jpg ... trafia zbyt blisko domu: - /
Aha, i chociaż w żaden sposób nie sugeruję, że ogromna większość zarzutów o napaść na tle seksualnym nie jest prawdziwa ... niemniej jednak prawdziwe jest to, że uczniowie, którzy są skłonni oszukiwać, mogą chcieć skorzystać z innych środków, aby uzyskać swoją drogę.Miejsca takie jak akademie wojskowe będą na ogół dość naturalnie filtrowane jako miejsca motywowane celem i etyką.Ale w szkołach publicznych (nawet w wielu CC / uniwersytetach) niektórzy są tam, ponieważ mówi się im, że są / raczej bez celu i mogą nie interesować się moralnością, nie widząc dla nich żadnej korzyści ... i dlatego mogą szukać zemsty lub środków przywrócenia kontroli: - /
Kiedyś też byłem tym uczniem.Niemal każde łatwe pytanie nie powiodło się, ale najtrudniejsze (a) udało się.Za pierwszym razem było to podejrzane.Za drugim razem stało się jeszcze bardziej podejrzane.Od tego czasu podczas egzaminów miałem osobistego opiekuna.Aż przyszedł trzeci i czwarty raz.Przełożony nie znalazł żadnego oszustwa.Byłem tylko znudzony i chciałem wyzwań: przeoczyłem proste pytania i skupiłem się na trudnych.Dałem się poznać jako ten, który rozwiązuje tylko najtrudniejsze pytania, a nauczyciele zostawili mnie w spokoju.To nie czyni mnie oszustem: system był dla mnie nieodpowiedni (lub odwrotnie).
@OlivierGrégoire, poza tematem, ale * pokochałbyś * książkę [Concrete Mathematics] (https://math.stackexchange.com/a/2081507/276406), jeśli jeszcze jej nie odkryłeś.Nie zawiera praktycznie nic poza interesującymi, trudnymi pytaniami.
spnkr
2017-10-20 08:06:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli nie możesz udowodnić, że uczeń oszukiwał, nie możesz go ścigać ani karać. Pamiętaj, że oszustwo jest bardzo poważnym zarzutem i może zrujnować karierę akademicką studenta.

Nie odrzucaj tego lekko.

Jeśli jesteś nauczycielem i jeśli Twój test nie jest wystarczająco dobrze napisany, aby móc stwierdzić, czy ktoś zna materiał (w przeciwieństwie do przeszukiwania tematu w łazience przez 5 m), Twoje umiejętności tworzenia testów mogą się nieco poprawić.

W innych słów, przemyśl proces oceny ucznia, jeśli można go pokonać za pomocą pobieżnego wyszukiwania w Google lub „ściągawki”.

einpoklum
2017-10-21 00:41:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • Najpierw trochę (mojej) perspektywy: nie przeceniaj znaczenia oceniania ludzi w ogóle. Jako badacz nie znalazłem tak dużego pożytku dla ocen z egzaminów licencjackich / magisterskich, z którymi się spotykam. Zasadniczo jest to coś, czego gospodarka kapitalistyczna potrzebuje lub uważa, że ​​potrzebuje do selekcji pracowników. To w przeciwieństwie do udzielania uczniom informacji zwrotnych na temat ich odpowiedzi - co zrobili dobrze, a co nie i skąd ich błędy wydają się wynikać; robienie tego jest bardzo ważne. Fakt, że ocena ucznia w łazience może być błędna, sam w sobie nie wydaje mi się, że niebo spada.

  • Z drugiej strony uczciwość to wielka sprawa w mojej książce. Stąd perspektywa, że ​​ktoś uzyska pomoc telefoniczną w sprawie trudnego pytania i „przyklei ją” do innych uczniów, byłaby dla mnie niepokojąca. Jednak

  • Albo zadane pytanie było możliwe do rozwiązania - w takim przypadku nie masz podstaw do podejrzeń - albo było obiektywnie praktycznie nierozwiązywalne, w takim przypadku nie wierzę ci mają nawet moralną nogę, aby oskarżyć ucznia o niewłaściwe postępowanie. Cytując fragment biblijnego Samsona: „Gdybyś nie orał moją jałowicą, nie rozwiązałbyś mojej zagadki” - gdyby było to pytanie, na które odpowiada połowa klasy, nigdy nie byłbyś podejrzliwy wobec „ucznia łazienki ”.

  • Powinieneś przyjąć propozycję @SolarMike i po prostu anulować pytanie, tak aby ocena była oparta na wszystkich innych pytaniach i tym się nie liczy. Jeśli uczeń narzeka, możesz dowiedzieć się, czy rzeczywiście rozumie materiał na tyle dobrze, aby sam rozwiązać pytanie ... także +1 odpowiedź @ SolarMike.

  • Następnym razem Niech najmniej doświadczony TA na kursie, który nie widział egzaminu wcześniej, usiądź i rozwiąż go - zanim podasz egzamin studentom . To zaoszczędzi ci wiele smutku, jeśli sobie z tym poradzisz.

  • Większą niesprawiedliwością w tym przypadku jest to, że albo piszecie nieodpowiednie pytanie egzaminacyjne, albo nie wychowacie klasy w zakresie odpowiedzi na pytanie na odpowiednim egzaminie. Spróbuj pomyśleć o tym, jak poprawić siebie, niż karać za złe czyny innych.

„- albo było to obiektywnie praktycznie nierozwiązywalne, w takim przypadku nie wierzę, że masz nawet moralną nogę, by oskarżyć ucznia o niewłaściwe postępowanie.” Nie widzę twojej logiki.
@Acccumulation: To tak, jakby maltretowany małżonek strzelał do krzywdzącej żony / męża.Jasne, strzelanie do ludzi jest złe, ale sprawca nie ma moralnej nogi, na której mógłby stanąć i narzekać, że stał się ofiarą tego rodzaju aktów przemocy.Jeśli nierozwiązywalny egzamin zmusza kogoś do oszukiwania, osoba, która go przeprowadziła, nie narzeka.Ok, to nie jest idealna analogia, ale łapiesz mój dryf.Lub - przeczytaj historię Samsona Riddle'a.
Zadawanie trudnych pytań nie jest nieetyczne i nie zmusza ludzi do oszukiwania;każdy, kto oszukuje w takiej sytuacji, podejmuje taką decyzję samodzielnie.Twoja analogia opiera się na założeniu, że profesor był nieetyczny, i to jest cała omawiana kwestia.Analogie służą do wyjaśniania twierdzeń, a nie do ich zwykłego powtarzania.Nie jestem pewien, jakie według ciebie znaczenie ma historia Samsona.Czy profesor Samson?
@Acccumulation: Tak.Mówiąc szerzej, Samson reprezentuje tego, kto jest niewinny i przeciwko któremu popełniono przestępstwo.Co w tym przypadku utożsamiam z profesorem.
+1 za pierwszy punkt.Moje pytanie (a) do OP: OP brzmi: „Czuję, że reszta uczciwych uczniów wyrządzi wielką niesprawiedliwość, jeśli pozwolimy temu zsunąć się ...” Dlaczego?Jeśli celem jest wykształcenie wykwalifikowanych absolwentów, w jaki sposób jeden student, który uzyska zaliczenie jednego pytania, zaszkodzi wszystkim innym?Czy to semestr z dwoma pytaniami?Czy to jedno pytanie wpłynie w ogóle na ocenę z kursu, a tym bardziej na to, czy dana osoba kończy szkołę?Wydaje się, że w jednym pytaniu jest to dużo.A może ocena zdolności uczniów do odpowiadania na pytania jest Twoim ostatecznym celem?Dlaczego to takie ważne?
@Acccumulation: Jeśli nikt nie znalazł odpowiedzi, pytanie nie było „trudne”.Nie, * uczeń * to Samson - który rzeczywiście oszukiwał swoją zagadką;ale Filistyni nie mogli tego wiedzieć bez własnego niewłaściwego postępowania.
Solar Mike
2017-10-20 22:00:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu usuń to pytanie z pracy - ponieważ tak niewielu się nim zajęło lub materiał nie uwzględniał tego wystarczająco ...

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/67516/discussion-on-answer-by-solar-mike-only-one-student-ansrated-an-exam-question).
Często wydaje mi się, że nieliniowa skala może być dobrym pomysłem lub być w stanie zdobyć dodatkowe punkty (tj. Odpowiedzi sumują się do> 100%, jeśli wszystkie są prawidłowe).Nie trzeba go odrzucać tylko dlatego, że tylko jedna osoba uznała to za poprawne (zwłaszcza jeśli> 0 ma poprawne).Jeśli ktoś naprawdę bardzo dobrze się uczył, miał pecha z innymi pytaniami i poprawnie odpowiedział na dodatkowe pytanie ... to powinno być dobre.Każdy, kto uzyska> 100, jest ograniczony do 100%.
Jan
2017-10-20 10:22:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zastrzeżenie: nigdy wcześniej nie prowadziłem zajęć i nigdy nie kompilowałem, nie nadzorowałem ani nie oceniałem egzaminu.

O ile uważam, że oszukiwanie lub próba oszukiwania jest złym nastawieniem i tak bardzo, jak chcę Oszuści, którzy mają zostać odpowiednio ukarani, uważam również, że udowodnienie oszustwa musi sprowadzać się do twardych dowodów. Twarde dowody, czyli wystarczające dowody na to, że wygrałbyś sprawę karną w sądzie, gdyby została tam wniesiona. Jedna z kluczowych zasad brzmi in dubio pro reo i dotyczy to tutaj: nie masz dowodu, masz tylko przeczucie. O ile nie uda ci się znaleźć prawdziwych, faktycznych dowodów , nie oskarżaj tego ucznia o oszustwo i nie poprawiaj tylko jego oceny w sposób sugerujący oszustwo.


Ja za moje Po części wiem, że czasami pamiętam najdziwniejsze szczegóły, pomijając często powtarzające się szczegóły. Mogłem więc wypadać słabo lub średnio na tym egzaminie, ponieważ nie wiedziałem ogólnych rzeczy - ale przez przypadek mogę dokładnie zapamiętać tę definicję prawie słowo w słowo (lub symbol symbolu, jeśli jest to egzamin z matematyki) i być w stanie odpowiedzieć na to pytanie pytanie.

Oszukiwanie nie jest tak poważne jak morderstwo, więc ciężar dowodu w przypadku pierwszego jest mniejszy niż w przypadku drugiego.
Oskarżam cię, @Acccumulation,, że mnie obraziłeś.Teraz obrażanie kogoś może, w zależności od szczegółów, być mniej dotkliwe niż oszustwo egzaminacyjne.Dlatego ciężar dowodu spoczywa na tobie.Jeśli nie możesz udowodnić swojej niewinności, niemieckie sądy przyznają mi kwotę do 2000 EUR.Yay :) A skoro już o tym mowa, oskarżam Cię o nielegalną utylizację ropy.A ponieważ to nie jest morderstwo, ciężar dowodu spoczywa również na tobie.
@phresnel Myślę, że przykład „zniewagi” jest lepszy niż wyciek oleju.Uszkodzenie jest „wirtualne”, dlatego podobieństwo jest znacznie wyraźniejsze.Poza tym zgadzam się z twoim punktem widzenia.
@phrensol Powiedziałem, że ciężar dowodu może być mniejszy, a nie nieistniejący.Nie ma możliwości, aby Twój komentarz mógł zostać wyrażony w dobrej wierze i zgłaszam go.Wymyślanie bzdurnych argumentów i udawanie, że wynikają z cudzych komentarzy, jest szalenie lekceważące.
@Acccumulation Powiem, że argumenty Phresnels zostały najprawdopodobniej przedstawione w dobrej wierze.Są trochę bezczelni, ale ich absurdalność była prawdopodobnie zamierzona, aby pokazać, że nie był poważny w oskarżeniu, ale zamiast tego starał się wskazać problemy nieodłącznie związane z ruchomą skalą w celu uzyskania niezbędnych dowodów na ciężardowód.
@Acccumulation Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych wszystkie sprawy karne muszą zostać udowodnione ponad wszelką uzasadnioną wątpliwość, tak jak w przypadku morderstwa.Z drugiej strony może to pojawić się w sądzie cywilnym, jeśli zostanie potraktowane niesprawiedliwie, tylko z uniwersytetem jako oskarżonym!
@Acccumulation: Gdybyś poprawnie zacytował moją wyświetlaną nazwę, dostałbym powiadomienie, a nie tylko przez przypadek.W każdym razie: zastanawiam się, co to jest bardziej „bzdury”: podawanie praktycznych kontrprzykładów dla arbitralnego przerzucania ciężaru dowodu.Albo arbitralnie przerzucając ciężar dowodu.// edytuj: Ach, teraz zdaję sobie sprawę z mojego błędu.Proszę przyjąć moje szczere przeprosiny.Jednak twoje „nie ma mowy w dobrej wierze” jest samo w sobie oskarżeniem, wykluczającym możliwość, że oparłem swoje przykłady na błędzie.
ciężar dowodu spoczywa na tym, co uniwersytet twierdzi, że jest.jednak jako outsider nie muszę szanować decyzji uczelni.jeśli uważam, że uniwersytet fałszuje oskarżenia o plagiat w celu bezprawnego wydalenia Afroamerykanów, wówczas szansę na podjęcie decyzji może mieć jury (spoza uniwersytetu).Myślę, że większość przysięgłych uznałaby to głupie gówno za wyjątkowo wątpliwe.
@emory Nie bardzo wiem, jak ten komentarz ma związek z moją odpowiedzią lub resztą dyskusji…?
Benoît Kloeckner
2017-10-27 13:40:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawie zgadzam się z odpowiedzią Massimo Ortolano, ale może być jedna rzecz, którą możesz zrobić. Wyszukaj w sieci kilka zdań z podejrzaną odpowiedzią. Jeśli uczeń skopiował dosłownie jakiś tekst dostępny w sieci (coś obszerniejszego niż jedno ogólne zdanie), to jeśli nie będziesz w stanie udowodnić, że oszukiwał, będziesz w stanie udowodnić plagiat. To może być przydatne, ale nie musi.

Miałem kiedyś podobny problem na kursie przygotowującym do zawodów krajowych. W jednym teście, który został pobrany z poprzedniego arkusza konkursowego, trzy artykuły zostały skopiowane w dużej mierze z korekty tego testu dostępnej w Internecie. Uczniowie argumentowali, że nauczyli się na pamięć rozwiązań kilku z tych arkuszy konkursowych, co może być prawdą (nie wiem, czy to by mnie bardziej zasmuciło, gdyby to było prawdą, czy gdyby oszukiwali telefonami i okłamywali nas w twarz ). Starałem się, aby zrozumieli, że plagiat jest poważnym przestępstwem, nawet bez oszustwa, ale nie zgłosiliśmy się do komisji dyscyplinarnej. Ten test w ogóle nie był używany do oceniania kursu, więc wyjaśniłem wszystkim uczniom, dlaczego (bez podawania nazwisk) - było to możliwe, ponieważ szkolimy uczniów wieloma takimi testami.

Są ludzie z wyjątkowymi wspomnieniami.Znajomość rozwiązań znanych problemów dla takich osób może być jak znajomość słownictwa danego języka: kotwica.Ani karalny, ani uzasadniony powód, by czegokolwiek ubolewać, ale całkowicie legalny sposób zdobywania wiedzy.Nie oznacza to nawet, że nie są one oryginalne, bo mogą zachować kreatywność na inne problemy.
@CaptainEmacs: W moim drugim akapicie nie chodziło o ukaranie pamięci, ale ukaranie plagiatu - jeśli ktoś zapamiętuje rozwiązanie i używa go słowo po słowie bez cudzysłowu i podawania źródła, to popełnia plagiat: używając pracy innychwłasne imię.Jeśli zapamiętają i zrozumieją odpowiedź, mogą ją przeformułować własnymi słowami.
Dennis Jaheruddin
2017-10-23 14:49:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli pytanie było naprawdę zbyt trudne dla 79/80 uczniów, powinieneś rozważyć powstrzymanie się od karania ich za brak odpowiedzi.

Zauważ, że nie dzieje się tak dlatego, że odpowiedział na nie 1 uczeń, ale pomimo , że jeden student na nie odpowiedział.


Praktycznie implementacja może być taka sama (np. każdy dostaje pełny / częściowy wynik za pytanie), ale ponieważ chodzi o etykę ważne jest, abyś to zrobił tylko wtedy, gdy nie chcesz ukarać 1, ale dlatego, że chcesz być uczciwy, a pytanie było zbyt trudne.

user81731
2017-10-23 03:07:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedyś, dawno temu, w szkole podstawowej, do której chodziłem, mieliśmy egzamin (nie znam angielskiego słowa na egzamin w podstawówce, mogłoby to być słowo „test”, ale jestem nie jestem pewien) z fizyki io ​​ile dobrze pamiętam, byłem jedynym uczniem, który rozwiązał najtrudniejsze pytanie na najtrudniejszej wersji testu (myślę, że była jakaś klasyfikacja testów w zależności od maksymalnej możliwej do uzyskania oceny , jedna klasa testów miała jakąś maksymalną ocenę, inna klasa, inna i tak dalej, może były tylko dwie klasy testów).

Ponadto wydaje mi się, że tylko ja rozwiązałem to pytanie, a nie tak tylko w mojej klasie, ale tak jak tylko w szkole, ponieważ było kilku uczniów, którzy podchodzili do mnie w stylu: „Jak mogłeś to zrobić? Nikt tego nie zrobił”.

Cóż, odpowiedziałem na najtrudniejsze pytanie na najtrudniejszych egzaminach (testach), bo przypomniała mi się scena z obejrzanego przeze mnie filmu, w której aktor będąc w dziczy stara się zrobić wszystko, co w jego mocy, by uratować sobie życie, di d dokładnie jaka była odpowiedź na moje pytanie. Prawie nie było sposobu, aby odpowiedzieć na to pytanie, przeglądając tylko to, co zostało nam przekazane wcześniej od naszego nauczyciela.

Nie wspomniałem tutaj o kilku ważnych faktach, ale może być tak, że uczeń łazienki rozwiązał pytanie bez oszukiwania, gdybym był tobą, porozmawiałbym z nim i wytłumaczył mu całą sprawę, powiedziałbym mu, że gdyby oszukiwał w jakikolwiek sposób, powinien to przyznać, aby on i ty poczuli się lepiej, a jeśli oszukiwał i jest w stanie to przyznać, nie powiedziałbym innym uczniom, że oszukiwał i nie uważałbym go przez to za gorszego niż inni, gdyby naprawdę oszukiwał i jest w stanie przyznać, że wtedy potrzebuje tylko dobra rozmowa i wyjaśnienie, co dokładnie zrobił. Nie chciałbym też, gdyby oszukiwał, oskarżał go lub nie nagradzał, ani nie odbierał mu niektórych punktów z egzaminu, po prostu wyjaśniłbym mu, że to, co zrobił, nie jest w porządku, i to wszystko.

Dmitry Rubanovich
2017-10-27 06:57:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli metoda oferowana przez symbol wieloznaczny nie pomaga w ustaleniu, czy uczeń oszukiwał, czy nie, najlepszym rozwiązaniem jest odpuścić lub znaleźć sposób na dostosowanie wagi całego kolokwium na ocenę końcową.

Możesz rozważyć obniżenie najniższego wyniku testu każdego ucznia (na przykład). Możesz nawet odrzucić każde pytanie, które uzyskało najniższą punktację w tym konkretnym teście (zakładając, że wszystkie pytania mają tę samą wartość punktową).

Jednak (ponieważ jesteś na tyle zmartwiony, by poprosić tutaj o pomoc) zakładam, że rozumiesz, że nie możesz oskarżać ucznia, którego podejrzewasz, jeśli nie masz dowodu uzasadniającego oskarżenie.

Geektony
2017-10-20 06:42:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli uważasz, że nie udało Ci się uczyć klasy w stopniu wystarczającym, aby którykolwiek z Twoich uczniów był w stanie odpowiedzieć na pytanie z egzaminu, który im zadałeś, to niesprawiedliwe są następujące rzeczy i kilka innych: 1. Zadałeś na egzaminie pytania, których nie nauczyłeś ich odpowiednio 2. Zakładasz, że Twój uczeń oszukiwał

Egzamin i jego wyniki nie mają żadnej wartości w prawdziwym świecie. Wiedza zdobyta na dobrze nauczonych zajęciach ma wartość. Umiejętności zdobyte podczas studiowania przedmiotów mają wartość.

Wykonuj znacznie lepszą pracę, ucząc przedmiotów. Wykonaj znacznie lepsze egzaminy budujące pracę, które sprawdzą uczniów tylko z materiału, którego nauczyłeś ich w wystarczającym stopniu. Oceń swoje umiejętności dydaktyczne na podstawie zdolności ucznia do odpowiadania na pytania.

Gdybyś miał jedynego ucznia, który zdał sobie sprawę, że to całkowicie niesprawiedliwe z twojej strony, że zadałeś pytanie, na które ty jako nauczyciel nie uważałeś jeden uczeń powinien był w stanie odpowiedzieć, a ten uczeń zdecydował się uczynić to sprawiedliwym, szukając odpowiedzi samodzielnie, wówczas ten uczeń zasługuje na dodatkowe uznanie.

Nie jesteś jedynym nauczycielem, który ma swój punkt widzenia co jest nie tak.

Chwal ucznia za to, że był jedyną osobą, która dobrze to zrobiła, i zapytaj go, jak otrzymali odpowiedź.

Decyzja o oszukiwaniu nie jest właściwą odpowiedzią na nieuczciwe pytania egzaminacyjne.Dwa zło nie oznacza dobra.
Rozumiem, co wyrażasz w związku z nierozsądnymi pytaniami egzaminacyjnymi, ale zasugerowanie, że w jakiś sposób potwierdziłoby to oszustwo (o ile tak się tutaj stało), jest sporym krokiem.
Potępienie nauczyciela niczego nie rozwiązuje.Jednakże, gdybym był nauczycielem, mógłbym (nieuczciwie) powiedzieć coś w stylu: „Gratulacje dla jednego ucznia, który dostał ___ poprawnie.Ponieważ _ każdy_ inny miał z tym problem, możliwe, że tego nie uczyłem.Zatem egzaminy będą oceniane tak, jakby nie zawierały tego pytania. ”Tak więc uczeń wie teraz, że JEŚLI oszukiwał, nic to nie dało.A jeśli przyciągniesz jego uwagę, gdy to mówisz, bardzo subtelna zmiana wyrazu sprawi, że pomyśli, że podejrzewasz oszustwo.
WGoleau, to nieprofesjonalne zachowanie.Uczniowie są nie mniej inteligentni niż nauczyciele, tylko mniej kompetentni.Nie wykorzystujmy naszego podium jako okazji do grania w „sprytne” gry słowne z ukrytymi oskarżeniami.
@JosephSimmons Wielu nauczycieli mówiło dokładnie tak.To nie jest ukryte oskarżenie, to tylko standardowy sposób radzenia sobie z źle napisanym quizem.Gdyby tylko jedna osoba otrzymała odpowiedź, gratulowała jej (czasami dawała cukierki), a następnie mówiła, że robią to dodatkowe punkty lub nie oceniają.Prawdopodobnie widziałem to około 20 do 30 razy w samej szkole średniej.Jednak pod koniec nie zrobili tego chytrego wyrazu twarzy.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...