Pytanie:
Kiedy dobrze jest powiadomić wydział akademicki (lub profesora), że mam zespół Aspergera (lub ADD)?
InquilineKea
2012-03-03 01:57:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przypadku zespołu Aspergera trik polega na tym, kiedy należy to wyjaśnić (w niezręcznej sytuacji). Chciałbym uniknąć wspominania o tym, jeśli to możliwe, ale doszło do tego, że wspominam o tym dopiero po popełnieniu poważnego społecznego faux pas, w którym to przypadku może to być postrzegane jako wymówka.

DODAJ, to jest problem, który pojawia się, gdy ludzie mi wyjaśniają. Często niezbyt dobrze analizuję rzeczy, kiedy są mi przekazywane werbalnie, ponieważ tracę uwagę. W każdym razie to jest główny problem.

Mówiąc to, sugeruję (pośrednio), że obie diagnozy mam na mojej osobistej stronie internetowej.

** Czy Twój zespół Aspergera został zdiagnozowany przez specjalistę ds. Zdrowia psychicznego? ** Jeśli tak, będzie miał dobrą listę zasobów, jak sobie z tym poradzić i powinien być w stanie pomóc Ci w planie zarządzania pracą / zdrowiem psychicznym.
Sześć odpowiedzi:
#1
+18
user102
2012-03-03 04:47:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się z odpowiedzią aeismail, jednak chciałbym tylko dodać, że być może będziesz musiał uważać na postrzeganie swojego stanu (stanów), szczególnie na negatywne aspekty. Na przykład w przypadku ADD lepiej jest poprosić ludzi o przesłanie kopii pisemnych, ponieważ masz pamięć wzrokową, ponieważ jest to uwaga konstruktywna, zamiast mówić, że nie rozumiesz w pełni wyjaśnienia werbalnego. Ja osobiście proszę ludzi o wysyłanie e-maili o ważnych sprawach i jasno stwierdzam, że to zasługa mojej świetnej pamięci wzrokowej i strasznej pamięci słuchowej.

Innymi słowy, myślę, że dobrym pomysłem jest informowanie ludzi, że masz Aspergera lub ADD, zwłaszcza tych, z którymi blisko współpracujesz, ale ważniejsze jest, aby wyjaśnić pozytywne aspekty, niż tylko określić swój stan.

W wielu jurysdykcjach będziesz musiał powiadomić swoich przełożonych, ale jeśli twój stan nie wpływa znacząco na twoje wyniki (szczególnie w krajach, które poważnie podchodzą do zapewniania równych szans), można dokonać dostosowania. W żadnym wypadku nie będzie to podstawa do wypowiedzenia - administracja uniwersytetu byłaby szalona, ​​biorąc pod uwagę wszystkie problemy prawne, w jakie mogą się dostać. Liczy się wydajność.
#2
+11
aeismail
2012-03-03 04:29:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To trudna sytuacja. Jeśli uważasz, że znajdziesz się w sytuacji, w której dana osoba będzie musiała wiedzieć, że masz zespół Aspergera, aby nie zrozumiała źle twoich działań w tej sytuacji, powinieneś poinformować ją, zanim stanie się to problemem. Jak powiedziałeś, poinformowanie ich później może sprawić, że będzie to wymówka.

Jeśli jednak Twoja diagnoza wpływa na wyniki Twojej „pracy” (akademickiej, naukowej lub innej), powinieneś poinformować ich o tym jak najszybciej. Jeśli istnieje możliwość dostosowania odpowiednich warunków do twojego stanu (stanów), powinieneś to wpisać do swoich oficjalnych rejestrów, aby były dostępne na wypadek, gdyby było to konieczne.

#3
+8
Tamara Morgan
2012-07-02 04:38:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z własnego doświadczenia powiedziałbym, że nie należy tego mówić, chyba że twoje upośledzenie jest na tyle ekstremalne, że wymagane jest dostosowanie przez cały okres nauki. Osobiście zawsze walczyłem z niektórymi rzeczami bardziej niż inne i wyróżniałem się w dziedzinie, której nikt inny nie mógł pojąć, i był uważany za trochę „dziwaczny”. Z powodu pewnych rad, które otrzymałem, poinformowałem o tym uniwersytet, ponieważ właśnie zdiagnozowano u mnie ADHD (w wieku 50 lat) i tuż przed oddaniem pracy dyplomowej powiedziano mi, że nie należę do szkoły średniej . Niestety byłem wtedy zbyt upokorzony, by stanąć w obronie siebie, a kiedy mogłem, termin przedawnienia (jeden rok dyskryminacji) minął. Niestety, z obydwoma diagnozami nadal jest piętno. Piętno nie zostanie rozwiązane w tajemnicy, ale zależy to od twojego najwyższego priorytetu; podważanie piętna lub ukończenie szkoły. Niestety, taka była moja rzeczywistość i prawdę mówiąc, jest to raczej zakorzenione w większości wyższych uczelni akademickich w tym momencie.

Wow ... Na jakim kierunku / uczelni jesteś? Mam wrażenie, że niektóre grupy są bardziej tolerancyjne niż inne. Osobiście odkryłem, że nauka o atmosferze na UWashington jest * bardzo * sympatyczna, ale nie było to doświadczenie, które zdobyłem na innych wydziałach.
#4
+6
Dan C
2012-07-04 20:12:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli byłeś uczniem w mojej klasie, radziłbym, abyś jak najszybciej powiedział mi o tym. W ten sposób moglibyśmy przeprowadzić burzę mózgów dla Ciebie, zanim zostaniesz w tyle. Miałem wielu uczniów z pewnym rodzajem trudności w uczeniu się (zdaję sobie sprawę, że to nie to samo, ale moja reakcja jest podobna). Jeśli możesz uzyskać zgodę uniwersytetu na dodatkowy czas na zdawanie egzaminów, z przyjemnością to zapewnię. W przypadku jednej uczennicy, która miała problemy z koncentracją na quizach podczas zajęć, pozwoliłem jej zabrać je poza zajęcia (wcześniej). Wiele osób będzie szczęśliwych, mogąc z tobą pracować, ale nie będą w stanie tego zrobić, dopóki nie powiesz im o swoim stanie zdrowia i jak mogą pomóc.

#5
+6
Kaveh
2012-08-05 02:40:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na wielu uniwersytetach działają biura pomagające osobom, które mogą mieć trudności w nauce lub mieć inne trudności. Biuro na Uniwersytecie w Toronto nosi nazwę „ Usługi ułatwień dostępu”. Ich praca polega na pomaganiu ludziom, którzy mają takie trudności. Proponuję sprawdzić, czy Twoja uczelnia ma takie biuro i zarejestrować się w nich.

Generalnie lepiej jest to z nimi omówić i pozwolić im w razie potrzeby poinformować wydziały i instruktorów. Mogą również udzielić porady Tobie i instruktorowi oraz powiedzieć instruktorowi o rodzaju specjalnych uwag, które muszą ci zapewnić, zachowując jednocześnie poufność twoich danych osobowych.

Ma to również zalety że nie musisz wyjaśniać tego więcej niż raz, biuro zrobi to za Ciebie.

Jest to również pomocne dla instruktorów. Instruktor może nie mieć wiedzy na temat twoich trudności i tego, jak może ci pomóc. Biuro może powiedzieć Twoim instruktorom, co dokładnie muszą zrobić, aby pomóc Ci w ich kursach.

#6
+2
Magpie
2012-08-03 21:35:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W zależności od kraju, w którym się znajdujesz, często są oni zobowiązani do dostosowania się do potrzeb, ale tylko wtedy, gdy o nich wiedzą.

To powiedziawszy, jeśli chodzi o „tylko” interakcje społeczne, Jeśli chodzi o kwestię, która Cię dotyczy, warto dokładnie zbadać, co masz nadzieję zyskać na informowaniu ludzi, ponieważ jest to i tak bardziej szara strefa, jeśli chodzi o Twoje prawa. Na przykład:

Jeśli zawsze oczekuje się od Ciebie pracy w grupie, martwisz się tym i chcesz pracować samodzielnie, może to być tego warte. Jeśli jednak jest to tylko odrobina zrozumienia, której chcesz, gdy mówisz niewłaściwe rzeczy, możesz również być rozczarowany tym, jak ignoranccy wykształceni ludzie mogą w rzeczywistości być w takich sprawach ... Jednak to zależy od Ciebie, niektórzy ludzie są bardziej niepokoją się tym, co myślą ludzie niż inni!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...